Ühtlase tempoga trennil läheb pulss paariks minutiks üles

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Ühtlase tempoga trennil läheb pulss paariks minutiks üles

Postitus Postitas wagner » 15. 05. 2016. 07:59

Olen sügisest alates pulsokat kasutanud, ja üks nüanss võtab kukalt kratsima.

Veidi taustainfoks, et M37, viimasel 10 aastal olen vastavalt vabale ajale ja ilmale ratast sõitnud. Sügisel käisin Vomaxis ning sain trennid regulaarseks (hooajaväliselt 3x nädalas tund jooksu; kevadest ratas 5-6h nädalas), treenin vaid põhivastupidavustsoonis pulsiga kuni 130; lisaks on olnud paar väiksemat, rahulikult võetud võistlust.

Jõudes küsimuseni - aegajalt (harva, suurusjärk kord kuus) hakkab ühtlases tempos treenides pulss tõusma, tõuseb 1-2 minuti jooksul ca 20 lööki võrreldes ootuspärasega (näiteks 125-130 rahuliku kulgemise pealt 145-150 juurde; või rahulikult võistlustempolt 180+ kanti) ning varsti hakkab vaikselt langema. Mis on kummaline - tempo alandamisel ei ole asjale mingit mõju; võin jooksult kasvõi kõndimisele üle minna, ning pulss rühib ikka edasi. Pulsoka anomaalia ei paista olevat (olen kasutanud kahte eri mudelit). On sellele mingit selgitust olemas?

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Ühtlase tempoga trennil läheb pulss paariks minutiks üle

Postitus Postitas Indreq » 17. 05. 2016. 11:06

Ma kah sarnase anomaaliaga lausa pöördusin kardioloogi poole - vahel viskas seletamatult pulsi +20 kõrgemaks, seejärel seisma jäädes aga kukkus ca 40bpm peale minutiks. Lõpuks selgus ikka et oli pulsivöö viga. Vahel võib ehk juhtuda et ka kahel erineval on sama viga - kuna sedasorti viga pidi suht levinud olema. Ise kasutan siis garmini toodangut. Ise sain jälile kui kasutasin laenatud polarit ja garminit korraga, kaks vööd kah siis korraga peal. Seal sai siis pärast vaadata et kui palju pulsikõverad kattuvad sest isegi kui mõlemad on vigased, siis enamasti need vead ei avaldu neil sünkroonis.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7932
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Ühtlase tempoga trennil läheb pulss paariks minutiks üle

Postitus Postitas KaupoR » 17. 05. 2016. 11:59

Pulsoka anomaalia on väheusutav, pigem pulsivööst tingitud viga nagu Indreq kirjutas. Mina olen paaril korral sellist asja täheldanud trenni alguses (esimese 10 minuti jooksul). Mulle on jäänud mulje, et viga on väheses vöö niisutamises enne trenni, sest kui hea läheb higiseks, siis igasugu anomaaliad kaovad.
If everything's under control, you're going too slow!

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Ühtlase tempoga trennil läheb pulss paariks minutiks üle

Postitus Postitas wagner » 17. 05. 2016. 14:45

Tänud vastajatele; ka pulsivöösid on kaks. Uuem, kummist klemmidega Polari vöö ajaski väga tihti esimesed 10 minutit täielikku jama, pakkudes silmnähtavalt suuri ja väikeseid numbreid. Ostsin apteegist EKG geeli, ning see probleem kadus. Seega hetkel ma endiselt objektiivsetel põhjustel tehnikat ei süüdistaks; muidugi järgmine kord võin üritada ka randmelt pulssi lugeda.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Ühtlase tempoga trennil läheb pulss paariks minutiks üle

Postitus Postitas piffik » 17. 05. 2016. 15:04

Ise peaks ju aru saama, kas reaalselt ka pulss 20 lööki kõrgem või mitte. Mul mingi aeg trikitas riietus (enam ei mäleta, kas kilekas või pluus), mis tuulega nähtavasti kuidagi nii hõõrus, et tekitas staatilist elektrit ja keris pulsoka näidu üles. Siis panin käe vastu riietust ja pulss vajus normaalsesse. Reaalne pulss muidugi sarnast Ameerika mäge ei läbinud.

janarick
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 25. 03. 2015. 14:11

Re: Ühtlase tempoga trennil läheb pulss paariks minutiks üle

Postitus Postitas janarick » 05. 10. 2016. 15:01

Väga levinud pulsimõõtjate teema. Rohkem peksab segast jooksu kui rattasõidu puhul. Aitab see kui klemme seebiga pesta või vööd pingutada. Treeningu ajal kui segast panema hakkab võid klemme niisutada või lihtsalt vööd kohendada, tavaliselt aitab. Sellest, kas pulsimõõtja näitab reaalset tulemust saab kogenud treenija enesetunde järgi väga hästi aru.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Ühtlase tempoga trennil läheb pulss paariks minutiks üle

Postitus Postitas Henno » 05. 10. 2016. 15:55

Mul on kogemus, kus pulsimõõtja hakkab segast peksma nii jooksu kui rattasõidu ajal ühes kindlas kohas ja mujal anomaaliaid ei esine.

See koht on Kakumäe-Tabasalu kergliiklusteel umbes Tabasalu tõusu aluse tunneli juurest kuni 200 meetrit linna poole ... väga tihti kohe peal tunneli läbimist viskab pulsi üles 20-30 lööki.

Miski segav signaal jookseb sisse?
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Äärenurk
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 18. 01. 2011. 20:56

Re: Ühtlase tempoga trennil läheb pulss paariks minutiks üle

Postitus Postitas Äärenurk » 05. 10. 2016. 15:59

janarick kirjutas: Sellest, kas pulsimõõtja näitab reaalset tulemust saab kogenud treenija enesetunde järgi väga hästi aru.
Ja kui enesetunde järgi ei saa, siis tuleb sõrmed kaelale panna ja pulssi mõõta ning võrrelda seda kellanäiduga.

Vasta

Mine “Treening”