talvekindad

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
MENACE
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 04. 07. 2013. 12:35

talvekindad

Postitus Postitas MENACE » 09. 12. 2020. 16:54

Soovitage normaalsed talvekindad mis saab osta Tallinnas.
Päris külm juba

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: talvekindad

Postitus Postitas ToomasL » 09. 12. 2020. 21:01

Vihmase külma ilmaga kasutan neid: https://www.motonet.ee/et/toode/4012521 ... ensormikud
Saadaval ka Prismas: https://www.prismamarket.ee/entry/sormk ... 7512519014
Nullist madalamal temperatuuril kasutan neid: https://ee.sportsdirect.com/nevica-boos ... e=40506503 Sõrmikute kohta üllatavalt soojad. 0 kraadi juures tuulevaiksel ilmal hakkab pigem palav. Kannatab vabalt -15 sõita.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: talvekindad

Postitus Postitas j6ukur » 09. 12. 2020. 21:20

Mõni aasta tagasi ostsin AT-spordis Mavic Inferno extremed - kõlbavad lisaks rattasõidule ka niisama käes hoida. E-poes neil praegu müügil ei näinud, aga võid küsida.

Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

Re: talvekindad

Postitus Postitas Dront2 » 09. 12. 2020. 21:26

Ma kasutasin mineva-talv maanteesõiduks tavalisi voodriga nahkkkindaid, head lahmakad olid,mahtus sõrmikuid alla toppida veel.

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: talvekindad

Postitus Postitas soul » 09. 12. 2020. 22:16


Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: talvekindad

Postitus Postitas Mati » 09. 12. 2020. 23:13

Parima hinna-kvaliteedi suhtega on suusakindad. Vastavalt temperatuurile siis paksemad või õhemad.
Spets miinusilma rattakindad on selgelt ülehinnastatud, ilmselt klientuur õhuke.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Re: talvekindad

Postitus Postitas Green_Day » 12. 12. 2020. 09:27

Keegi Tamrexi talvekindaid on rattasõiduks proovinud kasutada? Võrreldes rattakinnastega on hinnatase mõistlikum.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: talvekindad

Postitus Postitas mtm » 12. 12. 2020. 10:19

Reklaami õnge minnes proovisin Tamrexi WinterPRO9000 kindaid mis pidid olema pro sarja parimad kindad olles soojad, veekindlad, hingavad, mugavad ja vastupidavad. Rattasõidul olid need minule sobivad üllatavalt kitsas temperatuurivahemikus: üle +2C olid liiga soojad ja alla -2C hakkasid näpud külmetama. Töökinnastena saab kasutada umbes samas temperatuurivahemikus, veekindlad nad küll pole.
Ma kasutan talvel rattaga sõites samuti suusakindaid: väiksema miinusega Sportlandist umbes 15e eest ostetuid, alla -10C külmaga soojemaid, sisekinnastega suusakaid.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: talvekindad

Postitus Postitas j6ukur » 12. 12. 2020. 10:38

Mulle pole nii sooje suusakindaid veel ette sattunud, millega -15 rattaga kannataks sõita. Suusatades käib käest veri läbi, seega minu kõige soojem suusakinnas -10-...-20 vahemiku jaoks on rattaga kasutusel kuni -5*-ni. Sealt edasi juba soojad rattakindad. Pool tundi sõidab ka nende õhematega, aga pikematel sõitudel kipuvad sõrmeotsad koolema.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: talvekindad

Postitus Postitas mtm » 12. 12. 2020. 11:07

Alla -10 kasutatavad kindad võiksid veidi suured olla siis on kätel soojem. Parajate kinnastega kipuvadki sõrmeotsad külmetama. Eriti oluline on kinda sõrmede piisav pikkus kõvera lenksuga sõites kus käsi toetub pöidla ja nimetissõrme vahel lingile mis võib need kaks näppu suruda muidu paraja suurusega kinda otsa mille tõttu hakkavad näpuotsad külmetama. Parajal kindal aga ongi näpud kinda otstes. Sama teema talviste rattasaabastega: number suurem saabas kipub tänu õhuvahele soojem olema.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: talvekindad

Postitus Postitas Prommar » 12. 12. 2020. 13:33

Soovitan katsetada kahe paari kinnastega. Näiteks villased kindad suuremate tuulekindlate kinnaste sees.
Töökindad võivad isegi soojad olla, aga neil on tihti käeselg riidest, mis ei pea tuult ja siis pole ka soojustusest kasu.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: talvekindad

