Sisetreeninguks pukk, rullikud?

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Sisetreeninguks pukk, rullikud?

Postitus Postitas Märt » 31. 10. 2003. 13:14

Kellel on olemas pukk või rullikud? Tahaks endale midagi soetada, kuid mõtlesin küsida, kas kellelgi on kogemusi. Tahaks midagi võimalikult odavat ja mõtlesin, et äkki keegi teab mingit odavat lahendust.
Võimalus on ju, et keegi osav paneb rulldega raami ise kokku. Aga kui rasked peavad/võivad olla või tavaliselt on rullikud? Näiteks saeraamidel on mingid rauast rullikud, aga need vist on liiga rasked. Aga päris hea variant oleks - saeraamist tükk välja, ratas peale ning väntama:)

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Re: Sisetreeninguks pukk, rullikud?

Postitus Postitas Ruve » 31. 10. 2003. 14:20

Märt kirjutas:Kellel on olemas pukk või rullikud? Tahaks endale midagi soetada, kuid mõtlesin küsida, kas kellelgi on kogemusi. Tahaks midagi võimalikult odavat ja mõtlesin, et äkki keegi teab mingit odavat lahendust.
Võimalus on ju, et keegi osav paneb rulldega raami ise kokku. Aga kui rasked peavad/võivad olla või tavaliselt on rullikud? Näiteks saeraamidel on mingid rauast rullikud, aga need vist on liiga rasked. Aga päris hea variant oleks - saeraamist tükk välja, ratas peale ning väntama:)
kust sa selle saeraami võtad :?: tegelikult on väga palju erinevaid linttrantsportööre,aga ideaalseid rulle ei ole ühelgi neist...rulli kaal on ka muidugi oluline,päris rauast ei saa olla,sest ei saa hoogu sisse-->sõidad lihtsalt maha...
vanarauahunnikutes veel ühtteist vedeleb--->kuldsest kolhoosi ajast :D

Erki
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 29. 04. 2003. 07:32

Postitus Postitas Erki » 31. 10. 2003. 15:51

Oman kogemust pukiga, mis töötab õhutakistusel.

Plussid: lihtne ja lollikinde; imiteerib suht hästi tavasõitu s.t. kiiremini kerides õhutakistus suureneb, mistõttu tuleb rohkem ponnistada.
Miinused: suht tugev müra, mis kerimise kiirust tõstes progresseerub.

Niipalju veel kommentaariks, et suutsin ühe talve seda aktiivselt kasutada, siis lõi kopa ette - liiga üksluine. Ostsin naelad ja teine tera.
Pukk nüüd rohkem statiivi eest ratta pesemisel:)

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 31. 10. 2003. 16:05

Kas keegi oskab öelda kus ja millise hinnaga neid pukke saada on (Eestis). Netipoode olen juba vaadanud, aga tahaks teada, kuhu kanti see hind Eestis jääb. Tahaks vaadata ja katsuda ka. Parim variant muidugi, kui saaks kellegi töökorras kasutatud soodsalt.

Erki
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 29. 04. 2003. 07:32

ksks

Postitus Postitas Erki » 31. 10. 2003. 17:43

Mina hankisin enda oma Veloplusist.
Hinda täpselt ei mäleta, kuid oli vist tiba üle tuhande.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Postitus Postitas vaikija » 31. 10. 2003. 17:44

olgu pukk või rullid,aga soovitan kindlasti varianti millel takistust saab lenksu pealt regullida.muidu pärast kirud.

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Pukk

Postitus Postitas Hanno » 31. 10. 2003. 17:51

Esimest korda nüüd elus reklaamin siin, kui mul on poes (Nõmme Rattapood) olemas nii Elite firma kui Tacx pukk (vastavalt mudelid Volare ja CycleForce One). Mõlemad megneetilised ja võimalus lenksult reguleerida raskust. Annan ära 2990.-, sealt alla kahjuks enam teha ei saa. Järgmised jõuavad detsembri lõpus, jaanuari alguses.

