Haanja100 2012

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas erikr » 01. 10. 2012. 21:07

Prooviks ka siis seekordse raviseansi kokku võtta.

Nagu eelmine postitaja mainis, oli start mittetraditsioonilises vaikuses. Mõtlesin, et WTF, autorikaitse?
Küsisin teeületusel Ivarilt, näha oli, et teema oli talle üllatuseks.

Alguse ülesmäge osa pole mulle kunagi meeldinud. Sai jälle termostaat suht punases sõidetud. Reguleerisin varrukatega. Kogu sõitu arvestades sai õigesti riidesse pandud.

Esimese TP eel kuusesinglil lammutas minu ees sõitev Flash pedaali, millega ma polnud arvestanud.
Mees mehe vastu jäi seekord ära.
Peale TP-d järgmised 10 km kulusid üllatavalt kiirelt. Munaka tipus kiirendas üks sell minust mööda laskumisele. Esimestest meetritest oli näha, et heaga see ei lõpe. Aga niipalju mõistust mul polnud, et leebel osal vahe sisse lasta. Kui tüüp järsul libedal osal driftima hakkas, ei tulnud mul suunamuutus enam välja ja lasin üle lenksu kukerpalliks ära. Mööduv Mart juhtis tähelepanu mahakukkunud prillidele, korjasin üles ja jätkasin sõitu.

Veidi enne TP2 lõi kõhu hullult tühjaks, lasin sõidu pealt taskust mõned väikesed kotletid sisse. TP2-s hapukurki järele. TP2 kuni TP3 oli kõige vaevalisem. Eriti TP2 kuni Vorstikast ülesaamine. Vorstika tipus mässas üks lätlane kummivahetusega, ei saanud pöialt maha. Vahetasin tal kummi ära, täispumpamisega lubas ise hakkama saada. Maantee ületamisel loeti mulle kohaks 350. Normaalne. Järelikult liikusin omas tempos.
Plaani Jaanimägi ja Massimõrvar tuli hambad ristis ära kannatada.

TP3-s segasin ettesaadetud kotist uue joogi ja võtsin mõned geelid lisaks taskusse. Laualt hapukurki ka. Seejärel algas Vällamäe ootus, tuttavad rajad möödusid suhteliselt märkamatult. 70 km märgi juures aitasin tuttaval ratta singlespeediks teha, et sõit päris katki ei jääks. Enne Vällakat oli plaanis panna hooga üle legendaarse silla ja seejärel vasakpöördega laskuvale kiirele metsarajale. Plaan jäi katki, kuna minu ees pani mustas vormis mees end pikali suht äreval kombel, pealtvaatajad hakkasid ka hirmsat lärmi tegema. Küsitlesin kukkujat ja vastused välistasid tõsisema trauma. Et küll korjab oma ego killud sealt silla alt kokku ja sõidab lõpuni.

Vällakas läks nagu ikka - lükates üles ja veeredes alla. Haanjamehes Ivo juba ootas, et saaks mulle oma RC Cola varusid demoda. Kaanisin seda siis jõudumööda ja haukasin arbuusi peale. Sillalkukkuja jõudis ka kohale ja tegi ettepaneku koos lõpuni minna. Aitasin ühel mehel veel käikari litrid pöörlema ja hakkasime siis lõpu poole kimama. Kahekesi oli ikka hulga lõbusam tavapärase üksinda vegeteerimise asemel.

Ivarile, Ivole ja tiimile taaskord suur aitüma!

28. 09. 2013. siis jälle, sätin end siis siin teemas nimetatud viktoriiniks ja elektriauto vastuvõtuks valmis 8)
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas meelisl » 01. 10. 2012. 21:54

Kirsa kirjutas:Mul oli ees 2.2 tubeless ready x-king ja taga oli 2.2" race king, aga see tagumine on reaalselt selline 2.3-2.4" - scale 10 raami ja kummi vahel on mõned millimeetrid. Aga heinamaad olid mõnusad küll, ei pannud teisi tähelegi. :)
Samas mudastel tõusudel see race eile ei roninud - võib-olla ron oleks palju parem olnud.
Aga ei pea kohe 2.4" kummi panema, schwalbel on 2.25" ralph ja ron täiesti valikus olemas.
Rocket Ron 2.25 toimis mudas ja tõusudel hästi, aga heinamaal imes ikkagi ka minu kärbeskaalu juures.
Kabe kirjutas:Kui nüüd reportaaži pimesi uskuda, siis võitja sõidab sellel rajal eest kahe hammakaga ja taga kümnene kassett.
Sõitsin ka 2X10 ülekandega (42/28 ja taga 11-36 kassett. Kust vaja, sai üles. Cranny poleks mind paremini mäest üles aidanud, sest osad tõusud olid nagunii jooksukad.

Kel aega üle, siis siin on veidi muljeid: http://www.singel.ee/2012/10/sajamiilin ... s-haanjas/

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Kirsa » 01. 10. 2012. 22:04

erikr kirjutas: Eriti TP2 kuni Vorstikast ülesaamine. Vorstika tipus mässas üks lätlane kummivahetusega, ei saanud pöialt maha.
Mitmendal kilomeetril see vorstikas on - mul üldse ei ühenda ära millega tegu.
Ma tean ainult seda et 53 kuni 70km oli raske ja imev, ülejäänud sõit oli suht lõbus. Aga vaadates graafikut on arusaadav miks 53 kuni 70 mul raske oli.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas erikr » 01. 10. 2012. 22:11

Kirsa kirjutas:
Mitmendal kilomeetril see vorstikas on - mul üldse ei ühenda ära millega tegu.
Ma tean ainult seda et 53 kuni 70km oli raske ja imev, ülejäänud sõit oli suht lõbus. Aga vaadates graafikut on arusaadav miks 53 kuni 70 mul raske oli.
Mul Garmini järgi 52,14 km on Vorstika tipp.
Peale Vorstikat on legendaarne laskumine, mis alguses on ok ja lõpeb mudaste rööbastega enne maanteed. Maanteeületusel oli kaubikuga julgestajad, kes lugesid ka kohti.

