Kaal

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Mr.Crazzy
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 15. 06. 2005. 19:10

Kaal

Postitus Postitas Mr.Crazzy » 15. 06. 2005. 19:19

Tervist!

Olen siin foorumis esimest korda. Tahtsin küsida paar asja. Nimelt olen ma rattaga sõitnud ühe nädala, igapäev 40KM. Enne sõin ma 0,5l jäätist igapäev ega teinud mingisugust trenni. Nüüd 1 tükike ?okolaadi päevas.
Olen 14 aastane, kaalusin 96,9. Ühe nädalaga võtsin ma alla 2kg. Söön ma väheste koguste kaupa. Kas sellest piisab, et suve lõpuks oleks ma 75kg ? Unustasin öelda, ma teen iga tund 20 kätekõverdust, 20 kõhulihast.

aivar06
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 02. 04. 2004. 18:49

Postitus Postitas aivar06 » 15. 06. 2005. 19:33

sellise murega tuleb sul küll kolida ümber http://www.amazon.ee foorumisse

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kaal

Postitus Postitas erikr » 15. 06. 2005. 19:41

Mr.Crazzy kirjutas:Tervist!

Olen siin foorumis esimest korda. Tahtsin küsida paar asja. Nimelt olen ma rattaga sõitnud ühe nädala, igapäev 40KM. Enne sõin ma 0,5l jäätist igapäev ega teinud mingisugust trenni. Nüüd 1 tükike ?okolaadi päevas.
Olen 14 aastane, kaalusin 96,9. Ühe nädalaga võtsin ma alla 2kg. Söön ma väheste koguste kaupa. Kas sellest piisab, et suve lõpuks oleks ma 75kg ? Unustasin öelda, ma teen iga tund 20 kätekõverdust, 20 kõhulihast.
kõige tähtsam on see, et on tahtmine ja eesmärk, kuid....
suht julmad eesmärgid. 20 kg 10-11 nädalaga pole minu arust kõige tervislikum.
kätekõverdused ja kõhulihaseharjutused iseenesest pole ju pahad harjutused kuid sellega treenid vaid paari lihashruppi, lühidalt ja intensiivsel koormusel. rasvapõletamine toimub üldisel füüsilisel koormusel pika kestusega (üle 2,5h) madalal pulsil (sinu puhul ehk umbes alla 150 l/min). seega, loeb treeningu aeg, mitte läbitud vahemaa.
järgmiseks see, et alla võetakse söögilauas, mitte trennis. seega on vaja üle käia see mida sööd, millal sööd, kui palju sööd. nälgida ja närutada ei tohi. söögikordi 4-5. kõige kaloririkkam söögikord hommikul, seejärel langevas joones õhtu poole, viimasel 1-2 söögikorral minimaalselt süsivesikuid ja rasvu juba.
ehk mõni targem poetab ka midagi sekka kuid ainult selle foorumi peale hea nõu saamisel ei maksa loota. kuigi siin on mehi kes on samas suurusjärgus maha võtnud.
Viimati muutis erikr, 16. 06. 2005. 07:48, muudetud 1 kord.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 15. 06. 2005. 20:13

sellise kaalu/aja suhtega kaalulangetamine on karm jah.

oma kogemus 1,5 aasta tagant. oli vaja saada 89 pealt võimalikult alla. oli talvine aeg. 1,5 kuuga sain kaalu 83 peale. selleks läks palju salatit ja porgandit (suht kalorivaene söök seega, päris näljutamise peale ei läinud) ning kõvasti mahutrenni, milleks minu puhul oli jooksmine ja suusatus. tihti ja järjepidevalt pikad otsad häästi rahulikult, et rasv põleks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
andrust
Rattur
Postitusi: 128
Liitunud: 23. 03. 2003. 11:04

