Liiga madal pulss?

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Liiga madal pulss?

Postitus Postitas margus v » 28. 05. 2005. 08:35

Käisin eile Tallinna maratoni rajaga tutvumas,Kõrvemaal.Olime neljakesi ja tempo oli nagu ühistreeningutel ikka-või natuke aeglasem.
Suur oli minu imestus kui ring täis sai.Keskmine pulss oli ainult 127 ja max 165.Keskmisest saan veel kuidagi aru aga max?
Lisan juurde,et enne lõppu, umbes 5 km.tundsin jalgades meeletut powerit ja tulistasin üksinda ees minema.Teadsin,et raja viimane osa pidi olema kõige raskem.Lasin siis täiega.Lõpetades oli nii hea tunne,et sõidaks kasvõi ühe ringi veel.
Hakkasime siis pulsinäite omavahel võrdlema ja imestan,et max on ainult 165.
Mulle püüti selgeks teha,et organism on mul nii väsinud,et süda ei jõuagi rohkem lüüa :roll:
Palun nüüd spetsialistide abi:Kas tõesti max pulss on sellepärast nii madal,et organism on üle kurnatud?
Peale Nissan maratoni ( mis toimus 4 päeva tagasi) olen 55 km.aeglase tempoga treeninud.Sellest nagu väsimust ei tekki.
Ja veel: Max pulss võistluste ajal on olnud 181-194 lööki/min.Vanus M-40
Viimati muutis margus v, 28. 05. 2005. 23:03, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 28. 05. 2005. 08:44

mul on sama jama juba 2 aastat. 2003 oli max pulss laboris 180, võistlustel 174-177, mullu võistlustel 169-173, sel aastal on juba raskusi 170 kätte saamisega. läbisõit aastas ca 4500. samuti M40.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 28. 05. 2005. 10:54

See on normaalne. Mul on ka kahe viimase aastaga maks pulss 7 pügalat kukkunud - mootor läheb ökonoomsemaks. Teiseks ühistreeningul ongi pulss alati madalam, kui võistlustel. Ning eks väike väsimus võib ikkagi sees olla - raskest tööpäevast või mis iganes.

classic
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 26. 02. 2005. 22:33

:

Postitus Postitas classic » 28. 05. 2005. 14:50

kui ikka max on tavaliselt sinna 190 kanti ja nüüd üle 165 ei läinud siis on ikka suht kindlalt väsimus sees.
Aga mis hommikune pulss teeb?

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Postitus Postitas Loom » 28. 05. 2005. 15:55

Mul on ka mõnel päeval olnud pulss 10-15 lööki madalam kui muidu. Ise nagu tead juba, millisel raskusel mis pulss peaks olema, aga pulsokas näitab palju madalamat numbrit. Arvasin siiani, et see tuleb sellest, et paar päeva varem on tehtud kõvem treening ja nüüd avaldub mingil moel väike superkompensatsioon, aga siis hoopis väsimusest?

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 28. 05. 2005. 18:26

See kui maks pulss kukub 7-10 lööki mõne aasta jooksul otseselt ökonoomsust ei näita. Ökonoomsust näitab mingil kindlal kiirusel pulsi alanemine. Pigem on maks pulsi langus seotud treeningute vähesusega maks intensiivsusel. Ehk siis kui pidevalt 130, 150, 160 pulsil treenida siis on raske viia organismi maks pingutusse, kui teda eelnevalt selleks kohandatud pole. Loomulikult mängib siin rolli ka treeningväsimus või kehvema variandi puhul ka ületreening.

Oma maks pulssi võistlustel määrata on siiski väga raske. Selle saab siiki laboris määrata. See, et pika tõusu lõpus pulss maksist 10 lööki madalam on ei näita maks pulssi, vaid nt. kui jalad piimhapet täis siis ei olegi võimalik maks pulsi intensiivsusel vändata.

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Mõned vastused ja seletused

Postitus Postitas margus v » 28. 05. 2005. 20:04

Selgituseks Kirsale:Ühistreeningut tegime 45 km.Tundes,et powerit on üle laksasin 5 kilti enne lõppu eest ära.Need viis kilti sõitsin täiega.Ikkagi pulsi max 165?
Vaatasin praegu järele,et 8.mail Author Cupil olid pulsinäidud (samal rajal-vähemalt lõpp on sama) max 183 ja keskmine 170.Keskmisest saan aru-üks on võistlus,teine trenn.(170/127)
Vastuseks Classicule:Hommikul lamades voodis on pulss 48-52 lööki/minutis.10 sekundit pärast püstitõusmist olen "saavutanud"115-120 lööki/minutis.Tean,et mida väiksem vahe-seda parem.
Siit ka küsimus:Kui hommikul lamades voodis on pulss 52 ja püstitõustes 117 kas nii suur vahe on väga halb?Mida see suur vahe näitab?
Aga teema algatasin sellepärast,et tahan teada kas liiga madal pulsi max on tingitud ületreeningust?Võib see nii olla :shock: Keha ja vaim on küll valmis veel kaks korda niipalju treenima,kahjuks ei jätku aega.Viimase lausega tahan öelda,et mingit väsimust ise küll ei tunne.

