Kuidas kaalust alla võtta?

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Hydroid
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 01. 05. 2011. 13:20

Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas Hydroid » 12. 05. 2011. 13:09

Kuidas saab effektiivselt rattaga sõitest kaalust alla võtta? Kuidas sõita, mis käikudega jne. Ise proovin paksemalt riidesse panna, et rohkem higistada ja siis loogiliselt võttes peaks ka kaal alla minema. On minged soovitusi ja kas ma teen ise õigesti? aitäh!!!

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas Lapeteus » 12. 05. 2011. 13:23

enne trenni joo tass kohvi, siis hakkab rasvade põletamine varem pihta. sõida korraga vähemalt 2h ja minimaalselt 3 korda nädalas. treeningu pulss mitte üle 130. peale trenni söö ainult nii palju, et näljatunne ära kaoks.
kindlasti tuleks süüa regulaarsetel kellaegadel ja süüa vähemalt 3 korda päevas ja mitte igakord end kurguni täis pakkida. :D

välja higistatud vee jood sa tavaliselt peale trenni tagasi, seega kaalukaotus on ainult ajutine.

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas hybro » 12. 05. 2011. 13:32

100kg poiss põletab tunnis ~140se pulsiga sõites Polari kella järgi üle 1000 kcal. St et kahe tunniga põletab ca päevase kogu muu energiakuluga võrreldava koguse kaloreid. Ühes keha kilogrammis rasvas peaks olema ~7000 kalorit, seega seitse sõidutundi = 1 kilo kaalu alla, kui toitud sama moodi.

Endal oli sama plaan eelmisel suvel, kaal kukkus 108 pealt 92 peale ~1,5 kuuga. Sõitmas käisin 4-5 korda nädalas, a 2 tundi. Toitumise püüdsin hoida samal tasemel, mis enne, reaalsuses sõin ikka rohkem. 8)
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas urmo » 12. 05. 2011. 13:47

Igasugune ülehigistamine a´la kilekaga suvel sõitmine või sellega saunalavale ronimine, on kaalu kaotamiseks väga vale tegevus :!: See koormab liigselt südant ja neere, tekivad vee-elektrolüüditaskaalu häired, potentsiaalselt võivad tekkida südame rütmihäired, minestus. See, et maadlejad jms seda kaalukategooriasse mahtumiseks (ajutine kaalukaotus!) teevad, on samuti taunitav ning on väljatöötamisel meetodid selle avastamiseks ning sel juhul võistlemise keelamiseks. Organism võitleb selle vägistamise vastu muidugi januga ja suurenenud isuga, normaalse söömise juures taastub kehakaal päeva-paari jooksul.

Eeldan, et teema algataja soovib kaalu kaotada jäädavalt läbi treeningu ja ka sportliku vormi parandamise. Selleks on vajalik muidugi esiteks jõukohane treening. Soovitus "pulss mitte üle 130" on muidugi väga mustvalge soovitus, algajal treenijal polegi eriti võimalik sageli pulssi nii madalaks üldse saada trennis, pigem kipub ta olema 150-160 ümber. N-ö "fatburn" tsoon, mis populaarse mõiste järgi kuhugi 120-140 pulsi kanti jääb on samuti suhteline mõiste, sest kõrgema pulsi korral küll rasva kasutus% langeb ca 10% võrra, kuid sama palju suureneb üldine kaloritarve, ehk rasvu põletatakse sama palju. Milline pulss trennis reaalselt olema peaks, oleneb muidugi trenni iseloomust ja konkreetse inimese treenitusest. Liiga intensiivselt muidugi rassida ei tasu, algaja soovitus oleks rattasõidu puhul ca 3x nädalas 1-1,5h korraga, trenni keskmine pulss nt 145 kanti. Konkreetsemate soovituse andmiseks on inimese kohta rohkem infot vaja, aga kuldreeglid tervislikuks kaalukaotuseks on, et see peab tulema keharasva arvelt (ei saa olla kiirem kui ca 0.5kg nädalas!), vedelikubilanss peab olema paigas, toitumine mitmekülgne (kvaliteetne, vitamiinid ja mineraalid peavad olemas olema), üldine kaloraaž siis minimaalse negatiivse bilansiga, ca 100-200 kcal päevas vähem, kui kulu on, sest trenniga paralleelselt on väiksem kalorite arv organismile liiga koormav.

