kips ja trenn!?

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
m i k k
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 07. 03. 2009. 20:21

kips ja trenn!?

Postitus Postitas m i k k » 14. 05. 2010. 17:19

Tervitus, sai siis ka elu esimene kips hangitud omale :) päris äge tunne on. Aga kuidas, kui palju või kas üldse saab kipsiga trenni teha? Eelkõige tundub probleemne higi, mis tahab vist kipsi ära sulatada? kuna vigane on sõrm ja kipsiga kaetud ainult käsi, siis toas puki otsas saaks sõtkuda küll. Keegi võiks siin oma kogemusi ja tarkusi jagada, et kas ma pean tõesti kuu aega spordist eemal püsima või saan ma midagi ikka teha!? Oma viga muidugi, et unustasin doktorilt küsida....
Peaasi, et si**a lendab! MTB

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas Rivo » 14. 05. 2010. 17:34

Ega käed ei higista eriti. Ses suhtes ei pea eriti pead valutama.
Mul pole küll kipsiga kogemust, kuid 3a. tagasi oli mul parema käsi lahases. Sõitma läksin siis, kui sain kinda kätte (oli kevadine aeg ja külm) ning toetasin käe lihtsalt lenksule ja sõitsin. Ei mingit kunsti. Higistamise teema ei tulnud pähegi. Haava puhastamas käies arvasid arstid, et ma peaks ka mingid muud kontrollid igaksjuhuks läbima :)
2a. tagasi sain jalalaba luust jagu. Kuna õnnetus leidis aset suve algul, siis oli hari ikka eriti punane, et trenni teha ei saanud. Nii ma siis 2 nädalat selle kipsiga komberdasin. Peale seda mahtus jalg pika meeltamise peale rattakinga ja .... 8) Ainuke häda oli jala kätte saamisega, sest pöörata jalga ikka üldse ei kannatanud. Jäin seisma, istusin maha ja keerasin kätega vaikselt kinga klipist lahti.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 787
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas LauriA » 14. 05. 2010. 17:43

m i k k kirjutas:Tervitus, sai siis ka elu esimene kips hangitud omale :) päris äge tunne on. Aga kuidas, kui palju või kas üldse saab kipsiga trenni teha? Eelkõige tundub probleemne higi, mis tahab vist kipsi ära sulatada? kuna vigane on sõrm ja kipsiga kaetud ainult käsi, siis toas puki otsas saaks sõtkuda küll. Keegi võiks siin oma kogemusi ja tarkusi jagada, et kas ma pean tõesti kuu aega spordist eemal püsima või saan ma midagi ikka teha!? Oma viga muidugi, et unustasin doktorilt küsida....
Ei ole muidugi teab mis sportlane, aga kui mul endal kodarluu mõra oli s.t käsi 4 kuud kipsis, siis üritasin võimalikult palju lihtsalt kõndida. A la ülepäeviti Harku ring. Ehkki tuttavad arstid lõõpisid, et varem või hiljem hakkad kudumisvardaga kipsialust kätt sügama, ei olnud mingeid probleeme. Ma ei tea, kuidas on lood sõrmega, aga ise oleks tõsise vajaduse korral (elu kaalul või piisavalt suur preemia) tõenäoliselt juba teisel nädalal sõitma läinud. Esimesed kolm päeva oli käsi ikka nii valus, et ka suunatule vajutamine oli raske, aga teise nädala lõpus ei olnud enam poekoti tassimine probleem.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas metslane » 14. 05. 2010. 18:15

Näpp kipsis :D naljamehed :D Ma viiks kirikusse küünla kui mul ka ainult näpp oleks :D
Tegin täna ka trenni :) jalutasin 8 km :D Ratta selga see aasta asja ei ole :x
Aga näpuga saab sõita küll :) Ma ise pole proovinud aga naine sõitis eelmine aasta :) Hästi sõitis.

m i k k
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 07. 03. 2009. 20:21

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas m i k k » 14. 05. 2010. 18:46

Ega ma sellepärast ei muretsegi, et sõiduga hakkama ei saaks! Ma mõtlen rohkem sellest, et mis kips higist arvab ja kipsialust kätt ei saa ju pesta ka, et kas sinna hakkavad seened ka kasvama pika haudumise peale...Igaks juhuks täpsustan, et seda kipsi jagub ikka natuke rohkem, kui ainult sõrme peale.
Peaasi, et si**a lendab! MTB

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas Villem T » 14. 05. 2010. 18:51

m i k k kirjutas:Ma mõtlen rohkem sellest, et mis kips higist arvab ja kipsialust kätt ei saa ju pesta ka, et kas sinna hakkavad seened ka kasvama pika haudumise peale...
Nahk läheb ligaseks ja haisema niikuinii, sest kui vähegi hügieenist lugu pead või higistad satub sinna vett/niiskust. Päris seeni ei kasva kui sul varem seent polnud, aga kui mult kunagi lapsepõlves 6 nädalat peal olnud kahesõrmekips (2 pisemat sõrme otstest kuni poole küünarvarreni) eemaldati, siis hais tühjendas toa uudishimulikest meditsiinitudengitest hetkega.

