Keskmine kiirus

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
corvus corone
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 05. 10. 2011. 18:06

Keskmine kiirus

Postitus Postitas corvus corone » 23. 03. 2012. 20:57

Tõsisemalt treenima hakates ja ilmade soojenemisega on tekkinud küsimus, et huvitav kuidas mu hetke tase on..?
Lisaks on võib-olla teistelgi huvitav võrrelda omavahel, et mis need keskmised kiirused siis erinevat masti meestel on.
Kuidas mõjutavad teie, kaasfoorumlaste, keskmist treeningkiirust jahedad ilmad, tuul jms?

Teen siis oma paari näite varal otsa lahti:
Pühapäeval oli 75 km keskmine 25,5 km/h, seda 10 või rohkem aastat vana MTBga ja vähese tuulega, sõitsin siis Tallinn-Tabasalu-Türisalu-Laulasmaa ja tagasi. Pingutus 7-8/10

Kolmapäev- sama, aga tuulisem ilm ja külmem, pidin natuke rohkem pingutama ja sööma.

Reede(täna)- 100km, keskmine jälle sama, aga pingutama pidin korralikult, sest sama trassi läbides (natuke kaugemale sõites) oli 4/5 ajast vastu- või küljetuul. Seekord siis pigem madalama klassi MNTga. Tuul tekitas külma ja pani lihased natuke kinni + takistus.

Lisaks veel, et treenin praegu üksi..

Küsiks veel kauem sõitnud meestelt ja naistelt, et kuidas kommenteerite oma keskiste kiiruste muutust (lisaks ilmast tulenevalt asjaoludele) hooja esimeste nädalate ja näiteks teise kuu sõitudel? Palju te üldse kiiruse järgi treenite?

Ma ei koosta mingit uurimust ega midagi, lihtsalt oleks huvitav teada, kuidas tase teistega võrreldes on :)
Kui see minu teemaalgatus mõnele tugevamale tundub labasena, siis vabandan ette :)

Ja head hooaja algust kõigile!!!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Keskmine kiirus

Postitus Postitas Mati » 23. 03. 2012. 21:01

Ebaoluline, mitte labane teema! Hangi pulsokas, loe midagi kasulikku või küsi treeningnõu ja saad tugevaks :idea:
corvus corone kirjutas:...Kui see minu teemaalgatus mõnele tugevamale tundub labasena, siis vabandan ette :)...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

corvus corone
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 05. 10. 2011. 18:06

Re: Keskmine kiirus

Postitus Postitas corvus corone » 23. 03. 2012. 21:05

nagu ma ütlesin, vabandan tarkade ees..

pulsikell on olemas ja treeningi pulsi järgi.

Teema on selleks, et näha võistlusväliselt võrdlusi teistega, mitte et hakata järgmisel treeningul kiirust taga ajama. Treening käib niikuinii enda järgi.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Keskmine kiirus

Postitus Postitas KristjanS » 23. 03. 2012. 21:32

Võistlusvälisel ajal end teistega väga võrrelda ei saagi. Keskmine kiirus ei ole absoluutselt mingisugune parameeter, mille järgi treenida. Kuigi jah, tugevamaks saades kiirus tõuseb. Ennast saad sa võrrelda ainult iseendaga. See eeldab, et sa tunned enda keha, kuidas töötab mootor, millistel pööretel kopsud pahupidi pöörduvad ja millal silmamunade peal sõidad. See kõik tuleb paraku aastatega ja pärast rohkeid võidusõite.

Väga üldise pildi enda füüsisest saad alles paari aastaga. Saad võrrelda hooaja erinevaid osi eelnevaga. See aga tähendab enda treeningute ja võistluste kohta väga täpset kirjapanekut. Ei piisa ainult sellest, et enesetunne oli kehv ja kett krigises. Pead oskama analüüsida, millest üks või teine nähtus põhjustatud oli/võis olla. Selle järgi saad hakata planeerima ka nö vormi, hammustades läbi oma keha iseärasused... Ja noh, muidugi erinevad koormustestid, mida tippsportlased teevad vist aastas rohkem kui harrastaja trenni :D. Lobiseda sellest võiks lõpmatuseni, teooria on pikk ja põhjalik, ent praktika on parim õpetaja!

Kui sportimise eesmärk ei ole mingi konkreetse koha või aja väljasõitmine protokolli tarvis, siis piisab sellest, kui korra aastas spordiarsti juures käid, toitud mitmekesiselt ja lisaks mõistlikult trenni teed - nii, et muu elu häiritud ei saa (nagu enamus harrastajatel ta on).


PS! Panna on vaja!!! (Ja mitte ainult pidu....)
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Keskmine kiirus

Postitus Postitas erikr » 23. 03. 2012. 21:42

Tule taevas appi!
Sõita märtsikuus pingutusega 7-8/10 :shock:
Või on talvest 1000 kilti suuska all?
Kui ei, keri ja kulge kõigepealt rahulikult aprilli keskpaigani. Muidu on maiks ületreening ja oled taastunud heal juhul juulis. Halvemal juhul saad südamelihase reuma ja oled paar aastat audis.

Määra oma pulsitsoonid ja seejärel kulge esimeses tsoonis. Veits võid teise ka lasta.

Forumi algusaastatest on päris palju asjalikke postitusi sel teemal, asu kaevama.
Kiirusenumbreid ignoreeri, kui ei suuda, jäta spidokas koju või viska merde.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Keskmine kiirus

Postitus Postitas Rivo » 23. 03. 2012. 21:46

Lihtsalt infoks...
Kui vähegi võimalik, siis kevadeti vahetult enne kella keeramist puhkan 2 nädalat. Sõidan ilma sobivuse korral iga päev rattaga (mnt) sama rada. Just selleks, et saaks vaadata ja võrrelda enda poolt varem sõidetud tulemuste suhet : keskm. SLS, kiirus, aeg jne. Sõidan ALATI kevadeti üksi ! Just selleks, et ma ei peaks kellestki sõltuma, ei oma tempo valikul, trassi valikul, ega ka trenni aja valikul.
Võrrelda oma saavutusi nii võistlustel, kui ka treeningul ongi huvitav nii iseenda, kui ka teistega.
PS. Kõige rohkem tasub võimalusel pulssi jälgida! Üle 70% maksimumist kevadel ikka lasta ei tasuks.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

corvus corone
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 05. 10. 2011. 18:06

Re: Keskmine kiirus

Postitus Postitas corvus corone » 23. 03. 2012. 22:01

Tänan vastuste eest!
Võib-olla peaks tõesti rahulikumalt võtma praegu, kuigi olen tugevalt treeninud (10-15h nädalas intensiivselt) 1,5 aastat ja enne seda natuke vähem tugevalt.
Rattaspordi iseäärasused pole mul veel kõik selged ja olen harjunud pingutama vahest rohkem kui vaja mõttega, et "sprt on ju tegemiseks"

Ebaolulisest teemast kasvas välja minu jaoks õpetlik teema.
:)

Vasta

Mine “Treening”