Kas rullikud või pukid?

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Kasutaja avatar
Gost
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 07. 2007. 17:21

Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas Gost » 10. 08. 2009. 20:57

Et tea, kas need on päris õiged eestikeleelse nimetused, küsimus "rollers vs cycletrainers", et siis halba ilmaga vormis ennast hoida. Mis sobiks parem? Eelarve on 2-3k kandis.
Viimati muutis Gost, 10. 08. 2009. 22:13, muudetud 1 kord.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas rai66 » 10. 08. 2009. 21:56

Rullikud. Ise rahul. Elite toodang ja äärtega, mis väldib pukilt maha sõitu.
Viimati muutis rai66, 10. 08. 2009. 22:08, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Gost
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 07. 2007. 17:21

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas Gost » 10. 08. 2009. 22:01

taivox kirjutas:Mõtled rullikute all rulluiske? Vihm on rulluisulaagrite surm. Seda saab muidugi vältida niimoodi, et puhastad peale igat vihmaga sõitu laagreid, mis ei ole just kuigi meeldiv tegevus. Midagi rasket ei ole, kuid minu jaoks juba tüütu, kuna uisutan suht palju...täpsemalt leiad http://www.skate.ee/forum. Seega näiteks vihma korral oleks pukk ehk parem valik..kui just õieti su väljendusviisist aru sain =)
Et vältida arusaamatusi, toon parem näited, rullikute all ma mõtlesin sellist agregaati: http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1391
Pukide all, näiteks see: http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1345

taivox
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 09. 07. 2009. 23:31

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas taivox » 10. 08. 2009. 22:03

delete
Viimati muutis taivox, 22. 06. 2019. 16:10, muudetud 1 kord.

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas kalev » 10. 08. 2009. 22:14

Gost kirjutas: Et vältida arusaamatusi, toon parem näited, rullikute all ma mõtlesin sellist agregaati: http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1391
Pukide all, näiteks see: http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1345
Suts läheb küll teemast mööda aga kas keegi omab nende uute Tacx Antares rullidega pikemat kogemust ja oskab võrrelda neid vanemate mudelitega? Et kas uued on tõesti raskemad kui vanad ja kuidas üldises mõttes tunduvad? On võrreldavad metallist rullidega?

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas Antti » 10. 08. 2009. 22:40

Mul on mõlemad aga kuna ma olen laisk, siis pigem kasutan pukki. Rullikud väldivad suurepäraselt tolmu ladestumist nende alla jäävale põrandapinnale.
Kunagi hakkan tubliks ja vot siis ... !
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

MargusH
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 29. 04. 2009. 13:56

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas MargusH » 11. 08. 2009. 08:02

Kas rullikuid korterisse kannatab muretseda? Kui palju need lärmavad ?

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas raigo13 » 11. 08. 2009. 08:07

MargusH kirjutas:Kas rullikuid korterisse kannatab muretseda? Kui palju need lärmavad ?
Päris keset ööd (või laupäeva varahommikul) vast ei tasu väntama hakata, kuid muidu elab üle...

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2470
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas AndreK » 11. 08. 2009. 08:39

MargusH kirjutas:Kas rullikuid korterisse kannatab muretseda? Kui palju need lärmavad ?
Häält teevad nad töö käigus ikka. Lärmiks seda nimetada just ei saa, eriti, kui paned alla veel spetsiaalsed rullikute rehvid.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas Mati » 11. 08. 2009. 09:03

Pukk "lärmab" samamoodi, seega lärmi mõttes pole neil suurt vahet.

Kui hetkel oleks omal valik ees, siis võtaks pigem rullikud. Pukk on selline jäik värk, hakkab pikema istumise korral ka kogu kehale. Siin-seal on lisaks kostnud väiteid, et pukk pidavat raamile kehvasti mõjuma. Ise ei ole küll seni seda veel täheldanud.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Gost
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 07. 2007. 17:21

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas Gost » 11. 08. 2009. 09:48

Aga kui rullikud, siis milliseid mudeleid soovitataks? Ehk kust hakkab piir, et enamvähem normaalse asja saab? Kas kohe kõige odavama otsast saab korraliku trenniseadme, või asi pole nii lihtne?