Kommenteerin ka eelneva postitaja matemaatikat: 1000kcal/h on sellise kehakaalu juures täiesi usutav kalorikogus. 140se pulsi juures on rasvakasutus% ca 55, st tunnis tuleb rasva arvelt ca 550 kcal. Ühe grammi rasva bioloogilisel oksüdatsioonil saab organism 9 kcal, st üks kilo rasva sisaldab justkui 9000 kcal, samas organismis on rasvkoes ka minimaalselt vett jms kude, niiet 7000-8000 kcal ühest kilost rasvast on samuti küllalt õige arvestus. Seega 2h 140se pulsi juures trenni kulutab organism rasva ca 2x550= 1100kcal jagu rasva, mis võrdub ligikaudu 150 grammi kaotatud rasvkoega. Kui seda söögiga mitte kompenseerida (tuleb arvestada ka trennivälise eluga kaasnevat eneregiakadu), saab kaalukaotust tõesti päris edukalt ajaliselt arvestada.
Zero the Hero

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas hybro » 12. 05. 2011. 13:55

Ma lisaks siinkohal juurde veel, et pulss on midagi, mida tasub jälgida. Kui teha sellise kõrgemapoolse pulsiga trenni (minul tähendab see keskmist pulssi üle 150), siis väsid ära ja järgmiseks päevaks keha ei taastu, mistõttu ei suuda samal tasemel (näiteks sama kiirusega) sõita. Rattatrenni puhul kaalulangetamsie eesmärgil on minu arvates kõige olulisem ratta seljas veedetud tundide koguarv nädalas, kus pulss on üle 120 :wink:
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas Tonis_T » 12. 05. 2011. 14:18

Sisuliselt on see pulsi jutt siin õige aga ära neid numbreid väga tõsiselt võta. Inimesed on erinevad ja ka pulsid on individuaalsed.
Trenni tehes võid arvestada sedasi, et mõnus rasvapõletamise tsoon on selline, kus sa näiteks ka sõbraga veel vestelda suudad. Kui hingeldamine hakkab vestlust segama, siis võiks natuke tempos järele anda.
Seda, et pulsinumbrid on erinevad, võib kas või ka minu näitel vaadata. Siin räägitakse, et üle 130 ei tasu pulssi ajada, teisel härrasmehel hakkab kõrgema poolne pulss 150 kandis.
Siis minu puhul on näiteks selline rahulik trenn, kus veel ka vestelda saab kuskil 165 kandis. Pikemaid ratta/jooksu/suusa võistluseid (2h ja pikemad) läbin võistlusolukorras umbes 186 keskmise pulsiga ja selle aasta maksimum on 201. Vanust on ka 36 aastat mis näitab, et see maksimum pulsi arvestamise rusikareegel 220-vanus, mida mitmel pool mainitakse, on üsna lambi teema.
Trenni alustamisel vaata ikka seda hingeldamise/vestlemise teemat või mine käi spordiarstil ja tee oma tegelikud pulsivahemikud kindlaks.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas UrmasL » 12. 05. 2011. 14:33

Tonis_T kirjutas: Trenni alustamisel vaata ikka seda hingeldamise/vestlemise teemat või mine käi spordiarstil ja tee oma tegelikud pulsivahemikud kindlaks.
Spordiarst on kindel valik. Samas soovitan skeptiliselt suhtuda spordiklubide koormustestidesse. Kunagi ca 5-6 aastat tagasi, kui olin TRM/TRR selline 200+ kohale sõitja, käisin ühes tuntud spordiklubis koormustestil. Testi tehti velo-ergomeetril teadmata minu sportlikku ja muud tausta. Ma numbreid enam ei mäleta aga instruktor soovitas mul vaikselt hakata mõtlema aeroobsele treeningule, et mitte päris kiduraks jääda. Näitajad olevat kahjuks alla keskmise. Umbes, et "võite alustada kergelt trepist käimisega". Tänasin viisakalt ja lubasin kaaluda. Enam tagasi ei läinud....

