Rattaga vormi! (abi palun)

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas v2lek » 04. 04. 2012. 14:00

tragun kirjutas:Tere!

Soovitaks kord nädalas sellist trenni nagu inervall venti! ...
tervele kehale, 40-50 seki teed intensiivselt 10-20 puhkus, enamsti 3 seeriat yhte asja ja trenni jooksul kuni 20 harjutust vahest ka rohkem ...

Ehk tee kord nädalas seda selle HIITI asemel.
See, mida sa soovitad ongi ju HIIT. Heal lapsel mitu nime. Kirjutame siis pikalt välja, tundub et paljud ei mõista mida HIIT tähendab.
HIIT: High-Intensity Interval Training.

Eestikeeli kõrge koormusega intervalltrenn.

Ja seda oleks alguses ikkagi parem vältida.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7943
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas KaupoR » 04. 04. 2012. 14:12

Ma olen näinud küll neid intervalltreenijaid spordisaalu uksel - peale trenni on raskusi uksest välja loivamisega ja kui hingamine lubab, siis esimene lause on "Oi, täna oli hea trenn". Ja siis läheb poole tunni pärast järgmisesse.
If everything's under control, you're going too slow!

tragun
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 19. 10. 2010. 21:08

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas tragun » 04. 04. 2012. 14:46

nu selge, aga selle minu hiiti eesmärk on nagu anda tööd kogukehale, mitte aint pedaalida ja mina ei lähe peale seda teise trenni ja lisaks veel kaupole, et kord nädalas selliselt ylakeha treenida ei tohiks kyll probleem olla, kui jõusaali värk ei meeldi. siia kõrvale 2 korda nädalas rattaga rahuliku tiksumine 2h 120 pulsiga ja ongi nädal koos. mine proovi ära see trenn kaupo, mina sinuga ratast koos olen kyll julgenud sõita, kuigi siis oli kristjanS ka julgestuseks kaasas (loodan et sind segi ei aja kellegi teisega)! siis saad pildi ette millest jutt, see 3x20 kätekõverdust ei tapa kedagi! minu arust on selline üldkehaline tegevus vajalik nii ratta kui jooksu juurde, st siis tegeleda natuke ka ülejäänd kehaga. olen kuskilt isegi lugenud et algajate ratturite põhivigastused ei ole mitte jlagadega vaid just sellest et plejäänd keha ei treenita!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7943
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas KaupoR » 04. 04. 2012. 14:58

mu kommentaar polnud kellelegi konkreetselt suunatud. Tahtsin öelda, et intensiivsusega tuleb ka osata käituda (mitte nagu need minu räägitud kontoriprouad, kes päev läbi istusid laua taga ja sealt pääsenuna rabavad mitu trenni järjest ja seda ägedam on, mida rohkem kapsaks võttis). Ma teen ise ka ülakehale, teen ka jooksu, sõudmist, ujumist, suuska, kepikõndi ....
If everything's under control, you're going too slow!

mihkel1991
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 01. 04. 2012. 17:54

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas mihkel1991 » 04. 04. 2012. 16:27

@serxx, no vot kui mees lasi igapäev 7000kcal põletavaid päevi siis oleks tal vast ammu süda peetis olnud...

@Kaupor, Eesmärk oleks siiski kogukeha paremaks muuta(alakeha, ülakeha), võhma juurde saada ja vb kunagi ka kuskil võistlustel osaleda. Kaalulangetus polegi pea eesmärk, kui ma alandan rasvaprotsenti siis langeb ka mingil määral kaalu. Eelnevalt mainisin, et 4 pac on näha, nüüd oleks vaja rattaga üldist rasvaprotsenti langetada. Kõhulihaseid ma pigem rohkem ei treeniks, sest pole vaja. Kui ma selga ei treeni pole mõtet ka kõhtu rapsida(pärast selg nagu kreeka "e") Ja ainult kõhu treenimisest kogu 6pac välja ei tule kui kõhul on väike kiht pekki.