Sinu 53 oli ilmselt kohe pärast maanteed kruusakalt metsa üles mäkke pikk tõus (jooksukas).
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas dr Holden » 01. 10. 2012. 22:13

Kirsa kirjutas:
erikr kirjutas: Eriti TP2 kuni Vorstikast ülesaamine. Vorstika tipus mässas üks lätlane kummivahetusega, ei saanud pöialt maha.
Mitmendal kilomeetril see vorstikas on - mul üldse ei ühenda ära millega tegu.
Ma tean ainult seda et 53 kuni 70km oli raske ja imev, ülejäänud sõit oli suht lõbus. Aga vaadates graafikut on arusaadav miks 53 kuni 70 mul raske oli.
Mis kuradi Vorstikas?

45km oli Eesti Pagari TP2, selle järel oli 1,5km metsa, siis kilt kruusa, siis tulid niidud, seejärel poolteist kilti kruusa, siis terav tõus kuuskede vahel üles Klaasi tamme juurde, siis 2km tõusvat raputavat heinamaad (vahepeal silt "2-milline vaade") ja siis laskumine Vorstikalt üle asfaldi Tsirgumäe poole!

Said aru?
Viimati muutis dr Holden, 01. 10. 2012. 22:14, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Rivo » 01. 10. 2012. 22:13

Kabe kirjutas:Kui nüüd reportaaži pimesi uskuda, siis võitja sõidab sellel rajal eest kahe hammakaga ja taga kümnene kassett.
2x10 on täiesti piisav ! Esimest korda hooaja jooksul tuli mitmeid kordi keerata käigud vasakule - 26/36 peale (29" jooksudega ratas) Ei tundnud küll, et oleks kuskilt midagi puudu jäänud. Kusjuures, kui nüüd proovida meenutada, siis H100 oli/ongi ainuke võistlus, kus on kasutust leidnud absoluutselt kõikvõimalikud ülekanded !
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas erikr » 01. 10. 2012. 22:16

holden kirjutas: (vahepeal silt "2-milline vaade") ja siis laskumine Vorstikalt üle asfaldi Tsirgumäe poole!
Kuna praalisid reede õhtul, et Vorstika otsas on silt, siis ajasin seda seal silmadega taga, aga ei näinud midagi. Ei ühtki silti.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Rivo » 01. 10. 2012. 22:17

erikr kirjutas:Sinu 53 oli ilmselt kohe pärast maanteed kruusakalt metsa üles mäkke pikk tõus (jooksukas).
Sealt saab üles...rauad vasakul, pulss piirajas, aga saab 8)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas dr Holden » 01. 10. 2012. 22:19

erikr kirjutas:
holden kirjutas: (vahepeal silt "2-milline vaade") ja siis laskumine Vorstikalt üle asfaldi Tsirgumäe poole!
Kuna praalisid reede õhtul, et Vorstika otsas on silt, siis ajasin seda seal silmadega taga, aga ei näinud midagi. Ei ühtki silti.
Võtsin täna oma käega selle sildi sealt Vorstika otsast ära! Kuule, mul on õemees optometrist, kas panen aja kinni?? :D :wink:
Viimati muutis dr Holden, 01. 10. 2012. 22:20, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas KaupoR » 01. 10. 2012. 22:20

2-millise vaate silt oli. Õiges kohas ega valetanud.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas dr Holden » 01. 10. 2012. 22:25

KaupoR kirjutas:2-millise vaate silt oli. Õiges kohas ega valetanud.
(y)
Egas muidu poleks silti pand, kui poleks õige olnud. Sellest kohast oli tegelt selgelt näha ka Plaani Jaanimägi ja hea silma puhul ka seal piinlevad sadalased, kes-mis linnulennult 3km, aga rada mööda ca 4km kaugemal. Eks see vaade inspireeris ka seda silti....

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas makaak2 » 01. 10. 2012. 22:54

holden kirjutas: Tipikas-tv ülekanne Plaani Karjamõisast - Karni TP3 63,8km:

Mulle tundub, et sihukesi lisaasju on vaja! Mis teie arvate?

See live ülekanne ja reaalajas vaheaegade jälgimne tõi naise, lapsed ja ema vähemalt raali ette. Poistele meeldis et issi ratas porine oli:)

Väga kõva üritus tõesti, rõuges trehvami:)
libeda ketsiga ei saa sõita

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas taavid » 01. 10. 2012. 23:03

KaupoR kirjutas:2-millise vaate silt oli. Õiges kohas ega valetanud.
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas dr Holden » 01. 10. 2012. 23:09

taavid kirjutas:
KaupoR kirjutas:2-millise vaate silt oli. Õiges kohas ega valetanud.
Pilt
Pilt
Kui nüüd selle viimase pildi sildist veidi vasakule näha oleks, siis näeks seda Plaani Jaanimäge...

Aga tänud piltide eest, see vaade väärib jäädvustamist! (y)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Mati » 01. 10. 2012. 23:16

Lühidalt - tunne on hea, paar õhtat on ikka nii mõnus rammekas, et ... No ausõna, võtke julgus kokku või säästke suve otsa või midagi, aga proovige ära. Ei ole niisama hülge möla, tase sündmus on.