Postitus Postitas andrust » 15. 06. 2005. 21:36

Minu kogemus pea 5 aasta tagant. Võtsin 2 kuuga suve lõpus ka 89kg pealt 11 kg alla. Kuigi ratta ost ja sellega sõitma hakkamine oli toetav tegur, siis ise usun et tegelikult saavutasin selle kaalulanguse söögi korrigeerimisega ja lihtsalt tahtmisega mitte teiste käest rattasõidus niimoodi "ära saada" :wink: :P
See on kindlasti küllaltki individuaalne, aga minule see mingeid vaevusi ning muud ebameeldivusi ei põhjustanud, ainult rõõm oli see mis jäi!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 15. 06. 2005. 22:01

andrust kirjutas:See on kindlasti küllaltki individuaalne, aga minule see mingeid vaevusi ning muud ebameeldivusi ei põhjustanud, ainult rõõm oli see mis jäi!
2 kuud =8 nädalat, 11/8=1,375 kg/nädalas. üks edukas praktik soovitab 0,5 kg nädalas. teemaalgataja soovib 21,5 kg 11 nädalaga mis teeb ca 2kg nädalas. tähtis on kaotada rasva mitte lihast. väidetavalt suudab organism nädalaga saada hakkama ca 0,5 kg talletatud rasva ärapõletamisega. ülejäänud kaalulangus tuleks juba lihaste jms arvelt.
ok, ma pole spetsialist.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 16. 06. 2005. 07:44

Kõigepealt algab see iseenda tundmisest. Kui oluline on söömine sinu jaoks. Ilmselt on see midagi nauditavat, nauding. Pead selle naudingu asendama millegi muuga. Rattasõit ja jalutamine sobivad ideaalselt. Siis veel on oluline näljataluvus. Esimeste nädalate jooksul on raske, kuna pole harjunud teistsuguste toitudega või väiksemate toidukogustega. Suvel on eriti raske, sest rasvane grillliha ja muud sellised asjad tekitavad tohutult isu. Siin foorumis on raske kõiki tarkusi saada. Soovitan selle asemel lugeda tarku raamatuid. Nt. sellist raamatut
või siis hea oleks osta ka Polari WM seeria kell, millega saad kaasa veebipõhise kaloripäeviku kasutusõiguse. Seal on väga mugav endale päeva/nädala/kuu toidukava koostada, lohistades hiirega eri toidud ja toiduained sobivale ajale. Mugavam, kui mingi kaalujälgijate punktisüsteem ja samas adekvaatsem. Arvutab kokku kalorid ja näitab, palju on üle või alla soovitava koguse. Kell arvutab sulle sobiva päevase kaloraa?i ja nädalase treeningmahu, mida iga nädal korrigeeritakse. Polari kellaga antakse kaasa ka eelpoolmainitud raamat. Peale seda jääb sul üle ainult endal tugev ja järjekindel olla, sest päeviku pidamine ja plaani järgimine on asja juures kõige raskemad. Miinus on ka see, et päeviku kasutamiseks peab olema arvuti ja internet.

P.S. üks tükike ?okolaadi (ca 7 g) päevas on tegelikult päris tark otsus:) kõike ei ole vaja absoluutse miinimumini piirata, oluline et päevast vajatavat kalorihulka ei ületataks.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 16. 06. 2005. 08:06

kui põlved ja süda kannatavad, siis on jooksmine rattasõidust ajaefektiivsem kaalulangetaja. 1h metsajooksu = u. 2h rattatrenni.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 16. 06. 2005. 08:06