Ja mul ongi plaan lähiajal tlna/tartu spordiarsti juurde minna ja seda koormus testi teha:)

@tragun, see mida kirjeldasid ongi hiit, võib mitmel eesmärgil kasutada(jõusaal, jooks, ratas jne)
Hetkel teen aeroobse põhja alla ja tulevikus hakkan selle järgi hiiti tegema: http://www.charlespoliquin.com/Articles ... s_to_.aspx

9kilo 3 kuuga? Millised olid sinu möödud enne trenniga alustamist? No tänu sellele karmile dieedile visk hakkaski sul jõud otsa lõppema. Ma ikka söön korraliku kodutoitu, lihtsalt väldin rohkem rasvast jms ei kavatse dieedile kunagi minna, olen 100% kindel, et see on hullem kui HIIT!
Aga milline oli sinu treening kava? (mitu päeva nädalas, ja mida millega tegid?) Oleks tore võrrelda:) Aitähh!

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas rai66 » 04. 04. 2012. 16:50

On olemas 8 minuti kõhulihaste harjutused, erinevad kavad. Sinu puhul rasvaprotsendi mõõtmine midagi erilist ei anna. Raha annad ära ainult.
Kui Sa selle kavaga sügiseks kõhult rasva maha ei saa, siis ei aita miski.

http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe ... re=related

mihkel1991
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 01. 04. 2012. 17:54

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas mihkel1991 » 04. 04. 2012. 17:06

@rai66, Pole plaaniski rasvaprotsenti mõõta, pigem teeks koormustesti.
Aga selle harjutuse kohapealt, tegin nii umbes pool aastat. 1 kuu lvl 1, 5 kuud lvl 2.
Jätsin selle hiljuti pooleli kuna pole mõtet kõhtu nii palju rapsida kui selga ei tee, niigi kõht juba natuke punnis, ilmselt tänu sellele, et liiga palju kõhtu ja selga ei tee.

Nivek
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 20. 03. 2012. 14:31

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Nivek » 05. 04. 2012. 08:29

Tõsi, tekib nö "gorilla kõht". Lihaste düsbalansi tõttu süveneb nimme lordoos (kumerus ette nimme osas).

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas serxx » 05. 04. 2012. 10:33

mihkel1991 kirjutas:@serxx, no vot kui mees lasi igapäev 7000kcal põletavaid päevi siis oleks tal vast ammu süda peetis olnud...
7000kcal on pigem Ironman võistluse energiakulu. Ilmselt on tegu ajakirjaniku näpukaga või tahtliku üle dramatiseerimisega.
Treeningplaanist, mis artikli lõpus on toodud, ei paista ühelgi päeval sellist kulu. Isegi laupäeval, mis on kõige raskem, peaks jääma energiakulu poole väiksemaks.

7000kcal trenni ei tee keegi igapäevaselt. See tähendab sõltuvalt inimesest ja kaalust siiski minimaalselt 7-8 tundi pidevat pingutust.
Isegi minul, oma 95kg kaalu juures, ei ületa keskmine energiakulu 1000kcal/tunnis.

mihkel1991
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 01. 04. 2012. 17:54

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas mihkel1991 » 05. 04. 2012. 18:41

@Nivek, vot sellepärast ma enam kõhtu ei teegi. Pühendun rohkem ülakehale hetkel(kätekõverdused, lõuatõmme) kõhtu teen ka aga ainult planku ja lamades jalgade tõsteid, veel teen ka "vaakum" harjutust.

@Serxx, no vot seda minagi, võttis imestama, et kuidas nii palju kulutab, kui mina selle tabeli järgi kulutan umbes 1500-1600kcal: http://www.toidutare.ee/targadtabelid.p ... rner#start