Raske oli. Treenitus ei lubanud laksata, lihased ei saanud käsklustest aru juba esimese kolmandiku järel, mistõttu sai lülitatud matkareziimile. Samas ikkagi normaalne oli, matkad, aga ikka on võistluse tunne, sest kõik üritavad tõsiselt. Üksi jäin alles viimase TP järgselt. Nr 100 oli ka trassil ...
Üritusest veel, et ... alles kohapeal saad aru, et tegelt ei ole oluline see 100km läbida, vaid taas kulgeda tuttavatel singlitel, kiruda neid f..g tõuse ja tervitada külamehi nagu vanu tuttavaid. Bockimees oli seekord koeraga trepil - kuidagi soe oli talle tervitust öelda, nagu vana tuttav juba. Maasikamäe peremehega sama lugu. Mõni teist sügist ka nägi ... Jo see värk ikka annab ka mingi reaalse raviefekti stressis linnainimesele.
holden kirjutas:- panime jah korralduse tasemele korralikult juurde, loodame et see veidigi kompenseeris kuidagi järsku tõusnud osavõtumaksu. Uue tasemega H100-t ei saa ju nagu poes mingit kaupa ostes enne katsuda ja uurida ning siis otsustada, et kas tasub osta. Meie risk tõsta astmeliselt osavõtumaksu ja tõsta astmeliselt korraldustaset õigustas ennast, etteantud 500-lisest osaluspiirist jäi mõni number puudu!...
Ma pole viimasel ajal palju mtb sõite teinud (loe: SEC'i sõit), aga piisav siit-sealt piiri mälupagas paigutab selle ürituse koondkorralduse raudselt poodiumile. Ja teeks seda ka siis kui ma korraldajate naiste ja laste nimesid ei teaks.
holden kirjutas:- enne Vällakat oleva juba vist legendaarse silla märgistame järgmine aasta ära sildiga "Break and die!" :D
+ "Drifting allowed!"
holden kirjutas:- ikka liiga palju prahti rajal, isegi puhast batoonipakki ei suudeta taskusse panna. Ja ärge hakake lätlasi süüdistama, nägin refresh telgis tunduvalt rohkem lätlasi kui eestlasi oma taskuid geelipakkidest prügikastidesse tühjendamas. Ja neid oli rajal neli korda vähem kui eestlasi.
See oli natuke paha pilt küll. Tõenäoliselt hullemaks läks, mida hiljem keegi tuli. Ikka leidub neid "keeniuseid" kes süüdimatult oma kommipaberid loodusesse viskavad. Oli omalgi üks intsident, kus ühele tõusule eelnevalt minu ees sõitev kodanik rahulikult reostas. Julgesin talle märkuse teha, mille peale mingi arusamaatu möh tuli. Aru igatahes sai, sest kui ma tast tõusul möödusin, siis oli tal nii raske, et ta ei jaksanud pead tõsta ega kätt numbri eest ära võtta ... aga ma tol hetkel veel nii sodi polnu, fikseerisin jooksvalt ära - физ-культ привет, гражданин 14x :evil:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Raix » 02. 10. 2012. 01:39

Kuna ma rajakaardiga ei tutvunud eelnevalt ning juurdekäivat juttu ka ei kuulnud, ei teadnud ma miilimeeste alguse lisapaunast midagi ning lisaks kusagilt kuulsin enda meelest, et lahknemine on 89., mitte 75. kilomeetril. Seega esimeses TP-s olin üsna ebameeldivalt üllatunud, kui avastasin, et sõidetud pea kaks tundi ning vaid ~20 versta.. Lisapaun seletab nii mõndagi. Igal juhul tuleb välja, et miililt jäin üsna napilt välja. Kusjuures just nüüd tuleb mul silme ette lahknemiskoha pilt, kuid siiani ei suuda meenutada, kas lint oli juba ees või mitte. Oli lahknemiskoht kruusakal majade juures, kus miilisõit läks vasakule mäest üles ning kilomeetrisõit otse mööda kruusa edasi? Mäletan end seda vasakulesuunavat noolt jõllitamas, kuid tuhm mõistus ei jaganud tol hetkel ära, millega tegu. :oops: Muidu oli rajamärgistus 5+, sest isegi minusugune Kuldeksija aumärgi kandidaat ei suutnud kusagil mööda sõita. Mul tempo ka muidugi madalam :) Suusamaratoni lahknemiskohta jõudsin parasjagu sel hetkel kui Ivo seal majandas. Samas kaadritel pigem põhjust rõõmustada, kuna miilile minnes oleksin ilmselt pimeda peale jäänud. Teisalt ma pole enda peale juba mõnda aega niiii tige olnud kui laupäeval. Kui enda nõrkus välja jätta, oli väga viis üritus- uuel hooajal tuleb end käsile võtta, parandada nii oskusi kui ka võhma ja jõudu ja neetud miil ikkagi alistada. On vähemalt, mida oodata.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas erikr » 02. 10. 2012. 07:17

OK selle Vorstika sildiga.
Pildi järgi selle sildi juures oligi lätlane oma katkise kummiga mässamas. Ju siis oli mu tähelepanuvõime selektiivne sel hetkel.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas KaupoR » 02. 10. 2012. 07:17

Raix kirjutas:Oli lahknemiskoht kruusakal majade juures, kus miilisõit läks vasakule mäest üles ning kilomeetrisõit otse mööda kruusa edasi?
KM sõit keeras vasakule mäkke (kohe peale ajavõtumatte), miilikad panid otse teisele ringile.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas kypse » 02. 10. 2012. 08:13

Mõned muljed esmakordselt osavõtjalt. Teiste ohutuse huvides võiks H100 rookiedele ümbrikus olla ka vahtralehe silt, mille saaks sõitja seljale kinnitada. Minu olukorda ei teinud lihtsamaks ka 2.25 FF-id. Muidu oli sõit ladus ja mõnus. Enim nautisin sõitu Team Järveoja sabas, sest kogenud H100 hundid tundusid iga mudaaugu läbimiseks valivat õige kiiruse ja parima sõidutrajektoori. Paraku libisesid nad mult eest, kui sain Vorstika laskumisel ninaga veidi maad künda. Mina olin ka see tegelane, kes Kirsale silla ületusel paar ärevat hetke tekitas. Selle eest vabandust! Alates ca 60 km märgist kulges sõit chainsucki ja sellest põhjustatud krampide tähe all. Õnneks turgutasid TP-d vahel langema kippuva moraali üles ja lõpus oli veel nii palju jalga, et kannatas isegi finishit teha. Kokkuvõttes kõik 5+ ja kehas selline mõnus rahulolu ja surin.

