6 asja, mida enamus rattureid teevad valesti.

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 890
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

6 asja, mida enamus rattureid teevad valesti.

Postitus Postitas Ermo » 03. 07. 2003. 08:43

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 15:59, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 03. 07. 2003. 08:48

Muidu kõik korras aga töö/kool segab trenni.

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Re: 6 asja, mida enamus rattureid teevad valesti.

Postitus Postitas Arbo » 03. 07. 2003. 09:02

Ermo kirjutas: 5 % vee kaotust langetab sooritusvõimet 20 %.
tegelikult veel väiksemgi - 2% kaalu kaotust peamiselt higistamise tagajärjel vähendab sooritusvõimet 20%. Kui 5% ja rohkem juba kadunud on (ntx 70kg mehe puhul 3,5kg) siis tuleb hakata otsima lähimat kohta, kuhu hospitaliseeruda.

Enne kestvat pingutust on soovitatav veevarude täiendamisele mõelda juba enne, isegi eelmise päeva õhtul hakata vaikselt vett või spordijooki imema. Kindlasti tuleb juua 2h-0,5h enne võistlust - väikestes kogustes, mitte korraga magu loksuma.

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 890
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Re: 6 asja, mida enamus rattureid teevad valesti.

Postitus Postitas Ermo » 03. 07. 2003. 09:07

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 15:59, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Re: 6 asja, mida enamus rattureid teevad valesti.

Postitus Postitas Lauri T » 03. 07. 2003. 09:17

Ermo kirjutas:1. Venituste tegemata jätmine. Venitusi tuleb teha vähemalt 5 min enne ja pärast sõitu. Parim raamat, milliseid venitusi teha, "Stretching" Bob Anderson
mismoodi enne sõitu? ega ometi mitte enne sõitma hakkamist külmade lihastega? enne ikke võiks rahulikult soojaks sõita, siis venitada ja siis treeninguga alustada.. onju nii.. :?:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12100
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 6 asja, mida enamus rattureid teevad valesti.

Postitus Postitas Mati » 03. 07. 2003. 09:46

Lauri T kirjutas:
Ermo kirjutas:1. Venituste tegemata jätmine. Venitusi tuleb teha vähemalt 5 min enne ja pärast sõitu. Parim raamat, milliseid venitusi teha, "Stretching" Bob Anderson
mismoodi enne sõitu? ega ometi mitte enne sõitma hakkamist külmade lihastega? enne ikke võiks rahulikult soojaks sõita, siis venitada ja siis treeninguga alustada.. onju nii.. :?:
venitus ju ongi omamoodi soojendus. venitama ei pea "raksuga", vaid vaikselt.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 03. 07. 2003. 10:13

seda ma kuulen küll esimest korda, et ilma soojenduseta venitama hakatakse.. :shock:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 03. 07. 2003. 10:24

Lauri T kirjutas:seda ma kuulen küll esimest korda, et ilma soojenduseta venitama hakatakse.. :shock:
inimene õpib kogu elu. :!: ermo jutt on õige, venitused tehakse ka enne sõitu. ise teen küll ainult peale sõitu :( , sest olen laisk.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 03. 07. 2003. 10:29

ja peaasi, venitamine mitte vibutustena vaid staatiline - võtad asendi ja hoiad venitust 20-30 sekundit
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 03. 07. 2003. 10:31

Kas on kusagil mõned pildid või õpetus millistele lihastele tuleks venitades eritähelepanu pöörata peale rattasõitu :?:
Ja mismoodi neid venitusi õigesti sooritada sest vales asendis sooritus võib kasu asemel mitte midagi anda.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 03. 07. 2003. 10:34

Rom kirjutas:Kas on kusagil mõned pildid või õpetus millistele lihastele tuleks venitades eritähelepanu pöörata peale rattasõitu :?:
Ja mismoodi neid venitusi õigesti sooritada sest vales asendis sooritus võib kasu asemel mitte midagi anda.
hästi varustatud raamatupoodides on saadaval väike raamat - venitus- ja võimlemisharjutused sportlastele. väga hea raamat.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 03. 07. 2003. 10:36