Hydroid
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 01. 05. 2011. 13:20

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas Hydroid » 12. 05. 2011. 22:45

See pulss on minu jaoks väga võõras teema, niiet ma arvan et ma ei hakka sellega enda pead vaevama. Tahaks lihtsalt vabast ajast rattaga sõites natuke kaalust alla saada, arvan et kuskil 8 kg. Aga nüüd vähemalt tean, et see paksult riides käimine eriti kasulik ei ole ka!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7953
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas KaupoR » 12. 05. 2011. 22:48

Sa kirjutad ja küsid, et kuidas kaalust alla võtta ja siis kui sulle soovitatakse, et jälgi pulssi, siis sa ütled, et see on võõras teema ega viitsi sellega tegeleda/pead vaevata. Kui nii, siis mässi end edasi toidukilesse ja küta ilma joomata päikeselise ilmaga nii, et higiojad järel.
If everything's under control, you're going too slow!

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas maksipoiss » 12. 05. 2011. 23:10

KaupoR kirjutas:Sa kirjutad ja küsid, et kuidas kaalust alla võtta ja siis kui sulle soovitatakse, et jälgi pulssi, siis sa ütled, et see on võõras teema ega viitsi sellega tegeleda/pead vaevata. Kui nii, siis mässi end edasi toidukilesse ja küta ilma joomata päikeselise ilmaga nii, et higiojad järel.
(y)

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas vigurivänt » 13. 05. 2011. 00:15

maksipoiss kirjutas:
KaupoR kirjutas:Sa kirjutad ja küsid, et kuidas kaalust alla võtta ja siis kui sulle soovitatakse, et jälgi pulssi, siis sa ütled, et see on võõras teema ega viitsi sellega tegeleda/pead vaevata. Kui nii, siis mässi end edasi toidukilesse ja küta ilma joomata päikeselise ilmaga nii, et higiojad järel.
(y)
Õunaäädikas viib ka vedelikku korralikult välja :mrgreen:
See sõbraga rääkimise jutt on õige. Kui hakkad rääkides hingeldama, siis jääb hapnikku väheks ja rasvad ei põle. Kuna sa isegi pulsist midagi ei tea, siis pole mõtet ka ATP-st jms jahuda. Joogiga ei soovita küll koonerdada ja liigne higistamine kasuks ei tule.
Tark ei torma!

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas MarttiM » 13. 05. 2011. 08:38

KaupoR kirjutas:Sa kirjutad ja küsid, et kuidas kaalust alla võtta ja siis kui sulle soovitatakse, et jälgi pulssi, siis sa ütled, et see on võõras teema ega viitsi sellega tegeleda/pead vaevata. Kui nii, siis mässi end edasi toidukilesse ja küta ilma joomata päikeselise ilmaga nii, et higiojad järel.
(n) miks on vaja ülbata ja lauseid kontekstist välja lõigata. see ei ole hea toon.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas MarttiM » 13. 05. 2011. 08:47

vigurivänt kirjutas:
maksipoiss kirjutas:
KaupoR kirjutas:Sa kirjutad ja küsid, et kuidas kaalust alla võtta ja siis kui sulle soovitatakse, et jälgi pulssi, siis sa ütled, et see on võõras teema ega viitsi sellega tegeleda/pead vaevata. Kui nii, siis mässi end edasi toidukilesse ja küta ilma joomata päikeselise ilmaga nii, et higiojad järel.
(y)
Õunaäädikas viib ka vedelikku korralikult välja :mrgreen:
See sõbraga rääkimise jutt on õige. Kui hakkad rääkides hingeldama, siis jääb hapnikku väheks ja rasvad ei põle. Kuna sa isegi pulsist midagi ei tea, siis pole mõtet ka ATP-st jms jahuda. Joogiga ei soovita küll koonerdada ja liigne higistamine kasuks ei tule.
Siis juba üks õlu õhtul, sest õlu on olemuselt diureetikum ja viib pärast vedeliku kehast välja rohkem, kui ära jood. Lisaks on õllega ka see jutt, et sarnaselt teiste alkohoolsete jookidega ta testosterooni taset vähendab, kuid peale x-arvu tundide möödumist see taastub kõrgemal tasemel, kui oli vahetult enne tarbimist. Jutt käib muidugi ca 1 pudelist, kui siis kahest, aga mitte rohkem kui kolmest :mrgreen:

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas Villem T » 13. 05. 2011. 08:53