toomaspoiss
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 28. 09. 2009. 13:04

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas toomaspoiss » 02. 10. 2012. 10:59

See miilisõit meenutab mulle justnagu sõidaks maale vanaisa juubelile. Hakkad kaks tundi varem minema aga kui kohale jõuad siis on kauged sugulased juba maani täis ja mugitakse kringlit. Vaarisa kaevutee on miljoneid poriseid jälgi täis, osa kallimaid külalisi on suisa juba koju ära läinud. Kõike mis vahepeal toimus kuuled hiljem ja tihti ka moonutatult. Aga, kui siis siva teha ja aega mitte raisata, on võimalik südaööks ennast samasse seisundisse viia. Või isegi mööda minna.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Raix » 02. 10. 2012. 11:01

Teadjamad, valgustage palun, kas http://www.spordikool.voru.ee/andsumaespordibaas on seesama Andsukas, kus me downkilli sõitsime?

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas baruto » 02. 10. 2012. 11:10

Raix kirjutas:Teadjamad, valgustage palun, kas http://www.spordikool.voru.ee/andsumaespordibaas on seesama Andsukas, kus me downkilli sõitsime?
Nendest jääb see selles vaates vasakule ca 200 m, vahele jääb vana slaalominõlv, mis nüüdseks võsastunud ja vana hüppemäe nõlv.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas erikr » 02. 10. 2012. 11:10

Raix kirjutas:Teadjamad, valgustage palun, kas http://www.spordikool.voru.ee/andsumaespordibaas on seesama Andsukas, kus me downkilli sõitsime?
Sama mägi jah.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Mati » 02. 10. 2012. 11:23

baruto kirjutas:
Raix kirjutas:Teadjamad, valgustage palun, kas http://www.spordikool.voru.ee/andsumaespordibaas on seesama Andsukas, kus me downkilli sõitsime?
... vahele jääb vana slaalominõlv, mis nüüdseks võsastunud....
Minu jaoks on see slallinõlv tuntud kui Kukerpallimägi. Võib-olla mäletavad mõned hrk'lased aastatetagust filigraanset harjutuste sarja.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas mart » 02. 10. 2012. 11:30

copy-paste Taaramäe blogist:
, laupäeval kimasin siis Haanja 100 maratoni kus aga väga vingelt ei läinud. 100km asemel sain sõita vaid 23km sest velol läks kett puruks, võibolla oligi parem, et nii juhtus sest ees oleks mind oodanud veel 4h võidusõitu kuid selle esimese tunnigagi suutsin kolm korda suure hoo pealt kõhuli panna ning kaks korda metsas vastu puud sõita, et võrumaa metsades hakkama saada tuleks ikka vastavalt valmistuda. Huvitav mitu korda ma siis purna oleks pannud kui veel 4h sõitma oleks pidanud?
Samal päeval kimasin veel Kambja sügiskorssi, Haanja start oli kell 9h aga juba kell 10h istsuin mina autosse ning Kambja kross algas alles kell 15h nii, et oli aega Tartu koju minna, pesemas käia, süüa ja niisama lebotadagi.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Kirsa » 02. 10. 2012. 13:23

kypse kirjutas:Mina olin ka see tegelane, kes Kirsale silla ületusel paar ärevat hetke tekitas. Selle eest vabandust!
Ma muretsesin rohkem, et kas sa ise terveks jäid? Aga vaatasin et liigutasid - hõikasin veel, et tagant tulevad telefonidega mehed, kui sul suuremat abi vaja.
Aga kas ratas jäi siis täiesti terveks? Ma panin sellest täiesti diagonaalis üle, aga nagu ma ütlesin siis mingit raginat ja kõvemad kontakti nagu ei toimunud.

Team Järveojasid ajasin minagi pool sõitu taga. Me oleme terve hooaja ragistanud nagu piibeleht peal ja vestmann all jne. Viimastel samsungitel on küll noorus võitnud. :)
Aga seekord nad sõitsid ikka väga tublisti - ma punnisin päris hoogsalt, aga vahe kogu mingi paar minutit ja vaata et lausa kasvas. Kuniks neil 75-ndal kilomeetril kumm läks - tehnikasport, mis teha. Lõpu ma tegin ise päris hoogsa, sest noh allamäge - tõenäoliselt oleks selle paariminutise vahe tagasi sõitnud, aga kas mööda, kes teab.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Kirsa » 02. 10. 2012. 13:29

mart kirjutas:copy-paste Taaramäe blogist:
, laupäeval kimasin siis Haanja 100 maratoni kus aga väga vingelt ei läinud. 100km asemel sain sõita vaid 23km sest velol läks kett puruks, võibolla oligi parem, et nii juhtus sest ees oleks mind oodanud veel 4h võidusõitu kuid selle esimese tunnigagi suutsin kolm korda suure hoo pealt kõhuli panna ning kaks korda metsas vastu puud sõita, et võrumaa metsades hakkama saada tuleks ikka vastavalt valmistuda. Huvitav mitu korda ma siis purna oleks pannud kui veel 4h sõitma oleks pidanud?
Nägin teeninduses taaramäe ratast. Esikumm oli nii ära kulunud, et selle kõrval on furious tõsine kärn. Mina oleks selle kummiga kukkunud esimesel heinamaale pööramisel ja kindluse mõttes mitte enam tõusnud. :) A kett ei olnud katki vaid kaheksas või pöörde peale teinud, ei oskagi seletada.

