Jalalihaste kasvatamine

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
matadoooor
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 11. 08. 2014. 22:11

Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas matadoooor » 11. 08. 2014. 22:18

Tere. Mureks peenikesed jalad. Olen suhteliselt piitsavars, jalad peenikesed.
Tahaksin saada veidi oma jalgadele liha ka peale ja seda rattaga sõites, mitte jõusaalis rassides.

Kuidas seda teha? Osta mingeid valgujooke ja juua trenni ajal?

Tänan nõuannete eest!

matadoooor
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 11. 08. 2014. 22:11

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas matadoooor » 11. 08. 2014. 22:25

Ja võhmaga mul probleeme ei ole väga.
30kmh keskmine kiirus 60 km distantsil maastikurattaga ja asfaldil tuleb suht kergelt.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas mart » 11. 08. 2014. 23:36

Tubli poiss, tiksud soolot sõites 60km kahe tunniga. Jätka samas vaimus ja pane spidomeeter õigeks.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

matadoooor
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 11. 08. 2014. 22:11

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas matadoooor » 12. 08. 2014. 11:42

täiesti mõttetu postitus, oled rahul nüüd omadega?

paluks ikka nõuandeid, mitte ilkumist-

aitäh

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas rai66 » 12. 08. 2014. 11:52

Mina soovitaks vändata ühe jalaga. Vaba jalaga sangpommi tõsta. Valgujooki libistada, kõige parem on filtreerimata ehk elav õlu.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas Mati » 12. 08. 2014. 12:08

Kas tahad jämedat jalga teistele näitamiseks või on soov rattas veel parem olla?
Kui esimene, siis keri jõusaali ja hakka igasugust jama sisse sööma (legaalset).
Kui teine, siis tee lihtsalt trenni - oluline on kaalu ja võimsuse suhe, mitte lihasmassi hulk. Ega Kangerti ja Taaramäe jalad nüüd ka erilised pakud pole :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

matadoooor
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 11. 08. 2014. 22:11

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas matadoooor » 12. 08. 2014. 12:30

Minu eesmärk ei ole mingeid tulemusi teha rahvaspordiüritustel vms. Võistlustel käin väga harva.

Pole mõtet tuua mulle näiteid Kangerti või Taaramäe näol.

Tahan, et jalgadele veidikenegi liha kasvaks.
Kas rattasõiduga on see võimalik? Olen suhteliselt pühapäeva sõitja ja naudin rattasõitu.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas Mati » 12. 08. 2014. 12:42

Mati kirjutas:Kas tahad jämedat jalga teistele näitamiseks või on soov rattas veel parem olla? Kui esimene, siis keri jõusaali ja hakka igasugust jama sisse sööma (legaalset).
:idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

BHratas
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 14. 06. 2014. 22:14

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas BHratas » 12. 08. 2014. 12:51

Siis on sinu eesmärgiks ainult lihasmassi kasvatamine. Selle jaoks on jõusaal kõige parem koht ja ka söömine vastavaks.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas Oliver » 12. 08. 2014. 12:56

matadoooor kirjutas:Tahan, et jalgadele veidikenegi liha kasvaks.
Kas rattasõiduga on see võimalik? Olen suhteliselt pühapäeva sõitja ja naudin rattasõitu.
Kui oled 15 aastane, siis on see võimalik, aga 25+ vanuse puhul pigem mitte (kui nad sul just päris tikud ei ole). Kuid kuju vormib rattasõit ikkagi hästi ja 35+ vanuse puhul hindad sa tõenäolislet seda rohkem, kui jämedat pakku.
Viimati muutis Oliver, 12. 08. 2014. 12:58, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas Henno » 12. 08. 2014. 12:57

matadoooor kirjutas:Tahan, et jalgadele veidikenegi liha kasvaks.
Kas rattasõiduga on see võimalik? Olen suhteliselt pühapäeva sõitja ja naudin rattasõitu.
see on võimalik, aga nagu Sulle selgitatakse, siis see on suure ringiga tee ... ei tule see liha teps mitte kiiresti

jõu- ja vastupidavusvõimete arendamine töötab üksteisele vastu, mille tõttu neid soovitatakse arendada erinevates treeningtsüklites, samuti ka pikemad rattasõidud töötavad lihase kasvatamisele vastu

lihase kasvatamiseks peaksid sõitma 2-5 minutilisi lõike võimalikult raske ülekandega, nii et jalg käib hästi aeglaselt (50-60 vändapööret minutis) ja samas hästi rahulikult - pulss ei tohi üles minna ega hingeldust tekkida, muidu treenid lihase asemel võhma

enne tuleb muidugi teha korralik soojendus samuti rahulikult sõites, aga jalg peaks siis kiiresti kerima ja nende "jõulõikude" vahepeal ka keri kiiresti, et aeglane väntamine ei muutuks harjumuseks

ca 20 minutit sooja, 4 lõiku a 5 minutit ja pausid lõikude vahel ca 2-3 minutit, 15 minutit rahuliku kerimist pärast - so. 1 tund trenni

alusta rahulikuma testtreeninguga, tee 4 asemel 2 lõiku, kui põlved jäävad valusaks, siis ei ole mõtet kohe koormust suurendada
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

matadoooor
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 11. 08. 2014. 22:11

