Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas PudruKuul » 01. 05. 2009. 20:33

Otsisin foorumist, aga ei leidnud. Rademaris pakutakse Born 8 kreemi, apteegist saaks vaseliini. Millised on soovitused? Mida ise kasutate? Palju kulub?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas Mati » 01. 05. 2009. 21:47

Borni Basic Care Cream 8 on IMHO väga hea. Soovitan soojalt. Kulub täpselt nii palju kui kulutad. Iga jumala sõidu pärast pole ka vaja seda kasutada. Ise tarbin võistluste puhul ainult.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas wylde » 02. 05. 2009. 08:24

Kui hõõrumine hakkab suurest higisamsest ja üldjuhul palava ilmaga, siis näiteks peebipuudriga pükste sisemised õmblused üle hõõruda ja khmm.. hargivahe. Ka tavalist kreemi võib pükste õmblustele peale hõõruda ( sellise asja eesmärk on võtta naise tagant ja säästa oma rahakotti mõne asjalikuma vidina ostmiseks :)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
zorro
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 30. 05. 2006. 09:51

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas zorro » 02. 05. 2009. 08:40

Tsinksalv apteegist. Väga pro.
Viimati muutis zorro, 13. 06. 2009. 22:03, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas tarmo » 02. 05. 2009. 15:33

Ma olen elanud 3 Transalpi juures üle mitmed erinevad hargivahe kaitsmise ja ravimise viisid. Peale esimest tuuri, kus ennast ikka põhjalikult ära äestasin, asusin asja tõsisemalt uurima. Suvistel tuuridel mägedes on eriti ekstreemsed tingimused: 4-6 tundi uhad nii, et higi sõna otseses mõttes voolab selja pealt perse vahele. tagajärgedest ma ei räägi parem siin:) Pika uurimise ja katsetamise tulemusena selgus üks asi: jalgevahe hõõrumine on seotud AINULT sõiduasendiga ja nüüdseks olen sellest murest prii õnneks. Pampers ja sadulakuju ei mängi olulist rolli. Kui muud ei mõista teha, siis tuleks vähemalt sadul lasta kuni 5 mm allapoole, aitab ka veidi.
Kreemide osas soovitaks kasutada ainult neid kreeme millel on põletikuvastane ja antibakteriaalne toime. Teised toimivad ainult nö. libestina lühiaegselt ja sellest pole kasu, sest hõõrdumisel teeb enamus "tööd" ära bakterite vohamine. Kunagi proovisin ka erinevaid beebipuudreid ja -salve, aga need ei tööta nii nagu peab pikemate sõitude puhul. Ega ei peagi töötama, nad pole ettenähtud selleks.

Kasutaja avatar
MartV
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 20. 03. 2008. 23:23

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas MartV » 03. 05. 2009. 14:52

tarmo kirjutas:jalgevahe hõõrumine on seotud AINULT sõiduasendiga ja nüüdseks olen sellest murest prii õnneks. Pampers ja sadulakuju ei mängi olulist rolli.
Kõlab tõeselt - kui sõiduasend jääb samaks, siis kreem ehk leevendab õmbluste koha pealt hõõrdumist, kuid sisulist muutust ei ole. Tarmo, kuidas probleemi enese jaoks lahendasid? Milliseid muutusi sõiduasendis tegid?

Isiklikult olen märganud suurt vahet mugavuses kui madala, veidi etteulatuva sõiduasendi puhul kaldub toetuspunkt istmikuluude asemel järjest enam ettepoole.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas tarmo » 03. 05. 2009. 20:46

MartV kirjutas:
tarmo kirjutas:jalgevahe hõõrumine on seotud AINULT sõiduasendiga ja nüüdseks olen sellest murest prii õnneks. Pampers ja sadulakuju ei mängi olulist rolli.
Kõlab tõeselt - kui sõiduasend jääb samaks, siis kreem ehk leevendab õmbluste koha pealt hõõrdumist, kuid sisulist muutust ei ole. Tarmo, kuidas probleemi enese jaoks lahendasid? Milliseid muutusi sõiduasendis tegid?