Tervitades,
Hanno Kross

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 31. 10. 2003. 17:58

Selline reklaam on IMO hea reklaam. Õiges kohas ja õigele publikule :!:

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Pukk

Postitus Postitas Alvaro » 01. 11. 2003. 23:03

Hanno kirjutas:Esimest korda nüüd elus reklaamin siin, kui mul on poes (Nõmme Rattapood) olemas nii Elite firma kui Tacx pukk (vastavalt mudelid Volare ja CycleForce One). Mõlemad megneetilised ja võimalus lenksult reguleerida raskust. Annan ära 2990.-, sealt alla kahjuks enam teha ei saa. Järgmised jõuavad detsembri lõpus, jaanuari alguses.

Tervitades,
Hanno Kross
Absoluutselt kõikide viisakusereeglite vastaselt torpedeerin müügikuulutust - ostsin uuena sama asja alla 2k. Kui selle eest ikka 3k küsitakse, on tegemist röövimisega. Hanno, ära pane pahaks...........
Ja neid ostjaid oli ikka mitu.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 02. 11. 2003. 00:09

Müügikuulutusi võiks ka edaspidi olla. See selleks. Pukk minu arust väänab ratta raami liiga julmalt. Selleks peaks päris eraldi ratta vaatama millest kahju pole. Mul muidugi vähe kogemusi - 2x olen kasutanud enne võsitlusi soojenduseks.

Kuna ma ei suuda talvel rullidel üle tunni kuidagi istuda (siis ka on juba nii siiber kui olla saab) siis see aasta tuleb vist sama teema mis Erkil - ostan naelad. Kuigi on külm siis tund läheb õues ikkagi oluliselt kiiremini. Teine on see et talvel rullidel saad küll jala käima aga kui kevadel maanteele lähed alustad ikkagi justkui nullist. Pukil lased 30 km/h nägu naerul aga lähed veebruaris maanteele siis venid ikkagi mingi 20 km/h.

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Pukk

Postitus Postitas Hanno » 02. 11. 2003. 09:22

Alvaro, võid mulle meili peale või kus iganes teada anda, kui saladus ei ole, et kust TÄPSELT samu pukke alla kahe tuhande saab? Mina julgen küll täna väita ja ilma mingisuguste südametunnisuse piinadeta, et minu antud pukkide OMAHIND on väga palju rohkem, kui 2000.- Kui saab samu pukke alla 2000.- ostan KOHE endale 10 pukki talveks sisse. Või jätan tehasest tellimuse järgmisel nädalal tegemata ja sõiman neid, et kuramuse röövlid :D

Ja kusjuures ma ei tee nalja praegu... Ootan teadet.

Tervitades,
Hanno

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 02. 11. 2003. 12:27

Ma ei tea aga loll-componentsis on selline Tacx - Cycleforce One t1480 müügil 138 EUR eest (2165 eeki) ja Elite - Mag Volare Elasto Gel 121 euri (1900). Vbla need pole täpselt samad mudelid, seal oli kallimaid ka (4k jne). Aga nii vaatad küll et .......
Viimati muutis priidik, 02. 11. 2003. 13:07, kokku muudetud 2 korda .

kalev
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 02. 11. 2003. 12:57

Kui nüüd natuke varasemate teemade seast otsida, siis leiab järgmise sõnavõtu. Teema: Taskukohane pukk. Postitatud: 03. 04. 2003. 07:16
Alvaro kirjutas:Kui tahad nii odavat kui võimalik, küsi mõnest jalgrattaklubist (Kalev, Mäe jne) kasutatuid.
Uued hakkavad 1200-st (spinning pukk, väikese koormusega) ja 1800-st (hea pukk). Minu oma pärineb Velo+ (üllatus, üllatus). Elite Mag Volare.
Täienduseks nii palju, et minu mäletamist mööda müüs Velo+ neid Elite pukke tõesti ja hind oli ka igati vastuvõetav. Isegi kodukal oli mingi viide mõnda aega. Praegu kahjuks enam ei leia.

Aga kui soov rullide järele, siis Eestis kohapeal kohe poes näppimiseks müügiks ei teagi, et kellegil oleks. Kuid Velospetsi kaudu saab Rosest Tacx rulle tellida, kui just endal otse tellimise võimalus puudub. Muidugi poe kaudu võttes tuleb arvestada julgelt mõnisada eeku lisaks.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Pukk

Postitus Postitas Alvaro » 02. 11. 2003. 16:36

Hanno kirjutas:Alvaro, võid mulle meili peale või kus iganes teada anda, kui saladus ei ole, et kust TÄPSELT samu pukke alla kahe tuhande saab?
Ja kusjuures ma ei tee nalja praegu... Ootan teadet.

