jooks rattasõidu asemel??!!

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

jooks rattasõidu asemel??!!

Postitus Postitas KristjanS » 18. 03. 2004. 20:22

huvitab siis selline asi et kui palju erineb rattasõiduga tehtud mahutrenn jooksu omast.probleem siis selles et kui hetkel jooksen al'a 70km nädalas et kas siis sellest piisab mahust rattasõiduks või mitte?? eks ta natu imelik küsimus ole aga tahaks siiski kuulda arvamust.
Viimati muutis KristjanS, 19. 03. 2004. 11:11, muudetud 1 kord.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Re: jooks rattasõidu asemel??!!

Postitus Postitas Ray » 18. 03. 2004. 20:33

veloman32 kirjutas:huvitab siis selline asi et kui palju erineb rattasõiduga tehtud mahutrenn jooksu omast.probleem siis selles et kui hetkel jooxen al'a 70km nädalas et kas siis sellest piisab mahust rattasõidux või mitte?? ex ta natu imelik kyss ole aga tahax siiski kuulda arvamust.

Ma arvan, et see oleneb sellest kaua sa jooksed ning pulsi sagedusest.
:roll:

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: jooks rattasõidu asemel??!!

Postitus Postitas KristjanS » 18. 03. 2004. 20:36

Ray kirjutas:
veloman32 kirjutas:huvitab siis selline asi et kui palju erineb rattasõiduga tehtud mahutrenn jooksu omast.probleem siis selles et kui hetkel jooxen al'a 70km nädalas et kas siis sellest piisab mahust rattasõidux või mitte?? ex ta natu imelik kyss ole aga tahax siiski kuulda arvamust.

Ma arvan, et see oleneb sellest kaua sa jooksed ning pulsi sagedusest.
:roll:
no pulss jääb praegu ike 130-140 vahele ja korraga 1,5 tundi,vahest ka rohkem.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 18. 03. 2004. 21:08

kas kaitseväes rattaid ei ole siis?

jooks on jooks, rattasõit on rattasõit. need ikkagi erinevad alad. üks ei saa päris üks-ühele asendada teist.

Kasutaja avatar
Andres L
Rattur
Postitusi: 196
Liitunud: 14. 07. 2003. 15:27

Postitus Postitas Andres L » 18. 03. 2004. 21:52

kui väga puusse ei pane siis jooksuga saab päris hästi vastupidavust treenida ehk "võhma".......

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 19. 03. 2004. 08:37

Jooksust on rattasõidul kasu küll, aga kasu näed eelkõige täpselt selles pulsivahemikus, millega jooksed. Ühesõnaga, nagu sa ütlesid, et jooksed nii 130-140 l/min, siis sobib sulle eelkõige selline rahulik aga pikk sõit. Kilometraaz on sul muljetavaldav ning sealt see võhma värk ka tuleb. Rattasõitu aga jooksmine siiski ei suuda asendada, sest töötavad tiba teised lihased. Samas on aga jooksmine meeletult hea asi rattasõidul tehtud trenni salvestamiseks. Kevadeti muutuvad peale paari tõsisemat trenni jalad nii kangeks nagu pakud ning siis on hea neid jooksmisega lõdvestada. Olen enda puhul täheldanud, et jooksudistants peab siis olema vähemalt 8-10 km. Kui võtad ujumist ka juurde on rattasõidul tehtud trenni salvestumine kõige suurem.
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 19. 03. 2004. 09:25

Milline peaks olema ujumises 60x25m aeg, et sellest ka mingit kasu oleks rattasõidu seisukohalt? Kuna kaal on mul selline nagu ta on (Pääsküla ujula kaalu andmetel 60 :D , ise pakuks 90), siis alla 45 min ei ole veel aega suutnud teha. Tõsi, ega ei ole mingit megapingutust teinud ka.

Millise ajaga läbite Nõmme 5km suusaringi joostes? Kas mõni foorumlastest on suutnud.... 15-20min'ga ära joosta? Kui on, siis ma tean..... et mul on vaja veel PALJU trenni teha 8)

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 19. 03. 2004. 09:42

LauriA kirjutas:Millise ajaga läbite Nõmme 5km suusaringi joostes? Kas mõni foorumlastest on suutnud.... 15-20min'ga ära joosta? Kui on, siis ma tean..... et mul on vaja veel PALJU trenni teha 8)
Jooksen Nõmme ringi rahulikult 25-28 min, tempokrossi aegu ei mäleta. Vaevalt, et keegi siinsetest valge nahavärviga clubberslastest suudab selle krossiringi läbida 15 min, enamusele on see number ka staadionil saavutamatu.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 19. 03. 2004. 09:43

LauriA kirjutas:Milline peaks olema ujumises 60x25m aeg, et sellest ka mingit kasu oleks rattasõidu seisukohalt? Kuna kaal on mul selline nagu ta on (Pääsküla ujula kaalu andmetel 60 :D , ise pakuks 90), siis alla 45 min ei ole veel aega suutnud teha.
Ma käin seal korra nädalas. Lükkan 1h ja see tuleb alati nii 1800m. Seega 72x25m. Rahulikult. Täna oli hommikul ikka juba palju rahvast seal :?
LauriA kirjutas: Millise ajaga läbite Nõmme 5km suusaringi joostes? Kas mõni foorumlastest on suutnud.... 15-20min'ga ära joosta? Kui on, siis ma tean..... et mul on vaja veel PALJU trenni teha 8)
2002 aastal jooksin vist 21 minutiga. Rohkem pole konkreetselt mõõtnud. Südamejooksul 2003 aastal jooksin 18.40 aga distants ei kattunud päriselt trummi ringiga (1 tõus kolme asemel) ja oli kuulu järgi nii 4,7 km.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 19. 03. 2004. 10:07

