Haanja 100 2008

Vasta
Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Villem T » 07. 10. 2008. 09:48

banzai kirjutas:Tänud siis Haanja RK Margole! Pilt on ees ning olukord stabiilne, nädala võtan kergemalt ning siis hakkan tasapisi "suusahooajaks" valmistuma.

Kuigi ma panin reedel rattale alla tutikad piduriklotsid, siis ketaspidurite vajaduse üle ma enam pikemalt mõtlema ei jää. 2007 Rõuge tuuril ma korra juba Haanjat narrisin ning põrutasin juba ammu nulli kulunud piduritega ühel laskumisel otse võssa (kahe suure okaspuu vahelt nii et korralik metsasiht minust maha jäi). Möödunud H100 nädalavahetusel sai siis Haanjat narritud juba teist korda ning seekord lõpetasin mälukaotusega haiglas. Nii palju on veel meelde tulnud, et olin vist eelnevatel laskumistel mõned riskid võtnud ning napilt püsti jäänud, millegipärast sellised asjad annavad mulle indu juurde ning hakkasin end juba päris ulja härjana tundma. Kuigi nagu kõik mudased sõidud viimasel ajal (vt. Rakvere Elion) on osutanud, et libeda ilmaga ma olen umbes sama osav kui orav kes üritab flööti mängida.
Pilt

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Mati » 07. 10. 2008. 11:33

Heissulivei pildipeded ... TULD :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas mart » 07. 10. 2008. 16:37

Vigurvända muljed
http://suusk.blogspot.com/2008/10/tarmo ... a-150.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas kalari » 07. 10. 2008. 19:12

Kaks H100 esimese viiekümne hulgas lõpetanut osalesid järgmisel päeval Xdreami põhirajal. Ja mitte ei kulgenud, vaid liikusid ikka päris tugevas tempos. Respect! (y)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas dr Holden » 08. 10. 2008. 07:57

kalari kirjutas:Kaks H100 esimese viiekümne hulgas lõpetanut osalesid järgmisel päeval Xdreami põhirajal. Ja mitte ei kulgenud, vaid liikusid ikka päris tugevas tempos. Respect! (y)
Jah, ja üks 150km lõpetaja läbis siis B-raja. Igatahes retsept!

Aga tegelikult osales järgmise päeva X-dreamil ja Smiltene Nissanil üsna palju neid, kes oleks tahtnud ka H100-l osaleda, aga kes pole nii raudmehed, et 2 päeva jutti kõva tuld anda! :roll:
Loodame, et järgmise aasta kalendris ei sõida X-dream nii selga, sest Nissan peaks toimuma nädal peale TRM-i ja Haanja100 siis vastavalt 3.oktoober 2009.a. Pigem võiks X-dream toimuda nt 27. september ehk siis päev peale Sportlandi ratta"maratoni" ja samal ajal Nissaniga - täisprofid rattaässad niiehknaa X-dreamil ei osale! 8)

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3614
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Kuldar » 08. 10. 2008. 08:19

holden kirjutas:
Aga tegelikult osales järgmise päeva X-dreamil ja Smiltene Nissanil üsna palju neid, kes oleks tahtnud ka H100-l osaleda, aga kes pole nii raudmehed, et 2 päeva jutti kõva tuld anda! :roll:
üks raudmees ikkagi leidus
http://www.veloclubbers.ee/component/op ... 116/hit,1/" onclick="window.open(this.href);return false;
kõvakahvliga Toomas Erikson Haanja100 5:47:58,8 22.koht
ja pühapäeval Smiltene 70km 3:29:49 takkajärgi veel otsa.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Ereliukas » 08. 10. 2008. 08:58

Kuldar kirjutas:[
kõvakahvliga Toomas Erikson Haanja100 5:47:58,8 22.koht
ja pühapäeval Smiltene 70km 3:29:49 takkajärgi veel otsa.
see selline pehmem kõakahvel tundub :wink:

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas kalari » 08. 10. 2008. 17:32

[quote="holden
Loodame, et järgmise aasta kalendris ei sõida X-dream nii selga, sest Nissan peaks toimuma nädal peale TRM-i ja Haanja100 siis vastavalt 3.oktoober 2009.a. Pigem võiks X-dream toimuda nt 27. september ehk siis päev peale Sportlandi ratta"maratoni" ja samal ajal Nissaniga - täisprofid rattaässad niiehknaa X-dreamil ei osale! 8)[/quote]

Ma väga loodan, et saate järgmisel aastal H100 ja xdreami erinevatele nädalavahetustele. Kuna ma mingi raudmees pole, tuli loobuda Eesti parimast rattamaratonist. Mõlemat asja poole teraga ka ei saanud/tahtnud teha.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas dr Holden » 08. 10. 2008. 18:14

Veel pilte!

saatan
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 26. 11. 2005. 12:28

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas saatan » 08. 10. 2008. 21:17

Mati kirjutas:Edastan sõnumi soomlaste Fillari foorumist.