Omal kogemus selline: jaanuari lõpus võtsin trenni tõsiselt käsile (eesmärgiks oli hea tulemus Viljandi järvejooksul). Kuna joosta suure vatsaga raske, siis seadsin eesmärgiks, et pean saama 86 kilo pealt alla 80kg. 1. maiks oli käes 82 kg, seega jäi eesmärk selles osas saavutamata (samas tuli minu kohta ülihea tulemus järvejooksul (y)). Praeguseks olen 80 kilo kätte saanud - seega kaotasin 4 kuuga 6 kg ehk 0,38 kg/nädalas. Ja see tuli suurel määral menüüd korrigeerides, millega käis koos mahutreening (mõõduka tempoga jooks ~1h korraga, hiljem ka pikad rattaotsad). Menüüs läksin üle strateegiale, et söögikordade vahele närisin porgandit, kaalikat, jõin suht palju VETT, sõin ka suht palju rosinaid (pidavat südamele hästi mõjuma), kui nälg hakkas peale tulema, siis ka paar viilu näkileiba ei tee paha (hästi kuidainerikkad!). Müsli ja jogurt on ka suured sõbrad. Samas sõin hommikust ja lõunat korralikult. Lihtsalt ei tohi söögikordade vahale pikki pause jätta ja tühja kõhu tunnet tuleb vältida. Kui söd väiksemaid portse ja tihedamini, siis hakkab pika peale magu vaikselt kokku tõmbuma (vastupidine juhtub siis kui sööd harva ja korraga väga palju -> magu venib välja).

Olen lugenud veel sellist artiklit, et paljud sportlased, kellele kaal on väga oluline (maadlejad näiteks, kes võivad valesse kaalu kukkuda), pidavat ennast "kaalu viima" vee joomise vähendamisega. Seega viiakse suur osa veest rakkudest suhteliselt kiire aja jooksul välja. Tulemuseks on väiksem kaal, kuid samas langev füüsiline võimekus. Ehk siis ei soovitatud sellist taktikat (lisaks on tulemus ka suhteliselt lühiajaline).

Kindlasti ei tohi kaalu alandamine olla eesmärk omaette, kinnisidee. Sellega peaks koos käima ka mingid toetavad eesmärgid. Olgu need siis sportlikud, näiteks. Minul oli motivaatoriks järvejooksu hea tulemus, ja kui see tulemus saavutatud oli, siis oli ikka MEGA hea tunne küll. Järgmine siht on Tartu Rattamaraton, mille nimel on töö vaikselt alanud :) Aga ära ennast piina ja selline kiire kaalu alandamine on võimalik ainult väga lühiajaliselt, mingilt maalt alates hakkad sa jõudma oma normaalkaalu alasse ja seal on iga täiendava kilo kaotamine järjest raskem. Ja nagu juba mainitud eelkirjutajate poolt: kätekõverdused ja kõhulihaste harjutused pole kõige tõhusamad rasva põletuseks (mitte, et nad kasulikud poleks!).
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 16. 06. 2005. 09:38

Küsija on 14-aastane ja kuna tegu veel kasvava organismiga, tuleb igasugu dieetidega äärmiselt ettevaatlik olla.

Hakatuseks sobiks ehk tõepoolest valem: iga päev - 0,5 l jäätist + 40km ratast ja midagi ekstreemsemat polegi vaja.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 06. 2005. 10:07

Märt kirjutas: Siis veel on oluline näljataluvus. .
Näljataluvus ei ole absoluutselt oluline. Esimest korda kuulen et kaalu langetamisel peab nälgima või pidevat tühja kõhu tunnet taluma. Meie - ja naaberklubis mehi, kes peale kevadist toitumiskoolitust on alla võtnud 5 - 8 kg ja seda mitte vähem söömise arvelt :!: vaid selle arvelt mida ja millal süüakse. See kuidsas need mehed nüüd liiguvad on juba teine teema... 8) :wink:

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 16. 06. 2005. 11:04

Miks siis itaallased, hispaanlased, prantslased, hiinlased, jaapanlased eriti paksud ei ole - neil on ju tavaks korralikud mitmekäigulised õhtusöögid. Pluss lõunaeurooplastel veel pool pudelit veini otsa?

Enda viimase aja menüü on järgmine:

Hommikul 2-3 võileiba vorsti ja juustuga, kui on, siis ka kausike (u.100-150g) Familia "rulluisutaja" müslit piimaga, tass kohvi.

Lõunaks midagi Torupilli Selverist, näiteks üks Karumsi kohuke, 100-150g lihatükk, 200g salatit. Kõrvale joon vett. Vahest läheb ka shokolaad (6 kroonine).

