Haanja100 MTB 2016

Kasutaja avatar
Kodiak
Rattur
Postitusi: 363
Liitunud: 27. 01. 2009. 10:36

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas Kodiak » 01. 10. 2016. 10:31

tarmo kirjutas:Laadisin täna Garminist andmed veebi ja nägin, et miilisõidus kogunes mul muljetavaldav 3364 tõusumeetrit. Huvi pärast küsin palju teistel miilikatel see number oli? Km kogunes 161,5.
Minu Garmin näitas 2522m
Kaido
Velo Clubbers
Õlu on ikkagi inimkonna suurim leiutis. Rattal pole ka viga, aga ratas voblaga...
...pole ikka see!

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas guidomukk » 01. 10. 2016. 12:20

erikr kirjutas:Minu poolt ka pangetäis bensu lõkkesse.
Minu ettepanek - 2017 saab stardikoridori vaid stardinumbriga markeeritud geeli- jms pakke ette näidates.Väravatesse paigutada kogenud läbiotsijad (massiüritustel keelatud esemete otsijad). Vabanduseks ei kõlba, et ma ei teadnud või mul pole permanent markerit. Leiad markeri ja markeerid või ei stardi. Sarnane skeem ette TP-desse saadetava kraamiga. Hetkel jääb lahtiseks mu ettepanek raja kõrvalt kõvade vendade hooldetiimide poolt antav. Aga kindlasti on minust targemaid ja andekamaid inimesi, kellele on universaalselt toimivate lahenduste pakkumine lihtsam kui lapsemäng.
Vat see on sõge ja tagajärgi kontrollimatu ettepanek. Loodan et sa teed nalja. Väravas läbiotsijad? Sellise asja orgunnimisel sa küll haanja 100' le fänne juurde ei korja/ kasvata. Meenutab pigem KGB sisest rattavõistlust. Ja ohh seda rõõmu kui keegi märgistamata geeli pakiga vahele jääb.
Pärast oleks hea kui finishis peaksid veel need geelipakid üle lugema..ja hui kui miski number siin ei klapi võrreldes stardis olnuga.
Kõvade meeste hooldetiimide vastu kasutaksin politseikooli kursante, kes patrulliksid metsades ja otsiksid pisteliselt inimesi läbi. Eesmärgiga leida märgistamata geelipakke. Ka seenelisi tuleks läbi otsida..vaenlasel võib olla nii mitu nägu.
Veteranina peaksid teadma kuidas saadi geeli pakkide hulk rajal pea igas eesti sarjas pea olematuks. Teavitus..teavitus..teavitus. Kui vahele jääd maha loopimisega disklaff ja mõjus..aeglaselt ..aga mõjus.
Igasugune kasvatus algab kodust.
Viimati muutis guidomukk, 01. 10. 2016. 19:32, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas kapuuts » 01. 10. 2016. 16:01

tarmo kirjutas:Laadisin täna Garminist andmed veebi ja nägin, et miilisõidus kogunes mul muljetavaldav 3364 tõusumeetrit. Huvi pärast küsin palju teistel miilikatel see number oli? Km kogunes 161,5.
Garmin 920xt randmel
ASCENT
2644 m
DESCENT
2682 m

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas fotek » 02. 10. 2016. 09:24

Ise kasutan geelipurke ja pole mingit probleemi prahiga. Tarbimine on ka väga lihtne.

Pilt

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas KaupoR » 02. 10. 2016. 12:52

Dist 163,78 km
Elev Gain 2.967 m
Elev Loss 3.014 m

Stardi hetkel ei olnud lenksul olev seade veel päris õhutemperatuurile maha jahtunud, sealt ilmselt ka väike tõusu/languse erinevus
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas baruto » 03. 10. 2016. 09:01

Kui 500 ratturit on rajal, siis vast 3 geeli keskmiselt ikka kaasa võetakse, see teeb 1500 geeli. Kui 10 % käest maha kukub, lisaks veel kui 10% osalejatest on maha viskajad, siis saame 300 geelipakki raja äärde. See on keskmiselt 3 pakki km kohta. 100 koha kandis sõites neid pakke oli pigem vähem, kui tavaliselt. Rebastel kährikutel nüüd magustoidupäevad. Täitsa tahaks mõnda guaranat täis topitud kährikut näha. . .
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas dr Holden » 03. 10. 2016. 09:29

