igap2evane treening

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
hypernotik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 17. 05. 2012. 06:05

igap2evane treening

Postitus Postitas hypernotik » 17. 05. 2012. 06:25

tere kysimus siis selline, et ma s6idan praegu iga p2ev 10km rongipeale ja siis kuskil 5,5km veel linnas t66juurde ja p2rast samamoodi tagasi. ma kavatsen hakata s6itma veel pikemaid maid nt: kas hagudist (raplamaalt) tallinnasse keskilinna s6ita iga p2ev ja tagasi kah oleks liiga palju? see teeks siis yle 100km p2evas. v6i siis s6ita hommikul linna ja 6htul rongiga tagasi?
sorry kui tundun radikaalne v6i debiilne aga ma pole veel tegelenud sellise t6sisema jalgrattas6iduga. olge ikka viisakad ja andke vihjeid v6i parandage mind kui mu jutt pole loogiline.

lisaks siis veel, et spordiga ei puutu ma kokku esimest korda, tegelesin enne ka kergen6ustikuga ja suusatamisega ja ka k6ige muuga pole lihtsalt aega enam nende spordialadega tegeleda.
Viimati muutis hypernotik, 17. 05. 2012. 10:44, muudetud 1 kord.
kui sul tuju hea siis k2si kokku l66 "pliks plaks".

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas erikr » 17. 05. 2012. 07:12

See 50 km ots pole iseenesest ju midagi hullu.
Teatava treenituse juures on seda võimalik sõita normaalselt ca 2 tunniga või tiba kiiremini.
Kas Sul on iga päev 4 tundi selleks?

Tee nr 15 pole muidugi oma tipptundidel kuigi ratturisõbralik, aga kui hunti karta, ei maksa metsa ka minna.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas j4lgr477ur » 17. 05. 2012. 07:13

Ma arvan, et pigem esialgu tuleks ikka võtta ette ainult üks ots ja siis rongiga tagasi. 30km pealt 100km peale oleks ikka liiga suur hüpe.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas metslane » 17. 05. 2012. 08:16

Ära sa võistlustel küll käima hakka!Võtad sedasi meie profidel leiva laualt :D

hypernotik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 17. 05. 2012. 06:05

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas hypernotik » 17. 05. 2012. 08:45

metslane kirjutas:Ära sa võistlustel küll käima hakka!Võtad sedasi meie profidel leiva laualt :D
kas ma tajun veidi sarkasmi? :D

ega veel ei hakka v6istlustel k2ima aga kunagi vbolla kyll.
kui sul tuju hea siis k2si kokku l66 "pliks plaks".

MeipMeip
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 16. 06. 2004. 12:40

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas MeipMeip » 17. 05. 2012. 09:32

Ise olen mitu suve (kokku vast 5) käinud rattaga matkamas nii, et suht tagasihoidliku talvise suusatamise pinnalt hakanud sõitma u. 80..100km päevas. Algus on raske, aga mitte üliinimlik, harjub ära. Mingi sujuvam üleminekuperiood, nagu juba pakuti, oleks kindlasti parem. Minu jaoks kestis see režiim kuni kaks kuud korraga, siis sai lihtsalt reis otsa. Muidugi vähemalt üks päev nädalas jäi puhkuseks, aga eeldan sama sinu puhul. Seega usun, et on tehtav küll, eriti kui kummid hästi pumbatud, paar müslibatooni taskus ja vesi pudelis :) Aga proovi (nt. alguses ainult hommikune ots päevas), vaata mis jalad järgmisel hommikul tunnevad ja mõne aja pärast on sul kõige adekvaatsem vastus käes.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas Lapeteus » 17. 05. 2012. 10:13

et asi alguses lõbusam oleks, siis soovitaks ka ainult ühe otsa päevas sõita. kas hommikul või õhtul, seda peaks vaatama emhi-st tuule suuna pealt. Lisaks hommikuse minekuga on see, et kui tööjuures pesemisvõimalust ei ole, siis varsti hakkavad kolleegid nina kirtsutama :)

hypernotik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 17. 05. 2012. 06:05

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas hypernotik » 17. 05. 2012. 10:43

Lapeteus kirjutas:et asi alguses lõbusam oleks, siis soovitaks ka ainult ühe otsa päevas sõita. kas hommikul või õhtul, seda peaks vaatama emhi-st tuule suuna pealt. Lisaks hommikuse minekuga on see, et kui tööjuures pesemisvõimalust ei ole, siis varsti hakkavad kolleegid nina kirtsutama :)
heh tööjuures on pesemisvõimalus täitsa olemas. aga tuule suund on vist jah ikka suht oluline aga võin ka vastu tuult sõita kuna elan nii imelikus kohas, et enamus korrad kui rattaga sõidan on tuul vastu :D ja lisaks veel sitt tagaratas mille tädi rattalt rottisin (shmann jalgratas)
kui sul tuju hea siis k2si kokku l66 "pliks plaks".