MarttiM kirjutas:
KaupoR kirjutas:Sa kirjutad ja küsid, et kuidas kaalust alla võtta ja siis kui sulle soovitatakse, et jälgi pulssi, siis sa ütled, et see on võõras teema ega viitsi sellega tegeleda/pead vaevata. Kui nii, siis mässi end edasi toidukilesse ja küta ilma joomata päikeselise ilmaga nii, et higiojad järel.
(n) miks on vaja ülbata ja lauseid kontekstist välja lõigata. see ei ole hea toon.
Ei näe küll kumbagi tegevust Kaupo jutus? Higistamine on kõrvalsaadus, nagu hingeldamine vms. Kumbki kaalu alla ei too ega treeningefekti ei oma. A kui tahad kaalu langetada siis sellest 2/3 tuleb toitumisest ja ainult 1/3 trennist. See "ma tahaks vahest rattaga kaalu langetamas käia ja 8 kilo alla võtta" on väga lihtsustatud lähenemine, aga kui iga peenem soovitus on liiga keeruline siis on raske aidata. Õllest (ja igast muust alkohoolsest joogist) saab nn tühje kaloreid, mis kaalu langetada kuidagi ei aita. Ja kogu see vedelikukaotuse baasil kaalu alandamine on paremal juhul lühiajaline ja halvemal juhul viib neerupuudulikkuseni. Veidi parem on vähendada soola tarbimist, mille lahjendamiseks organism vett kogub. Aga jutt käib ainult roogade ülesoolamisest, mitte ainult dest veest toitumisest.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas Mati » 13. 05. 2011. 08:56

MarttiM kirjutas:
KaupoR kirjutas:Sa kirjutad ja küsid, et kuidas kaalust alla võtta ja siis kui sulle soovitatakse, et jälgi pulssi, siis sa ütled, et see on võõras teema ega viitsi sellega tegeleda/pead vaevata. Kui nii, siis mässi end edasi toidukilesse ja küta ilma joomata päikeselise ilmaga nii, et higiojad järel.
(n) miks on vaja ülbata ja lauseid kontekstist välja lõigata. see ei ole hea toon.
Asi on ülbamisest kaugel. Vahel on vaja irooniaga asjad õigele teele tagasi lükata.

Kokkuvõttes on kaalulangetamise A&O reziim ja distsipliin! Kui seda ei suuda järgida, siis võib kõik pulsid ja trennid ja kalorid jne ära unustada. Fakt on see, et kalorikulutus peab olema suurem kui omastamine ja see on raske, eriti alguses kuivõrd see väljendub naturaalses näljatundes. Kalorid "kuluvad" muuseas ka peale trenni, eriti kui on olnud koormav, mis on kasutanud glükogeeni ja mitte rasvu. Hiljem siis organism "toidab" vaikselt glükogeeni asemel ennast rasvadega edasi (seepärast ka väsimus ja jõetus). Intensiivse trenni ajal käib värk glükogeeni peal, mida jagub paraku teatud ajaks (2-2,5h ), selle lõppemisel ilmneb nö "haamer" - kiire töövõime langus (võib ilmneda ka vedeliku kaotusest - 2% vedelikukaotus alandab töövõimet 20% jne).

Edu pekisõjas!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas MarttiM » 13. 05. 2011. 09:28

Mati kirjutas:
MarttiM kirjutas:
KaupoR kirjutas:Sa kirjutad ja küsid, et kuidas kaalust alla võtta ja siis kui sulle soovitatakse, et jälgi pulssi, siis sa ütled, et see on võõras teema ega viitsi sellega tegeleda/pead vaevata. Kui nii, siis mässi end edasi toidukilesse ja küta ilma joomata päikeselise ilmaga nii, et higiojad järel.
(n) miks on vaja ülbata ja lauseid kontekstist välja lõigata. see ei ole hea toon.
Asi on ülbamisest kaugel. Vahel on vaja irooniaga asjad õigele teele tagasi lükata.

Edu pekisõjas!
Hea kaaslase mõte oli ikkagi see, et ta ei hakka pulsokaga trenni tegema. Pulsokad ja asjad ei ole sellisel eesmärgil treenimise puhul primaarsed. Ta ei öelnud ka, et ei järgi soovitusi sõita kiirusega, mis lubaks kaaslasega rääkida, loodust nautida ja kus hingamine on rahulik. Sellest täitsa piisab. Lause katked: "Kui nii, siis mässi end edasi toidukilesse ja küta ilma joomata päikeselise ilmaga nii, et higiojad järel." ei ole kindlasti sõbralikud, iroonilised, vms. Need on nõmedad Delfi tasemel paukumised. See on kõigest minu arvamus. Worlpeace.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7953
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas KaupoR » 13. 05. 2011. 09:54

teemaalgataja ei ütelnud midagi pulsikellade kohta vaid, tsiteerin:
See pulss on minu jaoks väga võõras teema, niiet ma arvan et ma ei hakka sellega enda pead vaevama.
Jutt on sõnaselgelt pulsist ja selle lugemiseks ei ole tingimata pulsikella vaja.
If everything's under control, you're going too slow!