baruto kirjutas:Kui 500 ratturit on rajal, siis vast 3 geeli keskmiselt ikka kaasa võetakse, see teeb 1500 geeli. Kui 10 % käest maha kukub, lisaks veel kui 10% osalejatest on maha viskajad, siis saame 300 geelipakki raja äärde. See on keskmiselt 3 pakki km kohta. 100 koha kandis sõites neid pakke oli pigem vähem, kui tavaliselt. Rebastel kährikutel nüüd magustoidupäevad. Täitsa tahaks mõnda guaranat täis topitud kährikut näha. . .
No see on ikka väga meelevaldne arvudega ümberkäimine sul? Kuigi jah, leitud sai ka täis geelipakke ja isegi nummerdatud geelituube?!? Aga ega kährikutele ikka palju ei jää, sest Silver sõidab viimaste taga ning kohe peale viimaseid võtab üles selle, mida näeb. Raja mahavõtmisel P-E teeme Ivoga järelnoppimist. Ning kunagi hiljem rattaga või jala liikudes leiab mõned veel. Ka neid, mis sinna nt suusamaratonist jäänud....

Kuigi küürakat parandavat ainult haud, proovime uuel aastal siiski veel heaga! Kui see ei aita, siis kurjaga!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas Mati » 03. 10. 2016. 09:52

No selge, et vahel ikka juhtub tahtmatult või märkamatult (taskust mööda vms). Aga peab tunnistama, et ka mulle tundus seekord rajal rohkem sodi kui varem.

PS! Omal läks tarbimisse 5 geeli - pakid sõitsid raja läbi püksisääre vahel.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas baruto » 03. 10. 2016. 10:28

dr Holden kirjutas:
baruto kirjutas:Kui 500 ratturit on rajal, siis vast 3 geeli keskmiselt ikka kaasa võetakse, see teeb 1500 geeli. Kui 10 % käest maha kukub, lisaks veel kui 10% osalejatest on maha viskajad, siis saame 300 geelipakki raja äärde. See on keskmiselt 3 pakki km kohta. 100 koha kandis sõites neid pakke oli pigem vähem, kui tavaliselt. Rebastel kährikutel nüüd magustoidupäevad. Täitsa tahaks mõnda guaranat täis topitud kährikut näha. . .
No see on ikka väga meelevaldne arvudega ümberkäimine sul? Kuigi jah, leitud sai ka täis geelipakke ja isegi nummerdatud geelituube?!? Aga ega kährikutele ikka palju ei jää, sest Silver sõidab viimaste taga ning kohe peale viimaseid võtab üles selle, mida näeb. Raja mahavõtmisel P-E teeme Ivoga järelnoppimist. Ning kunagi hiljem rattaga või jala liikudes leiab mõned veel. Ka neid, mis sinna nt suusamaratonist jäänud....

Kuigi küürakat parandavat ainult haud, proovime uuel aastal siiski veel heaga! Kui see ei aita, siis kurjaga!
Loomulikult meelevaldne, kust ma tean mis tegelikult on. :)
P.S. Eile oli veel Veemäe teeotsas hunnik märke maas ja üks üleval.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas Olts » 03. 10. 2016. 11:05

Nn prahiala oleks selles mõttes hea, et siis tuletab meelde mis segaseks sõidetud peaga tegema peab. Kui tTPsse jõuad on mõtted söögi ja joogipeal ja püksisääre või tasku tühjendamine ununeb.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas KaupoR » 03. 10. 2016. 11:32

Olts kirjutas:Nn prahiala oleks selles mõttes hea, et siis tuletab meelde mis segaseks sõidetud peaga tegema peab. Kui tTPsse jõuad on mõtted söögi ja joogipeal ja püksisääre või tasku tühjendamine ununeb.
Täpselt minu mõtted. Isegi kui ma enne TP-d korduvalt mõtlesin, et nüüd viskan põuest kõik ära, siis TP-s kahlad pudelisse jooki, kaks kurki põske, ehk leiad ka kuskilt ketile õli ja edasi.
If everything's under control, you're going too slow!

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas Indreq » 03. 10. 2016. 12:43

Kuna Haanjas rangelt fikseeritud ja kontrollitud stardigruppe pole, siis ma risustamise vähendamiseks katsetaks sellist meetodit: ma teeks stardikoridori kaheosaliseks - eesmine on ligipääsetav läbi kitsama värava, kus peab ette näitama vähemalt ühe oma numbrit kandva geelituubi (eeldusel et kui ühele viitsisid numbri kirjutada, siis ehk ka teistele) või patsutama oma tühjadele taskutele (kui geele ei pruugi). Tagumine koridor on siis vaba ligipääsuga, mingu kes tahes aga ilmselt kujuneb sellest sujuvalt "häbipost" kuhu keegi ei taha minna - need on siis justkui ette juba potentsiaalsed risustajad.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas tarmo » 03. 10. 2016. 13:43