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Jaaguar » 02. 10. 2012. 13:54

Ei tea, kuidas on seis 4 x 100 km arvestuses. Suusatamise lõpetas 53 nime. Mitu on peale laupävast kannatust veel alles? Kes seda infot suudaks pakkuda?
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Tõnuke » 02. 10. 2012. 15:49

Jaaguar kirjutas:Ei tea, kuidas on seis 4 x 100 km arvestuses. Suusatamise lõpetas 53 nime. Mitu on peale laupävast kannatust veel alles? Kes seda infot suudaks pakkuda?
Oleks viitsimist tulemusi kammida, siis suudaks tõe välja küll selgitada. Mind huvitaks kõige rohkem, et kas lisaks mulle, sulle ja Mardile veel keegi poodiumile kipub :lol:

Minu laupäevased seiklused: http://www.tonuhe.blogspot.com/ teksti lõpus olen meie kolme vahed kolme ala järel ligikaudselt ära maininud.
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Lauri89j » 02. 10. 2012. 16:23

erikr kirjutas:Prooviks ka siis seekordse raviseansi kokku võtta.

Munaka tipus kiirendas üks sell minust mööda laskumisele. Esimestest meetritest oli näha, et heaga see ei lõpe. Aga niipalju mõistust mul polnud, et leebel osal vahe sisse lasta. Kui tüüp järsul libedal osal driftima hakkas, ei tulnud mul suunamuutus enam välja ja lasin üle lenksu kukerpalliks ära.
Tunnen siin vist enneast ära. Loodan, et sa suurt viga ei saanud. Ma ei ole suvi läbi rattaga metsa saanud ja kange tahtmine oli kõvasti rapsida, mis läks üle alles viimase 3 kilomeetriga, nii et ravi toimis. Vabandused
...Suu kinni, süda jahtub ära!

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas kypse » 02. 10. 2012. 17:20

Kirsa kirjutas: Ma muretsesin rohkem, et kas sa ise terveks jäid? Aga vaatasin et liigutasid - hõikasin veel, et tagant tulevad telefonidega mehed, kui sul suuremat abi vaja.
Aga kas ratas jäi siis täiesti terveks? Ma panin sellest täiesti diagonaalis üle, aga nagu ma ütlesin siis mingit raginat ja kõvemad kontakti nagu ei toimunud.
Ratas jäi terveks ja ise suutsin ka suht ruttu jätkata. Seega läks kõik õnnelikult.

r99
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 30. 10. 2010. 15:36

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas r99 » 02. 10. 2012. 17:33

holden kirjutas:Tipikas-tv ülekanne Plaani Karjamõisast - Karni TP3 63,8km:
Samaaegseid vaatajaid oli 250 ringis stabiilselt

Sportrec ülekanne (värvilised täpid ekraanil):
Praeguseks on Haanja100 GPS jälgimise lingilt läbi käinud 311 inimest.
Otseülekannet jälgis 241 vaatajat.


Mulle tundub, et sihukesi lisaasju on vaja! Mis teie arvate?
Võtan omaks ühe vaatajakoha mõlemas ettevõtmises. Väga mõnus oli tõbisena toast lahkumata jälgida, mis rajal toimub. Loodetavasti saab GPS lahendus järgmiseks aastaks parem ja andurid ei kao omatahtsi offline'i. TV-s ka mõned pisikesed apsakad protokolli lugemisega, aga välitingimustes on kõik mõistetav. Igal juhul ootaks ka järgmisel aastal ülekandeid, kuigi ise vaataks parema meelega rada ikkagi ratta seljas.

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Jaaguar » 02. 10. 2012. 18:46

Tõnuke kirjutas:
Jaaguar kirjutas:Ei tea, kuidas on seis 4 x 100 km arvestuses. Suusatamise lõpetas 53 nime. Mitu on peale laupävast kannatust veel alles? Kes seda infot suudaks pakkuda?
Oleks viitsimist tulemusi kammida, siis suudaks tõe välja küll selgitada. Mind huvitaks kõige rohkem, et kas lisaks mulle, sulle ja Mardile veel keegi poodiumile kipub :lol: quote]
Kuna teema paistis plogis tuline, kallasin excelid lauale ja kerisin käsitsi kogu suusaprotokolli nimed paadi ja rattatulemustest läbi. Kui ma ei eksi, siis on sõelal ainult:
Mart: 21:30:18
Tõnu: 22:56:44
Urmas: 23:04:58
Väino: 25:45:06
Rohkemate nimesid kõikidest protokollidest ei leidnud... kas tõesti? Siis peab samuti liigutama hakkama kallil puhkeperioodil... traaa...maivõii.
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas dr Holden » 02. 10. 2012. 18:57

TAIX11 kirjutas:Isegi "iluuisukuninganna" Säärik näitas ETV spordiuudistes H100! Ivar, mis tegid temaga? :)
Ütlesin Anule ainult ühe, aga see-eest kauni eestikeelse liitsõna - Taaramäe!!! :lol:

Ja see üks sõna pani masinavärgi tööle, kas pole mitte imeline?

Jassi ja Olle abiga sain 2008 ETV Sporti 31 sekki feimi, nüüd juba 49 sekki - areng on korralik! 8)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas erikr » 02. 10. 2012. 19:37

Lauri89j kirjutas: Tunnen siin vist enneast ära. Loodan, et sa suurt viga ei saanud.
Kukerpallitasin täiesti veavabalt ja põhimõtteliselt lõpetasin kukerpalli jalgadel. Prillid maast ja edasi. Kõrvade vahelt jäi kõik paika, järgmised asisemad laskumised ei võtnud värinat sisse.

