Uuesti alustamine peale pikemat haigust

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
GK
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 27. 07. 2004. 23:05

Uuesti alustamine peale pikemat haigust

Postitus Postitas GK » 27. 10. 2004. 11:15

Mul on selline küsimus... Kui oled kaua aega haige olnud, ja trenni pole saanud teha... ning tänu sellele on tunda motivatsiooni langust... Mida peaks tegema moti tõestmiseks?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 10. 2004. 11:23

GK kirjutas:Mul on selline küsimus... Kui oled kaua aega haige olnud, ja trenni pole saanud teha... ning tänu sellele on tunda motivatsiooni langust... Mida peaks tegema moti tõestmiseks?
Sunnid ennast lihtsalt korra-paar trenni ja on mot tagasi. Minul see variant töötab.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 27. 10. 2004. 11:47

GK kirjutas:Mul on selline küsimus... Kui oled kaua aega haige olnud, ja trenni pole saanud teha... ning tänu sellele on tunda motivatsiooni langust... Mida peaks tegema moti tõestmiseks?
vaata telekast mõnda velotuuri ja jalad hakkavad iseenesest kaasa väntama :D

Lasse
Rattur
Postitusi: 207
Liitunud: 14. 04. 2003. 11:15

Postitus Postitas Lasse » 27. 10. 2004. 12:06

nii ta on :lol:

GK
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 27. 07. 2004. 23:05

Postitus Postitas GK » 27. 10. 2004. 12:33

Jah tuleb vist lihtsalt sundida korra paar trenni...
Aga praegu on lausa hirm, sest tavaliselt ei ole moti puudust elusees olnud:S

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 10. 2004. 12:43

GK kirjutas:Jah tuleb vist lihtsalt sundida korra paar trenni...
Aga praegu on lausa hirm, sest tavaliselt ei ole moti puudust elusees olnud:S
üks hetk on rutiin käes lihtsalt. see on normaalne ma arvan. arvestades sinu taset ja treeningmahtu pole see ime. tõsised sportlased kasutavad probleemi puhul häbenemta ka spordipsüholoogi abi :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 27. 10. 2004. 14:27

Väga huvitav, minul on peale haigust motivatsioon täiega laes, ei suuda tavaliselt rahulikult olla ja muutun närviliseks (kõik ümberringi on lollid ja laisad tol perioodil) kuni sõitma saan!
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: ...

Postitus Postitas Mati » 27. 10. 2004. 14:31

Marti kirjutas:Väga huvitav, minul on peale haigust motivatsioon täiega laes, ei suuda tavaliselt rahulikult olla ja muutun närviliseks (kõik ümberringi on lollid ja laisad tol perioodil) kuni sõitma saan!
mul ka nii, aga meil kummalgi ei küündi aastane kilometraaz ka unelmates sellise tasemeni nagu küsijal (a la 17 000 km). seega rutiin on teisel tasandil, eriti peale pikemat sunnitud puhkust, mis lõhkunud omakorda muu rutiini.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 27. 10. 2004. 14:33

GK kirjutas:Jah tuleb vist lihtsalt sundida korra paar trenni...
Aga praegu on lausa hirm, sest tavaliselt ei ole moti puudust elusees olnud:S
Tiba OT, aga võib-olla suurendab sõiduisu:
Lugu Rudolf Tammest:
http://www.terviseleht.ee/200044/44_tam ... =tulemused
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

GK
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 27. 07. 2004. 23:05

Postitus Postitas GK » 27. 10. 2004. 14:59

Jaa, päris huvitav artikkel Rudolf Tammest jah, aga motti see eriti ei tõsta:P

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 27. 10. 2004. 15:22

Punkt 1. jäta järgi selle korrutamine, et motti pole ja see ega teine motti ei tõsta. sellise autosugestsioonga kaugele ei vänta.

usun, et spordimott on võrreldav ka näiteks töötegemise motiga. olen nn ületöötamise tõttu päris sügavast august läbi käinud ja tean mida allpool räägin.

oleneb kui ära end enne haigust olid kurnanud või mis jäi saavutamata jne ja miks haigus motipuuduse tunde vallandas. oletan, et haigus lihtsalt on nüüd sinu enda jaoks hea õigustus motipuudusele mis mingil kombel oli enne olemas. kuid ma võin täiesti ka eksida.