Tänatakse eestlast (vist nr 110) kes kinkis keti, tänu millele jõudis somm finishisse.

Pitää vielä kiittää Viron poikaa, numero taisi olla 110, joka lahjoitti ketjut minulle tulivat tarpeeseen......muuten olisi maali voinut jäädä näkemättä.
Pole tänu väärt!!!
Mul hea meel, et sain kellelegi kasulik olla ja Haanja 100´l nii need asjad käivadki! Sommile tervitused!!!
Üritus oli super!!!
Tänud Holden&Co´le

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3614
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Kuldar » 08. 10. 2008. 22:36

Ereliukas kirjutas:
Kuldar kirjutas:[
kõvakahvliga Toomas Erikson Haanja100 5:47:58,8 22.koht
ja pühapäeval Smiltene 70km 3:29:49 takkajärgi veel otsa.
see selline pehmem kõakahvel tundub :wink:
kõva mis kõva, mäletamist mööda Trigon carbon 520g nagu neid ka WCS kirjadega liigub.
Gravity is a Bitch

Jansa1
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 14. 06. 2007. 11:40

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Jansa1 » 09. 10. 2008. 00:28

Nii nüüdseks olen aru saanud, et ellu jäänud
Raske oli oi kui raske. Haanja 100 algas minujaoks juba nädal enne starti. Pulss oli üleval kõhus keerles ja närv sees. Stardihommikul ärgates oli närv läinud kuid peavalu tekitas õige riietuse valik. Natuke mööda paningi ja liialdasin. Alustasi ilusti rahulikult ja sättisin end Tea seljataha kuni tuli 5 km. Väiksel tõusunukil käis üks klõks ja vändad väga kergelt liikuma hakkasid. Ja oligi käes see hetk kus oma esimesest ketist jagu sain. Seal ma siis seisin nukralt kett näpus ja vaatasin kuidas ratturiterivi läks. Ühel hetkel oli kolm ratturit ümber mu ratta abis ketti parandamas - ühel riistad teisel oskused ja kolmandal hüva nõu võtta. Pusiti mis pusiti järjest vähemaks neid lülisi jäi ketil kuid kokku seda saada ei õnnestunud. Kas tõesti jääbki see sõit nii lühikeseks. Kuid siis saabus neljas abivalmis rattur, ning päästetud ma olingi. Tänud siinkohal STR, Veloclubbersi ja Haanja Rattaklubi timurile ja meeskonnale :wink: . Ca pool tundi poksipeatust ja tuli teele asuda. Hirmutav oli hakata kõike seda rivi püüdma kui eelviimasest ratturist oli möödunud oma 10-15 minutit. Hommikul oli just kõrvu jäänud, et ükski naine pole senini Haanja 100-t katkestanud. Ei tahtnud kuidagi leppida mõttega, et avan selle statistika. Katsusin küll jälgida pulssi, et mitte ennast koomamaale saata, kuid sellest ei tulnud midagi välja. ca 10 kilomeetril peale teeületust märkasin liighilja väikest kraavi ja ühel hetkel oli tagaratas õhus ja sadul üle õla. Õnneks püsti jäin. Edasi liikudes kostus varblane siutsumas kuskil aga kui ei saanud aru. Ikka olin üksi seal metsade vahel. Kusagil 12 km kandis olid esimesed põhjanaabrite seljad kinni püütud ja enesetunne juba parem. Hakkasin lugema selgi mis vastu tulid kuskil 15 juures läks sassi. Siis äkitselt tuli meelde, et toidupunktides olid ju piirajad. Lisasin kiirust. vist jõudsin õigel ajal. Vähemalt Haanjamaa hääd hapukurki sain . Täiendasin joogivarusi ja edasi. Selgasi enam ei lugenud, tunne oli hea kuni Munamäe tõusuni. Rasked on mulle need asfaldi tõusud, keegi aitas veel natuke lükates. Aga üles ma sain ja edasi läks juba kergemalt kuni 2 tankimiskohani. TP-s olid veel me taustajõud Sirli ja Crissu kelledelt kuulsin, et Meelis alles mõned minutid tagasi läks. See mõjus motiveerivalt. Natuke leidsin hambaalla toidulaualt , Sirli aitas pudelit täita. Ja polnud pääsu tuli ratas üles tõsta ja edasi rühkida. Mõned korrad õnnestus kukkuda laskumistel kui juurikad ratta alt viskasid. Ühel järsul laskumise olin just alla jõudnud kui kuulsin selja taga raginat. Ühe soomepoisi teed läksid rattaga lahku. Ratas