Rom kirjutas:Kas on kusagil mõned pildid või õpetus millistele lihastele tuleks venitades eritähelepanu pöörata peale rattasõitu :?:
Ja mismoodi neid venitusi õigesti sooritada sest vales asendis sooritus võib kasu asemel mitte midagi anda.
mul on mingi sats harjutusi mille kunagi netist printisin, viimati küll oli see link surnud :( . a niske google otsing abiks
aga valesti tegemise tagajärg on tavaliselt hullem kui mittemidagi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Postitus Postitas Raulpoiss » 03. 07. 2003. 10:43

mul selg tõsiselt jupsis. nüüd olen ca 1,5 aastat regulaarselt seljalihastele harjutusi teinud ja võiks öelda, et hoopis teine tubakas. see hooaeg pole seljaga probleeme olnud (ptüi, ptüi, ptüi). kiropraktik (rahvakeeli kondiväänaja) näitas ca 10 harjutust ette ja oli igati abiks. tõsi ta on, et tahab päris kõva tahtejõudu, et iga päev 20 minutit venitada viitsiks, aga asi on end kuhjaga ära tasunud.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 03. 07. 2003. 10:54

Raulpoiss kirjutas:tõsi ta on, et tahab päris kõva tahtejõudu, et iga päev 20 minutit venitada viitsiks

Selle taha tavaliselt asi jääbki et järjepidevust ei ole.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Re: 6 asja, mida enamus rattureid teevad valesti.

Postitus Postitas priidik » 03. 07. 2003. 11:13

Arbo kirjutas: Kindlasti tuleb juua 2h-0,5h enne võistlust - väikestes kogustes, mitte korraga magu loksuma.
Ma olen jällegi rattaõpikutest ja netist lugenud et magu tuleb just vett täis juua. Soovitatakse ka treeningul täis maoga harjutada - et sa harjuksid täis maoga pingutama. MTB ja vahel ka MNT võistlustel käib vahel kole andmine nii et pole aega juuagi. Siis on hea kui see sama pudelitäis mis raamil vedeleb sul juba kõhus loksumas on. Magu on reservuaar ja sealt tilgub vedelik vaikselt soolde ja edasi verre. Tavaliselt kui ma trenni lähen kallan endale 0.5l kraanivett kohe sisse.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 6 asja, mida enamus rattureid teevad valesti.

Postitus Postitas tarmo » 03. 07. 2003. 11:21

priidik kirjutas:
Arbo kirjutas: Kindlasti tuleb juua 2h-0,5h enne võistlust - väikestes kogustes, mitte korraga magu loksuma.
Ma olen jällegi rattaõpikutest ja netist lugenud et magu tuleb just vett täis juua. Soovitatakse ka treeningul täis maoga harjutada - et sa harjuksid täis maoga pingutama. MTB ja vahel ka MNT võistlustel käib vahel kole andmine nii et pole aega juuagi. Siis on hea kui see sama pudelitäis mis raamil vedeleb sul juba kõhus loksumas on. Magu on reservuaar ja sealt tilgub vedelik vaikselt soolde ja edasi verre. Tavaliselt kui ma trenni lähen kallan endale 0.5l kraanivett kohe sisse.
ma olen jälle nii kuulnud, et enne mnt grupisõitu võid kurguni täis kaanida, aga enne mtb sõitu mitte mingil juhul. kuna intensiivsused stardist alates on erinevad. mine tea mis see õige on, nõuab katsetamist lihtsalt.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 03. 07. 2003. 12:09

Vot-vot, seda enam, mul on just MTBs olnud sagedamini et alles 25-30 km pärast saad mahti pudeli järele haarata. Aga on olnud ka MNT sõidus nii et alles pärast 1.5h sõitu antakse rahu ja lastakse juua. Üldiselt ma üritan võistluste eel ja ajal vee tarbimist nii timmida et väga kusele ei ajaks. Muidu on kellad kui minut enne starti vaatad nõutult põõsa poole ja mõtled et krdi-krt.