räägi inimestega keda usaldad, klubiski on teil vähemalt 1 arstist rattasõitja. ta eriala pole mott kuid usun, et inimesena vbolla oskab midagi öelda. variant oleks rääkida mõne mõistliku endise tippsõitjaga kes elab tartus - ntx TK. peamine on see, et :
1. tahad ise olukorda paremaks muuta
2. leiad inimese keda usaldad (ntx sõber, autoriteet, spordipsühholoog...), viimasega konsulteerimine on parim variant ja näitab su tugevust mitte nõrkust
3. avad end talle ja ei proovi kaitsesse tõmmata sest eesmärgiks on sinus olevate negatiivsete asjade põhjuste analüüs
4. olenevalt asjaoludest võib olla vajadusega pikemaajaliseks "taastumisperioodiks", ka seda ei tohi välistada ega ka karta
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

GK
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 27. 07. 2004. 23:05

Postitus Postitas GK » 28. 10. 2004. 00:32

erikr kirjutas:Punkt 1. jäta järgi selle korrutamine, et motti pole ja see ega teine motti ei tõsta. sellise autosugestsioonga kaugele ei vänta.

usun, et spordimott on võrreldav ka näiteks töötegemise motiga. olen nn ületöötamise tõttu päris sügavast august läbi käinud ja tean mida allpool räägin.

oleneb kui ära end enne haigust olid kurnanud või mis jäi saavutamata jne ja miks haigus motipuuduse tunde vallandas. oletan, et haigus lihtsalt on nüüd sinu enda jaoks hea õigustus motipuudusele mis mingil kombel oli enne olemas. kuid ma võin täiesti ka eksida.

räägi inimestega keda usaldad, klubiski on teil vähemalt 1 arstist rattasõitja. ta eriala pole mott kuid usun, et inimesena vbolla oskab midagi öelda. variant oleks rääkida mõne mõistliku endise tippsõitjaga kes elab tartus - ntx TK. peamine on see, et :
1. tahad ise olukorda paremaks muuta
2. leiad inimese keda usaldad (ntx sõber, autoriteet, spordipsühholoog...), viimasega konsulteerimine on parim variant ja näitab su tugevust mitte nõrkust
3. avad end talle ja ei proovi kaitsesse tõmmata sest eesmärgiks on sinus olevate negatiivsete asjade põhjuste analüüs
4. olenevalt asjaoludest võib olla vajadusega pikemaajaliseks "taastumisperioodiks", ka seda ei tohi välistada ega ka karta
Aitähh:D

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 28. 10. 2004. 14:39

Mis spordipsühholoogidesse puutub, siis olen selle teemaga kokku puutunud ja võin öelda, et tänane Eesti akadeemiline spordipsühholoogia on olematu. Midagi toimub, aga tänased tegijad, keda mina tean, ei ole kahjuks pädevad. Kui keegi teab soovitada tugevaid spordipsühholooge Eesti vabariigis, siis oleks isegi huvitet nimesid teadma ja need võiks kasvõi siisnsamas foorumis maha kuulutada nagu spordiarstide soovitusigi on jagatud :?:

Ise olen erinevate "aukude" puhul kasutanud ühe tuntud juhtimis- ja motivatsioonikoolitusega tegeleva firma kontakte ja hindan sealt paari tegijat väga kõrgelt. Ka Jaansoni ning Pertelsoni medalitel on vast natuke nendega pistmist.

Aga GK-le peamine: probleem on siis, kui sa ISE teadvustad probleemi olemasolu ja suudad seda sõnastada! Kui see on probleem kellelegi teisele, siis ei saa sind aidata ka vanajumal...

:wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 28. 10. 2004. 15:06

SK kirjutas:...Ise olen erinevate "aukude" puhul kasutanud ühe tuntud juhtimis- ja motivatsioonikoolitusega tegeleva firma kontakte ja hindan sealt paari tegijat väga kõrgelt. Ka Jaansoni ning Pertelsoni medalitel on vast natuke nendega pistmist...
Avaks kaarte. Pakun Vain&Partnerid :?:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 28. 10. 2004. 15:27

SK kirjutas:Mis spordipsühholoogidesse puutub, ..........
Aga GK-le peamine: probleem on siis, kui sa ISE teadvustad probleemi olemasolu ja suudad seda sõnastada! Kui see on probleem kellelegi teisele, siis ei saa sind aidata ka vanajumal...