keset mäge ise oli juba alla jõudnud. Massimõrvarist oli tükk tegu et jalgsi alla saada, sõites oleks vist kergem kuid seal kahe kõrva vahel kiilub kinni . Plaani Jaanimäest sai kenasti üles sõidetud kuid alla ei saa ise ka aru miks tulin jala. Rõuge hardcore oli mõnus Hoovõtutõu valus. Praegu käivad neelud selle vorsti järgi mis seal pakuti tol hetkel ei nõudnud keha seda. Kuni kolmanda TP-ni kulgesin hea tundega, arvutades mõttes palju veel 80-nda km-ini jäänud. Ühel hetkel avastasin, et pulssi pea polegi. Selgus, et vöö pulssi nabalt püüab. Sikutasin aga vöö ülesse ja süda jälle lööma hakkas. Kuskil heinamaal tundus nagu talv oleks saabunud, nii külm hakkas. Ühele tõusule jõudes ja sinna kõrgele vaadates - vääga tutta tegelane seal üleval. Ferr Välk mäeotsas ja mina all. Ka järgmine mägi oli sama pildiga. Kuid siis tuli kiirelt Meelise selg vastu. Jõudsin veel "Jõudu külamees soovida" kui mu seljatagant ta kadunud oli. Varsti paistis 3 TP. Sai siis natuke end laetud. Kiikasin et kas Meelis ka jõuab aga ei näinud teda tulemas. 3-4 TP vaheline rada oli tõsine katsumus. Liikusin inertsist. kuskil tõusul kostus pidurite hääl "varsti saab alla". Kuulatasin veel - ei olnudki pidurite hääl hoopis kukk kires. Kuskil talumees hõikas "Mis sind küll neiu siia ajas". Tõusudel ei liikunud jalad enam ei rattaga ega rattata. Kuskil viskasin ratta põõsasse istusin maha ja mõtlesin elu üle järele. Siis otsisin ta põõsast jälle välja ja kulgesin edasi. Kuskil märkasin Arvot selg ees vastu tulemas. Mõtlemine liikumine - kõik oli kui vati sees. Kui järgmine selg vastu tuli, pakkus see selg mulle rada. Ütles veel, et küll need eesti naised on ikka tugevad. Ei tea kas haakis end kummipaelaga sappa aga ühel hetkel olin mina hoopis selg mis talle vastu tuli .Nii me siis koos kulgesime ja 4 TP tankisime. Kulgesime koos kuni tunnelini. Tõusudel liikusin mina kiiremini ja laskumistel nr 110 . Tunnel, küünlad - kummalisi tundeid tekitas ja tunneli lõpus oli valgus. Ja siis tabas mind haamer. Peale tunnelit pidin end kokku võtma , et ratast suuta tõsta, jalad sõna ei kuulanud. Kordinatsioon puudus. Et Rattale selga saada pidin hoogu võtma ja esimesel katsel see ei õnnestunudki. Tunnelisi küsisin veel kas see on täpp i-le vastati " paar täppi tuleb veel". Edasi tundusid kõik tõusud "hoovõtutõusud" ja laskumised "massimõrvari laskumised". Kaaslane kelle olin kummipaelaga järgi vedanud läks oma teed. Keegi veel möödus Andsumäe "Down-killil" kui sealt alla jalutasin. Poolel teel alla keskendusin ja ronisin kuidagimoodi rattaselga. Õnneks kui rattaselga sain suutsin veel liikuda. Õnnis oli see tunne kui Kubija hotell lähenes. Ja siis see finiš tuli. Kirjeldamatu oli see tunne kui sinna jõudsin.
Ja esimene mõte mis oli "järgmine aasta olen tagasi ja siis oskan ise ketti parandada" . Järgmine tungiv janu õlle järgi.
Tänud Holdenile ja Co-le selle raviseansi eest. Haanja 100 on asi milleta enam ei saa :lol:
Suured tänud ka ketiparandusmeeskonnale kelleta poleks ma seda kõike kogenud ja finišisse jõudnud :wink:

Andmed sellised:
Aega kulus 8.01.49 koht 185 ja naistest 4.
Garmini andmed:
97,69 km
puhas sõiduaeg 7.10
keskmine kiirus 13,6
pulss keskm 149 max 178 ( need siis kindlasti kõrgemad olid kuna vahepeal vöö nabapulssi püüdis )
kaloreid kulus 4203
max kiirus 48,5
Roheline rattur veel aga seeest väga tubli :D

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas mart » 09. 10. 2008. 12:46

Jansa1 kirjutas: tuli 5 km.... Väiksel tõusunukil käis üks klõks ... Ja oligi käes see hetk kus oma esimesest ketist jagu sain. Seal ma siis seisin nukralt kett näpus ja vaatasin kuidas ratturiterivi läks.