No mõni laseb ikka päris jõhkralt nagu fitnessis kirjutas: "1.apr sõitsin Rakveres 7x23km ringi,enne alla,kokku 177,3km,aeg 6.07"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12099
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Mati » 05. 04. 2012. 19:47

mihkel1991 kirjutas:... No mõni laseb ikka päris jõhkralt nagu fitnessis kirjutas: "1.apr sõitsin Rakveres 7x23km ringi,enne alla,kokku 177,3km,aeg 6.07"
Eee ... äkki see mõni on nagu kohe päris rattur, kes tahab ka kunagi elukutseliseks saada ... ja no tegigi nagu päris trenni. Olen kuulnud, et päris profid panevad lausa 30-40 tuhhi aastas.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

mihkel1991
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 01. 04. 2012. 17:54

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas mihkel1991 » 05. 04. 2012. 20:17

@Mati, sündides tuli 3 rattalisega välja ja sellest peale sõitnud, sellised on ja tõelised ratturid. Aga mina olen rohkem harrastaja kes soovib rattaga vormi saada/hoida ja ehk 1a pärast isegi kusagil võistlustel osaleda(enne aga pean korraliku mnt ratta soetama, sest tavalise meeste veloga võistlusele just ei kipu, kuigi treeeninugks on vägagi sobiv)
30-40 tuhhi aastas:O:O:O ma ei sõida autoga ka nii palju... Kuigi neil on tugev põhi all siis nad treenivad vist ikka üle päeva või igapäev? 30 -40 tuhhi hooajaga kokku saada on väga ulme, mul tuleb kuus umbes 1k (peale treening kava muutmist). Või need profid lasevad ka talvel mööda lund naeltega? Või jõuksis rattaga?

Lisaks: Täna nt oli väga kõva tuul 15ms. Tänane treening oli, et sõitsin 10km siis tegin 4km jooksu, peale seda lõuatõmmet ja rööbaspuud siis otsa jooksin 2km ja pärast lasin koju 10km, kodus tegin 4x 1,5min planku ja lamades jalgade tõsteid 3x 15. ja hetkel kohe lähen sauna kus joon v'ähemalt 2-4 õlut! Kokkuvõteks, et nii läbi ei võta 100km sõitu kah!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Rivo » 05. 04. 2012. 21:03

mihkel1991 kirjutas:30-40 tuhhi aastas:O:O:O ma ei sõida autoga ka nii palju... Kuigi neil on tugev põhi all siis nad treenivad vist ikka üle päeva või igapäev? 30 -40 tuhhi hooajaga kokku saada on väga ulme, mul tuleb kuus umbes 1k (peale treening kava muutmist). Või need profid lasevad ka talvel mööda lund naeltega?
Sõidavad seal, kus saab parasjagu lühikestega sõita ! Neid kohti planeedil maa ikka jagub, kus on olenemata aastaajast +25 sooja paar tuhat km. asfalti maha laotatud!
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

mihkel1991
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 01. 04. 2012. 17:54

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas mihkel1991 » 05. 04. 2012. 21:35

@Rivo, kohti on muidugi palju, >(mis tähendab "lühikestega"?) Aga kui lumised kuud va on eestis 7-10 kuud lumevabad kus saaks treenida aga ikkagi, isegi eesti tippratturitel ei tule 30-40k selle ajaga välja... oletame, et 9 kuud lumevabad(hea talv, kus vähe lund) 9x30=270 päeva ja igapäev nt sõita 100km om 27k km-e kui talv puudub siis 36k km. aga arvan, et nad sõidavad päevs vähemalt 200km ja nii ülepäeva? siis on üsna reaalne jah, aga nad on siis põhimõtteliselt samad tegelased, kes lasevand sünnist peale päevas 50-200km.
"kui" ma ka teeks "hiit'i" siis see vast ei oleks ebareaalne kuna südame lihase reuma jms jama võib ka saada jõusaalist jms kohtades. Siiski kaldun arvama, et see oleneb organismist, kui oled ikka sünnist saati tegelenud selle alaga- lase julgelt hiit'i kui aga mitte siis lase aeroobne põhi alla ja peale seda hakka mõtlema sellele. Kuigi mõni pole treeninud kuigi kaua(võta nt see Mart Kuuse) kes 9 kuuga lasi sellise treeeningu/võistluse maha pole seal midagi imestada(oleneb ikkagi inimesest). Ma arvan, et Hiit poleks pooltki nii hull kui algajal päevas selline treening teha.
Kuigi Mart pole päris algaja, aga usun, et alustas siiski päris hullu treeninguga.(käis arstil jms, kiideti heaks ja ("lase nagu tunned/jaksad")