EDIT: Järelkontroll piltidelt kinnitab, et sina see polnud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas TONN » 02. 10. 2012. 20:49

Millegipärast Ivar ei ülba oma viimase uuendusega H100 rajal - lambalõksuga.
Ma hakkasin juba arvama, et olen sealkandis kõik vimkad ära näinud, aga ei ühtigi. Nimelt kimasime kuskil 40-nenda km kandis kruusal, kui täheldasin vasakul heinamaal liikumist - justkui tükk niitu liiguks tee poole. Ei olnud tegu maalihkega, hoopis kari lambaid lidus täiega meie suunas, justkui haistaks oinast. Jõudsin mõelda, et küllap aed nad maha võtab ja äkki ma pole siiski oinas, aga aeda polnudki. Esimene mees lipsas ilusti läbi, mul teisena õnnestus, läbi ime, paremalt teeservast põikega mööduda, tagumised lätakad pidid hoo maha võtma.
Huvitav, kas lammas siis ka nii Bambi tundub, kui talle 40km/h kümnesse panna?!
Ilmselgelt oli tegemist marurahvusliku aktsiooniga lõunanaabrite vastu, mis väärib sügavat hukkamõistu.

Muidu oli tore üritus - nagu sadomaso MM.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas dr Holden » 02. 10. 2012. 21:16

TONN kirjutas:Millegipärast Ivar ei ülba oma viimase uuendusega H100 rajal - lambalõksuga.
Ma hakkasin juba arvama, et olen sealkandis kõik vimkad ära näinud, aga ei ühtigi. Nimelt kimasime kuskil 40-nenda km kandis kruusal, kui täheldasin vasakul heinamaal liikumist - justkui tükk niitu liiguks tee poole. Ei olnud tegu maalihkega, hoopis kari lambaid lidus täiega meie suunas, justkui haistaks oinast. Jõudsin mõelda, et küllap aed nad maha võtab ja äkki ma pole siiski oinas, aga aeda polnudki. Esimene mees lipsas ilusti läbi, mul teisena õnnestus, läbi ime, paremalt teeservast põikega mööduda, tagumised lätakad pidid hoo maha võtma.
Huvitav, kas lammas siis ka nii Bambi tundub, kui talle 40km/h kümnesse panna?!
Ilmselgelt oli tegemist marurahvusliku aktsiooniga lõunanaabrite vastu, mis väärib sügavat hukkamõistu.
Niipaljukest kui võimalik, sai vähemasti kohalikega räägitud, et nad oma penid selleks päevaks kinni paneksid. Nüüd peab vist hakkama ka lammaste ketistamist kokku leppima. Aga see nö "loomad teel" kipub vist viimaste rattaürituste trend olema, TRM-il olevat lehmad rajal olnud ja keegi lausa sai lehma tuules sõita.... :D

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas kalari » 02. 10. 2012. 21:36

holden kirjutas: TRM-il olevat lehmad rajal olnud ja keegi lausa sai lehma tuules sõita.... :D
ja nii oligi! :D




Aga ma esimese hooga arvasin, et kui seoses H100 kirjutatakse lammastest, siis neist, kellel ketivõtit kaasa polnud. Üks punases sõiduvormis isend seisis juba suht raja algusosas teeservas. :wink:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas dr Holden » 02. 10. 2012. 21:44

kalari kirjutas:Aga ma esimese hooga arvasin, et kui seoses H100 kirjutatakse lammastest, siis neist, kellel ketivõtit kaasa polnud. Üks punases sõiduvormis isend seisis juba suht raja algusosas teeservas. :wink:
See on nüüd jah sihuke hell teema. Eile helistas Pullerits ja küsis, et kas sa, Ivar, nimetad Rein Taaramäed nüüd lambaks, seepärast et tal ketivõtit kaasas polnud?

Nagus Kirsa eelnevalt siin postitas, siis Vaderi kett oli mitte kaheksas, vaid neljakümnekaheksas, ehk siis niivõrd väändunud, et ainult uus kett aidanuks. Minu poolt etteantud kohustuslik varustus lambastaatusest pääsemiseks oli õhukumm, pump, power-link ja ketivõti.

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas jaanusj » 02. 10. 2012. 22:07

Et "Lugusid loomadest" saaks pisut värvi juurde, siis lamba lugu lugedes meenus mulle, et mingil hetkel jooksis meiega võidu uhke must täkk (uhke ja must kindlasti, seda viimast ma pigem arvan). Tundus, et tahtis midagi nagu tõestada, aga üle aia ikka ei tulnud.
Panin omal moel ka üht-teist kirja : http://jaanusj.blogspot.com/2012/10/haa ... -vol2.html

Elvatom
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 09. 03. 2009. 15:06

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Elvatom » 03. 10. 2012. 07:38

kypse kirjutas:Mõned muljed esmakordselt osavõtjalt. Teiste ohutuse huvides võiks H100 rookiedele ümbrikus olla ka vahtralehe silt, mille saaks sõitja seljale kinnitada. Minu olukorda ei teinud lihtsamaks ka 2.25 FF-id. Muidu oli sõit ladus ja mõnus. Enim nautisin sõitu Team Järveoja sabas, sest kogenud H100 hundid tundusid iga mudaaugu läbimiseks valivat õige kiiruse ja parima sõidutrajektoori. Paraku libisesid nad mult eest, kui sain Vorstika laskumisel ninaga veidi maad künda. Mina olin ka see tegelane, kes Kirsale silla ületusel paar ärevat hetke tekitas. Selle eest vabandust! Alates ca 60 km märgist kulges sõit chainsucki ja sellest põhjustatud krampide tähe all. Õnneks turgutasid TP-d vahel langema kippuva moraali üles ja lõpus oli veel nii palju jalga, et kannatas isegi finishit teha. Kokkuvõttes kõik 5+ ja kehas selline mõnus rahulolu ja surin.
Hea on lugeda, kui viiekümne aastaseid "vanakesi" keegi positiivse noodiga meenutab. No H100 ongi üks üdini positiivne raviseanss. Ei ole ma veel nende aastate jooksul kuulnud rajal vandumist ja kaasvõistlejatega kurjustamist(Isegi elektrihinna tõus ja ESM ununevad :D ). Kuidagi mõnus seltskond valgub septembri lõpus Kubijale kokku.
Edu sulle Ivar ja co! (y)
Viimati muutis Elvatom, 03. 10. 2012. 07:50, muudetud 1 kord.

powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas powerman » 03. 10. 2012. 07:45

Mul seekordne oli kolmas start Haanja 100-l ja teine lõpetamine :-)
Haanja100-ga on nagu on - esimesed 10 km on mõnus aga 10-80 km küsin endalt, et milleks mulle need mülkad ja vaev, piin ja paanika laskumistel ja tõusudel?
80 km kuni lõpuni aga tahaks, et aeg peatuks - hea tunne on sees ja finishijoone ületamise hetke tahaks lükata veel edasi ja edasi, et see ravi ei saaks veel läbi...:-)
Tnx korraldajad ja järgmisel aastal taas joonel :-)

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas ivoSKP » 03. 10. 2012. 16:58

Esmakordse 100miili lõpetajana oleks lisada järgnevat;

- ettevalmistus pidi saama piisav, kuna sõiduga kumuleeruv kurnatus ei olnudki nii hull kui ette kartsin
- väljakutset lisas minu jaoks siiski haigusvimmaga sõitmine - jah ega see mõistlik ei olnud startida kui eelneval päeval 37+ celsiust veel sees oli kuid seekord sai see teine haigus võidu
- nii kokkukleepuva mudaga sõitu pole minul õnnestunud varem sõita, ka 2009 aasta H100 muda on minu mälus vesisema konsistentsiga ja päev hiljem rattalt lihtsama jõupingutusega eralduv. Seekord tuli ketti kraapida teras vastu terast printsiibil, kuna ükski mootoripesuvedelik ega hari ei suutnud eraldada lüli külgedele kleepunud teralist ollust
- ka esikäikari funktsionaalsed probleemid olid esmakordsed minu jaoks. Alguspoolel keeldus pisimaga suhtest, siin aitas paar ebamehhaanikulikku survelööki käikari pihta, hea et päris ära ei lõhkunud…
HIljem jällegi pärast Vällamäge avastasin, et suurimale ei tõusegi kett enam, ilmselt oli see juhtunud juba varem aga enne polnud ka tõsist vajadust ilmselt. Ei aidanud puhastus ega miski jõumeetod, peatumine oli vaid ajaraisk. Ning tagatipuks 4 km enne lõppu läks esikäikari tross ülevalt katki ning siis võis Kubija ringrajal kõrvalvaatajale küll üsna koomiline mulje jääda (kadents pidi üsna eeskujulik olema)
Tagasitarkusest muidugi pidigi olema algusest peale käikari tross vigane aga et see just aasta olulisimal katsumusel avalduma pidi…
- ehkki oleks võinud ka hullemini minna kuna pärast sõitu avastasin et esiratta kodar oli rummupoolsest pesast välja vupsanud, kas siis ühel kukkumisel kui sarv jäi puu taha kinni või mõnel väändel mudaaukudes - igatahes respect suvel soetatud Mavicu jooksu suunas kuna see ühe kodara error miskit ei rikkunud ega nähtavalt jooksu ei kõverdanud ning hetkeks on kodar õnnelikult juba oma kodus tagasi
- teisel ringil/lõpus taganttulijana hakkas välja kujunema staarsportlase tunne, sest 99% kaasvõitlejaid võttis väga viisakalt kõrvale veel enne kui läheneda jõudsin, tänud kõigile
- üks pisike kurioosum oli palksaunas leiduv vihalaadne toode, kas keegi proovis selle nuudisüstemiga ka vihelda?
- negatiivse poole pealt on öelda vaid niipalju et järelpilte lapates sai mu minakuvand mõnevõrra kannatada, ilmselt pean kiivri setupiga tõsisemalt tegelema või lihtsalt loobuma edaspidi piltide vaatamisest. Noh aga ilmselt seegi käib tagamõttega Doktori raviplaani sisse

Eks näis järgmisel aastal.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3614
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Kuldar » 03. 10. 2012. 20:15

ivoSKP kirjutas: - nii kokkukleepuva mudaga sõitu pole minul õnnestunud varem sõita, ka 2009 aasta H100 muda on minu mälus vesisema konsistentsiga ja päev hiljem rattalt lihtsama jõupingutusega eralduv.
ma eile mõtlesin sama asja kuna varem lihtsalt ei viitsinud rookida. Sellist paakunud kitti ma ei mäleta.

kuna ükski vahuballooniga abimees ega sisekummi annetaja pole märku andnud, siis kordaks üleskutset - tahaks ära klaarida!
Või kellelegi jäi meelde kes kaasvõistlejatelt konkreetselt mulle lohvi andis, 20-30 min tagajärjetu lunimise peale kuhjus lõpuks ühekorraga 3 resulatiivset päringut. Ma otsiks selle mehe ise üles.
Numbrit küll vaatasin, aga nagu lehm oleks keelega üle käinud, läind! Mingi aeg tagusin seda nagu mantrat, aga operatiivmälu sai vist täis.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas dr Holden » 03. 10. 2012. 20:22

Kuldar kirjutas:kuna ükski vahuballooniga abimees ega sisekummi annetaja pole märku andnud, siis kordaks üleskutset - tahaks ära klaarida!
Või kellelegi jäi meelde kes kaasvõistlejatelt konkreetselt mulle lohvi andis, 20-30 min tagajärjetu lunimise peale kuhjus lõpuks ühekorraga 3 resulatiivset päringut. Ma otsiks selle mehe ise üles.
Numbrit küll vaatasin, aga nagu lehm oleks keelega üle käinud, läind! Mingi aeg tagusin seda nagu mantrat, aga operatiivmälu sai vist täis.
Sinu rattal olnud lisanumber oli ilmselt piisavaks põhjuseks, et iga annetanu pidas enda auasjaks, et see annetuseks jääkski, mitte et oleks nö laenuna antud! 8)

Aga sellest muda konsistensi jutust ma ei saa aru, olen ise ka sel aastal 2 korda 100km raja läbi sõitnud ja pääle sõitu hotelli juures tavalise aiapüstolist tuleva veega pori maha pesnud. Mis kitt, mis kleepekas???

