Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 201
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas kypse »

1 26.05.2026 MTB XCO - kross Varbola
2 02.06.2026 MTB XCO - kross Keava mäed
3 09.06.2026 MTB XCO - kross Vilivere
4 20.08.2026 MTB XCO - paaristeade Pirgu

https://komo.ee/
Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 201
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas kypse »

retardfr
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 23. 02. 2007. 12:58

Re: Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas retardfr »

Aitäh eilse kifti raja eest!

On hea meel, et sarja näol on kodumaakonnas olemas heade radadega alternatiiv kolmapäevakutele. Küll aga, kuigi mulle väga sobib, et need sõidud on oluliselt vähem rahvarohked kui kolmapäevakud, siis eile samas oli ikkagi kuidagi eriti vähe osalejaid, seega kutsuks inimesi üles järgmistel etappidel osalema! Nii Keava kui Vilivere on mõnusalt reljeefsed rajad ning ka heade möödumisvõimalustega ja loodus on praegu imeilus.
Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 201
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas kypse »

Nõus. KoMo peaks endale turundusega tegeleva inimese leidma, sest muidu ei leia potensiaalsed osalejad sarja üles.

02.06 Keavas näeme. Juhend https://komo.ee/raplamaa-rattaklubi-rat ... 26-juhend/
Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 201
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas kypse »

Keavas juba natuke rohkem osalejaid. Tulemused https://komo.ee/failid/Keava-02.06.2026-tulemused.pdf
gliff
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 13. 05. 2013. 16:50

Re: Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas gliff »

Keavas oli väga lahe rada ette valmistatud ja supper ilmgi tellitud. Aga kindlasti peaks sõit veidi pikem olema, muidu on eemalt rahvast keeruline kohale meelitada.
Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 201
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas kypse »

Annan tagasiside edasi. Kiiremad said seekord poole tunniga hakkama ja jäi võistlus tõesti lühikeseks ja 3 ringi asemel võinuks 4 olla. Varbolas oli minu hinnangul krossiks piisavalt pikk sõit.

Viliveres on pikem ring ja seal tavaliselt 2 ringi, mis võiks parimate aega ennustada 40 min kanti ja rahulikumalt sõitjatel tunni juurde. Seal üks ring juurde panna oleks liiast ja läheks sõit formaadist välja.
Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 759
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas dh »

Mulle tundus 3 ringi hea küll eile. Ise pigem eelistaks rohkemate ringide asemel veits pikemat ringi ja mõnd tehnilisemat lõiku juurde.

Video eilsest sõidust (veits ebameeldivalt rappuv pilt küll): https://www.youtube.com/watch?v=LWvtFG1EXr4
Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 201
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas kypse »

Vilivere etapp juba 9. juunil. Juhend https://komo.ee/failid/Raplamaa-Rattakl ... juhend.pdf
Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 201
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas kypse »

Vilivere etapil andis tooni ilm. Vihm muutis metsas juurikad libedaks ja tuli olla ettevaatlikum, kui tavaliselt. Tulemused: https://komo.ee/failid/Vilivere-09.06.2 ... emused.pdf
retardfr
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 23. 02. 2007. 12:58

Re: Raplamaa Rattaklubi Rattasari 2026

Postitus Postitas retardfr »

Aitäh rajameistrile ja korraldajatele. Huvitaval kombel endal ei olnud probleemiks mitte libedad juurikad, mida tean seal rajal suht une pealt, vaid ikaldused juhtusid hoopis mingites ootamatutes kohtades. Seoses hoo pealt kukkumise ja halva enesetundega seejärel, tulin paarist kohast otse ja mõtisklesin veidi ka rajatähistuse ja A-B liinide teemal (ja lasin seoses otse tulekutega ka enda tulemuse tühistada).

N-ö liivamäe sektoris, kus on mitu järjestikust tõusu-laskumist ja järsud pöörded, võiks olla linte rohkem kasutatud (varem on olnud kui õieti mäletan). Pean silmas küngast, kus on peal vanade rannamoodustiste silt, raja viimases veerandis. Sealt on rada tundes liiga lihtne lõigata üks tehnilisem + tõusuga paun, kuid rada mitte tundes on seal lihtne ka ekslema sattuda -- pöörata juba tuldud lõigule tagasi.

Ja raja peaaegu lõpuosas kolme-noole-laskumise e. seina juures võiks olla B-liin konkreetsem, pikem (aeglasem) ja ka lintidega tähistatud. See laskumine nõuab kas oskust või julgust, kuid ikaldumise korral võib seal kukkumine valus olla. Samas jala tulemiseks on ta väga järsk ja kui osalejaid rohkem, jääd hooga tulijatele jalgu. Eile oli küll võimalus minna kõrvalt ja valida kõrvalt minnes lausa mitu liini, aga selleks tuli esiteks rada tunda, et edasi õieti läheks, ja teiseks on seal praegu sissesõidetud-käidud kõrvaltminek mu arust otsem kui põhiliin e. ebaõiglane osavate-julgete suhtes. Peaks sealkandis vist loova pilguga ringi vaatama, käin ise niiehknaa rajal nii rattaga kui jalgsi väga tihti. Mõned ideed tekkisid.
Vasta

Mine “Eesti võistlused”