... ca 10 kilomeetril ... Edasi liikudes kostus varblane siutsumas kuskil aga kui ei saanud aru. Ikka olin üksi seal metsade vahel.

...Andmed sellised:
Aega kulus 8.01.49
puhas sõiduaeg 7.10
...Sul vedas, et katkestama ei pidanud, kette läheb Haanjas igal aastal kümneid ja nii mõnedki on seetõttu moti kaotanud ja rajalt lahkund. H100 (nüüdsest ka H150) ON tehnikasport, kus üks-ühele ei kehti ütelus: sõidab mees, mitte ratas.No ei sõida sa sittagi, kui ratas on otsustanud otsad anda (Tarmo Neemelale mõeldes). Mulle meeldis ühe finisheerunu esmaliigutus, kus ta oma rattale suud andis - niivõrd läks talle korda tema ratsu.

...See linnukeste siutsumine oli tegelt keti vidin. Tänavune sõit oli selline teistmoodi, et ketile kogunenud pori jõudis vahepeal ää kuivada ja jäigi ketti kigistama. Seda "linnulaulu" oli alates 70kmst terve metsaalune täis. Lisaks oli enamusel võimatu kasutada taga kaht väikest hammakat, kuna kett lihtsalt ei püsinud nendel - savi oli hammakate vahe täis kittinud. Lõpukilomeetrite kruusal oli suht kurb vaadata, kuis vennad littisid ülekandega 42/44-13/14 nigu oravad rattas, kuid kiirus üle 35ne ei tõusnud.

...50 minutit sügasid ennast? Kui tahad tulemust teha (mida sa ju tahad, sest seda sa ju mainid), siis tuleb loobuda - ei mingit söömist/joomist TPdes, pissil ei käi ja laskumistel ei pidurda. :D
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas BACARDI » 09. 10. 2008. 13:21

holden kirjutas:Veel pilte!
Neid pilte vaadates meenub kuidas kahel korral olin kellegi Haanja mehe taga sõitmas ja automaatselt jäin lootma sellele, et nemad peaks ju tundma rada nagu oma taskut aga võta näpust. Ikka olin mina see kes kohalike tegelasi pidi valju hüüatusega letargiast äratama ja õigele teele suunama.

Teine helge hetk on sellest kuidas pikalt võitlesin paarisrakendina sõitnud Rõuge meestega. Jõudsin neile just nende kodusingli eel järgi ja palusin näidata mismoodi seal sõitma peab. Vastuseks sain räiget sõimu :lol: antud singli autori aadressil ja see jätkus kuni singli lõpuni. :D

Väga lahe üritus oli ja tänud Ivarile, Ivole ja kogu meeskonnale kes seda korraldavad. Erilised tänud selle eest, et 5. korda osalenud ka väikse praktilise eseme olid ära teeninud. (y)
Kindlasti järgmisel aastal jälle.

P.S. Kas keegi vahendaks liidrite komme peale sõitu. Oleks huvitav teada. Jass ju sel aastal amordiga ja lenks ka sirgeks väänatud.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Mati » 09. 10. 2008. 13:28

BACARDI kirjutas:...P.S. Kas keegi vahendaks liidrite komme peale sõitu. Oleks huvitav teada. Jass ju sel aastal amordiga ja lenks ka sirgeks väänatud.
Neid komme saab vast tulevalt DVD'lt kuulata-vaadata.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas mart » 09. 10. 2008. 13:39

BACARDI kirjutas: P.S. Kas keegi vahendaks liidrite komme peale sõitu. Oleks huvitav teada. Jass ju sel aastal amordiga ja lenks ka sirgeks väänatud.
Möhh, kas 150km võitja kommentaar, mis siin lingitud 07. 10. 2008. 17:37 ei lähegi arvesse. Et ainult Jass ja Kana on arvestatavad?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas BACARDI » 09. 10. 2008. 14:33

mart kirjutas:
BACARDI kirjutas: P.S. Kas keegi vahendaks liidrite komme peale sõitu. Oleks huvitav teada. Jass ju sel aastal amordiga ja lenks ka sirgeks väänatud.
Möhh, kas 150km võitja kommentaar, mis siin lingitud 07. 10. 2008. 17:37 ei lähegi arvesse. Et ainult Jass ja Kana on arvestatavad?
Läheb muidugi arvesse ja lugesin seda ka aga kuna ise ennast nii segaseks ei pea, et 150km peale minna siis tahaks kuulda just oma distantsi võitjate muljeid. Mul oli veel tunnike tulla kui võitjad juba esimesi komme jagasid.
Mati juba vastas minu küsimusele ja jään huviga DVD-d ootama.