Õhtuks (u. 18-21 vahel) - kogus ja menüü sarnane lõunasöögile.

Mida peaks siit musta nimekirja panema? Kala peaks rohkem sööma, aga vähemalt Selveris on filee hind :cry: ja siis ka veel luudega.

Kui raha ei oleks takistuseks, siis milline Tallinna restoran on oma menüüga kõige ideaalsem ratturile, kes ka kaalu tahab kontrolli all hoida?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 06. 2005. 11:33

restoran? :roll: enne ostan titaanist sadulaposti kui lähen restorani sööma.
mina teen kodus ise süüa kui naine ei tee. töö juures on ka õnneks normaalne ja talutava valikuga soodne söökla.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

inc
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 20. 12. 2003. 23:20

Postitus Postitas inc » 16. 06. 2005. 11:52

LauriA kirjutas: Enda viimase aja menüü on järgmine:

Hommikul 2-3 võileiba vorsti ja juustuga, kui on, siis ka kausike (u.100-150g) Familia "rulluisutaja" müslit piimaga, tass kohvi.
Kunagi juhtusin Mihkel Zilmeri loengusse, kes väitis, et vorstivõileib hommikuks ei ole just kõige parem söök. Liiga rasvane. Ning hommikul on vaja kiiresti maksa glükogeenitase üles ajada, milleks sobivad kõige paremini süsivesikud. Niiet söö parem paar moosisaia ja vorstleib jäta lõunaks. Sellest peaks olema raamatus kah juttu "Mõistlik söömine" vms...

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 16. 06. 2005. 13:27

tarmo kirjutas:
Märt kirjutas: Siis veel on oluline näljataluvus. .
Näljataluvus ei ole absoluutselt oluline. Esimest korda kuulen et kaalu langetamisel peab nälgima või pidevat tühja kõhu tunnet taluma. Meie - ja naaberklubis mehi, kes peale kevadist toitumiskoolitust on alla võtnud 5 - 8 kg ja seda mitte vähem söömise arvelt :!: vaid selle arvelt mida ja millal süüakse. See kuidsas need mehed nüüd liiguvad on juba teine teema... 8) :wink:
võtsid lause suvaliselt teksist välja ja võib-olla oligi kahetimõstetav. mõtlesin näljaTUNNET. pidevast nälgimisest ei maininud sõnagi. näljaTUNNE tekib ESIMESTE NÄDALATE jooksul kasvõi sellest kui päevas paar korda täislaadungi saamisega harjunud maole hakata andma väiksemaid portsjoneid. või kui oled harjunud grillkana rasvase maitsega, siis kergemaid toite, nt värskeid salateid süües ei pruugi alguses isu rahuldada (kuigi kõht on täis).

samas sinu postitus ei andnud teema algatajale mingit lisaväärtust praegu.

soovitasin ka allikat, kus kõik vajalik kirjas on. võtsin ise kevadel nende samade materjalide abil samuti 5 kg alla.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 06. 2005. 14:03

Andrus K kirjutas:kui põlved ja süda kannatavad, siis on jooksmine rattasõidust ajaefektiivsem kaalulangetaja. 1h metsajooksu = u. 2h rattatrenni.
sama mõte siin, kuid pigem ei soovitaks metsajooksu. metsajooks on üldjuhul joostava pinnase osas pulssi kergitav - ebatasasus (reljeef, juurikad jne) ning kate (pehme liiv jne) segavad rütmi ja ajavad pulsi üles. see minu praktika. kõige ühtlasem ja parem on joosta siledal asfaldil (nt Kakumäe ringil). Harku kruusakad on vast ka variant (omamoodi metsajooks).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 16. 06. 2005. 14:09