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas MarttiM » 13. 05. 2011. 10:05

KaupoR kirjutas:teemaalgataja ei ütelnud midagi pulsikellade kohta vaid, tsiteerin:
See pulss on minu jaoks väga võõras teema, niiet ma arvan et ma ei hakka sellega enda pead vaevama.
Jutt on sõnaselgelt pulsist ja selle lugemiseks ei ole tingimata pulsikella vaja.
erinevatest teistest olen mina selgeltnägija ja oskan mõtteid lugeda :wink:

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas suuroja » 13. 05. 2011. 11:08

Hydroid kirjutas:Kuidas saab effektiivselt rattaga sõitest kaalust alla võtta? Kuidas sõita, mis käikudega jne. Ise proovin paksemalt riidesse panna, et rohkem higistada ja siis loogiliselt võttes peaks ka kaal alla minema. On minged soovitusi ja kas ma teen ise õigesti? aitäh!!!
olulisem kui rattaga sõitmine on sinu igapäevane eluviis. kui ikka 8h laua(arvuti)taga kõhtu kasvatad ning autoga koju, poodi, lasteaeda jne ning liikumist vähevõitu, siis ei aita see rattasõit mitte üks raas. Naaber võib küll imelikult hakata vaatama kui hakkad jalgsi vms poes käima, kuid saad sellest ehk üle :wink:

paksemalt riides kui vaja - kaob treeningu kvaliteet ja võlu. Lisaks hakkab siis tuulepoiss ka kergemini lammutama. proovi talvel kubujussina suuska sõita - 10 km-l ehk esimeses TP-s on toss väljas või saunatingimused sinus eneses.

aga toitumise osa tasub kindlasti paremini lahti sõnastada - üks hea lugu siit foormist "buratiinolt":

viewtopic.php?f=10&t=21344
Viimati muutis suuroja, 13. 05. 2011. 14:08, muudetud 1 kord.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas eerik.mikroob » 13. 05. 2011. 11:34

Kuna kevaditi tuleb endalgi mõnevõrra "talvevarusid" vähendada, siis mõningad omapoolsed tähelepanekud ja meenutused loetud kirjandusest:

*Kofeiin soodustab jah rasvade põletamist, aga siis peab seda manustama juba tablettidena (apteegist saada), siis saavutab mingi efektiivsuse.
Varjuküljena kipub see kraam liigselt vett kerest välja viima... ja sõltuvalt indiviidist ei pruugi see kofeiinilaks ka meeleolu mõttes märkamata jääda... ;)

*Kuna alguses organism nagu eriti rasva kallale ei lähe (ebamugav ja aeglane lagundamine), siis sisuline rasvapõletus algab pigem peale 1- 1,5 tunnist sõitu - ehk peaks siis sõitma vähemalt 1,5 tundi keskmisel koormusel...

*Enda puhul on märgatavam mõju ikka vähemalt 70 -100 km otstel. Ning nagu biokeemikud ütlevad: "põlevad rasvad süsivesinike tules..." - ehk nälga ei tohi ennast pika sõidu ajal jätta ning tuleb juua ja süüa (mõistlikkuse piires muidugi).

*Ning söömine ja toidukaart on ka väga olulised - kui ikka grillliha ja õltsi piiramatult sisse ajada, siis ei jõua keegi seda mõistliku ajaga maha sõita...

Kokkuvõtteks - rattaga "rasva põletamine" pole teab mis efektiivne moodus, aga koormab vähe liigeseid ja sel moel jõuab sõna otseses mõttes "kõige kaugemale" ;)

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas tripp » 13. 05. 2011. 13:14

Kokkuvõttes on soovitus siis
"sõida palju, rahulikult ja regulaarselt"
ja
"jälgi söömist!"