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas Lapeteus » 03. 10. 2012. 20:31

Millal leiunurk avatakse?
Lapeteus kirjutas: ... kuidas rajal kaotatud asju tagasi saaks. endal kadus peale esimest joogipunkti särgi tagataskust KoMo klubi kirjadega vest ära. Kaassõitja ütles, et oli 0,5 km peale 1 tp-d maas vedelenud. Lisaks laenasin oma pumba välja ja see jäeti pärast finishisse, pumbal markeriga nr 266 peale kirjutaud.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas dr Holden » 03. 10. 2012. 20:42

Lapeteus kirjutas:Millal leiunurk avatakse?
Lapeteus kirjutas: ... kuidas rajal kaotatud asju tagasi saaks. endal kadus peale esimest joogipunkti särgi tagataskust KoMo klubi kirjadega vest ära. Kaassõitja ütles, et oli 0,5 km peale 1 tp-d maas vedelenud. Lisaks laenasin oma pumba välja ja see jäeti pärast finishisse, pumbal markeriga nr 266 peale kirjutaud.
Homme!

Sain just täna kogu staffi ühte kohta, hommikul hakkan sorteerima ja jooksvalt üles panema. Vest on leitud, Hallimäe peremees tõi selle meie kätte! Pumba kohta info hommikul!

Lisaks on Kubija hotellist leitud ca paarsada diplomit....seal küll diplomi asemel mingi "retsept" kirjas!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas erikr » 03. 10. 2012. 20:45

holden kirjutas: Aga sellest muda konsistensi jutust ma ei saa aru, olen ise ka sel aastal 2 korda 100km raja läbi sõitnud ja pääle sõitu hotelli juures tavalise aiapüstolist tuleva veega pori maha pesnud. Mis kitt, mis kleepekas???
Sa sõida põhisõitu, mitte avatud rada vmt, siis tead, millest jutt käib.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas dr Holden » 03. 10. 2012. 21:24

erikr kirjutas:
holden kirjutas: Aga sellest muda konsistensi jutust ma ei saa aru, olen ise ka sel aastal 2 korda 100km raja läbi sõitnud ja pääle sõitu hotelli juures tavalise aiapüstolist tuleva veega pori maha pesnud. Mis kitt, mis kleepekas???
Sa sõida põhisõitu, mitte avatud rada vmt, siis tead, millest jutt käib.
See üks mu elu-unistusi, mis ilmselt ei ole iialgi täitumas!

Aga ikkagi, kas siis mingi 200-400 ratturi üleminekul muudab rajal olev pori (muda) oma konsistentsi? Kas 300 ülesõitja valatud higi langeb maapinda liimina ja muudab muda kitiks. Ma ei saa aru? Seletage mulle!

Minu ratas oli peale 100km raja läbimist (sõidu ajal tuli ca 3-4 tundi vihma) küll väga porine, viimase otsa kruusakate tõttu ka üsna liivane, aga mingit kitti kui sellist ma küll ei täheldanud. Nägin ka raja olukorda sõidujärgsel pühapäeval-esmaspäeval rada maha võttes, oli küll jah laiaks sõidetud ja ilmselt hullemas olukorras kui laupäeval, sest pühapäeval-esmaspäeval sadas ikka kõvasti. Ja ikka ei saa aru, äkki on tegu mingi müstifitseerimisega???

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Haanja100 2012

Postitus Postitas andre170 » 03. 10. 2012. 21:59

Nii et ikkagi olid diplomid st "hullupaberid"?! Mulle üks naisterahvas finišikanga kõrval arvuti taga väitis, et diplome ei ole ja diplome ei tule...
Hea meelega võtaks selle nüüd siis "retsepti" nimelise paberi kusagilt välja ja paneks varasemate kõrvale. Või saadetakse postiga koju või kuhugi rattapoodi nõudmiseni?

See muda tõesti kittis. Minul küll jõudis ratas survepesusse järgmisel hommikul, aga oli see-eest ligunenud paduvihmas terve öö auto katusel ja isegi tegin enne talle 100km turbopesu vihma kihutades. Mullugi sai natuke muda rattale, aga siis oskasid ühed Võru motomehed pärast võistlust mingit imelist kemikaali rattale lasta, mis viimsegi pori lahti võttis. Just avatud paralleelses foorumis võiks keegi selle retsepti uuesti avaldada.

2012 H100 oli kuidagi eriliselt hea. Kas 29eri pärast või lõpuks ära õpitud taktika tõttu. Ei näinud ühtegi kukkumist, ei kukkunud ka ise. Kooma ennast ei sõitnud, vaid vastupidi, avastasin ühe ja kahe-milliseid vaateid kogu aja ja raja ulatuses. Järgmine aasta peab ikka miilisõidu ette võtma, et saaks nautida ka hommikust päikesetõusu (ja õhtust loojangut..) ning vahepealseid pärleid 2 korda. Saaks ka ise aru, kuidas rada on enne ja pärast põhisõidu massi pealkäimist.

Vasta

Mine “Haanja100”