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Topsik » 09. 10. 2008. 15:15

Jansa1 kirjutas:... sättisin end Tea seljataha kuni tuli 5 km. Väiksel tõusunukil käis üks klõks ....
Seda ma mõtlesin, et kuhu sa kadusid.
H100 on juba isemoodi sõit, siin sõidad iseenda, oma treenituse ja vastupidavusega võidu. Niisiis 4. kord sõidetud ja ei saa veel aru, et kõrini oleks. Pahupidi raja profiili analüüsides otsustasin väga rahulikult alustada. Meeles eelmise aasta viimase 15-20 km vaevad :). Kusagil 20-ndal km otsustasin külje maha visata ja parema käe pöidla pahupidi väänata. Natuke valus oli, sõrmenukist tilkus verd ja käiku oli valus vahetada. Pühapäeval oli pöial poole jämedam :( ja nõuab nüüd ohtralt viina :D.
Peale munakat tõstsin veidi tempot ja järgmised 40km polnudki midagi hullu - teed-rajad tuttavad, profiil ei tapnud. Ühtki tõusu kõigest väest sõites ei püüdnud alistada, kui ei jaksanud tulin maha ja liigselt jõuga ei priisanud. Lõpuosa kruusakad olid igati teretulnud. Ainuke hirm, et mahapööramist maha ei magaks. Hingasin jälle kergendatult, kui teel geelipakendeid maas nägin - olen õigel teel :).
Mingil hetkel jõudsin kruusakal järgi Haanja RK ratturile - metsavahel lubasin tal ees sõita. Ja vat siis sain aru, et ma ei oska tegelikult laskumisi sõita.
mart kirjutas:.... ja laskumistel ei pidurda. :D

Esimese laskumise sõitsin tal sabas ja kopeerisin trajektoori ja sain üllatavalt ruttu alla, aga järgmisel tõusul-laskumisel tuli vahe sisse ja läinud ta oligi. Haanjameestel küll koduväljaku eelis, aga see on nüüd koht kus tuleb hoolega tööd teha. Hardware taga ei tohiks asi olla - ContiLeader UST+Crossmax SL, amort on suht jäigaks reguleeritud, aga ikka on laskumistel ebakindel tunne :(.

Tunneli lõpust valgust ei paistnud ja sealt lõpuni läks ainult tahtejõul.
Preemiaks jälle naistest 3. koht.
Loodan, et Jana mõtleb ümber ja on järgmine aasta ikka kohal :)

kepsa
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 15. 04. 2005. 15:05

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas kepsa » 09. 10. 2008. 19:40

Topsik kirjutas:[ Haanjameestel küll koduväljaku eelis, aga see on nüüd koht kus tuleb hoolega tööd teha. Hardware taga ei tohiks asi olla - ContiLeader UST+Crossmax SL, amort on suht jäigaks reguleeritud, aga ikka on laskumistel ebakindel tunne :(.
See, et haanjameestel koduväljaku eelis on ikka päris tõele ei vasta. Võin ka end haanjameheks nimetada, aga see, et roheline vorm seljas ei tee ei minust ega teistest rohelistest veel rattureid, kes kõiki rajanõkse teavad. Tavaliselt saan ma aru ainult sellest kus ma umbes maastikul asun aga raja erinevaid nüansse küll ei tea. Ja rajast läbi olin seekord sõitnud vaid munamäe tõusu ja laskumine. Aga mitmeid kordi oli ikka nii, et võeti seljataha arvamisega, et haanjamees ees, nüüd kindel tunne. :D
Aga on ka erandeid, kes kõiki kurve ja kraave tunnevad.

Ühesõnaga hästi huvitav sõit oli, üllatusi igal nurgal. Ratturid kõik positiivsed. Terve suvi saab erinevatel sõitudel kihutatud aga alles H100l sõidetakse kõrvuti, pakutakse teed, tuntakse muret kohe kui ratta seljast maha tuled jne jne.

Ja amort minu arusaamist mööda laskumistel peaks ikka pehme olema :roll:
Rõõmsal jalgratturil on hambavahed sääski täis!

t0nu
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 05. 03. 2004. 14:02

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas t0nu » 10. 10. 2008. 01:51

holden kirjutas:
banzai kirjutas:... Ma ise kaldun arvama, et sinu kukkumine võis toimuda Tsirgumäe laskumisel, mis on vahetult enne Vorstimäge, seal on parajalt palju suuri kive ja kaldenurk ka üsna järsk.