Selline on minu arvamus, ilmselt väga mööda aga jah... Tervise hädad/surm võib tulla iga alaga(treeningu eesmärgil) nt kepikõnniga, kes teab mis juhtub teed ülepäeva 6km ja oppa, infarkt(kunagi ei tea) Nt Jaan Kirsipuu lasi igapäev kindalsti üle 50km(ka alustades) nii, et jah. Arvan, et tuleks treenida nii nagu keha tunneb, kui ikka jaksad lase tuld kui väsimus võta aega!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7943
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas KaupoR » 05. 04. 2012. 21:45

kuulge aitab sellest jamast. Eestist väljaspool on ka kohti, kus rattaga sõita, lepime selles kokku. Teemaalgataja on tubli - sõidab rattaga vastu tuult sünnist saati ja joob saunas 4 pudelit õlut. Siin on soovitusi olnud juba oma jagu, soovi korral on ühte teist kõrva taha panna. Sinu soov on lasta tuld, lase siis.
If everything's under control, you're going too slow!

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas reimakas » 05. 04. 2012. 21:59

Hullumaja, mis õlu inimesega teeb. Spordimetoodik valmis kohe.

mihkel1991
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 01. 04. 2012. 17:54

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas mihkel1991 » 05. 04. 2012. 22:08

@Kaupor, ei no muidugi on kohti kus sõita... ma pole maininud, et sõidan vastu tuult, pigem ütlesin, et vastu tuult on suht võimatu sõita... Kui ikka tuul on 15ms siis ma ei sõida kunagi, pigem jooksen selle arvelt... ja sauna kohta ütlesin 1-3 pudelit.. ei tasu üleliialdada arvuga. Soovitusi on muidugi palju olnud ja olen ka nendest nüüdseks kinni pidanud, miks ma muidu siia foorumi tulin? Poleks ma siia tulnud oleks terve hooaja lasknud 50km päevas...
Ja "tuld" lasen nkn:)

@reimakas, märtsi lõpust joon õlut ainult sauna kordadel, 1x nädalas 1-3 pudelit ja seda pole palju sellise trenni mõttes nii, et ära tule siia halvustama!!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2471
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas AndreK » 05. 04. 2012. 22:10

Ma lasen hetkel kolmandat, vormikõver on tõusutrendis.

mihkel1991
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 01. 04. 2012. 17:54

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas mihkel1991 » 05. 04. 2012. 22:15

@Andrek, kui maha teed anna tulla. Ma ei kavatse iial loobuda maisetest mõnudest. Kui pead nödalas 3 õlut paljuks siis okei. Ma olen pigem harrastaja kes tahab/hoiab ennast vormis rattasõiduga mitte ei pürgi tour de francele(vms) nii, et kui sulle ei sobi ära hakkagi kommenteerima selle koha pealt!

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas reimakas » 05. 04. 2012. 22:21

Mul on vägisi tunne, et kehtib siin vägisi üks vanasõna: "Üks ..... küsida kui jne.

mihkel1991
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 01. 04. 2012. 17:54

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas mihkel1991 » 05. 04. 2012. 22:25

@Reimakas, no valgusta mind selle vanasõnaga pikemalt kallis Alkaios!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12099
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Mati » 05. 04. 2012. 23:46

mihkel1991 kirjutas:... Ma ei kavatse iial loobuda maisetest mõnudest. Kui pead nödalas 3 õlut paljuks siis okei. ...
Õlle kõrvale ära unusta nõgeseid ja pärmi, pärmi on vaja krt, ega muidu lihas ei kasva - http://vimeo.com/35618291
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Rennes » 06. 04. 2012. 14:22