Lisan:pulsoka viga ei saa olla,kasutasin kahte erinevat firmat ja tulemus mõlemal sarnane.
Viimati muutis margus v, 28. 05. 2005. 23:09, kokku muudetud 2 korda .

classic
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 26. 02. 2005. 22:33

:

Postitus Postitas classic » 28. 05. 2005. 21:54

kui ikka hommikul lamades/ püsti pulsi vahe nii suur on siis võta midagi ette, muidu Sa seda hooaega edukalt lõpuni ei sõida. Minuarust koputab Sulle üks suur " paneel " juba vaikselt uksele.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Re: Mõned vastused ja seletused

Postitus Postitas Lauri » 29. 05. 2005. 00:16

seattoledo kirjutas:Lisan:pulsoka viga ei saa olla,kasutasin kahte erinevat firmat ja tulemus mõlemal sarnane.
Äkki on viga oli halvas ühenduses vöö ja keha vahel. Mul ka vahel treeningul näitab ulme madalaid numbreid ja pulss stabiilne, kuigi koormust tõstan.
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
hassar
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 06. 04. 2004. 08:07

Postitus Postitas hassar » 11. 06. 2005. 21:03

Kui hommikul on lamades ja püstise pulsi vahe juba 15 lööki on tegemist väsimuse ja ületreeningu nähtudega. puhka ja taastu muidu oled varsti augus

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 11. 06. 2005. 22:09

Kui ma ei suudaks endal pulssi mitte mingi nipiga üle 165 ajada siis oleksin kindlalt augus või ületreenituse äärel. Reeglina on suutmatus kõrge pulsiga pingutada märk mingist väsimusest, mis ei pruugi olla ületreenitus. Kui tahame superkompensatsiooni siis on see isegi taotluslik.

Oma absoluutset maksimumi (197) olen ainult laboritingimustes näinud. Treeningutel-võistlustel on max näitajad jäänud 190-192 peale, mis on juba all out effort. Anaeroobne lävi hetkel u. 184 l/min. Aga nagu Tõeline Siga ütles loeb liikumiskiirus mingil intensiivsusel. Praegu tuleb 184 l/min juba üsa kergelt rauda aga kuna treeninud olen vähem siis on liikumiskiirus nendel pööretel väiksem kui paljudel eelnevatel aastatel. Vähemalt ma arvan nii.

Mishkin
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 23. 05. 2005. 17:42

Postitus Postitas Mishkin » 16. 06. 2005. 17:04

hassar kirjutas:Kui hommikul on lamades ja püstise pulsi vahe juba 15 lööki on tegemist väsimuse ja ületreeningu nähtudega. puhka ja taastu muidu oled varsti augus
Omast käest tean öelda et kui hommikul lamades ja püsti pulsi vahe 15 lööki, siis ei ole alati tegu väsimusega vaid põhjus võib olla ka heas vormis;) ja hommikuste pulsside pealt ei saa alati kogu tõde kah välja lugeda. Tulex enesetunnet kah usaldada vahest.

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 16. 06. 2005. 17:45

Mishkin kirjutas:
hassar kirjutas:Kui hommikul on lamades ja püstise pulsi vahe juba 15 lööki on tegemist väsimuse ja ületreeningu nähtudega. puhka ja taastu muidu oled varsti augus
Omast käest tean öelda et kui hommikul lamades ja püsti pulsi vahe 15 lööki, siis ei ole alati tegu väsimusega vaid põhjus võib olla ka heas vormis;) ja hommikuste pulsside pealt ei saa alati kogu tõde kah välja lugeda. Tulex enesetunnet kah usaldada vahest.
eeh, siin räägiti ju 52 vs 117 (see ei ole ju 15 lööki vahe). mulle tundub kül asi natuke nadi, kui juba püstitõusmine ajab su südame pea sama ärevaks, kui treenides (127). kui see on sul alles tekkinud, siis vbla mingi kerge (või ka mitte kerge) haigus kallal. samas selle 165 max pulsis pole midagi imelikku, kui sa peale seda tundsid ennast superhästi. kui su max oleks oluliselt kõrgem olnud, siis oleks ka tunne suht väsinum olnud.