Isiklikult olen märganud suurt vahet mugavuses kui madala, veidi etteulatuva sõiduasendi puhul kaldub toetuspunkt istmikuluude asemel järjest enam ettepoole.
Kui ma nüüd õieti mäletan, siis lasin sadulat allapoole, panin lühema stemmi, et sõiduasend oleks veidi püstisem ja kingaklotse liigutasin ka veidi tahapoole. see on muidugi väga individuaalne ja põhineb mõõtmisel, aga mul uus seadistus töötas ja nüüd kasutan kreemi väga harva. vaid pikkadel võistluste. täna panin ka kui sõitsin rattaga ümber Hiiumaa 240 km :) ja hargivahe pole isegi hell mitte. muidugi maanteel ei tao sadul ka nii nagu maastikul.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas Mati » 03. 05. 2009. 21:38

tarmo kirjutas:...muidugi maanteel ei tao sadul ka nii nagu maastikul.
Kusjuures see on oluline vahe, kas sõidad maastikul või maanteel. Maastikul võib olenevalt rajast hõõruda vähem või rohkem, olenevalt sellest palju reaalselt sadulas viibid. Maanteel istud pidevalt sadulas, kuid asend on stabiilne. Seega võib MTB seljas pee kapitaalsemalt ära lõhkuda, maanteel jääb pigem kont valusaks.

Mina isiklikult ei soovitaks minna passatka kallale selleks, et ainult hõõrdumise probleemidele lahendust otsida. Passatka on eelkõige ikka mõeldud keha kui terviku normaalseks paiknemiseks rattaseljas - efektiivne ergonoomika. Iseensesest õige passatka muutmisega sa võid ju pe..e valust vabaneda, aga liiga hakkab tegema selg, põlved, käed, kael jne.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas Rivo » 03. 05. 2009. 22:00

Kui sinu asend on rattal paigas, siis on kanni "narmendavaks" hõõrumine viidud ka miinimumini ! Järgmisena tuleb mängu hoopis sadula kuju. Erinevatel tootjate sadulad ikka vägagi erinevad. Aga kanni kreemitamine/puuderdamine aitab samuti ja ma ei ütleks, et see nüüd nii tulemuseta ettevõtmine oleks. Aga nagu Tarmo juba mainis, siis A ja O on asend. Järgmisena punktina lisaks mina sadula ja alles siis kreemid/puudrid.
PS. Ise samuti kanni mökerdamisega vaeva ei näe. Siiani ainult 2'l võistlusel, aga need olid mõlemad päris pikad kah.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas Mati » 03. 05. 2009. 22:22

Rivo kirjutas:...A ja O on asend. Järgmisena punktina lisaks mina sadula ja alles siis kreemid/puudrid...
Täpselt. Seega saab soovitada ainult viimaste osas. Nii passatka kui sadul on ülipersonaalne teema.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas PudruKuul » 04. 05. 2009. 12:49

Mina sain abi sadula allalaskmisest. 5mm allapoole ja sai vägahea. Määrisin ka vaseliini pehmenduse õmblustele minimaalselt. Aga palun seletage rohelisele, mis asi on passatka.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas Mati » 04. 05. 2009. 12:58

PudruKuul kirjutas:...Aga palun seletage rohelisele, mis asi on passatka.
Sõiduasend vastavalt konkreetse isiku näitajatele paika panduna. Otsing abiks.

PS! Kui lased sadula liiga alla, siis kannatab rakendatav võimsus - jalg teeb ringi liiga kõveras.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas wylde » 05. 05. 2009. 17:12

Sadulast tingitud nahaprobleemid:
• Reie sisekülgede ära-hõõrdumine, mis on tingitud reie sisekülje hõõrdumsest vastu sadula külge.
• Frunklid ja follikuliit – higistamise, hõõrumise surve ja äärituse tõttu kinnisurutud või bakterite poolt nakatunud
põletikulised higinäärmed, mille ravi võib nõuda antibiootilist ravi või kirurgilist sekkumist.
• Haavandid hargivahe nahas, mis tekivad tugeva sadulas liikumise ja põletikulise naha koostoimel.
• Istmikunaha põletik – naha ärritusseisund istmikuluude ja tuharate alapiirkonnas, mille põhjuseks on
tavaliselt sadula sobimatu kuju.
• Nahaalune pseudotsüst hargivahel – pikaajalisest sadula survest tekkinud sidekoeline kasvaja hargivahe
ühes ääres munandikoti all. Iseloomulik suure kilometraažiga sportlastele. Probleemist vabanemine
võib nõuda kirurgilist operatsiooni.
• Istmikuluud ja suurt tuharalihast eraldava sidekoe põletik (Ischial bursitis), mis väljendub valus ja turses
istmikuluude kohal. On tavaliselt põhjustatud liiga kõvast sadulast, kehva kvaliteediga pükste pehmendusest
ja liiga suurest kilometraažist ilma eelneva sadulaga kohanemiseta.