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2470
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas AndreK » 11. 08. 2009. 09:54

Kalevi poolt mainitud Tacx Antares on igati hea toode.
Lisainfo siit.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas vigurivänt » 11. 08. 2009. 13:13

Gost kirjutas:Aga kui rullikud, siis milliseid mudeleid soovitataks? Ehk kust hakkab piir, et enamvähem normaalse asja saab? Kas kohe kõige odavama otsast saab korraliku trenniseadme, või asi pole nii lihtne?
Ostsin 3 aastat tagasi kõige odavamad ja sõidan siiani nendel.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas anryo » 13. 08. 2009. 09:30

Kas rullikutel MTB'ga sõitmise jaoks peab slikid alla panema? Või saab ka mustriga kummiga?
Sõidan siis kui tahan...

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas raigo13 » 13. 08. 2009. 09:46

anryo kirjutas:Kas rullikutel MTB'ga sõitmise jaoks peab slikid alla panema? Või saab ka mustriga kummiga?
Eks hädaga ikka saab... Aga sileda ja kitsa rehviga ikka tunduvalt mõnusam (ja ka vaiksem). Mina soovitaks küll siledad rehvid osta: saad kasutada ka mnt-l sõitmiseks.

alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas alkonoom » 13. 08. 2009. 14:19

Kuidas nende rullikutega on, et kas alguses vajavad pikalt harjumist? Nimelt elan seitsmeteistkümnendal korrusel ja suht madalate akendega, et kui hooga rullikutelt maha vajun ... :D Selles suhtes tundub nagu pukk vähe ohutum, aga mainitud mõju raamile? ... on seda reaalselt ka keegi näinud?
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas Mati » 13. 08. 2009. 14:21

alkonoom kirjutas:...Nimelt elan seitsmeteistkümnendal korrusel ja suht madalate akendega, et kui hooga rullikutelt maha vajun ... :D ...
Ära ole akende poole, ole nt teleka või külmiku poole hoopis ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

arvoest
Rattur
Postitusi: 94
Liitunud: 30. 08. 2005. 14:15

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas arvoest » 13. 08. 2009. 15:14

Rullilt maha sõites jääb ratas praktiliselt kohe seisma, muidugi kui täiega ise peale ei vänta, inertsi ei ole.
Jalga on natuke ebamugav maha panna kuna ratas tavapärasest ca 10 cm kõrgemal.
Proovi alul tossudega, edasi võib rahulikult cliplessiga sõita.

PS. alguses ratta peale ronimiseks ja kerima hakkamiseks on seljatoega tool väga kasulik ligi tõsta või seina ligiduses treenida :)

alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas alkonoom » 13. 08. 2009. 15:42

Ehk siis nagu ma aru saan eelistatakse rullikuid pukile kuigi hinnad neil suht sarnased aga pukil lisana võimalus koormust valida.
Ja, et rullikute puhul, siis ei pea kartma, et hauakivil tekst "Hukkus liiklusõnnetuses... elutoas"
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas kalev » 13. 08. 2009. 16:35

alkonoom kirjutas:Ehk siis nagu ma aru saan eelistatakse rullikuid pukile kuigi hinnad neil suht sarnased aga pukil lisana võimalus koormust valida.
Rullidel sõites võid ju käiku/ülekannet vahetada? Või jääb sellest ka väheks?

alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas alkonoom » 13. 08. 2009. 19:53

Seda nüüd küll jahh, käigud on ju kahh :D(samas raske rauaga mäkkesõidu efekti vist rullikutega ei tekita). Lihtsalt kogemus rullikutega puudub, seepärast siin natukene uuringi, et mida talveperioodil ette võtta kas spinning, rullikud, pukk või hoopis suusad :)
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas Mati » 13. 08. 2009. 20:07

alkonoom kirjutas:...samas raske rauaga mäkkesõidu efekti vist rullikutega ei tekita ...
see ei ole ka absoluutselt nende või üldse sisetreeningu mõte (spinn on teatav erand).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

tanel k
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 10. 05. 2005. 19:00

