Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargivahel

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
wordamouf
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 27. 05. 2008. 15:53

Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargivahel

Postitus Postitas wordamouf » 17. 05. 2012. 14:25

Tere

Küsiks vähe nõu ja kogenumate arvamust.
Avastasin ükspäev (õigemini juba eelmine hooaeg tegelt, hiljuti aga et on suuremaks läinud) et hargivahele naha alla on tekkinud mingi moodustis. Netis tuhnimise tulemusena leidsin siitsamast foorumist ühe teema, kus see sama asi ka ära on mainitud:

Nahaalune pseudotsüst hargivahel – pikaajalisest sadula survest tekkinud sidekoeline kasvaja hargivahe
ühes ääres munandikoti all. Iseloomulik suure kilometraažiga sportlastele. Probleemist vabanemine
võib nõuda kirurgilist operatsiooni.


Näib, et mul on sama teema. Kas on ehk mõni kaaskannataja või teemat valdav, kes oskaks nõu anda, mida teha? Kas see on kuidagi ohtlik? Kas ja kuhu/kelle juurde peaks pöörduma? Iseenesest valu ei tee ja sõitmist ei sega (veel), aga näha on, et võrreldes eelmise aastaga on paisunud, mingit kolmandat palli ka nagu jalgevahele kasvatada ei tahaks. Talvel, kui ei sõida siis tõmbab tagasi nagu, aga vahetult peale sõitu on näpuga katsudes ikka päris suur punn.

W

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargiv

Postitus Postitas urmo » 17. 05. 2012. 16:44

Lahti saab sellest ainult kirurgilise raviga, alusta käiguga perearsti juurde, ta suunab su vastava arsti juurde edasi.

Infot võid otsida ka terminiga "perineaalne nodulaarne induratsioon", see on rattaspordile iseloomulik ülekoormusvigastus.
Viimati muutis urmo, 17. 05. 2012. 16:47, muudetud 1 kord.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargiv

Postitus Postitas suuroja » 17. 05. 2012. 16:46

pole mingit mõtet endale ise diagnoosi panna. paned perearstile aja ja siis selgub, kas on tegu ummistusega, tüstiga. rattasõitu segav tsüst nõuab kirurgilst sekkumist.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargiv

Postitus Postitas metslane » 17. 05. 2012. 18:18

Las ma ennustan :) Perearst sadab su kirurgi juurde.Kirurg vaatab ja ütleb et tema küll sealt lõigata ei taha,pealegi tal tööd palju.Oled masenduses.Lõpuks otsustad aja kinni panna meestearsti juurde.Lähim tasuta(haigekassa) aeg on 2 kuu pärast aga kui maksad(päris palju)saad nädala pärast.Lähed tasulisele vastuvõtule näiteks Tartusse.Enne seda tuleb käia ära suguhaiguste dispanseris kus tuleb teha kõik proovid.Perearsti juures ka jälle ja teha vähi test.Lõpuks saad meestearsti juurde,seal ajab üks rõõmus mees sulle näpu perse ja loodab et sa erutuks :shock: Kaasa ostad sealt üks 60 euro eest tablette ja nosid neid paar kuud.
Ja ongi hooaeg rõõmsalt möödas :D
See ei pruugi nii minna kuna oli minu haige fantaasia vili.

wordamouf
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 27. 05. 2008. 15:53

Re: Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargiv

Postitus Postitas wordamouf » 23. 05. 2012. 13:48

Tänud vastajatele.
Pärast mõningast netis tuuslamist olen niipalju siis targemaks saanud, et tegu on tõesti sellise suhteliselt harva esineva nähtusega nagu (ing. keeles, kuna eesti keeles selle kohta infi netist ei leia) "subcutaneous perineal nodule" ehk rahvakeeli "bikers nodule". Tekib siis pidevate mikrotraumade (hõõrumine, löögid, vibratsioon) tagajärjel naha alla rasvkoest vms mingi tomp, mis edasise traumeerimise käigus suureneb ja hakkab valu tegema. Tegemist on kroonilise nähtusega ehk siis tervenemist loota pole. Saab lahti kirurgiliselt või mingite süstidega. Leevendavateks meetmeteks on pakutud koormuse vähendamist või rattaspordist loobumist. Sellest kas see ka kuidagi muudmoodi ohtlik on ei õnnestunud kuskilt infot leida.
Mida siis ette võtta?
Igaljuhul tundub et tuleb arsti juurde minna. Küsimus siis suurele ringile KAS OSKAB KEEGI SOOVITADA ERIALAARSTI VÕI KEDAGI KES ON SELLISE ASJAGA VAREM KOKKU PUUTUNUD? Palun säästke mind, ennast ja teisi soovitustest a la pöörduda perearsti poole, kuna sealt tulevat vastust ma tean juba praegu, ilma sinna pöördumatagi. Ka ei tahaks suvalise (kel sellekohane kogemus täiesti puudub) kirurgi juurde kohe tormata, lõikab veel midagi muud otsast ära :)

Teine teema oleks see kas peaks ehk sadula või sõiduasendi korrigeerimisele mõtlema? Kuskilt mujalt (selg, põlved, hüppeliiges vms) nagu ei vaeva, ainult see tomps. Seega ei ole põhjust ega niipalju tarkust ka olnud et need asjad üle vaadata. Kas õige sadula valimisel on kellelgi ehk nippe/kogemusi jagada? Kuidas näiteks mõõta istmikuluu laiust, et leida sobiv sadula laius jne?

