Asjatundjad, Andke nõu vastupidavusala valikul

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
-soon-
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 23. 05. 2005. 21:10

Asjatundjad, Andke nõu vastupidavusala valikul

Postitus Postitas -soon- » 23. 05. 2005. 21:33

Tere.Olen 14-aastane, mitte küll rattasõidu vaid hoopis korvpalliga tegeleja. Varsti tuleb suvi ja siis oleks aeg hakata kõvasti vastupidavust treenima. Millist spordiala peate teie, kui vastupidavusalaga tegelejad kõige paremaks vastupidavuse arendajaks, arvestades ka asjaolu, et ma tegelen korvpalliga ning kui tihti ja millise koormusega ma sellega tegelema peaksin?

sparxxx
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 06. 05. 2004. 17:57

Postitus Postitas sparxxx » 23. 05. 2005. 21:38

Rattasõit tapab kiirust.
Kõige parem oleks metsas jooksmas käia

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 24. 05. 2005. 07:28

proovi ka sõudeergomeetrit. Nüri ta ju on, aga üle keha kasulik+loomulikult kopsumaht.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

JannoR
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Postitus Postitas JannoR » 24. 05. 2005. 07:39

ära sa nüüd kõvasti küll midagi treenima hakka, ikka tasa ja targu. Ja eks valiku pead ikka ise langetama, ega meie sinu eest selle alaga tegelema ei hakka. Vägisi pushimisega ei jõua kuigi kaugele.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Asjatundjad, Andke nõu vastupidavusala valikul

Postitus Postitas LauriA » 24. 05. 2005. 08:37

-soon- kirjutas:Tere.Olen 14-aastane, mitte küll rattasõidu vaid hoopis korvpalliga tegeleja. Varsti tuleb suvi ja siis oleks aeg hakata kõvasti vastupidavust treenima. Millist spordiala peate teie, kui vastupidavusalaga tegelejad kõige paremaks vastupidavuse arendajaks, arvestades ka asjaolu, et ma tegelen korvpalliga ning kui tihti ja millise koormusega ma sellega tegelema peaksin?
Kuidas Karl Malone ennast kunagi vormis hoidis:

KARL'S CONCENTRATED WORKOUT

Do it yourself. Mailman-style.

[right arrow] Cardio

* I've done up to two and a half hours of straight cardio--an hour of bike, an hour of Stairmaster, and maybe 30 minutes on the elliptical machine. I don't do any running.

[right arrow] Workout

* I don't touch a basketball in the summer. I work out six days a week.

* I like free weights. They give me more of a cut-up look.

* On light days, I go anywhere from 35 to 85 reps on the incline and decline press. And I like using the dumbbells with the resistance ball.

[right arrow] Malone's Big-Biceps Workout

* On biceps, I never go above 60- or 65-pound dumbbells, because I do so many reps. I might do 100 reps before I'm done. I do sets of 10.

http://www.coachmarian.de/Spezials/Work ... ecrets.htm

Pane Google'sse a la Karl Malone workout ja lugemist jätkub kauemaks. Kui viimane hooaeg välja arvata, siis jättis vigastuse tõttu 18 hooaja jooksul ta vahele ainult kümmekond mängu.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 24. 05. 2005. 09:41

Jooks vist kõige mõtekam, kui võhma tahad. Rattasõit jah jooksule kasuks ei tule, aga algkiirendus jooksval ratturil võib päris norm olla, sest jalg ikka suhtleliselt tugev, aga kiirust suurt ei tule sealt. Samas, ega tavaline pikamaa jooks ka kiirust ei arenda eriti, just jalg jääb peenikeseks ja nõrgaks. Ma soovitan vahel jõukas ka käia, sest korvpallis on vaja massi ja ülakeha jõudu kah, et teised "eest lükata" kui korvi alla lähed. Kokkuvõttes ühe asjaga kõike ei saa, pead kombineerima igast asjast midagi.
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Re: Asjatundjad, Andke nõu vastupidavusala valikul

Postitus Postitas Arbo » 24. 05. 2005. 10:12

-soon- kirjutas:Tere.Olen 14-aastane, mitte küll rattasõidu vaid hoopis korvpalliga tegeleja. Varsti tuleb suvi ja siis oleks aeg hakata kõvasti vastupidavust treenima. Millist spordiala peate teie, kui vastupidavusalaga tegelejad kõige paremaks vastupidavuse arendajaks, arvestades ka asjaolu, et ma tegelen korvpalliga ning kui tihti ja millise koormusega ma sellega tegelema peaksin?
14-aastasele, kes ei spetsialiseeru mingile konkreetsele vastupidavusalale, soovitaks tegeleda võimalikult erinevate vastupidavusaladega. Nii on ka monotoonseid harjutusi lihtsam teha.

Kõikide kaua kestvate tegevustega, mis südant kiiremini lööma sunnivad ning seejuures üle 1h jaksad teha, arendad südant ja veresoonkonda ning hingamisaparaati, mille treenitusest sõltub organismi üldvastupidavus. Noore mehe puhul pole vähetähtis ka see, et regulaarse treeningu tagajärjel on vastupidavust tagavad organid ja organismi ainevahetusmehhanismid täiskasvanuks saades märksa enam välja arenenud, kui seda geneetilised eeldused ilma treeninguta lubaksid. Ehk siis samade eeldustega täiskasvanud inimene, kes noorena pole midagi teinud, omab väiksemat potentsiaali arenguks, kui samade eeldustega noorena sportinu.

-soon-
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 23. 05. 2005. 21:10

Postitus Postitas -soon- » 24. 05. 2005. 20:19

Üks küsimus veel:
Ütleme siis, et ma valisin jooksmise, aga kui kaua ma järjest jooksma peaksin ja kas kogu aeg samas tempos või kiirendustega?

-soon-
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 23. 05. 2005. 21:10

Postitus Postitas -soon- » 29. 05. 2005. 20:25

Kuhu siis vastused jäänud on?

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 29. 05. 2005. 20:28

Tegemist velo, mitte jooksu foorumiga... ehk selletõttu vaikus. Jooksmisekohta on espordis palju, pikalt ja põhjalikult juureldud.

Vasta

Mine “Treening”