VIGASTUSED JA TRAUMAD
Sadulast tingitud neuroloogilised probleemid:
• Sadula pikaajaline surve võib esile kutsuda häbemenärvi (osalise) halvatuse nii meestel kui ka naistel.
• Mehed võivad häbemenärvi halvatusest tulenevalt kannatada erektsioonipuudulikkuse ehk impotentsuse
käes, kuigi selle esinemist on täheldatud suhteliselt harva.
Sadulast tingitud uroloogilised probleemid:
• Kusitipõletik ehk uretriit, mis on tingitud bakteriaalsest põletikust kuseteedes, mille põhjuseks võib
olla sadula otsene surve kusitile, mille tõttu see jääb avatuks bakterite sissetungile. Esineb sagedamini
naisratturitel.
• Prostatiit, mille sümptomiks on takistunud uriini väljavool – sagedane, väikse survega urineerimine ja
mittetäielik põie tühjenemine. Erinevalt tavalisest prostatiidist ei ole ratturite puhul tavaliselt tegemist
eesnäärme kliinilise suurenemisega, vaid sadulapoolsest survest tuleneva kuseteede ahenemisega. Tavaliselt
võivad ratturil prostatiidi tunnused esineda pikkadel velotuuridel.
Sadulast tulenevate vaevuste põhjuseks võib olla:
• Liiga kõrge sadula asend, mille tõttu hakkab sõitja sadulas „kiikuma”.
• Ninaga ülesse kaldu sadul põhjustab survet kubemepiirkonnale, ninaga alla sadul kutsub aga pideva ette
libisemise ja taha liikumise tõttu esile naha hõõrdumist hargivahel ja reite sisekülgedel.
• Sobimatu sadula kuju ja ehitus.
• Spetsiaalsete sõidupükste mittekasutamine või aluspesu kandmine nende all.
• Sõiduharjumused, mis tingivad pidevalt ühes asendis sadulas istumise ning püstisõidu asendi harva
kasutamise.
• Vihmas sõitmine võib suurendada võimalusi naha hõõrdumiseks.
• Pükstest tulenevad problemid. Pesemata pükstega sõitmine suurendab higiga kogunenud soolade toi mel
naha hõõrdumist ning mustusest tulenevate bakterite rohkus põletikuliste protsesside teket naha poorides.
Liiga väikesed, lühikeste traksidega püksid tekitavad liigset survet hargivahele, ülemäära suured
püksid võivad jalas liikuma hakata ja hõõrdumist suurendada.
• Erinev jalgade pikkus võib tingida ratturi pidevat edasi-tagasi ja külgepidi nihkumist sadulas ning sellest
tingituna liigset hõõrdumist.
• Jäigad reie tagakülje lihased ei võimalda vaagnal liikuda ettepoole ning võtta asendit, mille puhul saaks
toetuda istmikuluudele ja koormus jääb rohkem tuharatele. Jäigad alaselja lihased suruvad aga madalas
asendis vaagnat liiga ette ning koormus langeb kubemepiirkonnale.
Sadulast tingitud vaevuste raviks ja ennetamiseks tuleks:
• Igal rattasõidul kanda heakvaliteedilisi, õige suuruse ja sobiva pehmendusega puhtakspestud
sõi dupükse.
• Kuuma ilmaga kanda pükste pehmendusele spetsiaalset pulbrit ehk talki, mis jahutab ja rahustab nahka
ning vähendab hõõrdumist.
• Pärast sõitu võimalikult kiiresti võtta ära sõidupüksid ja pesta end – päraste sõitu sõidupükstes ringi
jalutamine võib põhjustada kahjustunud nahas põletiku teket.
• Antibakteriaalsete ja pehmendavate nahakreemide regulaarne kasutamine pärast rattasõitu.
• Leida sobiva kuju ja pehmendustega sadul või korrigeerida sadula asendit – kallet, kõrgust, kaugust.
• Kontrollida jalgade pikkuse erinevusi ja vastavalt sellele nihutada kingaklotse, kasutada lisasisetaldu või
asetada seibe kinga klotsi alla (vt eespoolt)
• Lühendada asendi pikkust ja suurendada kõrgust juhtraua asendit muutes – liiga pikk ja madal asend
tingib sadulas ettepoole nihkumise ning sõitja jääb toetuma sadula kitsale ninale mitte istmikuluude,
vaid kubemepiirkonna pehmete kudedega.
• Istmikuluud ja suurt tuharalihast eraldava sidekoe põletiku korral tuleks rattasõidust mõneks ajaks loobuda
ja kasutada külmakompressi ning mittesteroidseid põletiku- ja valuvastaseid vahendeid.
• Tugevate bakteriaalsete põletike puhul võib arst välja kirjutada antibiootilisi ravimeid.
• Jäikade reie tagakülje või alaseljalihaste korral kasutada venitusharjutusi ning külastada füsioterapeuti.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas tarmo » 05. 05. 2009. 17:59