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas tanel k » 13. 08. 2009. 20:07

Sõidan juba teist aastat Tacx´i Eco Track rullikutel. Siiani olen rahule jäänud. Rullikute all kasutan täiesti suvalist võimlemismatti. Summutab mingil määral vibratsiooni ja hoiab ka põranda puhtana. Ultremo Evo kumm kipub mõnuga kuluma ja selliseid imepeeneid kummitükke vaibale jätma, mida pärast (heledast) vaibast ühegi valemiga kätte ei saa (y)
Põhiliselt kasutan talvekuudel, kui väljas ei kannata jooksmas käia. Väga üle tunni ei jätku kannatust sõita, nüristab lihtsalt ära. Et asja natukenegi põnevamaks muuta, olen vaadanud arvutist filme. Pikapeale harjub sõitmisega nii ära, et ei peagi kogu aeg rullikuid vahtima. Selles suhtes on pukk jälle parem lahendus. Teisest küljest treenib rullikutel väga hästi tasakaalu ja otse sõitmist, mida grupisõidus üljuhul vaja läheb.
You Tubest võid uurida ka seda, kuidas ratas õõtsub pukis sõites. Kui just sponsor iga aasta uut ratast ei kingi, siis oma kullakest ei tahaks küll väga väntsudada.
Käikudest peaks küll piisama, et omale sobiv koormus leida. Ise ei kasuta isegi eest suurt hammakat. Ega talveperioodil rullikutel treenides miskit supervormi välja ei ajagi, pigem hoiad lihtsalt lihased toonuses. Sinna lisaks jooks, jõusaal, spinning, ujumine ja suusatamine. Nii et jõudu treeningutel ja otsustamisel.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas Rivo » 13. 08. 2009. 22:04

alkonoom kirjutas:seepärast siin natukene uuringi, et mida talveperioodil ette võtta kas spinning, rullikud, pukk või hoopis suusad :)
Sörkjooks ja trepijooks (y)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas Andrus K » 16. 08. 2009. 08:17

mitu treppi sul Sauel võtta on? :wink:
Rivo kirjutas:
alkonoom kirjutas:seepärast siin natukene uuringi, et mida talveperioodil ette võtta kas spinning, rullikud, pukk või hoopis suusad :)
Sörkjooks ja trepijooks (y)
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

tork
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 18. 08. 2004. 15:22

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas tork » 23. 08. 2009. 15:55

anryo kirjutas:Kas rullikutel MTB'ga sõitmise jaoks peab slikid alla panema? Või saab ka mustriga kummiga?
Slickidega on oluliselt mugavam. Oma kogemusest soovitaks Hutchinsoni TopSlick nimelist rehvi. Proovisin mingi hetk ka Nokia CityRunnereid aga nagu keegi juba mainis rullikud söövad väga hea meelega igasugust pehmet kummisegu.

MTBga tuleb rullikute juures arvestada vaid seda, et mõningate MTB rataste teljevahe on rullikute jaoks natukene liiga suur. Vähemalt selline mure tekkis Taxc RollerTrack rullikutega. M suuruses Scott Comp Racinguga sai ilusasti sõita. Specialized Epicu M mudel aga sõidab rullikutelt praktiliselt kohe maha, kuna esiratta keskkoht jääb ca 7-8 cm esimese rulliku tsentrist ette poole.

Priit

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas vigurivänt » 23. 08. 2009. 17:51

tork kirjutas:
MTBga tuleb rullikute juures arvestada vaid seda, et mõningate MTB rataste teljevahe on rullikute jaoks natukene liiga suur. Vähemalt selline mure tekkis Taxc RollerTrack rullikutega. M suuruses Scott Comp Racinguga sai ilusasti sõita. Specialized Epicu M mudel aga sõidab rullikutelt praktiliselt kohe maha, kuna esiratta keskkoht jääb ca 7-8 cm esimese rulliku tsentrist ette poole.

Priit
See vahe peaks ju muudetav olema, vähemalt minu kõige odavamal mudelil saab rullikute vahet vabalt muuta.
Tark ei torma!