Kasutaja avatar
hassar
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 06. 04. 2004. 08:07

hommikune pulsi vahe

Postitus Postitas hassar » 19. 07. 2005. 22:55

hommikust pulssi mõõdetakse ikka lamades ja siis püsti tõustes 1 min pärast ja, kui siis on vahe üle 15 löögi on aeg pidurit tõmmata muidu oled vasrti augus

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Re: hommikune pulsi vahe

Postitus Postitas tõeline siga » 20. 07. 2005. 10:25

hassar kirjutas:hommikust pulssi mõõdetakse ikka lamades ja siis püsti tõustes 1 min pärast ja, kui siis on vahe üle 15 löögi on aeg pidurit tõmmata muidu oled vasrti augus
aga äkki oli hoopis uni kehv, või jäi õhtusöök kasinaks või on õhtul kohtamine tulemas. Kui asi nii lihtne on siis küsiks veel kui kaua see varsti on kui auk tekib ja kui palju pidurit tõmmata. Äkki tõmban liiga palju ja ei saa pärast enam mootorit üldse käima.

Hommikune pulsi muutus sõltub ikka nii paljudest asjadest, et mingeid kahtlusi treeningu efektiivsuses saab teha alles siis kui kõik muud võimalused on välistatud ja neid võimalusi kahe käe sõrmedel on üsna raske üles lugeda.

JannoR
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Postitus Postitas JannoR » 20. 07. 2005. 12:29

Vahet ju pole mis täpselt hommikuse pulsitõusu on põhjustanud, reageering peaks sellele ikkagi sarnane olema- koormust tagasi tõmmata. Lihased ja südameveresoonkond taastuvad koormusest erineva kiirusega ja võibolla pole lihtsalt lihased piisavalt kiiresti taastunud? Kui sellisel juhul taastustreeninguga üle pingutada, siis tulemuseks on veelgi aeglasem taastumine. Omast käest tean, et sellisel juhul ei pruugi väsimus tõesti välja paistagi, aga süda peksab kui põrguline. Suurim lollus millega sel aastal olen hakkama saanud oli see, et peale Nissanit oli nii hea tunne, et tegin paar tundi peale võistlust veel mõnusa jooksuotsa... ja siis olin poolteist nädalat omadega augus :roll:

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 20. 07. 2005. 13:13

No kui ainult poolteist nädalat "augus" ollakse, siis reeglina on see aeg piisavalt lühike, et tekiks ka superkompensatsiooniefekt, nii, et antud juhul ei pruukinudki tagajärjed halvad olla. Samas tulles tagasi teema juurde see kui sa paar ööd halvasti magad ja hommikul ka pulsi vahe üle 15 löögi siis see pole küll mingi põhjus treeningute alandamiseks. Minu point lihtsalt selles, et enamus põhjusi, mis tingivad pulsi variatiivsuse hommikul pole piisavad, et teha muutusi treeningutes.

JannoR
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Postitus Postitas JannoR » 20. 07. 2005. 13:54

tõeline siga kirjutas: Minu point lihtsalt selles, et enamus põhjusi, mis tingivad pulsi variatiivsuse hommikul pole piisavad, et teha muutusi treeningutes.
Tahaksin sinuga siiski vaielda :? Mistahes selle pulsi variatiivsuse ka põhjustas sellel on mõju ka üldisele taastumise kiirusele. Kui ntx tööpinged kasvavad üle pea ja hommikul pulss kõrge, siis see on fakt millest ei saa mööda minna ja kindlasti tasuks kaaluda koormuse vähendamist. Ma ei rääkinud püsivast vähendamisest, võibolla piisab ka ühest päevast? Sest väsimusel on kuhjuv iseloom ja pealegi ei saa meiesuguste harrastajate puhul (püüdmata alahinnata teiste foorumlaste füüsilist võimekust) ettevaatusabinõuna võetud lisapuhkepäev kuigi palju kahju tuua :!:

Veidi kulunud lüke küll kogu aeg mountainbikers bible'ile viidata, aga Friel kirjutab samast asjast :idea:

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 20. 07. 2005. 15:09

Vastupidavustreening tekitab pulsi langust, samuti kui tekib ületreening, mis on põhjustatud vastupidavustreeningu poolt, tekib pulsi langus, pulsi variatiivsus ei pruugi muutuda või isegi langeb. Kui nüüd treeningutes muutust ei toimu oled varsti õhtal nagu siin varem väidetud. Ehk siis niiöelda positiivne pulsi variatiivsus on hoopiski negatiivne.

PS. See ei ole väljamõeldud juhus. Ja loomulikult, kui vähegi kahtlus liigses treenimises on parim lahendus puhkepäev.

Ja veel pulss võib hommikul varieeruda ka ilma treeninguta. Mis siis teha? Kas töö stress on nii suur, et treenida ei võigi? :roll:

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 07. 06. 2006. 19:46

Max pulss u 200, anaeroobne lävi ise määratuna 175 (30 min test), võistluste keskmised u 180-185.