Foorumile peaks roboti tegema, kes sellised teemad peale kolmanda lehekülje tekkimist automaatselt huumori alla tõstavad. :twisted: No offence, aga kui Sa, mihkel1991, selle energia mis sa siin küsimustele kulutad, suunaksid mõne treeneriga nõupidamisele või soovitatud "piibli" lugemisele, siis .... poleks tunne, et esimene aprill pole tänaseni löppenud. Jõudu ja ära ennast surnuks treeni.
Rennes

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Nominative » 12. 04. 2012. 07:35

Mihkel.
Kirjutasin just paar päeva tagasi ülevaate Tim Ferrissi rasvapõletusdieedist ja see on just see, mida sul on vaja, kui sa tahad pekki kõhupealt ja mujalt kiiresti vähemaks saada. http://viljarsaare.com/blog/tim-ferriss ... etusdieet/

Viljar
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

mihkel1991
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 01. 04. 2012. 17:54

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas mihkel1991 » 12. 04. 2012. 12:41

@Mati, saunas vihtlen nõgestega ja rüüpan õlli. Siiamaani selline jõud tulnud, et ühe vihtlemis korraga on viht ribadeks:)

@Rennes, ei solvugi ja ära muretse ei treeni surnuks:) aprill aprill

@Nominative, aitähh sulle, uurin kindlasti seda!

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Lapeteus » 12. 04. 2012. 13:22

Nominative kirjutas:Mihkel.
Kirjutasin just paar päeva tagasi ülevaate Tim Ferrissi rasvapõletusdieedist ja see on just see, mida sul on vaja, kui sa tahad pekki kõhupealt ja mujalt kiiresti vähemaks saada. http://viljarsaare.com/blog/tim-ferriss ... etusdieet/

Viljar
kas peale selle dieedi lõpetamist, kui süsivesikud menüüsse tagasi tulevad, hakkab kehakaal jälle kasvama. tuttav, kes on erinevate dieetidega kursis ütles, et see pidi üks kahjulikumaid dieete olema, sest valgu lagundamisel tekkib kehas toksilisi aineid ja need peab siis ohtra veega kehast välja uhama. ehk dieet on neerudele kahjulik. suurim miinus selle dieedi juures on, et samal ajal ei tohi õlut ka tarbida. välja arvatud need vabad päevad, kus sa kõike süüa võid.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Nominative » 12. 04. 2012. 15:04

Lapeteus.
Mul kehakaal ei ole tõusnud hetkel veel. See oleneb iseenesest palju ka sellest, kuidas jätkad söömist peale seda dieeti. Ma peale seda dieeti ei taha enam niipalju magusat ja kräppi süüa, sest see väsitab keha täiega.
Üldiselt kehtib siin sama põhimõte, mis teiste dieetide puhulgi. Ei tasu süüa kiiresti imenduvaid süsivesikuid rohkem, kui sul keha reaalselt jõuab ära põletada, muidu läheb kõik rasvaks kätte ära.
Aga tõsi ta on, räägib ka Tim Ferriss ise, et vett tuleb kõvasti uhada, et mittevajalikud ained kehast välja saada.

Õllest :) Oleneb su ainevahetuskiirusest ja muidu aktiivsusest. Üks õlu päevas ei pruugi suurt mõju avaldada aga see on individuaalne.

V
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas suuroja » 12. 04. 2012. 16:24

mihkel1991 kirjutas: Lisaks: Täna nt oli väga kõva tuul 15ms. Tänane treening oli, et sõitsin 10km siis tegin 4km jooksu, peale seda lõuatõmmet ja rööbaspuud siis otsa jooksin 2km ja pärast lasin koju 10km, kodus tegin 4x 1,5min planku ja lamades jalgade tõsteid 3x 15. ja hetkel kohe lähen sauna kus joon v'ähemalt 2-4 õlut! Kokkuvõteks, et nii läbi ei võta 100km sõitu kah!
lahedad trennid sul. Kui saaremaale satun siis teeme ühed ölled (kui muidugi trehvame, päris suur saar teine). ja tuuled seal on tugevad, mitte sellised nagu mandril. kui puhub, siis ikka nii, et käiagi raske. mis siis rattasõidust rääkida. ja kadakas ja mänd ju maadligi seal - ei võta tuult kinni. Ai kuramus, ilus on sealkandis. kadetaks teeb.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas SK » 12. 04. 2012. 22:19