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas raigo13 » 23. 08. 2009. 17:51

Andrus K kirjutas:mitu treppi sul Sauel võtta on? :wink:
Rivo kirjutas:
alkonoom kirjutas:seepärast siin natukene uuringi, et mida talveperioodil ette võtta kas spinning, rullikud, pukk või hoopis suusad :)
Sörkjooks ja trepijooks (y)
Kolmandale korrusele ja alla tagasi 8)
vigurivänt kirjutas:
tork kirjutas:
MTBga tuleb rullikute juures arvestada vaid seda, et mõningate MTB rataste teljevahe on rullikute jaoks natukene liiga suur. Vähemalt selline mure tekkis Taxc RollerTrack rullikutega. M suuruses Scott Comp Racinguga sai ilusasti sõita. Specialized Epicu M mudel aga sõidab rullikutelt praktiliselt kohe maha, kuna esiratta keskkoht jääb ca 7-8 cm esimese rulliku tsentrist ette poole.

Priit
See vahe peaks ju muudetav olema, vähemalt minu kõige odavamal mudelil saab rullikute vahet vabalt muuta.
Mu 22´´ MTB raam jäi ka tiba suureks. Panin küll rullikud maksimumasendisse, kuid sellele vaatamata sõitsin koguaeg piiripeal: kas sõidan rullikutelt maha või mitte... Samas nüüd mnt rattaga lausa lust vändata.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas vaikija » 23. 08. 2009. 18:36

Tere.Olen ka rullikuid ja pukke omanud. Minu jaoks on rullikud mõtetud.Igaljuhul on pukk koos takistuse reguleerimisega parem variant sest: 1.pukis istudes on lihtsam tegeleda ka muude asjadega,kuna see protsess on niikuinii vastik.2.takistuse reguleerimise võimalus aitab läbi viia nö. sadomaso treeninguid 3.takistuse lisades saab kasutada aeglaseid käike(eest väike jne.),mistõttu ei pea puki/rulliku pöördeid kõrgeks ajama ja naaber ei hakka sind vihkama.3.üldiselt mobiilsem/väiksem.

Rullikute vist ainus eelis: arendab noore ratturi pedaleerimist loomulikumalt ja grupisõidutehnikat.
Mul on olnud ka rullikud,kus saab takistust lisada ja vajadusel esihargikinnitusega kasutada aga takistuse lisades kummirihmad kuumenesid ja läksid katki.

Mul on pukk,mis ekraanil pilti näitab ja vaatamata sellele istun seal ainult 2-3 korda aastas.Pildiga puki hinnad muidugi kallid.

Niiet annan hääle puki kasuks.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 800
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas DeeJott » 29. 10. 2012. 23:03

Plaanis rullikud soetada, kuid seda videot vaadates tundub, et neil sõitmine ei olegi mingi lihtne jalutuskäik pargis. Vähemalt asialgu. http://www.youtube.com/watch?v=E2tF0tK7P_s

Kuidas siinsed rullikuomanikud kommenteerivad, kaua aega võttis, et neil inimese kombel sõitmine selgeks saada?

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas urmo » 29. 10. 2012. 23:59

10 minutit :D
Zero the Hero

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas KristjanS » 30. 10. 2012. 00:42

Eks see harjutamise asi ole ja paljuski individuaalne. Mõnel 10 min teine loobub üldse. Endal võttis ikka paar trenni, enne kui julgesin kapist lahti lasta. Nüüd võib vabalt käed lahti sõita, raamatut lugeda, nalja ja napsi visata jne :).
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas rai66 » 30. 10. 2012. 10:43

Minu hääl rullikutele.
Alguses on sein muidugi sõber. Madratsit vaja ei läinud. Kõige raskem oli klotse pedaalidesse saada. Samas see jälle arendab rohkem kui pukk ratta tunnetust ja tasakaalu.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas urmo » 30. 10. 2012. 13:20