Frieli piiblist järge ajades näitab P2 pulsivahemikuks 144-156. Kevadel trenni alustades peab end tagasi hoidma, et selles vahemikus püsida. Nüüd aga on pulss kõigest 120-135 vahel, liikumiskiirus selle juures aga piisavalt suur (MTB'ga u 25-30 km/h). Tabelis toodud 144-156 treenimine enam ei õnnestu, lihtsalt ei lähe pulss nii üles Või kui algul üritan sellist pulssi hoida, siis varsti vajub ikka alla.

Kas see on normaalne treeningu tulemus (Kirsa öeldud ökonoomsus)? Teengi madalama pulsiga edaspidi või peab rohkem "kangutama"? On nii madala pulsil piisav treeningu effekt (Frieli tabeli järgi ju taastav treening)? Või olen kogni kurnatud või ületreenitud (viimast ei taha selliste väikeste mahtude juures uskuda).

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 07. 06. 2006. 20:10

Treenitus ja väsimus ühekorraga.
Lisaks ka vaimne "siiber", sest minu teada teed sa enamasti üksi.
Kui madal pulss on tõsine probleem, siis treeni harvemini, aga kõvemini - st. puhka välja ja siis mine joonelt metsa, küll näed suuri numbreid jällegi.
Aga seltskonna võid ka otsida treeningute ajaks.

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 07. 06. 2006. 20:43

Ka selline "isemääratud" an lävi ei pruugi täpne olla.

Ja juhul kui selliste madalate pulssidega treeningutega liialdada siis võib see olla loogiline tagajärg. Organism harjub selle tööga ja veidi intensiivsust tõstes hakkab tõrkuma.
BRAINDEAD AND HAPPY

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 07. 06. 2006. 22:38

tõeline siga kirjutas:Ka selline "isemääratud" an lävi ei pruugi täpne olla.

Ja juhul kui selliste madalate pulssidega treeningutega liialdada siis võib see olla loogiline tagajärg. Organism harjub selle tööga ja veidi intensiivsust tõstes hakkab tõrkuma.
no kui nüüd treeningmahte vaadata (kasutaja kodukalt), siis liialdamisest on küll asi kaugel...

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 08. 06. 2006. 07:00

velosipedist kirjutas: no kui nüüd treeningmahte vaadata (kasutaja kodukalt), siis liialdamisest on küll asi kaugel...
Liialdamisest on tõesti asi kaugel. Pigem vastupidi. Kevadel hakkan pihta suurte plaanidega, kuid vaimne "siiber" ja tööpäev väsitavad nii ära, et mahud jäävad ikka väikseks....liiga väikseks.
tõeline siga kirjutas:Ka selline "isemääratud" an lävi ei pruugi täpne olla.
Ei pruugi muidugi täpne olla. Kuid võistluste keskmine on 182-185. Vaevalt, et ma punases kogu aja sõidan.
Kirsa kirjutas:Treenitus ja väsimus ühekorraga.
Lisaks ka vaimne "siiber", sest minu teada teed sa enamasti üksi.
Kui madal pulss on tõsine probleem, siis treeni harvemini, aga kõvemini - st. puhka välja ja siis mine joonelt metsa, küll näed suuri numbreid jällegi.
Aga seltskonna võid ka otsida treeningute ajaks.
Siiber on tõesti. Aigariga (ja veel kellegi tundmatuga) sai eile jõud ühendada. Kindlasti tuleb kasuks ja saab seda edaspidigi tehtud (Aigaril sama mure)
Kui harva see harva oleks? 2-3 korda nädalas?

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 08. 06. 2006. 09:20

velosipedist kirjutas:
tõeline siga kirjutas:Ka selline "isemääratud" an lävi ei pruugi täpne olla.

Ja juhul kui selliste madalate pulssidega treeningutega liialdada siis võib see olla loogiline tagajärg. Organism harjub selle tööga ja veidi intensiivsust tõstes hakkab tõrkuma.
no kui nüüd treeningmahte vaadata (kasutaja kodukalt), siis liialdamisest on küll asi kaugel...
Võibolla ma ei osanud vaadata aga kodukal ma ei leidnud ühtki sõna treeningute intensiivsuse kohta.
BRAINDEAD AND HAPPY

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 08. 06. 2006. 11:00

tõeline siga kirjutas:
Võibolla ma ei osanud vaadata aga kodukal ma ei leidnud ühtki sõna treeningute intensiivsuse kohta.
Ei olegi. Pole vaja teistel liiga palju kah teada. Abistajatele võin personaalselt anda.

Vasta

Mine “Treening”