Igasugused geelide nummerdamised, lisakontrollid jms ei tööta ja võib tekitada asjatuid lispingeid, mis ei ole sobilikud mõnusale üritusele. Aitab ainult järjepidev ennetustöö, kampaaniad, prahialad jne. Ma saan aru, et korraldaja küsib selle peale, et kaua ma jõuan neid teavitada - peaks olema juba pealuu sisse taotud, et ära viska prahti maha, aga kahjuks ei ole ka muud varianti, mis töötaks. Hetkeseis ole veel minu meelest nii katastroof nagu siit foorumist tundub. Järgmisel aastal võiks panna stardiümbrikusse juba eraldi trükitud lehe kus on vastava sisuga ja suure punase fondiga lühike tekst kuhu geelipakendid panna, ümbriku kättesaamisel võib igaüks anda allkirja, et "ma ei risusta metsa" jne jne. Paar bännerit võiks panna isegi metsa, prügialad tuleb kindlasti luua. Lihtsaid ennetavad tegevusi annab tegelikult välja mõelda küll.
Ise ühtegi geeli kaasa ei võtnud, sest ei näe nende kasutamisel mingit mõtet kui tulemuse peale ei sõida. Geel annab kiiret energiat, kuid nn. tavasõitja saab sõiduks vajaliku lisaenergia kätte toitlustuspunktidest või kaasavõetud söögist, mis ei pea kindlasti olema 30g suhkrusiirupi pakk.

Kasutaja avatar
Estapi
Rattur
Postitusi: 379
Liitunud: 07. 04. 2008. 16:59

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas Estapi » 04. 10. 2016. 09:22

tarmo kirjutas:Igasugused geelide nummerdamised, lisakontrollid jms ei tööta ja võib tekitada asjatuid lispingeid, mis ei ole sobilikud mõnusale üritusele. Aitab ainult järjepidev ennetustöö, kampaaniad, prahialad jne. Ma saan aru, et korraldaja küsib selle peale, et kaua ma jõuan neid teavitada - peaks olema juba pealuu sisse taotud, et ära viska prahti maha, aga kahjuks ei ole ka muud varianti, mis töötaks. Hetkeseis ole veel minu meelest nii katastroof nagu siit foorumist tundub. Järgmisel aastal võiks panna stardiümbrikusse juba eraldi trükitud lehe kus on vastava sisuga ja suure punase fondiga lühike tekst kuhu geelipakendid panna, ümbriku kättesaamisel võib igaüks anda allkirja, et "ma ei risusta metsa" jne jne. Paar bännerit võiks panna isegi metsa, prügialad tuleb kindlasti luua. Lihtsaid ennetavad tegevusi annab tegelikult välja mõelda küll.
Ise ühtegi geeli kaasa ei võtnud, sest ei näe nende kasutamisel mingit mõtet kui tulemuse peale ei sõida. Geel annab kiiret energiat, kuid nn. tavasõitja saab sõiduks vajaliku lisaenergia kätte toitlustuspunktidest või kaasavõetud söögist, mis ei pea kindlasti olema 30g suhkrusiirupi pakk.
Väga hea kokkuvõtte ja asjalikud ettepanekud (y) Lisaks Tarmo poolt pakutule võiks teksti juures olla ka illustreeriv fotomaterjal:tühi geelipakk taskus või pükste vahel.

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas metsaveere » 04. 10. 2016. 10:10

Üks kodumaisetest maratonisarjadest produtseeris eelmisel hooajal väikese video, millega juhitakse tähelepanu probleemile ja pakutakse sõitjatele mõned lihtsad lahendused.
https://youtu.be/iRqyFpsOyiw?list=PLCul ... tVSvyRiwNj

Miks mitte võtta sihiks teha kiiksuga video mägi-eesti murdes koos Teppo lõõtsaga. Näiteks.
Mitte ainult ei rõhutaks sõnumit, vaid spinniks korralikult ka mägi-eestit ennast.

Võrdluseks teisest hetkel aktiivsest teemast - suurima mereriigi (englishmannide järel) pinnale jäeti sedakorda väidetavalt 8 geelipakki per võistlustrass

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: Haanja100 MTB 2016

Postitus Postitas MarkoAa222 » 05. 10. 2016. 09:15

"Väike" kokkuvõte sõidust ka... :)
https://www.youtube.com/watch?v=gBnQzcxbND4

Vasta

Mine “Haanja100”