Halvad põlved ja esmane velotrenažööri ost

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Kallerdis
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 09. 07. 2017. 20:24

Halvad põlved ja esmane velotrenažööri ost

Postitus Postitas Kallerdis » 09. 07. 2017. 20:34

Tere!

Ei osanud väga alafoorumit valida ja maandusin siis siia. Olen küll alla 30 aasta vana, kuid haigusest tingituna ja vähese liikumise tõttu on põlved kehvas seisus ja vajaksid aktiivsust, mistõttu tahaksin koju velotrenažööri osta. Samuti oleks tore mõned kilod kaotada. Ka füsioterapeutile paistis see idee meeldivat. Mida peaksin silmas pidama velotrenažööri ostes? Sirvisin hansaposti ja hinnad olid suht seinast seina. Igasugused soovitused on teretulnud!

Kasutaja avatar
rootsrai
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 25. 06. 2013. 17:11

Re: Halvad põlved ja esmane velotrenažööri ost

Postitus Postitas rootsrai » 10. 07. 2017. 23:09

Tervist
Mina isiklikult trenažööri ei soovita kuna sellel treenimine on nüri ja igav. varem või hiljem kipub see jääma toanurka tolmu koguma. Soovitaks pigem ikka jalgratast ennast ,sest kui peaks juhtuma ,et ilm on ilus ja soe "väga tihti küll ei juhtu :( " siis saaks ka looduses vändata. Ja kui ilm on selline nagu tavaliselt :x , siis paneks selle samuse ratta toas pukile. ja kasutaks seda kui trenažööri. näiteks: https://proshop.ee/treeningpukid/939-ta ... gpukk.html kui rahakott paksem siis võib osta ka näiteks sellise puki https://www.youtube.com/watch?v=eFnTIz5MjOc&t=25sAntuid pukke ei toonud ma välja soovitusena vaid lihtsalt näidisena, kuna valik lai ja võimalused erinevad. Üldjuhul pukile saad panna nii maantee kui ka maastiku ratast.

Kallerdis
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 09. 07. 2017. 20:24

Re: Halvad põlved ja esmane velotrenažööri ost

Postitus Postitas Kallerdis » 12. 07. 2017. 21:56

Nüridusega mul probleeme ei ole. Saan rahulikult trenažööril podcaste kuulata. :)

Rattaga pole mul kahjuks võimalik liigelda. Lisaks ajanappusele on ka muud segavad faktorid. Jään algse soovi juurde.

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: Halvad põlved ja esmane velotrenažööri ost

Postitus Postitas Fre » 23. 08. 2017. 18:22

Aga äkki sel juhul oskaks hoopis füsiotrapeut sulle trenazööri soovitada? Enamiku trenazööride rattageomeetria erineb oluliselt tavarattast ja seega ratturid pigem treenivad rattapuki peal. Ainukesed suht norm moega (jalgrattakujulised ;-)) trenažöörid on spordiklubides. Samas võib põlvede ja kehakaalu probleemile täitsa vabalt mõni selline püstisema asendiga väntamismasin sobida, aga ma kardan et siin pole enamikul sellega kogemusi.

Vasta

Mine “Treening”