Mati kirjutas:
Andrus K kirjutas:kõige ühtlasem ja parem on joosta siledal asfaldil (nt Kakumäe ringil). Harku kruusakad on vast ka variant (omamoodi metsajooks).
Ühtlasem küll aga mis su põlved ja selg sellest pärast arvavad? Peavad olema suht head tallad tossudel, et asfaldil tervisekadudeta joosta. Aga on ka kuldne kesktee metsajooksu ja asfaldijooksu vahel - pargijooks. Emotsionaalselt on kahtlemata huvitavam joosta kuskil looduses kui kuskil asfaltteel.
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 16. 06. 2005. 14:23

sqber kirjutas:
Mati kirjutas:
Andrus K kirjutas:kõige ühtlasem ja parem on joosta siledal asfaldil (nt Kakumäe ringil). Harku kruusakad on vast ka variant (omamoodi metsajooks).
Ühtlasem küll aga mis su põlved ja selg sellest pärast arvavad? Peavad olema suht head tallad tossudel, et asfaldil tervisekadudeta joosta. Aga on ka kuldne kesktee metsajooksu ja asfaldijooksu vahel - pargijooks. Emotsionaalselt on kahtlemata huvitavam joosta kuskil looduses kui kuskil asfaltteel.
Emotsionaalselt on huvitavaim orienteerumine, nii joostes kui rattaga... Pulsi ajab metsajooks muidugi suht kergesti üles, kuid kuni kaarti veel ladusalt ei loe, ei vii kiirustamine kuhugi.

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 16. 06. 2005. 14:37

Arbo kirjutas:Emotsionaalselt on huvitavaim orienteerumine, nii joostes kui rattaga... Pulsi ajab metsajooks muidugi suht kergesti üles, kuid kuni kaarti veel ladusalt ei loe, ei vii kiirustamine kuhugi.
Sorry OT pärast, ma enam nii ei tee aga ... Peab olema hea nrävikavaga inimene, et esmakordsel proovimisel orienteerumine emotsionaalselt nauditav oleks. Kui ikka oled kuskil kahe kuuse, ühe kase ja väikese kivi juures ja kaardi järgi peaks olema järv või liivapaljand... Tegelikult ma kadestan orienteeruijaid, hea meelega ragistaks isegi metsas kaardi järgi. See aga nõuaks suuremat pühendumust ja olemasolevate harrastuste kõrvale see enam ei mahu :( Nii palju siis orienteerumisest ja OT'st, ärge teised sellele libedale offtopicu teele minge ;) Minge parem mingile jooksuteele või rattateele või metsa(teele) 8)
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 16. 06. 2005. 14:45

sqber kirjutas:... Peab olema hea nrävikavaga inimene, et esmakordsel proovimisel orienteerumine emotsionaalselt nauditav oleks ...
Hea sõber, mis asja sa jahvatad.
Kaardi lugema õppimine ja kompassiga mängimine pole mingi tuumafüüsika.
Võtad hakatuseks C-raja ja tuld.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 06. 2005. 20:53

Märt kirjutas: võtsid lause suvaliselt teksist välja ja võib-olla oligi kahetimõstetav. mõtlesin näljaTUNNET. pidevast nälgimisest ei maininud sõnagi. näljaTUNNE tekib ESIMESTE NÄDALATE jooksul kasvõi sellest kui päevas paar korda täislaadungi saamisega harjunud maole hakata andma väiksemaid portsjoneid. või kui oled harjunud grillkana rasvase maitsega, siis kergemaid toite, nt värskeid salateid süües ei pruugi alguses isu rahuldada (kuigi kõht on täis).

.
ei teki mingit näljatunnet kui sööd väiksemaid portsjoneid või lahjemat toitu. süüa tuleb tihedamini :!: ise söön 5, vahel ka 6 korda päevas. muidu ei jõuaks ju tööl käia, trenni teha jm elu ka veel elada.
ja grillkana söö ilma nahata, siis pole mingit rasvast maitset. :idea: üks minu lemmikuid muide :)

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 16. 06. 2005. 21:00

tarmo kirjutas:ei teki mingit näljatunnet kui sööd väiksemaid portsjoneid või lahjemat toitu.
Ma olen märdiga ses osas nõus. Kui süüa harjumuspärasest lahjemat või vähemaitsvamat toitu, siis tekib mul ka mingi kahtlane tunne, nälja või mis iganes selle nimi siis on.

