Triatloni / eraldistardi treening

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Triatloni / eraldistardi treening

Postitus Postitas SEpp » 06. 09. 2017. 18:56

Tavalise maanteka ja eraldistardi/triatloni ratta sõiduasendid on ilmselgelt erinevad.
Kui ringi vaadata, siis enamasti tehakse trenni ikka tavalise maantekaga, grupis on see loomulik, kuid ka üksikud sõitjad on enamasti tavalise maantekaga. Võib-olla tehakse eraldistardikaga trenne kohtades kuhu ma lihtsalt ei satu... Pärnu-Tartu-Peterbui mnt edasi-tagasi?

Kui suur osakaal treeningutest võiks olla triatloni rattaga madalas asendis?
Kui eesmärk on triatloni jaoks ettevalmistus, siis kas pigem peaks treeningud tegema triatloni rattaga või piisab kui selle võistluspäeval välja lükkad?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Triatloni / eraldistardi treening

Postitus Postitas erikr » 06. 09. 2017. 20:05

Mitte et ma kõhuli ratta peal uhamisest midagi teaks, aga silmatorkavalt palju oli sel suvel neid treenijaid vähemalt Tallinnast lõunas ja läänes.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Triatloni / eraldistardi treening

Postitus Postitas Mati » 06. 09. 2017. 22:20

Tallinna lääne sektoris on tri-sõitjaid päris palju. Mulle on jäänud mulje, et tõsised triatleedid ilmselt omavadki vaid triratast, sest muuga neid sõitmas ei näe. Kui pikad triatlonid plaanis, siis on eritreeningute suur osakaal loogiline - rattal peab ju veetma tunde.

Tõsise huvi korral soovitan Tallinna kandis nt uurida nt 21cc, Trismile, Tabasalu TK, jne puntide käest.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Triatloni / eraldistardi treening

Postitus Postitas KaupoR » 07. 09. 2017. 08:10

Mina olen ise üks, kes peaaegu terve suve TT-possas sõitis ja nägin ka mitmeid omasuguseid. Liigun Pirita-Jüri-Viimsi-Jõelähtme-Aruküla-Raasiku kandis. Selleks, et milleski paremaks saada, tuleb seda harjutada ja see käib ka võistlusasendis sõitmise kohta.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Re: Triatloni / eraldistardi treening

Postitus Postitas SEpp » 07. 09. 2017. 14:28

Tänan tagasiside eest. Asi suht klaar ratta osas.
Seostan siia ka kiivri - selles küsimuses, et kas alati ka aerokiivriga?
Mida kogenumad ütlevad, kas integreeritud klaasiga (näit. Giro Aerohead) on parema vaatega võrreldes tavaprilliga?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Triatloni / eraldistardi treening

Postitus Postitas KaupoR » 07. 09. 2017. 14:55

mina sõitsin tavakiivriga. 1) kuuleb ka midagi (aerokiivriga olen täiesti omas mullis) 2) õhutus, isegi tavakiivriga tilkus higi prillidele ja jooksis silma (osalt süüdi ka juustuks kulunud ja läbi higistatud kiivri pehmendused)
If everything's under control, you're going too slow!

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: Triatloni / eraldistardi treening

Postitus Postitas ToomasL » 07. 09. 2017. 20:36

Mina sõidan võimalikult palju aeroasendis. Põhjuseks see, et harjutada keha selle asendiga. Vastasel korral on võistlussituatsioonis keha kange ja rattalt jooksule suundudes on jooksusamm ikka väga naljakas. Siina ka üks lühike artikkel aeroasendi kohta http://www.220triathlon.com/training/bi ... 11954.html
Aerokiivriga trenni ei tee. Ebamugav igapäevaselt trenni teha. Ei kuule hästi, õhutus on kehvem ja hind võrreldes tavakiivriga on kõrgem.

Vasta

Mine “Treening”