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 03. 07. 2003. 12:55

priidik kirjutas:...Üldiselt ma üritan võistluste eel ja ajal vee tarbimist nii timmida et väga kusele ei ajaks. Muidu on kellad kui minut enne starti vaatad nõutult põõsa poole ja mõtled et krdi-krt.
mul on alati täpselt sama jama, enne starti käi kusel koguaeg ja siis ikka min enne starti on tunne, et võiks veel minna. Eriti jama on siis, kui veel see suurem häda on :oops:

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 03. 07. 2003. 13:03

indrek kirjutas:
priidik kirjutas:...Üldiselt ma üritan võistluste eel ja ajal vee tarbimist nii timmida et väga kusele ei ajaks. Muidu on kellad kui minut enne starti vaatad nõutult põõsa poole ja mõtled et krdi-krt.
mul on alati täpselt sama jama, enne starti käi kusel koguaeg ja siis ikka min enne starti on tunne, et võiks veel minna. Eriti jama on siis, kui veel see suurem häda on :oops:
no suurema hädaga probleeme juba pole. 4-6 h enne võistlust hommikul sööd putru jms. nii, et viimase kangi paned ikka enne võistlust kindlasti ära. Väiksem häda võib küll enne starti üllatada - võistlusärevus :idea:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 03. 07. 2003. 13:11

eino loomulikult panen tund või kaks enne starti kangi, aga ikkagi on vahest seal stardikoridoris seistes tunne, et tahaks veel panna :?, kuid siis on kas kell liiga palju või järjekorrad liiga pikad.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 03. 07. 2003. 13:42

Võistluaärevus paneb pigem sirtsutama. Pidevalt on enne starti häda aga kui juba sõitma saab siis ei tunne miskit. Suur häda (karuhaigus) enne starti ei vaeva. Ei tea küll mis teeks kui stardikoridoris äkki savi sõeluma hakkaks :oops:

Kasutaja avatar
ii
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:49

Postitus Postitas ii » 03. 07. 2003. 22:35

tarmo kirjutas:
Rom kirjutas:Kas on kusagil mõned pildid või õpetus millistele lihastele tuleks venitades eritähelepanu pöörata peale rattasõitu :?:
Ja mismoodi neid venitusi õigesti sooritada sest vales asendis sooritus võib kasu asemel mitte midagi anda.
hästi varustatud raamatupoodides on saadaval väike raamat - venitus- ja võimlemisharjutused sportlastele. väga hea raamat.
....äkki sa mõtled selle all "Jõu- ja venitusharjutusi igaühele" (R. Jalak; I. Neissaar). Saadaval kindlasti Spordimeditsiinikeskuses. :lol:
Ma tooks sellest raamatukesest välja shiukse venitustharjutuse nagu PLV ehk "pingutus-lõdvestus-venitusmeetodi". See on kolmeetapiline:
1. Pingutad lihast )mingi 5 seki);
2. Lõdvestad;
3. Venitada lihast staatiliselt (selleks oleks nt. stretching= kujutab endast aeglast venitusasendi sissevõtmist ning järgnevat staatilist asendi hoidmist (vähemalt 10-30 sek))

NB! Eelneva staatilise pingutuse ülesanne on lihase SOOJENDAMINE. Hästi väljavenitatud lihas tõmbub kokku märksa suurema jõu ja kiirusega!

Ise üritan ikka enne võistlust (no enne muidugi jääb selleks alati nii vähe aega :oops: ja seega teen seda vahest nt juba hommikul peale pudru söömist :lol: ) ja kindlasti peale võistlust painutada. Aga räiget sundimist :shock: nõuab see küll. Peale võistlust ei ole see oluline, vaid selle pärast, et järgmine päev lihas ei valutaks, vaid ka, et lühendatud lihaste puhul ei tekiks pingeid liigesteks (nt. põlv) :!:

Korralik painutamine nõuab ikka täiega enese ületamist :x , aga hiljem tasub ära (lihase võime kasvab kiiremini)

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 04. 07. 2003. 07:45

ii kirjutas: Peale võistlust ei ole see oluline, vaid selle pärast, et järgmine päev lihas ei valutaks, vaid ka, et lühendatud lihaste puhul ei tekiks pingeid liigesteks (nt. põlv) :!:

Korralik painutamine nõuab ikka täiega enese ületamist :x , aga hiljem tasub ära (lihase võime kasvab kiiremini)
just seesama raamat.
peale võistlust või trenni tuleks igal juhul lihaseid venitada. see kehtib eriti ka veel talvise jõusaali tsükli ajal. lühenenud ja venitamata lihast on väga kerge järgmises trennis vigastada, rebestada....mida iganes. rääkimata sellest, et venitamata lihastega võivad jalad nagu pakud hiljem tunduda.