:wink:
ärgem nüüd härrased üle ka punnitage.
sel suvel päikest ei olnud, praegu pime kaamos-aeg. kes meist praegu tipp-motitud on ?
"piibli" järgi soovitaks teemaautorile vahelduseks ujulat, pallimängu ja kõva puhkust.
ära end ületreeni-motiveeri, las vedru puhkab ka vahepeal :wink:

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 28. 10. 2004. 16:12

Mati kirjutas:Avaks kaarte. Pakun Vain&Partnerid :?:
Vain & co justnimelt. Mõtlesin, et ei hakka siin reklaami tegema ja paljud oleks kohe selle all suuri saalikoolitusi mõelnud, aga Vain oskab lihtsaid asju taustsüsteemi panna, pikemaajalisi eesmärke seada aidata ja tegelikke probleeme kirbusitast eristada.

Ma olen ka kunagi "noor ja lubav" spordimees olnud ja asja minust ei saanudki, sest kõhklesin tumedale tulevikule mõeldes aastakese ja siis panin pillid kotti. Tagantjärele tark olles, oleks kindlasti ka motiveeritud lahendusi leidnud. Ainult puhkamine ja ujumine motivatsiuooni taastamiseks ilmselt ei aita, sest tekib kohe küsimus, mis peale puhkamist ja ujumist saab....?? Võib loota, et asjad loksuvad ise paika, aga alati see nii ei ole. See on aga selge, et trennitegemise soov ja head tulemused on eelkõige kõrvade vahel mitte ainult (väsinud) lihastes.

GK
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 27. 07. 2004. 23:05

Postitus Postitas GK » 28. 10. 2004. 16:40

SK kirjutas: probleem on siis, kui sa ISE teadvustad probleemi olemasolu ja suudad seda sõnastada!
:wink:
See on ju ülimalt lihtne: Mul ei ole motti!

Aga tegelikult tean ma ka seda, et see tõuseb mul sama hästi nagu päike hommikul... Lihtsalt tahtsin teada mida pakuvad välja teised! Et millega ennast turgutatakse... voot...
Antud momendil näen ma probleemi, aga see on sama mõõduv nähtus kui, et mul pole praegu ratast!!!

IFF12
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 18. 03. 2007. 09:16

Kogemusi v teadmisi antibiootikumidega treenimisisest

Postitus Postitas IFF12 » 18. 03. 2007. 09:25

Selline juhtum siis, et hakkasin just antibiootikume võtma, et kurgupõletikust lahti saada. Kas keegi oskab öelda, kas treeninguid ikka jätkata tohib?? Madalal pulsil rattatreeningud ja jooksmised?? Oleks nõu tarvis! :?:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kogemusi v teadmisi antibiootikumidega treenimisisest

Postitus Postitas erikr » 18. 03. 2007. 14:05

IFF12 kirjutas:Selline juhtum siis, et hakkasin just antibiootikume võtma, et kurgupõletikust lahti saada. Kas keegi oskab öelda, kas treeninguid ikka jätkata tohib?? Madalal pulsil rattatreeningud ja jooksmised?? Oleks nõu tarvis! :?:
põmst peaks võima kuid kurgupõletikule külma õhu läbikäimine hästi ei mõju. minu tegelik soovitus on kulutada nädal raviks selle nimel, et haigest peast tehtud treening kuude- või aastatepikkuseks jamaks ei kujuneks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

tem13
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 04. 10. 2004. 09:00

Re: Kogemusi v teadmisi antibiootikumidega treenimisisest

Postitus Postitas tem13 » 19. 03. 2007. 11:04

erikr kirjutas:
IFF12 kirjutas:Selline juhtum siis, et hakkasin just antibiootikume võtma, et kurgupõletikust lahti saada. Kas keegi oskab öelda, kas treeninguid ikka jätkata tohib?? Madalal pulsil rattatreeningud ja jooksmised?? Oleks nõu tarvis! :?:
põmst peaks võima kuid kurgupõletikule külma õhu läbikäimine hästi ei mõju. minu tegelik soovitus on kulutada nädal raviks selle nimel, et haigest peast tehtud treening kuude- või aastatepikkuseks jamaks ei kujuneks.
nii ta on kui täielikult välja ei ravi siis see annab märku väga kaua. Tean omast kogemusest.

Vasta

Mine “Treening”