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas Road 2 » 14. 05. 2010. 19:52

On ju olemas igasugu näputugesid. Keerad ümber ja krõpsuga kinni. Pesemiseks saad ära võtta. Justnimelt kipsi asemele mõeldud.

Kasutaja avatar
mihku
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 27. 04. 2010. 21:40

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas mihku » 14. 05. 2010. 20:13

Sõber käis isegi maanteel kipsis käega sõitmas. See väheke ohtlik aga kui pukk kodus olemas siis anna tuld.
It never gets easier, you just go faster

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas erikr » 14. 05. 2010. 20:57

ja kui paeale trenni dušši alla lähed, keri vorstikile paraja pingega kipsile ümber. mingit pesuvett ega -niiskust ei lähe kipsi alla. järgi proovitud nii küünarvarre- kui täispikkuses jalakipsiga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas _KRIS_ » 14. 05. 2010. 20:57

Villem T kirjutas:
m i k k kirjutas:Ma mõtlen rohkem sellest, et mis kips higist arvab ja kipsialust kätt ei saa ju pesta ka, et kas sinna hakkavad seened ka kasvama pika haudumise peale...
Nahk läheb ligaseks ja haisema niikuinii, sest kui vähegi hügieenist lugu pead või higistad satub sinna vett/niiskust.
Saab pesta nii, et paned kilekoti ümber ja mägiaivari teibiga kinni, see ei lase veel sisse minna. Aga jah näpp läks ka mul ligaseks ja hakkas haisema kui mul kips oli (näpuluu). Alguses oli kõik ok aga mingi 6 päeva pärast hakkas mingit haisu kuskilt tulema ja lõhnas nagu s**t :D aga pärast kipsi mahavõtmist ka kohe haisust lahti ei saanud, natuke läks aega ja siis korras.

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas maksipoiss » 14. 05. 2010. 22:49

No aga tänapäeval saab lasta ju hingava lahase panna , värvi saab valida ja puha :D .Aga jah maksma peab selle luksuse eest paraku ise patsient :? .

m i k k
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 07. 03. 2009. 20:21

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas m i k k » 15. 05. 2010. 15:03

Lisaks siis ühe küsimuse veel seoses katkise kondiga. Nimelt mul ei ole haava, ainult kont katki, kas ma õlut tohin tarbida? :D
Peaasi, et si**a lendab! MTB

ahtoj
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 10. 03. 2009. 12:20

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas ahtoj » 15. 05. 2010. 15:53

Jalg oli põlveni kipsis, kodus istumisest kopp ees ja käisin u 20 km maanteeringe tegemas rattaga. Vaikselt sõites higi probleeme ei teki ja väga tore oli karkudelt liikuma saada. AGA arvestades et igasuguse kipsiga ei saa sama ohutult sõita ,tekib varem või hiljem rattasõidul mingi väike põrutus. Minul pikenes kipsi kandmine rattasõidu tõttu kuu võrra ja öeldi et vahepeal on luud ära nihkunud ja veidi valesti kokku kasvanud. Ise ei saanud küll aru et oleks kukkunud või jala ära löönud. Soovitan kipsiga siiski ilusti kodus istuda.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas Rivo » 15. 05. 2010. 19:53

m i k k kirjutas: Nimelt mul ei ole haava, ainult kont katki, kas ma õlut tohin tarbida? :D
Ma seda kesvamärjukest tarbinud ka siis, kui olnud lausa mitmeid õmmeldud kohti. Ei saanud küll aru, et haavade juures oleks miskit muutunud peale mitmete liitrite manustamist. Sama seis ka luude kokku kasvamise ajal.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

m i k k
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 07. 03. 2009. 20:21

Re: kips ja trenn!?

Postitus Postitas m i k k » 15. 05. 2010. 19:59

No tüütas ära see siin foorumis ja mõtetes rattaga sõitmine... Sai siis sadulasse ronitud ja järgi proovitud! Kuna mnt ratast ei ole aga õues jube ilus ilm, siis sai mtb-ga kõige siledamad kruusated välja otsitud ja kokku tuli 34km. Sõidu ajal oli kõik tore, isegi vasak käsi kannatas suurenenud koormuse ilusti välja. aga peale pesu avastasin, et kips paindub veidi paremini kui enne. Peale väikest uurimist sain aru, et olen suutnud juba kolmandal päeval kipsi ära lõhkuda (päris hea tulemus vist :lol: ) Ei teagi, kas läks sõites katki või enne seda traktoriga puid metsast välja vedades aga igaljuhul katki ta on! Arst oli suhteliselt venekeelne traomapunktis aga ma sain ta jutust aru, et vist on ainult mõra, sega ma ei pea kartma, et luu pigast ära läheb?
Küll on ikka huvitav asi see kips, niipalju küsimusi ja puha (y)
Peaasi, et si**a lendab! MTB

Vasta

Mine “Treening”