Andke nõu!

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargiv

Postitus Postitas urmo » 23. 05. 2012. 14:55

Kõige põhjalikum teooria sadula ergonoomia kohta, mida olen näinud, on siin kirjas:

http://www.sq-lab.com/index.php?option= ... 88&lang=en


Nagu sa ütlesid, ilma arsti (kirurgi) abita sellest lahti ei saa ja kui rattaga edasi sõita, häirib edasi, varem või hiljem tuleb ravi ette võtta.
Zero the Hero

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargiv

Postitus Postitas clx » 23. 05. 2012. 20:27

Retooriline küsimus, aga kui sa ei usalda oma perearsti, siis miks peaks rohkem usaldama kusagil rattafoorumis pandud diagnoose ja soovitatavaid ravivõtteid?

Soe soovitus - mine arsti juurde. Ei tundu just maailma kõige keerulisem meditsiinialane väljakutse ja vaevalt et on olemas doktorit, kes on spetsialiseerunud jalgratturite hargivahedele, tegemist on suhteliselt lihtsa üldkirurgilise operatsiooniga.

Ja kui arste kohe üldse ei usalda, siis tuleb veel veidi Googlet tudeerida ja ise skalpell kätte võtta.

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargiv

Postitus Postitas hall kass » 03. 06. 2012. 21:00

Perearste ei saagi alati usaldada. Ilmselt on mõistlikum leida võimalus otse eriarstile minna.

Teemaväline küll - mul põlved naksuvad juba teismeeast saati (tollal meeldis mulle peale koolitunde linnas kuni 15-kilomeetriseid "jalgsimatku" teha). Perearst aga ütles alati, kui selle asjaga tema juurde läksin: "see on normaalne! Kõigil inimestel põlved naksuvad!" Ei anna isegi saatekirja mõne asjatundja juurde. Mõtlengi nüüd ükskord mõne tasulise eriarsti juurde minna ja lasta oma jalad üle vaadata.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargiv

Postitus Postitas erikr » 03. 06. 2012. 21:04

hall kass kirjutas:Perearste ei saagi alati usaldada. Ilmselt on mõistlikum leida võimalus otse eriarstile minna.

Teemaväline küll - mul põlved naksuvad juba teismeeast saati (tollal meeldis mulle peale koolitunde linnas kuni 15-kilomeetriseid "jalgsimatku" teha). Perearst aga ütles alati, kui selle asjaga tema juurde läksin: "see on normaalne! Kõigil inimestel põlved naksuvad!" Ei anna isegi saatekirja mõne asjatundja juurde. Mõtlengi nüüd ükskord mõne tasulise eriarsti juurde minna ja lasta oma jalad üle vaadata.
Ära jama, trollid siin teise mehe teist teemat.
Tee oma, kui soovitusi soovid.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

mina ise
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 05. 04. 2009. 18:59

Re: Sadula tekitatud nahaalune pseudotsüst (kasvaja?) hargiv

Postitus Postitas mina ise » 23. 06. 2012. 15:58

wordamouf kirjutas:Tänud vastajatele.
Pärast mõningast netis tuuslamist olen niipalju siis targemaks saanud, et tegu on tõesti sellise suhteliselt harva esineva nähtusega nagu (ing. keeles, kuna eesti keeles selle kohta infi netist ei leia) "subcutaneous perineal nodule" ehk rahvakeeli "bikers nodule". Tekib siis pidevate mikrotraumade (hõõrumine, löögid, vibratsioon) tagajärjel naha alla rasvkoest vms mingi tomp, mis edasise traumeerimise käigus suureneb ja hakkab valu tegema. Tegemist on kroonilise nähtusega ehk siis tervenemist loota pole. Saab lahti kirurgiliselt või mingite süstidega. Leevendavateks meetmeteks on pakutud koormuse vähendamist või rattaspordist loobumist. Sellest kas see ka kuidagi muudmoodi ohtlik on ei õnnestunud kuskilt infot leida.
Mida siis ette võtta?
Igaljuhul tundub et tuleb arsti juurde minna. Küsimus siis suurele ringile KAS OSKAB KEEGI SOOVITADA ERIALAARSTI VÕI KEDAGI KES ON SELLISE ASJAGA VAREM KOKKU PUUTUNUD? Palun säästke mind, ennast ja teisi soovitustest a la pöörduda perearsti poole, kuna sealt tulevat vastust ma tean juba praegu, ilma sinna pöördumatagi. Ka ei tahaks suvalise (kel sellekohane kogemus täiesti puudub) kirurgi juurde kohe tormata, lõikab veel midagi muud otsast ära :)


Andke nõu!
mul on just sama teema, see on mingi karvanääpsu ummistus vms kuhu hakka mäda kogunema - siis muutub valusaks. mulle löödi süstlanõel sisse ja lasti mäda välja, kuigi arst ütles et selleks et lõplikult lahti saada tuleb see tsüsti osa 'ära koorida' või midagi taolist, mida iganes see siis tähendab... ikkagi soovitan minna perearsti juurde ja nõuda saatekirja kirurgile või siis uroloogile. see ongi perearsti ülesanne sind edasi suunata. ja mine kohe homme, sest selle paranemine võtab aega.

kaaskannataja :)

Vasta

Mine “Treening”