1. leht 1-st
Terasraam "ära vajunud"?
Postitatud: 02. 05. 2026. 13:32
Postitas Kert1800
Terasraamiga Tunturi Professional 1980/81a maanteeratas, millel silma järgi tunduks nagu oleks ülemine toru vajunud lohku.
Esihark ja ülejäänud ok.
Panin trossi kinnituste peale niidi ja kolmest keskmine grammikene madalamal, mis ongi tõestus, et silm ei petnud. On see päästetav, või lihtsam hakata uut raami otsima?

Re: Terasraam "ära vajunud"?
Postitatud: 02. 05. 2026. 17:56
Postitas MK777
Pigem sõida rahulikult edasi ja ära pead sellega vaeva.
Re: Terasraam "ära vajunud"?
Postitatud: 04. 05. 2026. 19:59
Postitas Kert1800
MK777 kirjutas: 02. 05. 2026. 17:56
Pigem sõida rahulikult edasi ja ära pead sellega vaeva.
Aga kui ikkagi tahaks midagi teha ja proovida sirgendada, kas on soovitusi?
Või eksisteerib võimalus, et sellisena juba väljus tehasest?
Sõiduomaduste kohta väga pole midagi öelda, poolteist aastat tagasi tõin koju ja kõige rohkem 2km proovitud. Siis sai toas kõik laiali lammutatud, iga detail puhastatud ja poleeritud, raamile tehtud värviparandused ja 45-46a ratta kohta tulemus rahuldav. Alles hiljem märkasin, et raami ülemise toruga ei ole kõik korras. Hetkel mitu kuud pole mitte midagi nokitsenud, kuna motivatsioon maas ja ei teagi mis edasi teha. Nii jätta ei tahaks, jääks häirima.
Re: Terasraam "ära vajunud"?
Postitatud: 07. 05. 2026. 20:05
Postitas MK777
Kindlasti on võimalik jäigal stendil selle toru sirgemaks saada. Kasvõi väiksema tungraua abil.
Pead ise nuputama või leidma inimese kes raha eest selle ära teeks. Kas, kes ja kus... pead otsima.
Re: Terasraam "ära vajunud"?
Postitatud: 10. 05. 2026. 23:09
Postitas Prommar
Parafraseerides vaikija legendaarset postitust: ehita spetsiaalne rakis ja peksa radika vahel sirgeks.
viewtopic.php?p=217172#p217172