Aga hea, et sa tagasi oled!
kukkumine ja taastav istumine toimus "massimõrvaril" kui ma nüüd kaardid, rajakirjelduse ja klichkad õigesti kokku panen (väga järsk laskumine, mis lõppes all järsu vasakpöördega metsateele). Põõsas istudes ütles kohe, et me edasi sõidaks, et tal kõik korras, Plaani tõusuks/laskumiseks jõudiski järgi ja kuni Vorstikani sõitis normaalse tempoga. Kurtis küll 8 korda jutti, et lõi pildi tasku, aga mõtlesin, et ju siis on meelel... Nii te peale pauku sõitis veel päris pikalt.

Kuna tal süda paha ei olnud, mis tavaliselt peapõrutusega kaasneb, ja liikus reipalt, siis julgustasin veel edasi panema, kuid Vorstikal läks asi pahaks, kui keset mäge ei teadnud enam kuhu poole edasi sõita... Õnneks oli kohe abivalmis pealtvaatajaid, kes ta asfaldini tagasi aitasid.

margolin
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 30. 06. 2005. 09:47

Re: Haanja 100 2008 - pilte veel

Postitus Postitas margolin » 10. 10. 2008. 13:41

http://www.rixratas.ee/j/index.php?opti ... =26&gid=13" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Haanja 100 2008 - pilte veel

Postitus Postitas tarmo » 10. 10. 2008. 18:53

tõeliselt hea kvaliteediga pildid minu meelest. mis aparaadiga pildistati?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Haanja 100 2008 - pilte veel

Postitus Postitas Kirsa » 10. 10. 2008. 19:11

tarmo kirjutas:
tõeliselt hea kvaliteediga pildid minu meelest. mis aparaadiga pildistati?
Exif ütleb, et Pentax K10D.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Haanja 100 2008 - pilte veel

Postitus Postitas Rivo » 10. 10. 2008. 19:57

Kirsa kirjutas:
tarmo kirjutas:
tõeliselt hea kvaliteediga pildid minu meelest. mis aparaadiga pildistati?
Exif ütleb, et Pentax K10D.
Pigem ikka Pentax K20D ! Ja objektiiv tundub samuti igati hea olevat. Igasuguse "tuustiga" 90mm ja f4.0 avaga pilti ei tee.
OT lõpp.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Rivo » 10. 10. 2008. 20:39

Veel üks laeng PILTE
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas kristjan07 » 11. 10. 2008. 14:28

enim pildistatud üritus vist?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas dr Holden » 11. 10. 2008. 14:41

kristjan07 kirjutas:enim pildistatud üritus vist?
Ilmselt jah, sest sportfoto.ee süsteemis pildid (number ja nimi kokku viiduna) kah varsti sportinfo.ee peal olemas! (y) 8)

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Haanja 100 2008 - pilte veel

Postitus Postitas gandalf » 11. 10. 2008. 16:22

Rivo kirjutas: Pigem ikka Pentax K20D ! Ja objektiiv tundub samuti igati hea olevat. Igasuguse "tuustiga" 90mm ja f4.0 avaga pilti ei tee.
OT lõpp.
Päris kindlasti K10D ja smc PENTAX DA 17-70mm F 4,0 AL IF SDM :)

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas jaanusj » 11. 10. 2008. 20:10

Haanja 100-st nädal möödas. Panin juhtunu ja oma emotsioonid kirja klassikute kaasabil.

http://jaanusj.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas KristjanS » 11. 10. 2008. 21:27

jaanusj kirjutas:Haanja 100-st nädal möödas. Panin juhtunu ja oma emotsioonid kirja klassikute kaasabil.

http://jaanusj.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
väga (y) tekst! Isegi õlu kaotas selle lugemise ajal oma tavapäraselt hea maitse :P .
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

saamuel
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 02. 05. 2005. 13:06

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas saamuel » 11. 10. 2008. 23:37

Koheselt peale finišit ei tahtnud kirjutada, lootsin, et äkki läheb üle kuid "muda, chainsuck ja krambid" on endiselt meeles, kui kolm komponenti, mis järgmisel aastal sunnivad mind osa võtma EC matkasõitudest juhul, kui seal ikka punkte jagatakse.
A'Lleaaa!!!

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas metslane » 12. 10. 2008. 10:10

muda oli krampe polnud ega lubanud ka :D ratas töötas väga eeskujulikult,vahepeal isegi imestasin et mitte mingit kolinat.mõtlesin juba et äkki on midagi katki.jõudu jäi isegi üle aga päris tühjaks ka ei viitsi ennast enam sõita.vana ka juba. ilm oli ilus,vesi oli külm :( kes nägi see teab:). kukkumised olid naljakad ja selle nimel tasus sõita. vedasin ennast kuidagi kümne sekka :D järgmine aasta teen trenni ja üritan jälle.