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas matadoooor » 12. 08. 2014. 13:02

aga kui teha oma tavapäraseid 20-40 km pikkuseid õhtuseid otsasid ja rüübata peale trenni tavalist valgujooki.
kas sellest mingit abi võib olla?

ma ei taha mingeid suuri jalalihaseid, veidikenegi lihtsalt tahaks juurde lihast jalale. :)

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas indrek56 » 12. 08. 2014. 13:08

Saan aru, et härra matadoor küsib foorumist küll nõu aga ei usalda ega usu siinseid vastuseid. mitu vihjet on sellele, et lihase kasvatamiseks on õige koht jõusaal ja toit aga küsija küsib ikka ja jälle...
Vastame siis teistpidi ka, et rattaga tiksudes sa lihasmassi suurt juurde ei kasvata (viidati nendele kes ikka kõvasti panevad aga näe ikka on kilud).
Mida peaks foorumlased veel tegema et sa tagasisidet tõsiselt võtaksid?

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas veloson » 12. 08. 2014. 13:10

Arvan, et joogi kõrvale tuleks soovitada tarvitada koolitusmaterjali JALGRATTASPORT, alustuseks leheküljed 28-76.

Ei tohiks ka midagi juhtuda (nagu 14:02 pakuti), kui foorumis edasi säutsuda ja alustuseks paarkümmend tuhat kilomeetrit läbida, eeldatavasti tekib ka väga täpselt läbi mõtlemata treeningule kohanemise käigus luudele ikkagi lihamassi juurde. Veidikene ikka!

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas veloson » 12. 08. 2014. 13:22

matadoooor kirjutas:tavalist valgujooki /../ Olen suhteliselt pühapäeva sõitja ja naudin rattasõitu.
Mul on raske aru saada, mis põhjusel peaks pühapäeviti rattasõitu mingi maitsestatud jahuga nautima. Igaks juhuks küsin lisaks - ega kusagil teleturus pole hakatud rääkima, et toidulisandid tavatoitumist asendavad või viimasest kuidagi kasulikumad on? Lihtsustatud ühenditest (=sisaldavad vähem kasulikke aineid) keemiatoidukombinaatide toodang on vajalik kaloraažidel, mida tavatoiduga on raske kätte saada. Umbes kahe-kolmekordse lisaenergiavajaduse puhul, näiteks kui töötad täiskohaga kaevurina ja teed pool-elukutselisena trenni. Või elukutselisena tõsisel treeningperioodil trenni tehes.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas serxx » 12. 08. 2014. 13:29

Sul on vale ratas, fixed gear tuleb hankida :)

Pilt Pilt

Cresent
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 06. 08. 2014. 08:16

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas Cresent » 12. 08. 2014. 14:51

Vabandan teema risustamise pärast ja küsimus natuke teisest suunast, aga eespool hakkas silma, et kui oled 25+, siis pigem muskel enam ei kasva. Kas see sisuliselt tähendab, et kui olen 35 aastane, hakkasin tihedamalt rattaga sõitma 2kuud tagasi ja enne olin suht pilbas ja musklivaba, ehk mingit trenni nagu eluaeg teinud ei ole, siis sisuliselt väntan palju tahan, lihast juurde ei tule, vaid siis mingi hetk tuleb lihtsalt sein ette, et vot näiteks üle 80km distantsid võin selles elus ära unustada?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7930
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas KaupoR » 12. 08. 2014. 14:55

Cresent kirjutas:vot näiteks üle 80km distantsid võin selles elus ära unustada?
miks sa seod lihasmassi kasvu ja distantsi (ehk vastupidavuse)?
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas Rivo » 12. 08. 2014. 14:56

Cresent kirjutas:Vabandan teema risustamise pärast ja küsimus natuke teisest suunast, aga eespool hakkas silma, et kui oled 25+, siis pigem muskel enam ei kasva. Kas see sisuliselt tähendab, et kui olen 35 aastane, hakkasin tihedamalt rattaga sõitma 2kuud tagasi ja enne olin suht pilbas ja musklivaba, ehk mingit trenni nagu eluaeg teinud ei ole, siis sisuliselt väntan palju tahan, lihast juurde ei tule, vaid siis mingi hetk tuleb lihtsalt sein ette, et vot näiteks üle 80km distantsid võin selles elus ära unustada?
Kuulge, katsuge nüüd aru ikka saada...Lihasmass on väga vähesel määral seotud lihasjõuga! 80, 100 või 150km. on endaga väiksemat lihast ikka lihtsam kaasas tarida. Ratturite puhul on palju olulisem näitaja watt kilogrammi kohta, mitte tuimalt wattide summa, mida jah, lihamäed palju rohkem hetkeliselt suudavad välja pigistada.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Cresent
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 06. 08. 2014. 08:16

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas Cresent » 12. 08. 2014. 15:17