Ei ole keeruline.
Aga raske on küll :)

leek
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 13. 04. 2008. 07:40

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas leek » 15. 05. 2011. 08:13

minu soovitus oleks selline-mine jõusaali ja tee 3x nädalas intervallitreeningut ja lisaks saad treenerilt toitumiskava,mille järgi oma kcalorid paika saada ja ülejäänud päevad võid jalgrattaga sõita jne.
Lisaks siis toidulisandid.
See minu subjektiivne arvamus!

indrekk
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 31. 03. 2003. 10:53

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas indrekk » 16. 05. 2011. 09:31

milleks need toidulisandid vajalikud on? kui toitumine paigas siis lihtinimesel, kes harrastaja tasemel
trenni teeb ei ole küll ühtegi toidulisandit vaja. toidulisanditele kulutatud raha on mõistlikum pigem
kvaliteetsele toitumisele investeerida. tasub ära, omal nahal kogetud.

Indrek

leek kirjutas:minu soovitus oleks selline-mine jõusaali ja tee 3x nädalas intervallitreeningut ja lisaks saad treenerilt toitumiskava,mille järgi oma kcalorid paika saada ja ülejäänud päevad võid jalgrattaga sõita jne.
Lisaks siis toidulisandid.
See minu subjektiivne arvamus!

Hydroid
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 01. 05. 2011. 13:20

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas Hydroid » 18. 05. 2011. 07:14

Aga mida siis varem õlust räägiti. Ma ikkagi ei saanud aru kas seda võib juua või ei. Räägitakse et õlu kasvatab kõhtu ette kui seda suurtes kogustes juua, aga kui juua õhtul üks pudel, kas see mõjub halvasti või hästi kaalust alla võtmisele?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7953
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas KaupoR » 18. 05. 2011. 07:31

Iga asi on kahjulik (kui seda liiga palju tarbida) :) Kui sa jood õhtusöögiks vaid pudeli õlut, siis ei näe ma probleemi. Oluline on see, et kui tahad kaalu langetada, siis tuleb tarbida vähem energiat kui sa kulutad. Lisaks veel hoida menüü mitmekesine. Kui su igaõhtune menüü on pudel õlut ja pakk krõpsu, siis kaal ilmselt ei lange. Aga õlu on siiski alkohol.
If everything's under control, you're going too slow!

GRETSKI
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 27. 10. 2010. 19:29

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas GRETSKI » 21. 05. 2011. 10:06

Hydroid kirjutas:Kuidas saab effektiivselt rattaga sõitest kaalust alla võtta? Kuidas sõita, mis käikudega jne. Ise proovin paksemalt riidesse panna, et rohkem higistada ja siis loogiliselt võttes peaks ka kaal alla minema. On minged soovitusi ja kas ma teen ise õigesti? aitäh!!!
Kirjutan praegu omast kogemusest.Kui hakkasin sel aastal ratast sõitma,siis olin ma 111 kg,panen ka kuupäeva kui oli esimene sõit.Minu esimene trenn oli siis 24.04 2011 ja eile oli siis 20.05,mul oli eilsega siis 18 trennipäeva,mille sees oli sõidetud 1111 km.Nüüd siis kõige olulisem,eile peale trenni kaal näitas 105,7kg,täna hommikul oli see aga 104,7kg!Muidugi on mul veel vaja alla saada,normaalne kaal oleks mul 93kg,aga ma ei muretse,tundub,et olen õigel teel.Soovitan sul lihtsalt sõita,jälgida ka mida sööd ja,hoiduda ülesöömistest.Pole vaja ka ennast valesti riietada,õiged riided ja mine sõida,küll kaal alla läheb!Trenni ajal ära joogiga koonerda.Oma trenni aeg on olnud 2,5h-kuni 3,5h.

Hydroid
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 01. 05. 2011. 13:20

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas Hydroid » 21. 05. 2011. 10:40