Seesama tunne ajabki 200gr salati asemel 400gr grill-lihatükki sööma ja kui tahad alla võtta, või vähemalt mitte juurde võtta, siis tulebki temaga mingitpidi võidelda.

Kasutaja avatar
Martster
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 01. 04. 2004. 20:30

Postitus Postitas Martster » 17. 06. 2005. 21:03

Aastaid tagasi võtsin 2,5 kuuga 20 kilo alla - retsept oli lihtne: ostsin teose nimega "väike kaloriraamat" ja taskukalkulaatori. Lähtusin teadmisest, et 30 aastane kulutab päevas keskmiselt 2500 kcal, tuntavaks kaalu vähendamiseks peaks omastama mitte rohkem kui poole sellest. Edasi on matemaatika - kõigel mida sööd, loed pakendilt (või hindad raamatu põhjal) energeetilist väärtust. Igasugu kahtlase kraami mida raske hinnata (kastmed) lihtsalt jätad vahele. Midagi otseselt söömata ei jäta - toidu vaheldusrikkus on oluline - lihtsalt mängid koguste ja kombinatsioonidega. Esimene nädal on tülikas - sellest aitab üle tahtejõud. Edasi läheb ludinal - kaalu peale astumisest saad motivatsiooni küllaga. Kui soovitud kaal käes (soovitav paar kilo alla selle lasta sest mõned kilod tulevad tagasi), sis hakkad vaikselt kalorsust suurendama...kuni selle maagilise 2500'ni (mis on küll sõltuv vanusest,
ainevahetusest jpm. aga suures piires läheb samasse kanti).

Nüüd, 5 aastat hiljem, võin öelda et olen moreless saavutatud kaalu säilitanud. Sügisel ja kevadel läheb paar kilo üles, suusa/rattahooajal jälle alla. Ainus totaalne kompromiss, mille olen "raugastumise käigus" pidanud tegema, on loobumine maiustustest. Aga kui valida õlle ja magusa vahel, siis polnud otsustamiseks kaua aega vaja :lol:

Disclaimer! Võistlusperioodil ei soovita !!!
Life Must Be Fun !

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Postitus Postitas Loom » 19. 06. 2005. 07:03

Ma tahaks hoopis juurde võtta mõne kilo, aga ei õnnestu. 63kg ja 175cm praegu.

matts
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 25. 04. 2004. 10:50

Postitus Postitas matts » 20. 06. 2005. 16:18

Loom kirjutas:Ma tahaks hoopis juurde võtta mõne kilo, aga ei õnnestu. 63kg ja 175cm praegu.
Vähe proovid siis! Enda olid kah sarnased numbrid teemaks eelmisel sügisel peale esimest hooaega aktiivset sporditegemist. Talvel tegin ca kuuajalise õgimiskuuri - tihti ja palju ja väga kaloririkast toitu ja sain kenasti kaalu 65 pealt 83 peale. Kusjuures kui esimesed paar nädalat peab ennast sundima veidi rohkem sööma siis mingi hetk harjub organism sellega ära ja kaal püsib edaspidi laiades joontes samana. Asja juures hea on see, et rattapüks enam jalas ei loperda, aga selleaastase 2x suurema trennimahu pealt on tulemused 2x kehvemad kah. Niiet ega ilmaasjata ei kaalunud eelmise aasta Euroopa MTB meister kuskil 40 kilo kandis. Mõtle selle peale, kui järgmise burgeri haarad! :D

