Ettevalmistus esimeseks CX võistluseks :D

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Kasutaja avatar
R1e1x
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 14. 09. 2018. 11:13

Ettevalmistus esimeseks CX võistluseks :D

Postitus Postitas R1e1x » 02. 10. 2021. 18:28

Tere, tere
Nüüd on aeg kätte jõudnud proovida cyclokrossi ja sooviks mõningaid nippe/trikke teada, mida harjutada või muuta rattal. Mõttes on hetkel 16.10 Kelia CX etapp ja Haapsalus Eestikatel osaleda. Rattaks 2016 Ridley X-Ride eest ühene 38t ja taga 11kassett 11-28t, rehvid mõlemad shwalbe X-One. Kas sellise ülekandega peaksin palju mäest ülesse jooksma? Kui tehnilised üldse CX rajad meil on?
Nii palju veel ütlen et olen see aasta XCO Eestikatel osalenud ja sain oma klassis 5.koha ( Seenior1 klassis 6 osalejat :D ) ehk julgust ja ratta valdamist peaks olema aga mitte nii kitsa rehviga :P
Tänud juba ette vastamast ;)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Ettevalmistus esimeseks CX võistluseks :D

Postitus Postitas KaupoR » 02. 10. 2021. 18:56

CX-s on sagedased elemendid rattalt maha ja rattale peale hüppamised ning rattaga jooksmised (üle plankude, trepist üles, mudas jne). Neid õpigi. Või kui tahad vähem joosta, siis õpi bunny-hop selgeks, et plankudest üle hüpata.
Ülekanne on sul päris äkiline aga no proovi ära :) Ma paneks võimalusel veidi kergemate võimalustega kasseti, paljud sõidavad ka 11-42 kassetiga aga kuna sul on hammakas üsna väike, siis 11-32...36 oleks ka parem kui praegune.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
R1e1x
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 14. 09. 2018. 11:13

Re: Ettevalmistus esimeseks CX võistluseks :D

Postitus Postitas R1e1x » 04. 10. 2021. 12:23

KaupoR kirjutas:
02. 10. 2021. 18:56
Või kui tahad vähem joosta, siis õpi bunny-hop selgeks, et plankudest üle hüpata.
Bunny-hopi ma üldiselt oskan aga cycloga on see palju keerulisem kui tava mtb-ga. Hetkel harjutan sellist tehnikat et tõstan esiratta takistusele ja kohe tõmban tagaratta järgi nagu videos näha. Kuna maha tulek ja peale minek välja veel ei tule siis ehk see tehnika toidab :P
https://youtube.com/shorts/pALj-ZrAJaE?feature=share

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Ettevalmistus esimeseks CX võistluseks :D

Postitus Postitas KaupoR » 04. 10. 2021. 12:53

no eksa sa proovi. Kui saaks kihla vedada, siis panustaksin selle peale, et vähemalt ühel ringil kuuest sul see välja ei tule :D
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
R1e1x
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 14. 09. 2018. 11:13

Re: Ettevalmistus esimeseks CX võistluseks :D

Postitus Postitas R1e1x » 31. 10. 2021. 08:38

KaupoR kirjutas:
04. 10. 2021. 12:53
no eksa sa proovi. Kui saaks kihla vedada, siis panustaksin selle peale, et vähemalt ühel ringil kuuest sul see välja ei tule :D
No vot. Kui oleks kihla vedanud, siis oleksin kaotanud :D Viimasel ringil oli eelnevast kukkumisest pettumus ja trots nii suur, et ei viitsinud korralikult taga otsa tõsta ja tulemus on näha pildilt. https://photos.google.com/u/0/share/AF1 ... JYelBsYUxB

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Ettevalmistus esimeseks CX võistluseks :D

Postitus Postitas KaupoR » 31. 10. 2021. 11:47

Väga tubli sõit esimese sõidu kohta. Ma ajasin sind vist 4 ringi taga, lõpuheitlus jäi olemata sellel pildil juhtunud intsidenti tõttu. Pean ise ka barjääride hüppamise ikka selgeks õppima, sel aastal on takistused olnud pigem madalad ja alati on tunne, et ma peaks ju suutma neid hüpata.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
R1e1x
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 14. 09. 2018. 11:13

Re: Ettevalmistus esimeseks CX võistluseks :D

Postitus Postitas R1e1x » 31. 10. 2021. 19:53

KaupoR kirjutas:
31. 10. 2021. 11:47
Väga tubli sõit esimese sõidu kohta. Ma ajasin sind vist 4 ringi taga, lõpuheitlus jäi olemata sellel pildil juhtunud intsidenti tõttu. Pean ise ka barjääride hüppamise ikka selgeks õppima, sel aastal on takistused olnud pigem madalad ja alati on tunne, et ma peaks ju suutma neid hüpata.
Tänud. Oleks tahtnud Haapsalu ka tulla aga Keila kukkumisest on siiani roie valus, mis segab sõitmist. Mulle kõige üllatavam oli liiva lõikude sõitmine. Sellega ma peamiselt kohti võitsingi. Kui hommikul rada testisin, siis oli junn jahe liiva lõikudel aga kui võistlusmoment käes oli, siis adrenaliin pani sellise turbo piltlikult öeldes sisse :D Üks klipp ka https://www.youtube.com/watch?v=cr_d3A-Om8M Pisut kehva kvaliteediga aga saab hoost aru küll.

Vasta

Mine “Treening”