mihkel1991 kirjutas:@Rivo, kohti on muidugi palju, >(mis tähendab "lühikestega"?) Aga kui lumised kuud va on eestis 7-10 kuud lumevabad kus saaks treenida aga ikkagi, isegi eesti tippratturitel ei tule 30-40k selle ajaga välja... oletame, et 9 kuud lumevabad(hea talv, kus vähe lund) 9x30=270 päeva ja igapäev nt sõita 100km om 27k km-e kui talv puudub siis 36k km. aga arvan, et nad sõidavad päevs vähemalt 200km ja nii ülepäeva? siis on üsna reaalne jah, aga nad on siis põhimõtteliselt samad tegelased, kes lasevand sünnist peale päevas 50-200km.
"kui" ma ka teeks "hiit'i" siis see vast ei oleks ebareaalne kuna südame lihase reuma jms jama võib ka saada jõusaalist jms kohtades. Siiski kaldun arvama, et see oleneb organismist, kui oled ikka sünnist saati tegelenud selle alaga- lase julgelt hiit'i kui aga mitte siis lase aeroobne põhi alla ja peale seda hakka mõtlema sellele. Kuigi mõni pole treeninud kuigi kaua(võta nt see Mart Kuuse) kes 9 kuuga lasi sellise treeeningu/võistluse maha pole seal midagi imestada(oleneb ikkagi inimesest). Ma arvan, et Hiit poleks pooltki nii hull kui algajal päevas selline treening teha.
Kuigi Mart pole päris algaja, aga usun, et alustas siiski päris hullu treeninguga.(käis arstil jms, kiideti heaks ja ("lase nagu tunned/jaksad")

Selline on minu arvamus, ilmselt väga mööda aga jah... Tervise hädad/surm võib tulla iga alaga(treeningu eesmärgil) nt kepikõnniga, kes teab mis juhtub teed ülepäeva 6km ja oppa, infarkt(kunagi ei tea) Nt Jaan Kirsipuu lasi igapäev kindalsti üle 50km(ka alustades) nii, et jah. Arvan, et tuleks treenida nii nagu keha tunneb, kui ikka jaksad lase tuld kui väsimus võta aega!
Üldiselt sa peksad päris palju segast ning väidetav eesmärk ei ole kuidagi seotud nende "tarkade" mõistetega nagu hiit ja Mart Kuuse treening kontekstist välja rebituna. On see eesmärk üldse eesmärk?. Praegu on sihuke lugu, et ise sa selle teema sünnitasid ja ise sa selle ka tapad, teema matustel oled aga sama tark(loll?) nagu teemat alustades. Kui midagi küsid, siis jäta natuke ruumi ka kuulamiseks, praegu jaurad niisama maast-ilmast ja solvad neid tegelasi, kes on heas usus alustanud soovituste andmisega. Kiired näpud pole alati voorus.

PS. Ma teen Kuressaare tervisepargis aprilli lõpus tädidele kepikõnni koolituse - südamenädal - infarktiga keegi ei lõpeta, isegi need, kes üle päeva 6km teevad. Soovitan sullegi, vähemalt näpud on tund aega käepidemete küljes kinni ja ei trüki samal ajal midagi. Ölu on lubatud, see aus jook pole milleski süüdi :twisted:

mihkel1991
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 01. 04. 2012. 17:54

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas mihkel1991 » 02. 06. 2012. 01:48