RvN
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 15. 05. 2005. 18:18

Postitus Postitas RvN » 26. 06. 2005. 14:40

pmst 20 kg on suht valus alla võtta, see tähendab valusat trenni ja väga söögiharjumuste muutmist
arvestades fakti et oled 14 ja pea 100 kg siis kaldun arvama, et sul on kaasa sündinud kalduvus ülekaalulisusele, nii et nii julget eesmärki ei soovitaks võtta

endal tuli talvel väike luumurd ja kogusin ka mingi 12 kg juurde
pikkus 181, kaal aprillis 78 kg
sai siis ratta selga ronitud ja mingi pärast 2600 km ja kümneid tunde auras on kaal 66 kg

pmst 40 km päevas jääb kindlalt väheks, oleneb ka koormustest, proovi ntx paksult riidesse panna, siis higistab rohkem, kuulnud et mõndadel nii õnnestund lisakilodest lahti saada

Kasutaja avatar
banzai
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 19. 07. 2004. 10:34

Postitus Postitas banzai » 26. 06. 2005. 14:49

RvN kirjutas:...proovi ntx paksult riidesse panna, siis higistab rohkem, kuulnud et mõndadel nii õnnestund lisakilodest lahti saada
Rohkem higistamisega kaotad ainult mõttetult palju vedelikku. Ning kohe peale trenni kaalu peale astudes võid saada üsna eksliku tulemuse. Tõsi on aga see, et mida paksemalt riidesse paned, seda rohkem kulutab organism energiat, et keha maha jahutada. Paksu riietuse tõttu kaotatud vedeliku jood üsna kindlalt hiljem tagasi (olenevalt trennist olen ise ~1kg vähem kaalunud kui ennem trenni).

RvN
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 15. 05. 2005. 18:18

Postitus Postitas RvN » 26. 06. 2005. 20:03

well pärast trenni on üldse lahe kaalu peale ronida, kevadel läksin lolli peaga tartu-otepää-sihva-elva-tartu ringi tegema, kaasas 3 tükki suhkrut ja 0.7l vett ja treenitus oli ka veel täitsa kehva ning asi lõppes sellega et kodus kaalusin üle 2kg vähem, rääkimata sellest et viimase poole sõitsin valget joont udukogust otsides:]

pmst dressipüksid ja -pluus selga ning välja päikese kätte hüppenööriga hüppaga, päris hästi võtab alla, kuigi kuda see tervisele mõjub

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 26. 06. 2005. 20:39

eks see kaalu kõikumine on individuaalne, sõltuvalt kehamassist ja sellest palju higistad. endal on suht tavaline et peale trenni 2+ kilo kergem aga see tuleb vedeliku arvelt ja selle jood tagasi

Tboy
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 08. 08. 2003. 08:11

Postitus Postitas Tboy » 27. 06. 2005. 23:46

võin jagada oma (edukat :) ) kogemust kaalu langetamisest. olin aasta alguses 95kg, eesmärgiks oli saada suve alguseks -10kg ehk 85. sain järgmiselt (aega kulus ca 3 kuud)

- pärast 7 õhtul ei söö (seda pean ise tähtsaimaks reegliks ja suuriamks edu aluseks!)
- hommiku- ja lõunasöök tuleb süüa korralik. hommikul veega keedetud puder + moos, lõunaks üsna ükskõik mida. peaasi et kõht täis saaks
- süüa palju puu- ja juurvilju (neid võib süüa ka siis kui "nälg" õhtul peale 7-t ligi tikub)
- juua palju (vett, rohelist teed meega)
- kui võimalik, siis mitte süüa koos valke ja süsivesikuid (näit liha & kartul asemel liha salatiga)

minu kogemus ütleb vähemalt seda, et ainult trennist kaalu langetamiseks ei piisa, söömisharjumused on veelgi tähtsamad

mmz
Rattur
Postitusi: 223
Liitunud: 15. 03. 2004. 19:34

Postitus Postitas mmz » 28. 06. 2005. 01:28

Mul on samuti kaasasündinud kalduvus ülekaalulisusele nagu RvN rääkis. Kaalu alla on väga raske saada, kuid kui see ka õnnestuma peaks siis tulevad kaotatud kilod väga kergesti tagasi. Ainevahetus on ka suhteliselt aeglane. Kuid eks ma üritan edasi ja alla veel ei kavatse anda :)

Vasta

Mine “Treening”