kõrge pulss treenitud inimesel

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Cresent
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 06. 08. 2014. 08:16

kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas Cresent » 30. 06. 2015. 09:53

Pulsist ka varem juttu olnud, aga seekord küsin ühe tuttava pärast. Tegu 25 aastase naisterahvaga ja treenib regulaarselt ja puhkeaja pulss on 80-85. Ta käib nädalavahetuseti ratast sõitmas ca 30-40km korraga, nädala sees käib u. 3 korda jooksmas, tihti ka nn kiirkõnnil teeb õhtuti või tööl lõuna ajal 5+ km ringe. Sellise eluviisiga elanud ta juba oma jutu järgi ca 5 aastat. Ühe korra käisime koos isegi rattaga sõitmas ja 60km läbida (tema ratas on tavaliste pedaalidega) polnud talle ka probleem. Pärast ütles, et mõnus väsimus on jalgades.
Kuna ma palju kordi ka rääkinud pulsist ja ise kasutan alati pulsikella, siis hakkas ta ka veidi pulsi vastu huvi tundma. Mõni päev tagasi rääkisime ja ta ütles, et õhtuti on mõõtnud ja mitu õhtut on tal puhkeaja pulss olnud ca 80 kandis. Arvasin, et äkki ta loeb valesti või miskit ja siis mõõtis ka pulsikellaga ja see näitas eile õhtul 85 kandis (kusjuures mingit trenni eelnevalt teinud polnud, lihtsalt õhtul diivanil vedeledes mõõtis). Ise olen arusaanud, et treenitud inimesel peaks pulss madal olema ja treenitud ta ilmselgelt on, aga nüüd olen segaduses. Kas need on numbrid, mille pärast peaks muret tundma või vähemalt minema selle jutuga oma perearstile? Üteldakse küll, et tavalise inimese pulsivahemik ongi 60-100, aga tema treenituse puhul ma oleks eeldanud, et pulss on 60 või veidi alle, mitte aga 80-85? Googeldades sain ka tulemuseks, et sellise pulsiga juba welltrained ei tohiks olla ja peaks minema arstlikku kontrolli, aga pole kindel kas peaks sellist asja ka talle soovitama kui tal muidu enesetunne igatpidi hea. Küsisin ka une kohta ja ütles, et pidi ilusti sügavalt magama peaaegu ühejutiga hommikuni välja, et unenägusid isegi näeb väga harva ja magab ka ikkagi normaalselt, et nagu unepuuduse üle ta ka kurta ei saa.
Ehk siis kas peaks muret tundma sellise pulsi pärast või võib ikkagi rahulikult oma treeningutega samas tempos jätkata?

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 686
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas dh » 30. 06. 2015. 10:10

Puhkeaja pulssi mõõdetakse hommikul mõni minut peale ärkamist, soovitavalt voodist tõusmata.

Cresent
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 06. 08. 2014. 08:16

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas Cresent » 30. 06. 2015. 10:17

Ortostaatilise proovi tegemiseks olen jah nii isegi mõõtnud, aga mul on see vahe, et kui hommikul enne tõusmist näitab pull umbes 55, siis õhtul diivanil lebotades kui pole miskit trenni teinud ega muud pingutavat, siis pulss langeb 60le või natuke alla.
Kas see vahe võib erinevatel inimestel nii suur olla, et peaks mõõtma ikkagi kindlasti hommikul peale ärkamist?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas Mati » 30. 06. 2015. 10:49

Naistel on pulss üldjuhul kõrgem kui meestel.
Puhkeoleku pulssi mõõda hommikuti mingi perioodi vältel kus sees ka puhkuse(taastumise) periood - näed trendi.
Keskmisest kõrgem hommikune pulss võib viidata muuhulgas üleväsimusele või -treenitusele.