Minul on rullikud olemas ning olen ka tagaratta pukki proovinud. Ise olen täiesti nõus kasutaja vaikija eelpool toodud argumentidega. Kes rattaga juba enne sõita oskab, sellele rullidel sõit vaevalt et midagi olulist juurde annab. Samas paljudele tuleb see koordinatsiooniharjutus ainult kasuks :wink: Kellele on müraargument vähegi oluline ning kes leiab, et tahab aju treenida pukiväntamise ajal, peaks tagarattapukk kindlalt parem olema. Kui müra ja ruumivajadus nii oluline pole ning tahab väheke rattasõidule ka trenni ajal keskenduda ( :D ), on rullikud paremad.
Zero the Hero

CubeSport
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 23. 10. 2012. 11:28

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas CubeSport » 30. 10. 2012. 18:07

Soetasin endale hooaja lõpus rullida ja olen väga rahul.
müra ja ruumivajadus nii oluline pole ning tahab väheke rattasõidule ka trenni ajal keskenduda ( :D ), on rullikud paremad.
Keskendumise vajadus kadus rullidelt sõitmisel umbkaudu 50 kilomeetril. Ajaliselt võtab see minul tund ja mõnedkümned minutid peale. Iseseisvalt sõitsin peale paariminutilist seinast kinni hoidu. Müra on poolest on suur vahe rehvides. Sõidan ilma mustrita asfaldi rehviga ja kannatab telekat vaadata küll.
Oman siis http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... id=0;pgc=0 rulle ja sõidan MTB-ga koos ilmamustrita asfaldi rehvida.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Postitus Postitas kapuuts » 08. 11. 2012. 10:06

Sain ka just samad rullid endale alla ja algaja sellega aga üks väike aga. Esi ratas tundub nagu maru ees olema. Et mingi suurem jõnks ja esiratas on rullilt ettepoole maas. Minu esimesel 30nel km sai umbes 3-4 korda niimoodi ettepoole lennatud. Kasutajajuhendi järgi tegin nagu õieti. Rataste tsentrite vahe ~990 ja puki regull 6ndas augus. Kas asi on minu kogenematuses veel või peaks esimene rull eespool olema?
Pilt

Kasutaja avatar
Wexan
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 17. 09. 2012. 10:57

Re:

Postitus Postitas Wexan » 08. 11. 2012. 10:27

Pole ise sõitnud rullidel ja seetõttu mitte kõige adekvaatsem arvamust avaldama ... aga tõsta 7. auku sõida teised 30 km kui enam maha ei lenda -- siis on 7. auk õigem :) Ise sätiks rulliku pigem esikinnituse alla või nõks isegi ettepoole takistuseks kuna hõõrdejõust tingituna on väntamisel siiski väike jõud suunatud ju liikumissuunas ... aga eks mõni kogenud spetsialist annab adekvaatsemat infot...

kapuuts kirjutas:Sain ka just samad rullid endale alla ja algaja sellega aga üks väike aga. Esi ratas tundub nagu maru ees olema. Et mingi suurem jõnks ja esiratas on rullilt ettepoole maas. Minu esimesel 30nel km sai umbes 3-4 korda niimoodi ettepoole lennatud. Kasutajajuhendi järgi tegin nagu õieti. Rataste tsentrite vahe ~990 ja puki regull 6ndas augus. Kas asi on minu kogenematuses veel või peaks esimene rull eespool olema?
Pilt

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas urmo » 08. 11. 2012. 14:06

No siin on esiratas ilmselgelt liiga ees, esiratas peaks rulli puutuma kõige alumises punktis, st sama nagu asfaldi peal. Edasi-tagasi suunas maha lendamine ka normaalne pole :D
Zero the Hero

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas kapuuts » 08. 11. 2012. 15:57

Seda ma kahtlesin ise ka. Tänud info eest!

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas n. ulnaris » 08. 11. 2012. 17:50

Kasutan ise siinmail vist üsna poppe Tacx Antares rullikuid.

Mingisugune laagriplärin käib aeg-ajalt läbi, muidu on lärm küll täitsa talutav. Tundub, et pole ainus: http://forum.tacx.com/viewtopic.php?t=1 ... f75311187c
On keegi antud lahendust proovinud?