GRETSKI kirjutas:
Hydroid kirjutas:Kuidas saab effektiivselt rattaga sõitest kaalust alla võtta? Kuidas sõita, mis käikudega jne. Ise proovin paksemalt riidesse panna, et rohkem higistada ja siis loogiliselt võttes peaks ka kaal alla minema. On minged soovitusi ja kas ma teen ise õigesti? aitäh!!!
Kirjutan praegu omast kogemusest.Kui hakkasin sel aastal ratast sõitma,siis olin ma 111 kg,panen ka kuupäeva kui oli esimene sõit.Minu esimene trenn oli siis 24.04 2011 ja eile oli siis 20.05,mul oli eilsega siis 18 trennipäeva,mille sees oli sõidetud 1111 km.Nüüd siis kõige olulisem,eile peale trenni kaal näitas 105,7kg,täna hommikul oli see aga 104,7kg!Muidugi on mul veel vaja alla saada,normaalne kaal oleks mul 93kg,aga ma ei muretse,tundub,et olen õigel teel.Soovitan sul lihtsalt sõita,jälgida ka mida sööd ja,hoiduda ülesöömistest.Pole vaja ka ennast valesti riietada,õiged riided ja mine sõida,küll kaal alla läheb!Trenni ajal ära joogiga koonerda.Oma trenni aeg on olnud 2,5h-kuni 3,5h.
Kas sa hakkasid muidu sööma ka vähem või sööd ikka sama palju ja samadel aegadel nagu enne?

GRETSKI
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 27. 10. 2010. 19:29

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas GRETSKI » 21. 05. 2011. 11:07

Hydroid kirjutas:
GRETSKI kirjutas:
Hydroid kirjutas:Kuidas saab effektiivselt rattaga sõitest kaalust alla võtta? Kuidas sõita, mis käikudega jne. Ise proovin paksemalt riidesse panna, et rohkem higistada ja siis loogiliselt võttes peaks ka kaal alla minema. On minged soovitusi ja kas ma teen ise õigesti? aitäh!!!
Kirjutan praegu omast kogemusest.Kui hakkasin sel aastal ratast sõitma,siis olin ma 111 kg,panen ka kuupäeva kui oli esimene sõit.Minu esimene trenn oli siis 24.04 2011 ja eile oli siis 20.05,mul oli eilsega siis 18 trennipäeva,mille sees oli sõidetud 1111 km.Nüüd siis kõige olulisem,eile peale trenni kaal näitas 105,7kg,täna hommikul oli see aga 104,7kg!Muidugi on mul veel vaja alla saada,normaalne kaal oleks mul 93kg,aga ma ei muretse,tundub,et olen õigel teel.Soovitan sul lihtsalt sõita,jälgida ka mida sööd ja,hoiduda ülesöömistest.Pole vaja ka ennast valesti riietada,õiged riided ja mine sõida,küll kaal alla läheb!Trenni ajal ära joogiga koonerda.Oma trenni aeg on olnud 2,5h-kuni 3,5h.
Kas sa hakkasid muidu sööma ka vähem või sööd ikka sama palju ja samadel aegadel nagu enne?
Kuna eelmised 2 aastat tegelesin jooksuga,oli mul kaal pidevalt 108-111kg,korra isegi oli 113 kg.Loomulikult kui spordiga tegelema hakkasin,siis lugesin palju kirjandust selle kohta,et kuidas mida ja kui palju süüa!Tegelikult on need endale seatud eesmärgid mis mind aidanud on.Kui ma 2,5 aastat tagasi suitsetamise maha jätsin ja jooksmas hakkasin käima,siis oli mul kah üks eesmärk mis mind aitas sel raskel teel.Ka praegu olen seadnud omale eesmärgi mille nimel ma seda kõike teen!Kuna ratturid on ikkagi alla 100kg,siis pean ka ise alla saama võtta,et nendega jõuaks sammu pidada.Üldiselt olen vähem sööma hakanud vist küll,aga katsund ikka jälgida,et mida süüa ja mida mitte!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7953
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas KaupoR » 23. 05. 2011. 16:56

If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas Pirita » 13. 06. 2011. 23:15

Hydroid kirjutas:Kuidas saab effektiivselt rattaga sõitest kaalust alla võtta? Kuidas sõita, mis käikudega jne. Ise proovin paksemalt riidesse panna, et rohkem higistada ja siis loogiliselt võttes peaks ka kaal alla minema. On minged soovitusi ja kas ma teen ise õigesti? aitäh!!!
Küsiks lihtsalt kuidas kaalu langetamine läheb? Kas on edu olnud ja mida oled teinud?

arvoest
Rattur
Postitusi: 94
Liitunud: 30. 08. 2005. 14:15

Re: Kuidas kaalust alla võtta?

Postitus Postitas arvoest » 14. 06. 2011. 07:40

http://www.kaaluabi.ee/
Saad päevikut pidada ja tekib paari nädalaga ettekujutus mida näost sisse ajad.

Vasta

Mine “Treening”