Kasutaja avatar
ii
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:49

Postitus Postitas ii » 04. 07. 2003. 08:12

tarmo kirjutas:
ii kirjutas: Peale võistlust ei ole see oluline, vaid selle pärast, et järgmine päev lihas ei valutaks, vaid ka, et lühendatud lihaste puhul ei tekiks pingeid liigesteks (nt. põlv) :!:

Korralik painutamine nõuab ikka täiega enese ületamist :x , aga hiljem tasub ära (lihase võime kasvab kiiremini)
just seesama raamat.
peale võistlust või trenni tuleks igal juhul lihaseid venitada. see kehtib eriti ka veel talvise jõusaali tsükli ajal. lühenenud ja venitamata lihast on väga kerge järgmises trennis vigastada, rebestada....mida iganes. rääkimata sellest, et venitamata lihastega võivad jalad nagu pakud hiljem tunduda.
eksäkli :lol:
Painutan nii kuis jaksan :mrgreen:

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

tirtsutamine

Postitus Postitas Arbo » 04. 07. 2003. 09:01

hiljutine kogemus pea 24h kestnud võistluselt - peale (esimese ala -72km jooksu) starti oli hirmus pissihäda... lase või säärde. Aga meeskonnakaaslased julgustasid edasi panema... ja ennäe, mõne tunni möödudes oligi pissihäda läinud;)
Tegemist on organismis moodustuva esmase uriini taaskäibessevõtuga... Rahvakeeli öeldakse veel, et piss lööb pähe... mingeid mentaalse tegevuse häireid ei täheldanud.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: tirtsutamine

Postitus Postitas Andrus K » 04. 07. 2003. 09:13

Arbo kirjutas:hiljutine kogemus pea 24h kestnud võistluselt - peale (esimese ala -72km jooksu)
Holly shit :shock:
Mis võistlused need veel on. Kas selliseid on ka eestis. Endal on praegu vaid 50% tõenäosus, et Tallinna Maratoni (42 km) läbi jooksen.

Minu lugupidamine
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12100
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: tirtsutamine

Postitus Postitas Mati » 04. 07. 2003. 10:11

Arbo kirjutas:hiljutine kogemus pea 24h kestnud võistluselt - peale (esimese ala -72km jooksu) starti oli hirmus pissihäda... lase või säärde. Aga meeskonnakaaslased julgustasid edasi panema... ja ennäe, mõne tunni möödudes oligi pissihäda läinud;)
Tegemist on organismis moodustuva esmase uriini taaskäibessevõtuga... Rahvakeeli öeldakse veel, et piss lööb pähe... mingeid mentaalse tegevuse häireid ei täheldanud.
sama kogemus mul. kui häda pole selline, et kohe umbes püksi tuleb, siis kannatan stardis ära ja hiljem häda kaob :roll: . rohkem küll suusas selline praktika old (riideid kah rohkem, mida ei viitsi lahti kikkuda).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Re: tirtsutamine

Postitus Postitas Arbo » 04. 07. 2003. 10:22

Andrus K kirjutas:
Arbo kirjutas:hiljutine kogemus pea 24h kestnud võistluselt - peale (esimese ala -72km jooksu)
Holly shit :shock:
Mis võistlused need veel on. Kas selliseid on ka eestis. Endal on praegu vaid 50% tõenäosus, et Tallinna Maratoni (42 km) läbi jooksen.