Soovitan googeldada edasi, põhjatu teema :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

vana_mees
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 09. 03. 2015. 15:44

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas vana_mees » 30. 06. 2015. 13:14

Ega sa äkki ise "lühikeses riietuses" läheduses ei viibi?
Võib olla ei tekigi puhkeseisundit. :D

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas erikr » 30. 06. 2015. 13:38

Olles ise alles hiljuti pöördunud foorumi "tohtrite" poole esmaseks konsultatsiooniks, ei tasuks kohe omandatud esimesi tarkuseteri järgmiste, täiesti erineva masinavärgiga kodanike seisundi hindamiseks kasutada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas tsainik » 30. 06. 2015. 14:40

Cresent kirjutas:Ehk siis kas peaks muret tundma sellise pulsi pärast või võib ikkagi rahulikult oma treeningutega samas tempos jätkata?
Lugesin kõik jutu läbi, aga jäi selgusetuks, kas nimetatud isik hommikuse konjakijoomise on juba maha jätnud, või ei ole?

Cresent
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 06. 08. 2014. 08:16

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas Cresent » 30. 06. 2015. 16:08

Konjakit ei joo ma juba ammu ainult hommikuti. Tavaliselt on ikka koguaeg poolik põuetaskus, et kui külm peaks hakkama, eriti tänase ilmaga :)
Aga jah kuna miskit aimdust hakkab tekkima, aga ma ennast ei peagi kaugelt tohtriks, siis igaks juhuks pidasingi paremaks enne siin minust targemate käest arvamust küsida enne kui ise ülemõtlema hakkan.

Kasutaja avatar
EveH
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 31. 10. 2014. 08:19

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas EveH » 02. 12. 2015. 09:38

Mati kirjutas:Naistel on pulss üldjuhul kõrgem kui meestel.
Puhkeoleku pulssi mõõda hommikuti mingi perioodi vältel kus sees ka puhkuse(taastumise) periood - näed trendi.
Keskmisest kõrgem hommikune pulss võib viidata muuhulgas üleväsimusele või -treenitusele.

Soovitan googeldada edasi, põhjatu teema :idea:
Ma päris üheselt seda väidet ei julgeks võtta. Olles naine, on hommikune "voodi pulss" 42-43 ja õhtune tavaline 54-56(ka peale 20-40km ratast näiteks) Ja treenitus on selline eluaegne VÄGA harrastussport olnud. Samas, ehk olen ma see erand, mis/kes reeglit kinnitab? :roll:

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas martr » 02. 12. 2015. 13:27

Mina vaataks olukorda läbi selle vaatenurga, et kui sinu sõbranna tunneb ennast tervena, on aktiivne, uni on hea, spordib enese lõbuks ja ei pane oma võimeid proovile, siis oleks ehk alust eeldadagi, et ta ongi terve :) Ületreenitusega kaasnevad tavaliselt ka muud sümptomid lisaks kõrgenenud pulsisagedusele. Esmajoones väsimus ja motivatsioonitus.

Kui sõbranna soovib aga oma sportlikku võimekust tõsta, siis tasuks spordiarsti juurest läbi käia ja koormustest teha. Mõõdetakse ära, kas ja kuidas ta koormust kannatab. Mõnel inimesel ongi kõrgem pulss, mõnel madalam.

Marek000
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 10. 12. 2012. 21:42

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas Marek000 » 02. 12. 2015. 21:32

martr kirjutas: Ületreenitusega kaasnevad tavaliselt ka muud sümptomid lisaks kõrgenenud pulsisagedusele. Esmajoones väsimus ja motivatsioonitus.
"Motivatsioonitus" ei sobi siia jadasse. Ületreenitus on ennekõike kõrgelt motiveeritud sportlaste probleem.

devilc
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 08. 2012. 16:03

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas devilc » 03. 12. 2015. 00:05

Marek000 kirjutas:"Motivatsioonitus" ei sobi siia jadasse. Ületreenitus on ennekõike kõrgelt motiveeritud sportlaste probleem.
Jama puha, (tipp)sportlased on inimesed nagu iga teinegi, hooaja lõpuks on ka neil puhkust vaja jne. Ületreeningu korral tõmbab organism pidurit ning selle üks väljund tunne, et "lihtsalt ei taha". Ületreeningu tekkes mängib nende motivatsioon muidugi olulist rolli.

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: kõrge pulss treenitud inimesel

Postitus Postitas martaas » 03. 12. 2015. 09:13

Tere, väga tahaks siinkohal kirjutada, las pöördud eriala arsti juurde, näiteks spordiarsti juurde. Temalt saab kindlasti vastused oma küsimustele. Sellistes foorumites pannaksu sulle varsti "Googel diagnoos":)

Vasta

Mine “Treening”