APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas hybro » 23. 08. 2012. 12:33

Sai vahetatud sadulat Fizik Arione (selline pikk ja kitsas) sai vahetatud Fizik Aliante vastu (selline laiem, mugavam). Ilmselt läks asend suhteliselt paigast ära, sest nüüd valutab parema jala sääremari keskelt natuke väljast poolt ja ülevalt servast. Eelmise sadulaga kunagi sellist jama polnud. muudetud sai ainult sadulat.

Kõrgus tundub OK, sest kui kannad pedaalidele panna ja tagurpidi vändata, siis kartuleid ei koori. Samas edasitagasi asend ilmselt täitsa sassis. Kuna need sadulad on nii erinevad, on väga raske hinnata, kus ma eelmisega sadulaga võrreldes istun.

Kogenud, aidake palun! kuidas ma asendit muutma peaksin?
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7937
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas KaupoR » 23. 08. 2012. 12:40

Muuda edasi-tagasi :idea: Üldreegel on nii, et kui sa istud normaalasendis ja väntad, siis (toon näite parema jalaga) kui su parem käpp on eesmises asendis maaga paralleelne, siis peaks põlv olema täpselt pedaali võlli kohal. Seo mingi raksus nööri otsa, kutsu sõber appi ja vaadake järgi, kuidas sul põlv jääb ja vastavalt siis nihuta sadulat.
Pilt

Aga võid ju ka lihtsalt katsetada - nihuta sent ettepoole, sõida, siis 2cm tahapoole ja proovi.
If everything's under control, you're going too slow!

haigo
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas haigo » 23. 08. 2012. 12:42

Ma küsisks selle pildi kohta: kas seal on põlv täpselt pedaalivõlli kohal?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7937
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas KaupoR » 23. 08. 2012. 12:46

Minu silma järgi on seal õige pisut liiga ees (aga ma ka täpselt ei saa aru, kus see võll on). Ideaalis peaks nöör jooksma põlvekedre taha.
If everything's under control, you're going too slow!

tragun
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 19. 10. 2010. 21:08

Re: APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas tragun » 24. 08. 2012. 09:02

Põhjus võib ju millegis muus ka olla. mul parem säär teeb valu, sest olen puusast end nats kõveraks treenind ja külje lihased kisuvad viltu ja närv mis jookseb säärde saab alaseljas kuidagi litsuda. järgmine nädal on füsio aeg, siis saan selgust kuidas sirgeks tagasi treenida end. kuigi mul on see pigem seotud uisutamisega, aga ilmselt annab ka rattasõidul kuidagi end ära lõhkuda.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7937
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas KaupoR » 24. 08. 2012. 09:19

kuna siin on kaasus, kus valu tekkis vahetult peale sadula vahetust, siis võib küll olla kokkusattumus, et samal ajal organism "katki" läks aga pigem tundub olevat ikka sadula teema. Samas ei pruugi sadula asukoht olla ainus mõjutaja, ka selle laius näiteks võib su keha mõjutada.
If everything's under control, you're going too slow!

tragun
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 19. 10. 2010. 21:08

Re: APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas tragun » 24. 08. 2012. 09:38

jaa Kaupo ma sain aru :)
ma enda kogemusest räägin. lihtsalt "katki" võis varem olla, aga see sadula muutus oli see viimane piisk karikas. Minu puhul oli selleks viimaseks piisaks lihtsalt üks tavapärasest pikem jooksu trenn.
lihtne on ennast vaadata peeglist, kas puusa nukid on yhe kõrgusel näiteks või lasta kellegil selja tagant vaadata kuidas seisad, minu puhul sellest piisas et aru saada. siis pidi veel olema nipp, et kui lamad ja paned jalad täpselt kõrvuti, istuli tõustes peaksid jalad asendit muutma, kuid seda ma ise ei suutnud tuvastada endal.
kui sul see asi saab ikka sellest alguse, et sa oled nyyd vales asendis sadulas või nats viltu, siis peaks yhe kylje lihased ka võibolla pinges olema rohkem ja seda peaks miski massöör või füsio katsudes mõistma.

aga nu ma pole spetsialist, lihtsalt enda kogemused. Aga vast saad sadula paika ja kõik on okei jälle! :)

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas hybro » 24. 08. 2012. 10:52

KaupoR, tänan abi eest.

Proovisin seda raskusega mõõtmist ise läbi viia, kuid ikka väga ebamäärane oli. Tõstsin sadulat ja liigutasin ettepoole, justkui hakkas parem. Samas võib olla ka väike väsimuse komponent, kuna viimase kümne päeva jooksul on vast kaks puhkepäeva olnud. Täna puhkan, homme Doktor Rannama juurde ja pühapäeval äkki riskib Tabasalus isegi 3x32ki teha.
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

Kasutaja avatar
Wexan
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 17. 09. 2012. 10:57

Re: APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas Wexan » 17. 09. 2012. 12:23

Kas üleval toodud pildil on põlve ja pedaali asend õiged ?
Sättisin omal pedaalid ja sadulad ära netist leitud Hawaii poolt tehtud juhendite järgi peale mida hakkas vasaku jala põlv sõidust valusaks jääma -- õigemine mitte põlv aga tagantpoolt - põlveõnnal - mis iganes seal on kõõlused või ... ?
ja miskipärast ainult küll vasakul jalal .
On kellelgi aimu mis reguleering vale võis saada ?
Fotot vaadates äkki sai sadul liiga kaugele nihutatud -- ajasin ise paika loodiga pedaali keskosa ja põlvekedre/kapsli pealt ühele joonele . On siis õige hoopis põlvekedre tagant ?
Võib see olla põhjuseks ?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas erikr » 17. 09. 2012. 12:58

Wexan kirjutas:On siis õige hoopis põlvekedre tagant ?
Jah
Wexan kirjutas: Võib see olla põhjuseks ?
Proovi järele.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Wexan
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 17. 09. 2012. 10:57

Re: APPI! Kuidas muuta sadula asendit (sääremari valus)?

Postitus Postitas Wexan » 17. 09. 2012. 13:57

erikr kirjutas:
Wexan kirjutas:On siis õige hoopis põlvekedre tagant ?
Jah
Wexan kirjutas: Võib see olla põhjuseks ?
Proovi järele.

tänan !

Vasta

Mine “Treening”