Minu lugupidamine
Eestis, Eestis ja lähemal, kui arvata võiks...
http://www.esport.ee/index_comp.php?por ... on=season5

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 04. 07. 2003. 13:13

Maanteel olen natuke kadentsi jälginud 90 ga ei ole viitsinud talluda ca 80 on endal eestis keskmine. Jälgisin grupis mõni pani nagu vedrujänes arvatavast 110ga urmas karlson vajutas ilmselt 60ga raske käiguga ja sujuvalt. Usun et see on natuke ka sõidustiilist kinni. :idea:
Bikega pole kadentsi jälginud eestis maanteel ei sõida. Mõnikord võiks kusagil alpides lauge kruusaka peal vaadata.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 04. 07. 2003. 17:36

tarmo kirjutas:
ii kirjutas: Peale võistlust ei ole see oluline, vaid selle pärast, et järgmine päev lihas ei valutaks, vaid ka, et lühendatud lihaste puhul ei tekiks pingeid liigesteks (nt. põlv) :!:

Korralik painutamine nõuab ikka täiega enese ületamist :x , aga hiljem tasub ära (lihase võime kasvab kiiremini)
just seesama raamat.
peale võistlust või trenni tuleks igal juhul lihaseid venitada. see kehtib eriti ka veel talvise jõusaali tsükli ajal. lühenenud ja venitamata lihast on väga kerge järgmises trennis vigastada, rebestada....mida iganes. rääkimata sellest, et venitamata lihastega võivad jalad nagu pakud hiljem tunduda.
lihased ei muutu lühikeseks ühe trenniga! Teen venitusi korra nädalas(vahest kaks korda) ja hoian lihtsalt mingit taset...lihaseid ei ole mõtet liiga välja venitada,see ei anna üldse jõudu-kiirust juurde.Kui tahad lihasmassi kasvatada,siis pead kogu aeg venitama,sest muidu lihased lihtsalt ei kasva.Mul on jalad vabalt spagaati läinud,aastaid tagasi...jooksimisel võib sellest veidi kasu olla(samm ei tohi ju väga lühike olla),aga rattasõidus niisuguste lihastega ei saagi väga tugevalt sõita! Lihased taastuvad muidugi kiiremini kui venitada ja põhjuseid miks venitada on veel..aga rattaga sõites tuleks venitada kergelt,mitte valupiiril...niiet mingit eneseületamist pole mõtet teha.

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 04. 07. 2003. 22:42

Ruve kirjutas:...jooksimisel võib sellest veidi kasu olla(samm ei tohi ju väga lühike olla)...
Kevadel oli Juoksija-lehe paberversioonis artikkel, kus oli mõõdetud/võrreldud kõvade venitajate ja ei-nii-venitajate jooksmise ökonoomsust. Jäigemad jooksid ökonoomsemalt! --> Polnud vaja skeletti nii aktiivselt koos hoida ja energiat kasutati rohkem edasiliikumiseks.
Kokkuvõtteks oli öeldud, et venitama peab, aga mõistusega.
Signature sucks! Pilt

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

venitused ja muu kasulik

Postitus Postitas mart2 » 04. 07. 2003. 23:39

vana ja korduv link, kuid ehk aitab ikka veel

http://www.cptips.com/toc.htm#trntips
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 11. 07. 2003. 11:30

tarmo kirjutas:
Rom kirjutas:Kas on kusagil mõned pildid või õpetus millistele lihastele tuleks venitades eritähelepanu pöörata peale rattasõitu :?:
Ja mismoodi neid venitusi õigesti sooritada sest vales asendis sooritus võib kasu asemel mitte midagi anda.
hästi varustatud raamatupoodides on saadaval väike raamat - venitus- ja võimlemisharjutused sportlastele. väga hea raamat.
Nimetage mulle palun üks hästivarustatud raamatupood :shock: Olen tulutult üritanud seda raamatut leida Apollo raamatupoest, Rahva raamatust ja erinevatest (delfi, krisostomus jne,jne) netipoodidest. Mida pole seda pole :(

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 11. 07. 2003. 11:33

no siis on vist läbi müüdud. helista sport.med.keskusesse, äkki seal on veel.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 6 asja, mida enamus rattureid teevad valesti.