Olgu siis on veel lootust. :D
Ma suht algaja ratta mõistes nii trenniliselt kui ka teadmistelt. Eile õhtul lappasin "raatasõidupiiblit" ja sealt kuskilt jäi ka silma, et vot mingid sellised harjutused (trenniliik) mõeldud selleks, et muskleid suurendada ja vajalik just nn jõutrenni tegemiseks. Ilmselt mul endal mingi kompleks, et jalalihas nii väike. :lol:

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas Oliver » 12. 08. 2014. 15:57

Aga kuidas teiste lihastega seis on? Üleval pool oli kaks pilti - ma arvan, et sa pead ikka endast samasuguse vaate tegema ja siis üldsus otsustab, kas suuname su Argo Aderi jutule või tuled tunni pärast Hawaii mnt trenni. :)

rla
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 17. 08. 2009. 13:41

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas rla » 12. 08. 2014. 16:51

Võibolla see minu keha eripära, aga jalalihas (reielihas) areneb sõites ikka kiiresti. Kevadeti on pärast 2 kuud trenni tegemist (2000km) visuaalselt oluliselt teine pilt (ja olen pigem kerija kui kangutaja). Vanust on ~30. Eraldi jõudu jalgadele ei teegi. Paraku kaob vorm 1-1.5kuuga ära, kui liikumine pooleli jääb töö, tervise või motivatsiooni puudumise tõttu. Targemad on rääkinud, et lihas kaob 1% päevas kui harjutused ära jätad. Teemaalgatajal, ükskõik millise treeningviisi ta siis valib, soovitan panna rõhku treeningu regulaarsusele, mis pere, töö, muude hobide ja **** ilma kõrval on vahel päris raske.

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas JannoR » 12. 08. 2014. 17:12

On ikka pudru ja kapsad koos :) Kui geneetilised eelsoodumused lihaskasvuks kõrvale jätta a'la mõnel kodanikul piisab paar korda nädalas jooksma hakata, et biitsepsid-triitsepsid kasvama hakkaks, siis minu poolt sellised tähelepanekud.

Esiteks: Jõud ei võrdu lihase suurusega- selle kohta on inglise keeles väljend "strength is a skill", ehk siis nõrgem ja väiksem lihas võib arendada oluliselt rohkem võimsust kui suurem ja tugevam, kui liigutus- ja närvimotoorika on paika lihvitud. Näiteks siredad kergejõustikutüdrukud võivad 200 kg'ga kükke teha (ntx Mirjam Liimasti isiklik oli vist 210kg), aga kui paljud kulturistid suudavad endast 3-4x raskema kangiga midagi teha? Samamoodi on funktsionaalse treeningu gurudel ja võitluskunstide meistritel vägagi muljetavaldavad jõunäitajad (ühe käega lõuatõmbed, kätekõverdused jms), aga näevad üsna kidurad välja.

Teiseks: Keha reaktsioon treeningule on alati kohaneda etteantud raskuste iseloomuga. Ratta seljas teed tuhandeid vändapöördeid, organism reageerib sellele vereringe ja lihasvastupidavuse suurendamisega (pikema aja vältel), et suudaksid veelgi rohkem vändapöördeid teha, mitte et vändapöörded tugevamad oleksid. Kui väntad raskema rauaga ja intensiivsemalt, siis siin võib aja jooksul imepisike efekt lihaskasvuks tulla, aga eelkõige muutub lihas sitkemaks, mitte suuremaks. Selle loogika alusel saab ratta seljas jalamusklit kasvatada vaid siis kui teed lühikesi väga raske ülekandega või kallakuga lühikesi rahulikus tempos lõike. Aga milleks siis üldse selleks ratast kasutada?

Kolmandaks: igasuguse oma keha raskusega tehtava trenni puhul (mida on osaliselt ka rattasõit) on eripära see, et ega lihased ei kasvagi kuigi suureks. Lihaskasvu eelduseks on ikkagi see, et raskused ja püsiv pinge lihasele peavad olema arvestatavalt suured (näiteks kulturistid valivad raskused millega suudavad teha 8-10 kordust seerias, sest siis suudab lihase kõige optimaalsemalt ära kurnata) ja lihaseid tuleb isoleeritult treenida. Tavaelus me sellise iseloomuga koormustega kuigi palju kokku ei puutu, mistõttu tundubki, et suur muskel on pigem mingi looduslik "väärareng", mille inimene on ise oma spetsiaalsete treeningmeetodite ja toitumisega esile kutsunud ja mida looduse poolt pole ette nähtud.

meelisp976
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 23. 09. 2013. 08:05

Re: Jalalihaste kasvatamine

Postitus Postitas meelisp976 » 14. 08. 2014. 08:31

mul on ka jalad suht peenikesed olnud kogu aeg ja rattasõiduga loomupäraselt peeneid jalgu jämedaks ikka ei sõida. tunne parem rõõmu sellest, et oled sitke sell - tühja sest muskli suurusest, kui MTB-ga lased keskmiselt 30kmh pikemaid otsi.

Vasta

Mine “Treening”