MNT radasid Tallinna lähistel

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Mytsieikanna
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 02. 2021. 14:42

MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas Mytsieikanna » 16. 04. 2021. 22:29

Tervist, olen siin foorumis uus seega vabandan, kui küsin küsimust, mis juba vastuse saanud on. Sain hiljuti esimese maanteeratta ning tahaksin teada, kus oleks Tallinnas või Tallinna lähedal mingeid häid radu, kus saaks sõita, ilma et ratas miljoni tükina tagasi tuleb (loe: head teed). Mõtlen radu, millel saaks tõsiselt trenni ka teha, päris 5km pikkuseid lõike ei sooviks, aga olen siiski tänulik kõigile vastajatele! Tänud.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas KaupoR » 16. 04. 2021. 22:48

võta atlas lahti ja hakka sõitma :) Tallinn on piisavalt suur, et kui elad nt Õismäel, siis minu Pirita kandi rajad jätavad sind külmaks. Seega ole vähemalt natuke spetsiifilisem.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas erikr » 17. 04. 2021. 01:43

Strava global heatmaps annab piisavalt täpse vastuse radade populaarsuse kohta.
Ma ei pelga oma 100 kiloga ka kruusale maantekaga minna kui ette juhtub.
Seni on alati ratas ühes tükis püsinud. Kumm võib minna ka kõige siledamal asfaldil.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Mytsieikanna
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 02. 2021. 14:42

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas Mytsieikanna » 17. 04. 2021. 10:19

KaupoR-le- elan Kadriorus, erikr-le- eks minu puhul on tähtis ka märkida, et tegemist on vaese tudengiga, kruusale ma ilmselt kindlasti enda Colnagoga ei lähe, aga selge, vaatan Strava global heatmapsi üle, tänud.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas KaupoR » 17. 04. 2021. 10:34

Kadriorust sõida Rohuneeme poolsaare otsa. Sõida Randvere kaudu Viimsisse. Sõida Iru kaudu Loole, Lagedisse, Arukülla, Kostiverre. Või sõida Lillepi pargi ringi.
If everything's under control, you're going too slow!

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas Omiar » 17. 04. 2021. 10:35

Üldiselt Eestis on head teed. Probleemiks on pigem liiklustihedus.
Aga sõita saab Tabasalust mööda rannikut Paldiski tippu ja siis tagasitulles kasutada osaliselt mõnda teist teelõiku, Vääna kaudu näiteks.
Teine koht on Viimsi poolsaar, teha nö poolsaarele ring peale. Seal on ka sõitmiseks erinevaid variante.
Lisaks saab Männiku kaudu välja sõita Saku-Kiisa peale ja vaadata siis mõni alternatiivne rada tagasi tulemiseks.
Rohkem ei tea, pole pealinnast.

Üldiselt võiks sõita ikka sõiduteel, järgida LS aga mitte ka päris 15kmh kuskil suurema magistraali peal keset teed töllerdada.

Mytsieikanna
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 02. 2021. 14:42

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas Mytsieikanna » 17. 04. 2021. 10:41

Hästi, aitäh Teile! Kes iganes seda loeb, võib julgelt veel radu soovitada ;)

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 696
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas marion » 17. 04. 2021. 15:01

Mytsieikanna kirjutas:
17. 04. 2021. 10:19
KaupoR-le- elan Kadriorus, erikr-le- eks minu puhul on tähtis ka märkida, et tegemist on vaese tudengiga, kruusale ma ilmselt kindlasti enda Colnagoga ei lähe, aga selge, vaatan Strava global heatmapsi üle, tänud.
No pagan, kui praeguse aja vaesed tudengid elavad Kadriorus ja sõidavad Colnagoga, siis olen ma küll elult petta saanud :mrgreen:
Ja teemasse ka, paar päeva tagasi püüdis Viimsi mäest alla linna tagasi sõites 1a bussijuht mind kaks korda jutti äärekivisse suruda, seega ma soovitaksin pigem Tabasalu-Vääna-Jõesuu suunda, seal on minu arust täitsa normaalne kergliiklustee, mis on kõrvalteede suhtes peateeks määratud.

Mytsieikanna
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 02. 2021. 14:42

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas Mytsieikanna » 17. 04. 2021. 16:18

marion kirjutas:
17. 04. 2021. 15:01
Mytsieikanna kirjutas:
17. 04. 2021. 10:19
KaupoR-le- elan Kadriorus, erikr-le- eks minu puhul on tähtis ka märkida, et tegemist on vaese tudengiga, kruusale ma ilmselt kindlasti enda Colnagoga ei lähe, aga selge, vaatan Strava global heatmapsi üle, tänud.
No pagan, kui praeguse aja vaesed tudengid elavad Kadriorus ja sõidavad Colnagoga, siis olen ma küll elult petta saanud :mrgreen:
Ja teemasse ka, paar päeva tagasi püüdis Viimsi mäest alla linna tagasi sõites 1a bussijuht mind kaks korda jutti äärekivisse suruda, seega ma soovitaksin pigem Tabasalu-Vääna-Jõesuu suunda, seal on minu arust täitsa normaalne kergliiklustee, mis on kõrvalteede suhtes peateeks määratud.
Hehe, sain ülihea hinnaga enda ratta, aga kahju, et Eestis ratturid niivõrd austatud ei ole, nagu nt Prantsusmaal või Saksamaal või Itaalias. See ei ole esimene kord, kui midagi sellist kuulen. Tänan, jätan meelde.