LauriA kirjutas:Milline peaks olema ujumises 60x25m aeg, et sellest ka mingit kasu oleks rattasõidu seisukohalt? Kuna kaal on mul selline nagu ta on (Pääsküla ujula kaalu andmetel 60 :D , ise pakuks 90), siis alla 45 min ei ole veel aega suutnud teha. Tõsi, ega ei ole mingit megapingutust teinud ka.
Ma oskan ainult endaga võrrelda ja väidaks, et "normaalne" aeg sõltub sellest kas sa alles alustasid selliste distantside ujumist või oled juba pikemalt nii palju tõmmanud? Kui alles alustasid siis on tempo ok, rihmaks ei olegi mõtet end tõmmata - kui punnitada siis kord nädalas võib 200m "lõike" teha, ujud soojaks, siis teed 200m aja peale ning siis lased trenni lõpuni jälle rahulikult. Aga ujumisega on see asi, et põhiline võit kiiruses tuleb tegelikult tehnika arvelt, kui võimalik lase kellelgi spetsil oma ujumine üle vaadata ning soovitusi jagada. Väsimus lõhub samuti tehnikat, pigem hoia rahulikumat joont kui trenni alguses paugutada ning hiljem ei jaksa õlgu veest väljaski hoida.
Ise olen ujunud aktiivsemalt alates novembrist, alustasin distantsiga 1km, siis 1,5km ja nüüd 2km. Trenni aeg on seejuures samaks jäänud - 40-45min. Käisin eelmine nädalavahetus esmakordselt rattaga väljas ning olin meeldivalt üllatunud, et pulss väga lakke ei lennanud ning puudus hilisem väsimuse tunne. Seega mina omast kogemusest väidaks, et ujumine on kasuks küll.

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 19. 03. 2004. 10:20

Hakkasin eelmine nädal üle kahe aasta taas ujumist tegema. Eile oli teine kord ja 64*25 tuli alla 40 minuti ja ma tegin vahepeal ka paar puhkepausi selle aja sees. Enne ujumist tegin ka üle tunni aja korralikult jõusaali.

Kunagi kui esimesi kordi käisin, siis oli raske. Aga sellega harjub ära + ujumine muutub efektiivsemaks. ma arvan et 60*25 45 minutiga alguses on üsna hea.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 19. 03. 2004. 10:22

Noh, siis ma väga mures ei ole oma aegade pärast.

5km rekord Nõmmel on... 40min ringis (sügisel see Rocca al Mare ... Sügisjooks? oli 27min)

Sellise tempoga ujumist (50-60x25m või 20-30x50m Kalevis) olen püüdnud teha aastast 99. Ujumas hakkasin käima (s.t vähemalt kord nädalas) 95 sügis. 2002 sügis kuni 2003 suvi püüdsin võimaluse korral käia ka 3x nädalas ujumas ( kuna firma tegi välja).

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 19. 03. 2004. 14:41

LauriA kirjutas:Millise ajaga läbite Nõmme 5km suusaringi joostes? Kas mõni foorumlastest on suutnud.... 15-20min'ga ära joosta? Kui on, siis ma tean..... et mul on vaja veel PALJU trenni teha 8)
Sinu jutust õhkub sellist harrastaja stiili. Et kui on hea enesetunne, siis teen kõvasti trenni ja kui järgmisel päeval on tänu sellele halb, siis tuleb veel kõvemini trenni teha. Jookse, sõida ratast ja uju täpselt nii nagu sa ise kõige paremini tunned. Kui tahad aga tippsportlaseks hakata ja kõva tulemust teha, siis on targem küll kuskile trenni minna, kus kogenenud treener õigeid asju õpetab. Clubberslaste näidete järgi trenni tehes võid varsti hauas olla. Mõni siin ju lausa iga päev sõidab 100 km otsi ning paneb veel 15 km jooksuotsi peale. Peale selle käib spinningus ja jõusallis ning hommikuti ujumas. Enda tutvusringkonnas ka selliseid, kes minust ca 3 korda rohkem treenivad, aga võistlustel vms. on nii kanged, et ei tule mingit tulemust. See on sama hea, kui üritada uneaega järjest vähendada ning rohkem tööle ja trennile pühenduda. Lõpptulemust tead isegi. Ühesõnaga on minu soovitus järgmine: Trenni tee ikka mõistusega ja aastane mahu kasv võiks jääda ikkagi 10% kanti. Muidu on selline kiirelt tulnud, kiirelt läinud efekt.
- Väntan visaduse levialas -

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 07. 10. 2005. 08:07

spinclub kirjutas:Seega suusatamist ja uisutamist soovitaks, aga jooksutreeningute tulemuslikkuses julgen ma küll kahelda. Samas loomulikult jääb kehtima reegel, et midagi teha on alati parem kui mitte midagi teha :lol: .

Vot selle jooksuga on nüüd nii nagu ta on.2004 talv-kevad kuni TRR tegelesin olude sunnil enamasti jooksmisega. Nädalas sai ike 2-3 pikemat ~20km jooksu tehtud + siis veel lühemad otsad. Trr'il läbisin tänu sellele (vähemalt usun) sõidu suurema osa eest väiksema hammaka peal .Alles otepäält viljandi poole sõites avastasin et mis värk on-kõik raiuvad elu eest ja kangutavad mina aga kerin ja ei miskit hullu (kusjuures tulemusega olen väga rahul). Seega julgen väita et jooksmine on hea põhjaladumiseks (et andis pea sama tulemuse mis rattaga põhja tehes) aga siiski tuleb tagasi hoida (mulle mõjus puusadele).

ahjaaa.see aasta läbisin raja pea sama ajaga :roll:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Vasta

Mine “Treening”