varbad muutuvad tuimaks

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
kalle152
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 23. 06. 2005. 00:06

varbad muutuvad tuimaks

Postitus Postitas kalle152 » 06. 07. 2005. 08:42

mul on viimasel ajal varbad ja päkad pooletunnise sõidu järel ära "surnud". Milles võib probleem olla

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 06. 07. 2005. 08:52

Variante vist mitmeid. Võibolla on sul paelad/krõpsud liiga kõvasti kinni tõmmatud ja veri ei jõua varvastesse. Põhjuseks võib olla ka jala vale asend. Endal ka vahest varbad surevad, seejärel püüan neid kingades veidi liigutada ja läheb kohe paremaks. Ilmselt on üheks põhjuseks ka sundasend - rattakingad on väga jäigad ja varbad ei saa monotoonse sõidu ajal kuigi palju liikuda. Selle vastu aitabki varvaste teadlik stimuleerimine/liigutamine.

PS. vaikimisi eeldasin, et sõidad clipless pedaalide ja rattakingadega
Viimati muutis sqber, 06. 07. 2005. 09:16, muudetud 1 kord.
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: varbad muutuvad tuimaks

Postitus Postitas erikr » 06. 07. 2005. 08:59

kalle152 kirjutas:mul on viimasel ajal varbad ja päkad pooletunnise sõidu järel ära "surnud". Milles võib probleem olla
millised pedaalid ja jalanõud?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

kalle152
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 23. 06. 2005. 00:06

Postitus Postitas kalle152 » 06. 07. 2005. 09:20

king Specialized Team MTB
Probleem on tekkinud viimasel paaril nädalal, muidu läheb 3 aasta

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 06. 07. 2005. 09:35

Minul on täpselt sama jama. Esialgu oli seda vähe - kui üldse - ja probleem aina süveneb. Krõpsude "leevendamine" eriti ei avita :? Pedaalideks Look 206, kingadeks Gaerne Spy

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 06. 07. 2005. 09:41

minul on seda asja juhtunud, kui sokk on liiga paks või kui eesmine krõps on liiga lõdvalt, siis vändates kipub pressima varbad sinna ninasse natuke kokku ja siis hakkab surisema. viimasel juhul on aidanud just krõpsude pingutamine, et jalg püsiks ilusti seal ja selles asendis, kuis ette nähtud.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 06. 07. 2005. 09:59

Olen proovinud nii jala kõvasti fikseerimisega - tundus samuti, et jalg vajub liiga sussi ninasse ning siis pole varvaste streik enam kaugel. Aga ei aidanud - ei tugev ega lõtv krõps.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 06. 07. 2005. 11:56

Mul kah sellise asjaga jama. Asi pole väga tõsine või olen juba harjunud, seega eriti ei häirigi. Eks see vale jalaasend ole. Paraku mul kõige odavam Diadorad ja koltsil ka vaid kaks asendit - eriti asendit muuta ei saagi. Sadulaga saab vaid mängida.

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Postitus Postitas Loom » 06. 07. 2005. 16:09

On ju ka veel variant, et viga on sadulas. Piisavalt verd ei jõua alla varvasteni.

Kasutaja avatar
Moiva
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 16. 03. 2004. 12:51

Postitus Postitas Moiva » 06. 07. 2005. 18:37

Jep, ilmne põhjus on vere normaalses ringluses. Ja see ei tähenda ainult varvaste juures olevate krõpsude pingutuses, võib ka proovida ülemisi tagasi anda. Kui sadula asendit muutnud ei ole siis peaks ikka jalanõudes asi olema.

Kristiano
Rattur
Postitusi: 292
Liitunud: 15. 10. 2004. 17:59

Postitus Postitas Kristiano » 06. 07. 2005. 19:52

Kui viimasel ajal, siis põhjus arvatavasti soojas suve ilmas, mil jalg kingas paisub vms. Ehk on õhemad sokid abiks.