Postitus Postitas arnea » 12. 12. 2020. 18:04

Tegin sel nädalal Talllinna poodidele ringi peale. Proshopis oli Shimano kindaid, mis lubasid kuni -10 minna ja olid käes päris head. Aga endale ostsin lõpuks Hawaiiist Roeckli Lankoo murdmasuusa kindad, kuna need olid käes kõige paremad ja olid väga hea liikuvusega.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: talvekindad

Postitus Postitas erikr » 12. 12. 2020. 19:19

Päris talvel kasutan suusakindaid. Mäesuusa.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

MENACE
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 04. 07. 2013. 12:35

Re: talvekindad

Postitus Postitas MENACE » 14. 12. 2020. 19:30

Ostsin suusakindad Motonetist, proovisin täna - kõik on korras.

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: talvekindad

Postitus Postitas TONN » 23. 03. 2022. 10:44

Olen üsna külmakartlik, aga nendega kannatas -9° kaks tundi rahulikult ära. Üsna robustsed kuid hea painduvusega. Veidi hiljaks jäin oma soovitusega, aga äkki järgmine aasta tuleb jälle talv.
https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... t-_uadnbn/
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

rvillberg
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 17. 08. 2021. 07:52

Re: talvekindad

Postitus Postitas rvillberg » 23. 09. 2022. 09:30

Kas keegi on pogies / bar mitts stiilis asja proovinud?
Näiteks: https://www.hotpog.co.uk/products/classic-pogies
Pole ise kohalikest (veebi)poodidest leidnud, aga võib-olla ei oska lihtsalt õige nime alt otsida.
Mootorratturitele pakutakse näiteks selliseid: https://parnumoto.ee/home/633-soojad-ka ... kotid.html ja küllap kannataks ka jalgrattal kasutada.

camouflage
Rattur
Postitusi: 142
Liitunud: 08. 04. 2016. 07:19

Re: talvekindad

Postitus Postitas camouflage » 23. 09. 2022. 11:57

ausalt ma ei kujuta ette, et maastikul rattaga sõites nii külm võiks olla, et selliseid kindaid kasutada ja kui juba nii külm on, siis pigem ei sõida rattaga. ATV-ga ja saaniga olen selliste käpikutega sõitnud ning ka mingil lapsevankri tootjal olid sarnased kindad juhtraua küljes, aga nad on ikka kohmakad ja suured ning rattaga ei ole sellist kiirust ja tuulekülma, et neid vaja võiks minna.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: talvekindad

Postitus Postitas erikr » 23. 09. 2022. 13:28

Mingeid selliseid saanimehe rattakindaid olen kunagi kusagil veebis näinud. Ise sõidan talvel mäesuusakinnastega.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

tripp
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: talvekindad

Postitus Postitas tripp » 23. 09. 2022. 22:32

Mul on esikus kapis valik kindaid - õhukesed tamrexi töökindad, mingid Mavicu rattakindad, veel mingid, mäesuusa omad. Valin sõltuvalt ilmast, tuulest, plaanitud sõidust.

Maastikul on üldiselt soojem kui sa ette kardad. Kuid peab olema valmis rohkemaks kui kodust minnest tundub. Seepärast on mul nii linna- kui maastikurattal kotid (Ortliebi pirakas kott ühel, Vaude Offroad M maastikurattal) ja seal natuke riideid lisaks - õhuke kampsun, buff, jne. Eriti see Vaude kott on täielik õnnistus. Suvel mahuvad sinna väiksemd ujumislestad ka ära :), talvel siis riided, pump + rehv. Samas maastikul sõitmist ei sega üldse, see kilo lisakaalu mind ei morjenda.