PudruKuul kirjutas: Aga palun seletage rohelisele, mis asi on passatka.
Passatka on sõiduasend. Seda sõna kasutavad põhiliselt vene ajal trennis käinud tegelased. Loodan et see sõna varsti ajaloo prügikasti kaob. :evil:

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 787
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas LauriA » 05. 05. 2009. 21:32

Wylde postituse võiks kuhugi KKK-sse panna?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11869
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas erikr » 05. 05. 2009. 21:39

LauriA kirjutas:Wylde postituse võiks kuhugi KKK-sse panna?
viisakas oleks ka viide originaalallikale
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas wylde » 06. 05. 2009. 07:43

Erikule - ei tooks seda teemat päevavalgele teise inimese teosest aga nagu näha võib tervisele väga suuri probleeme tekitada kui paari pisikest detaili mitte märgata.

Treenerite tasemekoolitus - jalgrattasport.
Õpiku autor:
Indrek Rannama
NB! Soovitan kõigil raamat muretseda või raamatukogust laenutada. Raamatus sees kõik jutud passatka seadistamisest, treenimisest, rattasõidu tehnikast-taktikast jne. ainsaks miinuseks on see, et trükki lasti vaid 300tk nagu ma kuulnud olen, ehk EJL-ist saab osta?
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas marion » 06. 05. 2009. 09:24

wylde kirjutas:Treenerite tasemekoolitus - jalgrattasport.
Õpiku autor:
Indrek Rannama
see?
http://treener.eok.ee/oppematerjal_vaata.php?id=148

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas margus v » 06. 05. 2009. 12:47

marion kirjutas:
wylde kirjutas:Treenerite tasemekoolitus - jalgrattasport.
Õpiku autor:
Indrek Rannama
see?
http://treener.eok.ee/oppematerjal_vaata.php?id=148
jep,seesama

Kasutaja avatar
Maxim
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 08. 09. 2009. 11:09

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas Maxim » 05. 12. 2014. 08:40

Tere,

Mul on probleem! Selle aasta alguses enne rattahooaega ostsin endale ISM Adamo Racing sadula, et saada "väiksemehe" probleemiat lahti pikkadel rattasõitudel. Aitas väga hästi selle vastu! Kui sadula sain siis panin rattale ise peale, mõõtsime kuskil normi kõrguse ja hakkasin kasutama. Juba esimestes trennides tundsin ebamugavust. Vahest sättisin asendid paremaks aga ei midagi. Kuna sõber oli sellega juba pikalt sõitnud siis ta soovitas mul ära kannatada, et küll see mugavus tuleb. Paar nädalat sõitsin ja siis tuli esimene võistlus. Valga poolpikk triatlon kus siis oli vaja 90km eraldistarti panna. Tulemus oli enamvähem kui sellest saadud vigastus hoiab mind siiani jooksurajalt kõrval. Päevad peale võistlust tundsin tagareies valu ja ka reie lihase ja puusa kinnistuskohas(hargivahel kuhu sadul toetus)oli valu. Terve suve olen olnud sellega võistlustelt kõrval. Ära ei parane krt. Olen söönud igast tablette mida arstid kirjutanud. Algul arvati, et tuharanärvi põletik, sõina tablette ja läks paremaks. Siis mõnikuu edasi ja jooksmisel hakkas puusakondi juurest valutama, ei lasknud edasi joosta. Tehtu puusast pilt kuid puus on korras! Nüüd tunnen jälle tuharas vahetevahel valuvõnkeid ja jooksmisel tuleb hargivahele(kuhu sadul toetus)valu sisse ja segab jooksmist.