Tere jälle mehed! 02.04.2012. kaalusin 81 kg. nüüd 02.06.2012 kaalun 75kg. Eelnevalt mainisin, et läbisin 50km 2hga tuulised ilmad 2h 10min. nüüdseks sõidan 50km 1h 30min. Võtsin teie nõu kuulda ja ei sõitnud igapöev, sõitsin ülepäeva. Kui sadas või väga kõva tuul siis pole sõitnud. Kilomeetreid praeguseks kokku on 1730. Mul on väga kahju, et mul on tavaline meeste ratas. kui oleks korralik mnt ratas oleks ka tulemus 10-15min parem:) Aga praegu ei näe mõtet osta, kuna sügisel sõjavägi. Siiani olen söönud kõike mida tahan. ZPiiranud olen magusat jms rasvast, kuigi õlut ja krõpsu saab nv-del ikka söödud/joodud:) Mida arvate teie 2kuuga 40min paremast tulemusest? Mul ei oile mingit ületreeeningut ega muud sellist asja. Ette tänades, Mihkel.
PS. pole kordagi täie tempoga sõitnud!
Viimati muutis mihkel1991, 02. 06. 2012. 01:49, muudetud 1 kord.

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas j4lgr477ur » 02. 06. 2012. 07:01

50km pooleteist tunniga meesterattal tundub natuke liiga hea aeg. Keskmine kiirus pidi siis olema 33,33km/h. Teha nii lühikese ajaga läbi +8km/h keskmise kiiruse tõusu näitab, et sul on kas spidomeeter korrast ära või siis on sul ropult talenti.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7943
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas KaupoR » 02. 06. 2012. 09:40

Mina ei saa ka praegu aru, et mis on tulevase sõdurpoisi eesmärk. Kaalu langetada? 50km eraldistardi maailmarekord meestekal sõita? Tervis korras hoida? Hea üldfüüsiline (ranna)vorm saavutada? Foorumis oma tegevusele poolehoidu ja feimi korjata?
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas andre170 » 02. 06. 2012. 09:54

KaupoR kirjutas:Mina ei saa ka praegu aru, et mis on tulevase sõdurpoisi eesmärk. Kaalu langetada? 50km eraldistardi maailmarekord meestekal sõita? Tervis korras hoida? Hea üldfüüsiline (ranna)vorm saavutada? Foorumis oma tegevusele poolehoidu ja feimi korjata?
Polegi vaja aru saada, sest kõik on juba selge:
- kaalu langetas ära - tehtud!
- 50km eraldistardi rekord meestekal - tehtud!
- tervis korras hoida - saunas käib, õlu joob - tehtud!
- hea vorm - ilmselt sama, mis tervis + "TT" rekord - tehtud!
- foorumis feimi koguda - seda juba 2 lk, rohkem kui mõnel "elionil" - tehtud!

Soovin noormehele edu uute eesmärkide püstitamisel ja ajateenistuseks ettevalmistumisel - treeni vaimu ja keha ning hoia sihid selged :)
Teistele räägi oma asjadest nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik ;)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12099
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2012. 11:30

IMHO ikka paks ja aeglane. Naine on vaja leida, see annab kiirust ja viib kaalu alla. Kes teab, see teab.
Enne selle etapi läbimist pole mõtet siis uut postitust teha.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas j4lgr477ur » 02. 06. 2012. 11:42

Kuule ära jama. Kui naise leiab, siis saab juba äkki 40km/h meestekaga kätte.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Kuldar » 07. 11. 2012. 14:54

sügis käes, loeme tibud üle.
Gravity is a Bitch

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas KristjanS » 07. 11. 2012. 16:48

Mis siin lugeda... tüüp ju kirjutas juba ammu, et läheb sügisel 8-11 kuuks kinni. Juu tuleb "kongis" mõistus pähe ja loobub rattaspordist.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Rattaga vormi! (abi palun)

Postitus Postitas Indreq » 30. 12. 2012. 17:58

Kas keegi oskab soovitada Eestis mõnda head HIIT metoodika nõustajat/treenerit, kes suunaks sobiva koormustesti tegija juurde ja aitaks treeningkava koostada ning progressi hinnata? Mul sõber aastaid suht kõrgel tasemel rulluisku sõitnud aga kuna viimasel ajal aega treeninguteks jääb vähemaks, siis tekkis idee et võiks vähenevat mahtu üritada intentsiivsusega kompenseerida.

Vasta

Mine “Treening”