Tervitades,
Hanno
Jah, kuna juba teema siin avalikuks lahati, siis võin ka avaliku vastuse panna. Ei ma ei arvanudki, et Sa omahinnale tonni otsa paned. Aga ju ikka on midagi paigast ära, ju siis see tehasehind.
Koht oli V+ ja selleks, et nii head hinda saada, pidin samale tootele päris mitu ostjat leidma. Leidsin. Hind tuli peaaegu sama hea, kui netipoodide parim pakkumine ilma transpordita. Krt ma ei tea kust nad selle välja võlusid, aga kui klienti see mind ei huvitandki. Letihind oli ka mingi 2,6k.
Toode oli siis see Elite Volare Mag, lenksult regullitava koormusega.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 02. 11. 2003. 20:29

Ise ostsin kunagi mingi noname puki. Reguleerimist lenksult küll pole, aga hind oli see-eest ca 1200 kr. Pukil saab rulliku survet kummile regullerida ühe liblikkruviga ning raskusi saad panna ise ratta käikude näol. Enne ostmist proovisin ka seda lenksult reguleeritavat varianti ning leian, et selle eest 1500 krooni enam maksta on küll mõttetus. Kokkuvõttes jääb aga pukku ikka pukiks ning ega seda õiget tunnet siiski seal peal ei koge. Ise kasutan seda varakevadel, kui maanteel veel väga pikka trenni ette ei saa võtta ning siis tuleb lihtsalt täiendavalt pukki vändata. Selle aja jooksul saab vähemalt päevased ajalehed läbi lugeda.
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
Andres L
Rattur
Postitusi: 196
Liitunud: 14. 07. 2003. 15:27

Postitus Postitas Andres L » 04. 12. 2003. 23:25

oletame et sõidad selle pukiga 40 km maha, see siis päriselt maanteel sõites 40 km ei tee vist( selles mõttes maanteel 40 km treenib rohkem) või teeb ikka??? kuidas nende suhe on üldse kui tahaks oletame maanteel 60 km sõita siis palju ma pukil väntama pean et see sama välja teeks kui maanteel. tahaks soetada seda aga kuulaks meelsasti teie teadmised/arvamused enne üle :wink: :wink:

Kasutaja avatar
smile
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:56

Postitus Postitas smile » 04. 12. 2003. 23:45

Tere,
Siin on sellest teemast juttu olnud

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 05. 12. 2003. 09:35

Kui sõidad rullikutel siis koormus on väiksem kui samal distantsil maanteel. Aga pukil pole mõtet üldse km vaadata - aeg on oluline. Puki eesmärk on üldse kiirust arendada, vastupidavuse areng on pigem kõrvalprodukt.

Oluline on tegelt see kui kaua sa suudad seda igavust taluda. Ma tegin eelmine talv 2x30 min, selle vahel venitasin 5 min või vahel ka 45+30 min ja pärast oli nii kopp ees. Moraalile mõjub halvasti. Eelmine talv olin optimistlik puki suhtes ja kannatasin ära aga pärast seda kui ma nägin et veebruaris veerema hakates liigud ikkagi 20 km/h (pukil oli 30 km/h nohu) ja sõidutehnika on ikkagi väga nurgeline siis arvestades selle tegevuse masendavat igavust leidsin pukisõidu mitte cost-effective olevat. See muidugi puhtalt isiklik kogemus ja sellise üksikjuhtumi põhjal pole mõtet üldistusi teha.

vic
Rattur
Postitusi: 230
Liitunud: 19. 03. 2003. 21:48

Postitus Postitas vic » 05. 12. 2003. 14:34

ma arvan et rullikutel sõit u 20-25% kergem kui mnt-l ja minu jaoks ka tõeline piinapink kuid üle 7 aasta sõidan jälle see talv, 2 * nädalas koos jõutrenniga. u 45min-60min hetkel siis koos 1,5h jõutrenniga. päris mõnus väsimus lõpuks ja vaim ka pole nii nüristunud.
veni vidi vici

Vasta

Mine “Treening”