Kas kellegil on olnud säärast probleemi nagu ma üritasin kirjeldada? Kõik vastused on teretulnud, tahaks juba terveks saada .)
Tervitades,
56 27 28 52

LOOK
Rattur
Postitusi: 501
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas LOOK » 05. 12. 2014. 10:00

Maxim kirjutas:Tere,

Mul on probleem! Selle aasta alguses enne rattahooaega ostsin endale ISM Adamo Racing sadula, et saada "väiksemehe" probleemiat lahti pikkadel rattasõitudel. Aitas väga hästi selle vastu! Kui sadula sain siis panin rattale ise peale, mõõtsime kuskil normi kõrguse ja hakkasin kasutama. Juba esimestes trennides tundsin ebamugavust. Vahest sättisin asendid paremaks aga ei midagi. Kuna sõber oli sellega juba pikalt sõitnud siis ta soovitas mul ära kannatada, et küll see mugavus tuleb. Paar nädalat sõitsin ja siis tuli esimene võistlus. Valga poolpikk triatlon kus siis oli vaja 90km eraldistarti panna. Tulemus oli enamvähem kui sellest saadud vigastus hoiab mind siiani jooksurajalt kõrval. Päevad peale võistlust tundsin tagareies valu ja ka reie lihase ja puusa kinnistuskohas(hargivahel kuhu sadul toetus)oli valu. Terve suve olen olnud sellega võistlustelt kõrval. Ära ei parane krt. Olen söönud igast tablette mida arstid kirjutanud. Algul arvati, et tuharanärvi põletik, sõina tablette ja läks paremaks. Siis mõnikuu edasi ja jooksmisel hakkas puusakondi juurest valutama, ei lasknud edasi joosta. Tehtu puusast pilt kuid puus on korras! Nüüd tunnen jälle tuharas vahetevahel valuvõnkeid ja jooksmisel tuleb hargivahele(kuhu sadul toetus)valu sisse ja segab jooksmist.

Kas kellegil on olnud säärast probleemi nagu ma üritasin kirjeldada? Kõik vastused on teretulnud, tahaks juba terveks saada .)
Tundub olevat pirnlihase sündroom. Mul läks pea 9 kuud, et paraneda. Siiani pean tegema veel profilaktika mõttes teatud harjutusi. Kui tahad minu koegemust kuualata siis võta ühendust.

https://www.kliinik.ee/neuroloogia/id-6 ... tion-53981

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11869
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas erikr » 05. 12. 2014. 10:25

Passatka tasuks ka üle vaadata.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

BHratas
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 14. 06. 2014. 22:14

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas BHratas » 05. 12. 2014. 11:17

Endal suht sarnased probleemid. Vahetanud olen sadulaid ja muutnud asendeid, kuid tulemus on suures plaanis 0. Algul oli nii, et peale tunnist sõitu muutus väikepoiss tundetuks ja parema jalalaba välimisel küljel tekkis surnud tunne. Vahetasin sadulat ja siis oli algul ok, kuid peale 1,5t hakkas vana probleem tagasi tulema. Kõige rohkem suri parem jalg ära laba juurest. Ka seljas olid pinged. Muutsin siis asendeid üles alla, ette taha, lugesin kirjandust jne kuid pole seda päris õiget veel leidnud. Ostsin ka prooviks hiina Adamo, et saada aimu, kas on mõtet originaali osta. Eks kevadel siis näeb.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Mida määrida istmiku ja pehmenduse vahele?

Postitus Postitas metslane » 05. 12. 2014. 14:13

BHratas kirjutas:Endal suht sarnased probleemid. Vahetanud olen sadulaid ja muutnud asendeid, kuid tulemus on suures plaanis 0. Algul oli nii, et peale tunnist sõitu muutus väikepoiss tundetuks ja parema jalalaba välimisel küljel tekkis surnud tunne. Vahetasin sadulat ja siis oli algul ok, kuid peale 1,5t hakkas vana probleem tagasi tulema. Kõige rohkem suri parem jalg ära laba juurest. Ka seljas olid pinged. Muutsin siis asendeid üles alla, ette taha, lugesin kirjandust jne kuid pole seda päris õiget veel leidnud. Ostsin ka prooviks hiina Adamo, et saada aimu, kas on mõtet originaali osta. Eks kevadel siis näeb.
Väikepoisi kohta ma ei tea aga jalalaba probleem võib olla seljas.Pigem ongi.Jala närv on kinni kas siis diski väljasopistuse tõttu või mingil muul põhjusel.Mine arsti ja kiropraktiku jutule.


Vasta

Mine “Treening”