raulk
Rattur
Postitusi: 1828
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas raulk » 17. 04. 2021. 20:40

Iru - Kostivere - Raasiku - Aruküla - Lagedi
Võib pöörata ka Anija - Kehra poole või Kiiu suunda

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas erikr » 17. 04. 2021. 20:48

Kui Kadriorust siis pole Ülemiste sektor kaugel, sealt saab siis valida kumba pidi ja kui suure ringiga ümber järve sõita.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 696
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas marion » 19. 04. 2021. 19:12

Võtan Tabasalu suunas soovituse tagasi. Tiskres on kergliiklustee ja sõidutee mõlemad üles freesitud.

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas Genry » 21. 04. 2021. 08:18

MA sarnaselt Erikule soovitaks Kadriorust bussijaama kaudu Filtri tee peale hoida, sealt rattatee tunnelitest läbi Ülemiste ringile ja see teeb ca 20km ringi ümber Ülemiste. Variant ka Peetrist edasi panna Jüri suunas ja sealt hoida suunda mööda Jüri-Aruküla teed pidi Maardu poole ja lõpuks jõuad Peterburi teeni, sealt viadukti alt läbi ja juba terendab Pirita, Viimsi (ca 40km).
Sellel marsruudil saab ka enamuse ajast rattateedel sõita, mõnes ükskikus kohas paar km sõiduteed.

PS, kui linna poolt tulla mööda Paldiski maanteed, siis saab vasemal teepoolel (loomaaia poolt) sõita mööda head rattateedpidi välja kuni Hüüru sillani, sealt nt keerata vasemale Saue peale ja Veskimöldrest võtta uuesti mööda rattateid suund Harku poole. Variant sealt sama teed tagasi või sõita Hiiu suunas, kus Eesti suurim kergliiklustee, mis algab Paldiski mnt Renault autokeskuse eest ja lõppeb Hiiul. See 10m lai ja selline mõnusa 2% kallakuga.

Aga avasta. Pea igas suunas läheb linnast välja rattateid ja ära piirdu ühe kindla paigaga.
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

tripp
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas tripp » 21. 04. 2021. 11:07

MNT jaoks on ringi ümber Ülemiste üsna kasutu - liiga lühike ja kergliiklusteed on aeglast rahvast täis.

Väljaspool Tallinna ringteed on kõik teed MNT jaoks head. Sõida Muuga ja Maardu kaudu Jõelähtmele või üldse ida suunda, Loo / Lagedi / Jüri kaudu kagu suunda, läbi Peetri / Kiili Nabalasse ja Vaidale ja lõuna poole, Männikust Saue ja edela suunda... Tavaline kaart on abiks. Ainus raskus on ohutult linnast välja saada.

Ma ise valin endale mingi konkreetse sihi. Suvel tihti mõni ujutav järv, või huvitav loodusobjekt või ehitis-rajatis, ja sõidan ühte teed pidi selleni ja teistkaudu tagasi.

tripp
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas tripp » 21. 04. 2021. 11:20

Küll aga võiks soovitada teelõike, mida tasub maanteel vältida - kust EI saa hästi läbi või on jube loll / ohtlik olla.

Näiteks Tartu maanteel on linna piiril lõik, kuhu pole rattaga asja ei linna siseneval ega väljuval suunal:
https://www.google.com/maps/@59.4022085 ... 312!8i6656
See on siis pärast Pirosmanit ja Peetri Selverit.
Sellest tasub vana Tartu maanteed pidi ringiga sõita, läbi Peetri-Järveküla-Assaku. Ring lisab vaid 1.5 km ja on lõpmata ohutum kui otse maanteel.

Narva maanteel on Väo sõlm ja üldse kõik Pirita jõe sillast linna poole samasugune, aga see ehk saab millalgi uueks tehtud.

Viljandi maanteel on lõik ringtee sillast edasi väga vastik.

Tallinna ringtee ise on ka tüütu ja tasub hoiduda.

Jne.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MNT radasid Tallinna lähistel

Postitus Postitas Mati » 21. 04. 2021. 14:03

tripp kirjutas:
21. 04. 2021. 11:20
Tallinna ringtee ise on ka tüütu ja tasub hoiduda....
Ringtee (ja ka teised neljarealised) on olemuselt kiirtee ja tark rattur ei ronigi sinna. Varem või hiljem keelatakse seal äärel kergliiklus üldse ära.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”