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas Lapeteus » 17. 05. 2012. 10:51

kui kunagi võitlema plaan hakata, siis kõige parem on tulla kohalikele võistlustele proovima. võistluste kohta on info olemas http://www.komo.ee. Üks võistlus on näiteks juba täna raplas tammemäel. kell 18:00 on esimesed stardid. :)

hypernotik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 17. 05. 2012. 06:05

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas hypernotik » 17. 05. 2012. 11:53

Lapeteus kirjutas:kui kunagi võitlema plaan hakata, siis kõige parem on tulla kohalikele võistlustele proovima. võistluste kohta on info olemas http://www.komo.ee. Üks võistlus on näiteks juba täna raplas tammemäel. kell 18:00 on esimesed stardid. :)
kahjuks sinna ma ei jõua :D ja mu jalgratas praegu ei ole võistlus olukorras :D
kui sul tuju hea siis k2si kokku l66 "pliks plaks".

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas mart » 17. 05. 2012. 18:28

hypernotik kirjutas:tere kysimus siis selline, et ma s6idan praegu iga p2ev 10km rongipeale ja siis kuskil 5,5km veel linnas t66juurde ja p2rast samamoodi tagasi. ma kavatsen hakata s6itma veel pikemaid maid nt: kas hagudist (raplamaalt) tallinnasse keskilinna s6ita iga p2ev ja tagasi kah oleks liiga palju? see teeks siis yle 100km p2evas. v6i siis s6ita hommikul linna ja 6htul rongiga tagasi?
sorry kui tundun radikaalne v6i debiilne aga ma pole veel tegelenud sellise t6sisema jalgrattas6iduga. olge ikka viisakad ja andke vihjeid v6i parandage mind kui mu jutt pole loogiline.

lisaks siis veel, et spordiga ei puutu ma kokku esimest korda, tegelesin enne ka kergen6ustikuga ja suusatamisega ja ka k6ige muuga pole lihtsalt aega enam nende spordialadega tegeleda.
Kiire otsing andis tulemuseks, et oled osalenud aastaid tagasi rapla koolinoorte spordüritusel, mille võitjad on praegu tublid tulemussportlased, kuid sinu tulemus oli siis alla harju keskmist, "10 olümpiastarti" noorsportlaste rubriigist rääkimata (milles olen ise kandva tulemuseta osalenud: ;).)
Tundub, et sul liiguvad näpud klaviatuurist kiiremini (õ-d ja täpitähti su klõbistamine ei näita), kui jalad pedaalidel. Tore, kui eksiks - olen nõus sind rattaga töölt koju Hagudise/Valtusse saatma ja kogu tee kommenteerima, et rongiga saaksid kiiremini.
Võibolla peaks kodanikualgatusel tegema ratturite liikumise - "hypohondrik koju ja tööle" ja küsiks EAS-ilt tugiraha rongipileti ostuks?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Re: igap2evane treening

Postitus Postitas maxspeed » 17. 05. 2012. 22:03

Milleks kritiseerida kodanik Hypernotiku unistusi? Sobiva ilmastiku korral on rattasõit tööle 50 km ja tagasi 50 km täiesti ok ja seda isegi kohalikul Route15 suunal, kus muidu üldine liiklus ratturi jaoks ok, kui kõrvale jätta lõik Rapla mk. piirilt kuni Tln. ringteeni. Rongisõit on seevastu masendavalt igav, aeglane ja liikumisgraafiku ühtlustamine lisaaega nõudev. Usun, et veidi Hypernotikut treenides ja innustades saabub efekt, kus rongile tehakse kokkuvõttes ratturi poolt pähe (pannakse särk (piletikonduktor) püksi :) või pööratakse Edelaraudtee rong mõne Nitro lisavarustuse store poole :D , kuna keskmine liikumiskiirus on neil sel lõigul 43-48km/h, sõltuvalt rongist). Igatahes on rongisõit odavaim, kuid mitte parim lahendus igapäevaste sõitude tegemiseks. Kindlasti võib parimaks pidada treeningu ühildamist igapäevase vajadusega transpordi järgi.

Vasta

Mine “Treening”