Harjutused

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Harjutused

Postitus Postitas j4lgr477ur » 03. 11. 2009. 15:51

Kusagil keegi siin foorumis rääkis, et normaalne oleks, kui suudaks lõuga tõmmata nii mitu korda, kui vana ma olen. Sama s tekkis küsimus, et kas keegi oskaks mulle öelda, mitu korda ma peaksin suutma teha kõhulihaseid (selili, tõstan keha, kuni nad jalgu puudutavad) jaseljalihaseid (kõhuli, painutan keha üles poole). Vanust on mul 22.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Harjutused

Postitus Postitas Mati » 03. 11. 2009. 16:24

j4lgr477ur kirjutas:Kusagil keegi siin foorumis rääkis, et normaalne oleks, kui suudaks lõuga tõmmata nii mitu korda, kui vana ma olen. ...
Et siis 20-aastaselt 20 korda ja 60-aastaselt 60 korda? :)

Ei tasu igat sellist asja tõsiselt ka võtta. Kuigi nt sõjaväes ja mõnes muus militaarse kallakuga organisatsioonis peetakse oluliseks lõua upitamist ja käte kõverdamist, siis jalgratturite kui kestvusspordi esindajte osas on olulised muud näitajad :idea: Kui enda olukord tõsiselt huvitab, siis vaata pigem siia.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Harjutused

Postitus Postitas mart » 03. 11. 2009. 17:29

j4lgr477ur kirjutas:Kusagil keegi siin foorumis rääkis, et normaalne oleks, kui suudaks lõuga tõmmata nii mitu korda, kui vana ma olen. ...
Mati kirjutas:Et siis 20-aastaselt 20 korda ja 60-aastaselt 60 korda? :)
Ei tasu igat sellist asja tõsiselt ka võtta. Kuigi nt sõjaväes ja mõnes muus militaarse kallakuga organisatsioonis peetakse oluliseks lõua upitamist ja käte kõverdamist, siis jalgratturite kui kestvusspordi esindajte osas on olulised muud näitajad :idea:
Mati, seda on öelnud Aleksander Kalamees Algkooli kehakasvatuse käsiraamatu autor :wink:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?53810
Tiba taustalugu:
TÜ Kehalise Kasvatuse Instituut saadi avada aga alles 1928. aastal. Instituudi juhatajaks määrati Bernhard Jürgens, kes eelnevalt oli lähetatud stipendiaadina välismaale end täiendama ortopeedia, ravikehakultuuri ja massaazhi alal ning tutvuma sealsete kehakultuuriülikoolide tööga. Erialaõppejõud olid Aleksander Kalamees (ühtlasi asejuhataja), Ergo Rannaste ja Erna Hindberg-Döring, kes kõik olid lõpetanud Berliini Kehalise Kasvatuse Ülikooli. Õpetajad olid käsipalli alal Herbert Niiler (lõpetas USAs Springfieldi KKÜ) ja rahvatantsu alal Anna Raudkats (lõpetas 1915 Helsingi Ülikooli). Kiir- ja iluuisutamist õpetasid tegevsportlased Juhan Martin ja Aleksander Reedre,...
Ka pärast II maailmasõda oli ta Tartu Ülikoolis kehakultuuri õppejõud. Kui mitu korda ta 60selt lõuga tõmbas, ei mäleta, kuid seda mäletan poisikesena, et 75slt tõmbas ta end vabalt kangile ja tegi käär-hööri.

Ratturmehe ülakeha võiks ikka kah tiba treenitud olla, ole sa vaid rattur, suuskur või jooksja - noor mees võiks ju vähemalt aastate arvu lõuatõmbeid suuta. ja, kui vanust rohkem, laseme lati alla - nt lõuatõmbeid, koos rattaga loomulikult, sama palju, nagu ratta kaal kg. Et siis ratas 10kg, lõuatõmbeid, ratas kingade küljes kõlkumas, samuti 10.
Ise saan selle kümnega veel hakkama - kui enam ei saa, teen ratta kergemaks. :D
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Treening”