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas margus v » 12. 10. 2008. 14:10

Kas see vastab tõele, et Jass kõige hullemaks sai tänu sellele, et Kukk metsa ära eksis?[/quote]

Viimases tankimispunktis kuulsin,et Kukk oli juhtinud 2min.40 sek.seda labides.
Finitos oli teadjad ees ja ytlesid,et Kukk koos Priit Tuisuga olevat eksinud ja.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas dr Holden » 13. 10. 2008. 20:28

jaanusj kirjutas:Haanja 100-st nädal möödas. Panin juhtunu ja oma emotsioonid kirja klassikute kaasabil.

http://jaanusj.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Saatsin selle jutukese kokkuleppel autoriga juba eelmise nädala keskel ühele tuntud spordiblogijale, aga ju siis temale ei kõlvanud.
Ja see polegi vist suur ime, sest oma tänase postituse kokkuvõttena ütleb ajakirjanikuhärra järgmist: Niisiis, ärge sõitke rattaga, vaid jooske!

Kes ei usu, vaadaku siia! Aga parem uskuge mind, ärge vaadake, pole talle neid rattameeste klikke vaja.... :?

Niiet sorry, Jaanus! Ilmaasjata ajasin sind ärevile :D

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas dr Holden » 13. 10. 2008. 20:35

margus v kirjutas:Kas see vastab tõele, et Jass kõige hullemaks sai tänu sellele, et Kukk metsa ära eksis?

Viimases tankimispunktis kuulsin,et Kukk oli juhtinud 2min.40 sek.seda labides.
Finitos oli teadjad ees ja ytlesid,et Kukk koos Priit Tuisuga olevat eksinud ja.
No mõtle nüüd ise, mis sa siin seletad?

Kui Kana oli Haanjamehe talus ehk viimases TP-s 2,5 mintsa Jassist eespool, siis kuidas sai ta koos Tuisuga metsa eksida?
Võpsikusse panid nad algusepoole, enne esimest TP-d. Ja mõlemad kinnitasid, et nende oma viga.

Jass kuulas Välla tõusul veidi maad, et mis ees ootamas jne (seletajaks kommentaator Riho) ning kuna Kana jättis suure osa oma jõudu Välla tõusu sadulas läbimisele, siis polnd Jassil ilmselt raske ca 12km pikkusel allamäge kruusalõigul 2,5 mintsa tagasi võita. Verijärve ääres ca 7-8km enne finitot olid nad juba koos.

Aga ega ma ka täpselt ei tea, naised saunas rääkisid :lol:

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas KaupoR » 13. 10. 2008. 20:50

mulle räägiti, et kana olevat veel ka teist korda ära eksinud, just kuskil peale vällat. Aga lisaks oli ta lõpus ka suht kutu-piilu olnud.
If everything's under control, you're going too slow!

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas jaanusj » 13. 10. 2008. 22:07

holden kirjutas:
jaanusj kirjutas:Haanja 100-st nädal möödas. Panin juhtunu ja oma emotsioonid kirja klassikute kaasabil.

http://jaanusj.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Saatsin selle jutukese kokkuleppel autoriga juba eelmise nädala keskel ühele tuntud spordiblogijale, aga ju siis temale ei kõlvanud.
Ja see polegi vist suur ime, sest oma tänase postituse kokkuvõttena ütleb ajakirjanikuhärra järgmist: Niisiis, ärge sõitke rattaga, vaid jooske!

Kes ei usu, vaadaku siia! Aga parem uskuge mind, ärge vaadake, pole talle neid rattameeste klikke vaja.... :?

Niiet sorry, Jaanus! Ilmaasjata ajasin sind ärevile :D
Ivar, ära minu pärast muretse.
Oli põhjust ennast kaasaegsete asjadega kurssi viia.
Ja jutu point-ile saab ikka AINULT jalgrattur pihta. Ja 100%- liselt vaid Haanja raja läbinu.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas dr Holden » 14. 10. 2008. 05:37

KaupoR kirjutas:mulle räägiti, et kana olevat veel ka teist korda ära eksinud, just kuskil peale vällat. Aga lisaks oli ta lõpus ka suht kutu-piilu olnud.
Mindki painab see, et kuskohas peale Vällat - seal ju puhta kruusakad, anna aind täiega.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Rivo » 14. 10. 2008. 07:33

holden kirjutas:Mindki painab see, et kuskohas peale Vällat - seal ju puhta kruusakad, anna aind täiega.
Eks see olegi põhjus, et annad täiega, pulss punases ja silme ees juba kergelt virvendab. Minugi ainuke möödapanek oli viimse 10'ne km. paiku. Kõrvalt vaadatuna oleks kommentaar suure tõenäosusega olnud, et tuli paraja hooga, pea lenksu all, ning lihtsalt ei pannud pööret tähele. Märgistus selle koha peal oli 5+
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Maarek » 14. 10. 2008. 09:36

holden kirjutas: Ja see polegi vist suur ime, sest oma tänase postituse kokkuvõttena ütleb ajakirjanikuhärra järgmist: Niisiis, ärge sõitke rattaga, vaid jooske!
OT, aga eks tal ole ikka hinges see konkurents(itus) Haanjameestega, kus "masendav" rattamaraton tema kohta kokkuvõttes tublisti langetas :lol:

kepsa
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 15. 04. 2005. 15:05

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas kepsa » 15. 10. 2008. 17:08