Postitus Postitas tarmo » 11. 07. 2003. 11:35

Ermo kirjutas:1. Venituste tegemata jätmine. Venitusi tuleb teha vähemalt 5 min enne ja pärast sõitu. Parim raamat, milliseid venitusi teha, "Stretching" Bob Anderson
2. Kaotatud aja tagasitegemine. Kooli, töö või mingi muu segava teguri pärast jääb trenn tegemata ja siis järgmisel päeval tehakse topelt. Õige on treenimine regulaarselt ja progresseeruvalt.
3. Kohe alguses hakata kangutama. Trenni / enne võistluse algust tuleb ennast rahuliult soojaks sõita, kuni "... tunned higi oma kiivri patjadel.". Kohe kangutamine kahjustab lihaseid.
4. Liiga vähe joomine. Enamik inimesi higistab saalis veloergomeetril sõites nagu "sead". Väljas rattaga sõites higistatakse täpselt sama moodi, ainult et tuul kuivatab higi. Juua tuleb regulaarselt iga 15 min järel, isegi kui ei tunta janu. Janu tunne on märk sellest, et joomise edasilükkamisega on venitatud liiga kaua. 5 % vee kaotust langetab sooritusvõimet 20 %.
5. Peale võistlust või treeningut mitte lõdvestamine. Peae võistlust tuleks vähemalt 5 min peale sõita. Samuti on treeningu lõpp ja sõidu lõpp erinevad asjad. Treeningu lõpp on siis, kui lõpetad pingutuse ja sõidu lõpp siis, kui astud rattalt maha. Sinna vahele peaks jääma 5 - 10 - 15 min, e. seni kuni hingamine taastub.
6. Sõidetakse liiga suurtel käikudel. Rusikareegel on, et kadents peaks olema 90 p/min. Vali käigud vastavalt sellele.

Allikas : MTB Action 2003 May, lk 77/78.
NB. Tõlkida ei viitsinud, panin rohkem mälu järgi.

ma lisaks siia veel ühe asja, millele samuti mba mingi aeg viitas:
- planeeritud tugevatel trennipäevadel tehakse liiga kergelt ja järgnevatel puhkepäevadel liiga tugevalt.

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 11. 07. 2003. 12:26

tarmo kirjutas:no siis on vist läbi müüdud. helista sport.med.keskusesse, äkki seal on veel.
Bingo! Raamat olemas. Lisaks sai soetatud veel "Teadmisi sportlase toitumisest" R.Jalak, V.Ööpik, M.Mardna hind 50.-

BTW - thnx m8!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 11. 07. 2003. 12:31

Peeter kirjutas:
tarmo kirjutas:
Bingo! Raamat olemas. Lisaks sai soetatud veel "Teadmisi sportlase toitumisest" R.Jalak, V.Ööpik, M.Mardna hind 50.
sealt ma lugesin välja ühe huvitava asja - värsket kurki ei tasu enne võistlust süüa - ei seedi ära :?: oli pandud ühte patta seente jms. raskesti seeditavate toitudega.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 11. 07. 2003. 12:42

Peeter kirjutas:
tarmo kirjutas:no siis on vist läbi müüdud. helista sport.med.keskusesse, äkki seal on veel.
Bingo! Raamat olemas. Lisaks sai soetatud veel "Teadmisi sportlase toitumisest" R.Jalak, V.Ööpik, M.Mardna hind 50.-

BTW - thnx m8!

kustkohast selle siis lõpuks said?

olen isegi raamatupoodidest taolist kirjandust vaadanud kuid mis spordiga seotud on ainult a?la raske või kergejõustiku ajalugu.

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 11. 07. 2003. 20:26

Rom kirjutas:
Peeter kirjutas:
tarmo kirjutas:no siis on vist läbi müüdud. helista sport.med.keskusesse, äkki seal on veel.
Bingo! Raamat olemas. Lisaks sai soetatud veel "Teadmisi sportlase toitumisest" R.Jalak, V.Ööpik, M.Mardna hind 50.-

BTW - thnx m8!

kustkohast selle siis lõpuks said?

olen isegi raamatupoodidest taolist kirjandust vaadanud kuid mis spordiga seotud on ainult a?la raske või kergejõustiku ajalugu.
Spordimeditsiini keskusest, Tondi tänaval Audentesega ühes majas.

Vasta

Mine “Treening”