Viljar
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 06. 06. 2003. 11:44

Re: talvekindad

Postitus Postitas Viljar » 03. 10. 2022. 15:53

Mu sõrmed(ja varbad ka) väga külmakartlikud, seega see jutt igaühe puhul ei päde, aga kelle sarnane mure siis ehk aitab.
+10 ..0 saan paksude tamrex'i sõrmikutega hakkama. Need valged lumehelbekese pildiga.
0 .. -5 lühemad sõidud (max tund) kannatab needsamad sõrmikud, aga pikematele tahaks lobstereid kus mõnikord õhukesed sõrmikud all.
-5 .. -25 Bar-mitts või pogies kuidas keegi kutsub. Ülimõnus, lenksutunnetus on õhukese kindaga hea, aga näppudel külm ei hakka. Vahest jätan ka kinda üldse panemata, kui on ootamatult soojem ilm tulnud. Paar aastat tagasi aliexpressist tellitud neopreenist kraam töötab väga hästi.
Ühesõnaga, kui meeldib talvel sõita ja meil edaspidi ikka normaalsed talved on, siis lenksukatted on hea valik.
Rattaga või rattata, selles on küsimus...

HardiE
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 14. 12. 2021. 23:27

Re: talvekindad

Postitus Postitas HardiE » 03. 10. 2022. 16:32

Kas keegi peale minu veel on tähelepannud, et sõrmed ja varbad hakkavad talvel peale söömist külmetama? Seal võib mingi 10 - 20 minutit vahet olla, et kohe ei oska seostada. Päris kohe nii on et sõrmed varbad on valusad. Mingi pooltundi või nii on valusad ja siis läheb üle. Võibolla on seos diabeediga. Mul on esimese tüübi diabeet. Aga ma arvan, et lihtsalt kõik veri voolab kõhtu toitainete järele, või siis on energiat vaja, et aidata seedida vms. Räägitakse ju ka, et keha tuleb soojas hoida, et siis käed ja varbad ei kümeta. Kui kehal külm on lülitatakse jäsemed vereringest välja.
Ma arvan, et söömisega on sama asi, et energiat on vaja seedimiseks ja siis organism hoiab käte ja jalgade soendamise arvelt kokku. Või on äkki nii, et diabeedi tõttu veresuhkur tõuseb nii palju peale sööki, et veri läheb paksuks ja ei voola perfeerias enam nii hästi.. aga seda ma ei usu. Ma pole küll kunagi vs mõõtnud sõidu ajal, aga arvan ikka, et ikka selles on asi et kui õigel ajal ei söö ja energia otsa saab siis hakkavad sõrmed, varbad külmetama..

Kindad on mul tavalised kootud sõrmikud. Soojema ilmaga on seal peal lühikesed sooja ilma ratta kindad. Külma ilmaga mingid nahast peopesaga töökindad ja all paksemad sõrmikud. Kui on alla -10C külma siis ma eriti ei sõida.
Mul mingeid puutetundlike ekraane pole. Ei hakka peeneid kalleid spets kindaid ostma. Töökindad peavad vast kauem, või vähemalt on odavamad. Ja saab kihtidena reguleerida, lihtsalt väga suur number peab olema. Kellel väga suur käsi on, sellele ilmselt ei toimi. Ei mahu piisavalt alla.

rvillberg
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 17. 08. 2021. 07:52

Re: talvekindad

Postitus Postitas rvillberg » 05. 12. 2022. 15:49

Nädalavahetusel sai nüüd bar mitts/pogies/lenksukate järgi proovitud ja minusuguse jaoks oli küll väga hea ost.

Eile hommikupoolne kolm tundi õues sõitu (naeltega MTB-l kuid mitte maastikul vaid Viimsi-Pirita kergliiklusteedel, keskmine kiirus 18km/h kanti)
Strava sõnul -5/ "feels like" -9 temperatuuriga ja koju tagasi jõudes olid näpud ikka piisavalt okeid, et ilma oigamata taskust võtmed kätte saada ja ust avada. Õhukesemapoolseid talvekindaid kandsin seal all ikka, algusepoole näpud higistasid kuid pika peale oli OK.

Minu näppudele igatahes parem seis kui mõned päevad enne seda, paksude suusakinnastega pooleteise tunnise sõidu järel ja mõned kraadid soojemas ilmas.

Ehk siis sekundeerin Viljarit ja soovitan proovida, kel tõesti tundlikud sõrmed.

Mina ostsin septembri lõpus õiget ilma ootama needsamad odavaimad HotPog omad, mida eelmises postituses linkisin, kuid kahjuks enam nad UK-alast väljapoole ei saada (emailisin neile ja vastuseks "purely due to the Brexit madness and increasing complexities and cost of shipping goods" ning "however this isn't a permanent measure and as things [hopefully] resolve we'll start shipping them again soon!")

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”