Küsimus Ivarile, et kui palju siis on osalenuid, kes läbinud vastava raviseansi 5x, ning on saanud ka ametliku hullu tunnusmärgi Buffi näol?
Rõõmsal jalgratturil on hambavahed sääski täis!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas dr Holden » 15. 10. 2008. 18:32

kepsa kirjutas:Küsimus Ivarile, et kui palju siis on osalenuid, kes läbinud vastava raviseansi 5x, ning on saanud ka ametliku hullu tunnusmärgi Buffi näol?
Koos sinuga hetkel 35, lisaks on veel kolm buffi välja antud (üks veel füüsiliselt üle andmata) sellistele isikutele, kes pole kordagi sõidupäeval H100 läbinud ratta seljas, aga on seda teinud muudel aegadel või mõne muu vahendiga. Kolm korda võite arvata, kellele...

Nikson
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 08. 01. 2007. 17:37

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Nikson » 15. 10. 2008. 22:17

Minu viies sõit tuli ikka üle kivide ja kändude. Kett andis neli korda järgi. Tänud Kitsnik Kalvile, kes mul rajal aitas ketti prandada. Mitte ei tahtnud katkestada. Sihiks oli just viies finiš kirja saada. Kalvil oli sama teema.

Kasutaja avatar
Ceesu
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 18. 08. 2004. 13:48

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Ceesu » 16. 10. 2008. 09:21

RRT treeningkeskus Plaani külas (ehk Plaani XC Hard Core Crazy Track :mrgreen: ) sai H100 raames avatud ja suure uhkusega võib kuulutada et esimese jälje sõitis sisse (lindi lõikas läbi) Jaan Kirsipuu ise
http://www.rougeracing.net/galerii/inde ... re&id=1908" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rougeracing.net/galerii/inde ... re&id=1932" onclick="window.open(this.href);return false;
:D :D :D TASE :D :D :D

ülevale said RRT grillchill TP pildid Plaani treeningkeskuse juurest, mõni julge vortsi haukaja peaks ennast ära tundma küll: http://www.rougeracing.net/galerii/inde ... lbum&id=37" onclick="window.open(this.href);return false;
üksmõte veel: Hoovõtu Tõusu lõpust kuni Pissipeatuse Zikaanideni jääva mäe harjal on ohtrasti ruumi, et sinna lausa grillichill-tänav luua, grill kohtade broneerimine pealtvaatajatele ja tiimidele algab koos regamisega H100-ks 2009 :D :D :D

lisaks sai tehtud veel ohtrasti filmimaterjali koguni 2 kaameraga, mis jääb ootama kokkulõikamise tuhinat

Tänud kõigile raja vandujatele. Kohtume järgmine aasta

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas KaupoR » 16. 10. 2008. 10:08

Millal SEE rajalõik sisse tuleb? Lintidega märgistamine paistab juba käivat.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas erikr » 16. 10. 2008. 12:48

KaupoR kirjutas:Millal SEE rajalõik sisse tuleb? Lintidega märgistamine paistab juba käivat.
seekord käis vist vasakult mööda, kui ma õigesti mäletan
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Ceesu
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 18. 08. 2004. 13:48

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Ceesu » 16. 10. 2008. 13:59

erikr kirjutas:
KaupoR kirjutas:Millal SEE rajalõik sisse tuleb? Lintidega märgistamine paistab juba käivat.
seekord käis vist vasakult mööda, kui ma õigesti mäletan
seekord läks tõesti vasakult, rahva tungival soovil võib arutada raja viimist mööda langenud puud

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Villem T » 16. 10. 2008. 16:28

äkki on väike vihje abiks:
Pilt

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas Jaaguar » 16. 10. 2008. 16:39

Villem T kirjutas:äkki on väike vihje abiks:
(y)
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Haanja 100 2008

Postitus Postitas sk8erboi » 22. 10. 2008. 10:35

holden, mis sa arvad, kas või kui palju h100 ringist, eriti just lõuna(kagu)osast sõidetav on, kui nädalavahetusel proovima minna? (koerad, maaomanikud, vesi/muda)

Vasta

Mine “Haanja100”