Aga enda kogemus rullikutega on küll täitsa ok olnud. Paari proovisõidu järel viisin monitori ja kõrvaklapid igatahes rullikute juurde, muidu oleks see tegevus ikka talumatult tuim. See-eest väsitab küll täitsa efektiivselt.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas kapuuts » 08. 11. 2012. 19:30

Toas sõitmine jah ikka midagi muud kui õues värske õhu ja tuule käes sõita. Toas võtab ikka korralikult higistama. Ja peale poolt tundi sõitu sai ka juba enamvähem telekat piiluda.

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas usssky » 08. 11. 2012. 21:29

Mul on pukk ja sõidan sellega ainult mahtu, pulss +/-125. Panen alati ka ventilaatori puhuma ning pole veel kordagi higist tilkunud, kuigi toas on 24C`. Isegi higilebrakat ei ole :D

kahwel
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 07. 06. 2009. 12:40

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas kahwel » 28. 11. 2012. 23:25

Tervist... sogan natuke teemat.

Teen ise ka praegu sisetrenni Antaresi rullikutel ja just panin alla sellise tagumise rehvi:

http://www.conti-online.com/generator/w ... er_en.html

Enda üllatuseks avastasin kodus pakendit avades, et ainult üks kumm on :roll: ... sai tagumisele, ofkoors, pandud.

Küsimus - kas esirattale peaks ka panema? Enamus vatti saab tagumine, kuid esirehv kulub ka ikkagi. Kas esirattale on mõistlik ka panna sama kumm?

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas marion » 29. 11. 2012. 09:17

kahwel kirjutas:Tervist... sogan natuke teemat.
Teen ise ka praegu sisetrenni Antaresi rullikutel ja just panin alla sellise tagumise rehvi:
http://www.conti-online.com/generator/w ... er_en.html
Enda üllatuseks avastasin kodus pakendit avades, et ainult üks kumm on :roll: ... sai tagumisele, ofkoors, pandud.
Küsimus - kas esirattale peaks ka panema? Enamus vatti saab tagumine, kuid esirehv kulub ka ikkagi. Kas esirattale on mõistlik ka panna sama kumm?
Kui väntad maanteerattaga ja sul on ilma mustrita kummid, mis erilist lärmi ei tee, poleks ju probleemi sellega sõita? Mu maantekal on pukis tagarattal mingi sile tänavakumm ja hullu pole midagi, peab suht hästi ja ei lärma ka eriti.

kahwel
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 07. 06. 2009. 12:40

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas kahwel » 29. 11. 2012. 09:30

No muidu on sellised:

http://www.conti-online.com/generator/w ... 0S_en.html

Aga kuluvad teised (sõidan 5-6 korda nädalas ~1,5h korraga) ja sellepärast tahtsingi spets kummi.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas marion » 29. 11. 2012. 10:03

kahwel kirjutas:No muidu on sellised:
http://www.conti-online.com/generator/w ... 0S_en.html
Aga kuluvad teised (sõidan 5-6 korda nädalas ~1,5h korraga) ja sellepärast tahtsingi spets kummi.
Mul on conti four seasonsid, need on suht lärmakad; talveks võtan vana ratta alt Michelin Speedium2, see on pehmem ja vaiksem.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas Indreq » 07. 12. 2012. 12:11

annaksin kah hääle pukile. ise enne ostmist seisin sama valiku ees ja otsustasin puki kasuks kuna õpimiskõver oli veidi inimlikum. lisaks olen avastanud hoopis muu eelise pukil - nimelt kuna tund-poolteist madala pulsiga kerida on niikuinii ütlemata nüri, siis oma triatloni sarvedele saan väga mugavalt raamatu toetada ja raamatut lugedes kaob see tund kiirelt. see et ratas pukil ei liigu on mõnel ehk miinuseks aga minul on ta plussiks kuna siis saab rahulikult kõrvaliste asjadega tegeleda.

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Kas rullikud või pukid?

Postitus Postitas rainerhq » 08. 03. 2013. 20:16

"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Vasta

Mine “Treening”