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 07. 07. 2005. 13:33

Vere kehva ringluse põhjuseks võivad olla ka kehvasti venitatud reie ja sääre tagumise külje lihased. Endal vähenes varvaste suremine ka siis kui liigutasin klotsi veidi varvaste suunas.
Iseenesest huvitav, mispärast see aitama pidi. :roll:

Kasutaja avatar
Smuki
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 05. 07. 2005. 14:21

Postitus Postitas Smuki » 24. 07. 2005. 21:06

Ise lasin oma jalatsite ülemised kinnitused vähe lõdvemaks, siis sain asjast üle. Aga eks nüüdki tuleb vahel tagumik sadulast korraks lahti lasta.
Ratas polegi elu. Elu on ratas.

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 24. 07. 2005. 22:09

tõeline siga kirjutas:Endal vähenes varvaste suremine ka siis kui liigutasin klotsi veidi varvaste suunas.
Iseenesest huvitav, mispärast see aitama pidi. :roll:
Pakun välja, et päkal on nõnda rohkem pingutamist, mistõttu veri käib suurema survega varvaste vahelt läbi.

Ise olen täheldanud, et päkk hakkab kerge rauaga kerimisel tursuma ca 1-1,5 h sõidu järel ja sel juhul aitab muidugi krõpsude sättimine. Raske rauaga sõitmisel mul päkkade tursumist ja suremist pole ette tulnud. Seega järeldus, et kui päkkadel on kergem töö, siis pole põhjust sealt verd läbi pressida ja tulemuseks on "suremise" efekt, klotsi liigutamisel varvaste poole peaks päka töömaht suurenema ja vererõhk sealkandis suurenema. Igatahes korralikud jalavarjud leevendavad seda probleemi.

Fysio
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 04. 10. 2005. 22:55

Postitus Postitas Fysio » 06. 10. 2005. 21:33

Kõik vereringega seotud probleemid saavad alguse kehatüvest.
Piltlikult-kui sooja ilmaga pulsitõusu faasis oled sügavas ettekallutatud asendis siis vereringe kiirenedes pressid kinni kubemearteri ning pärsid normaalse verevarustuse jalga...kui siis natukeseks tõused,voolab liialt palju verd järsult alajäsemetesse,mis toob kaasa pöia nn turse..ja kui nüüd taas kummargile laskud ei saa veri kehasse tagasi...
See oli nüüd üsna maakeeli seletatud.
Külma ilmaga on efekt sootuks teine..aga tunne pöias suht sama...
Kui muudad pöia asendi liigutades klotsi varvaste suunas aitab see tõesti
parandada vereringet kuna nurk puusast muutub...
Parim soovitus oleks enne sadulasse ronimist natsa soojendus-venitusharjutusi teha ,et veri korralikult liikuma hakkaks.

Taas parimate soovidega...
Kui kuidagi ei saa-siis kuidagi ikka saab!
http://www.sporditrauma.ee

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 07. 10. 2005. 09:02

Fysio kirjutas: Piltlikult-kui sooja ilmaga pulsitõusu faasis oled sügavas ettekallutatud asendis siis vereringe kiirenedes pressid kinni kubemearteri ning pärsid normaalse verevarustuse jalga...kui siis natukeseks tõused,voolab liialt palju verd järsult alajäsemetesse,mis toob kaasa pöia nn turse..ja kui nüüd taas kummargile laskud ei saa veri kehasse tagasi...
Kas siin on vastus küsimusele, miks on mul jala ja keha liitumiskohas veenid välja tulnud? Venitan küll alati korralikult, ilmselt pean rohkem sooja tegema... Tahaks need ikka kapoti alla tagasi saada :oops:

Fysio
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 04. 10. 2005. 22:55

Postitus Postitas Fysio » 07. 10. 2005. 10:15

m6mm kirjutas:
Fysio kirjutas: Piltlikult-kui sooja ilmaga pulsitõusu faasis oled sügavas ettekallutatud asendis siis vereringe kiirenedes pressid kinni kubemearteri ning pärsid normaalse verevarustuse jalga...kui siis natukeseks tõused,voolab liialt palju verd järsult alajäsemetesse,mis toob kaasa pöia nn turse..ja kui nüüd taas kummargile laskud ei saa veri kehasse tagasi...
Kas siin on vastus küsimusele, miks on mul jala ja keha liitumiskohas veenid välja tulnud? Venitan küll alati korralikult, ilmselt pean rohkem sooja tegema... Tahaks need ikka kapoti alla tagasi saada :oops:

Oled asjast õieti aru saanud... :wink:
Kui kuidagi ei saa-siis kuidagi ikka saab!
http://www.sporditrauma.ee

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 585
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: varbad muutuvad tuimaks

Postitus Postitas miilits » 10. 02. 2017. 22:06

Kasutan vana teemat, kuna olen ka murega kimpus. Vanade mavicu kingadega tibens-tobens, null probleemi. Ostsin uued NW kingad peale ca 40 minutit hakkavad varbad surema. Olen klippe koguaeg muutnud ja enam ettepoole ehk varvaste poole ei saa tulla nendega. See on olukorda natuke paremaks teind, aga probleem alles. Ei aita ka kingapealt lõdvemaks tegemine. Olen nüüdseks oma 10x kasutanud, kõik sise ruumis spinni rattal. Võimalik, et sealne asend ja sadul kehva, aga tuju rikub trenni tehes korralikult. Samas eelmisel talvel vanade kingadega ei mäleta, et oleks seda muret jõusaalis olnud. Lisaks on vanadest kingadest ka sisetallad võetud, mis jala järgi tehti, aga ei aita uue kingaga ka need, kohati on need isegi ebamugavamad uute kingadega.
Oskab keegi veel midagi prognoosida, kus põhjus on. Kas kingades või sõiduasendid?
"It never gets any easier, you just go faster"

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: varbad muutuvad tuimaks

Postitus Postitas raamimurdja » 11. 02. 2017. 16:46

Kui vanade kingadega muret polnud ja uutega on, siis on kingad siin kindalasti osalised.
Kas ehk äkki uued kingad on kitsamad ja/või madalamad?
Kas muidu Mavicud olid tavalise liistuga või laia liistuga?

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 585
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: varbad muutuvad tuimaks

Postitus Postitas miilits » 11. 02. 2017. 17:31

Mavic oli tavalisega ja uued peaksid samast klassist olema, kuigi jah, tiba kitsamad
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: varbad muutuvad tuimaks

Postitus Postitas erikr » 11. 02. 2017. 20:07

Mavic ja NW on suhteliselt erineva liistuga.
Mul on mõlemad. Õigemini NW on juba mitmendad. Eelistan NW. Aga jalg on mul suhteliselt madal. NW aga on oluliselt avaram kui Mavic.
NW sees on mul alati topelttallad, mingid suht suvakad sporditallad supermarketi jalatsiosakonnast.
Mavicutega on kuni paar tundi OK, siis tõmbab jalad tuimaks. Lisaks ei hoia Mavic käimisel üldse kanda paigal. H100 ei sõidaks ma nendega küll mitte.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 585
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: varbad muutuvad tuimaks

Postitus Postitas miilits » 21. 02. 2017. 16:04

Täna proovin veel klotse nihutada natuke hoopis tahapoole, kuna peale eilset trenni avastasin, et vasaku kinga klots natuke nihkunud paigast. Huvitav on see, et see suremise tunne tekib istuli vändates rohkem. Kohe, kui nt ühe jalaga teen, siis see, mis lahti (ehk kui survet pole, läheb paremaks.)
Samas, kui tulen rattalt maha ja kõnnin, siis pole valus ega suremise tunnet jalas ja kingad tunduvad väga head jalas. Idees, kui king kitsas, siis peaks kõndida ka halb olema ?
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: varbad muutuvad tuimaks

Postitus Postitas veloson » 21. 02. 2017. 16:29

Kõndimine ei avalda kingale ja jalale sama(s piirkonnas) survet mis pedalleerimine.

Eks proovi erinevad asendid läbi, aga eelnevalt on asja üdile juba lähenetud - vana sisetalla ja seadistuse kasutamine viitab ju uute kingade süüle. Liiga pikalt vaegusi tekitavate jalanõudega ei soovitaks katsetada - uute kosside hinnaga kroonilisi jalavaegusi (halvemal juhul) pärast eemale ei peleta.
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Vasta

Mine “Treening”