Aidake koostada treeningplaani

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
GT-Freak
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 12. 05. 2008. 20:51

Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas GT-Freak » 13. 05. 2008. 19:54

Aidake koostada treeningplaani. Sõitnud olen 30km see aasta. Muidu olen üpris sportlik ja tegelenud aeroobse trenniga 8 aastat ja vanust mul 16. Et oleks väga tore kui keegi koostaks siis kuskil tabeli treeningu kohta nt Microsoft excelis tabeli formaadis. Seal võiks siis ära märgitud olla sõidupikkus ja võiks olla ka nii öelda keskmine kiirus millest lähtuda. Sõidan maantee peal MTB-ga.

Kõik pakkumised oleks head ja iga nipp nõks ka tore. Olen lugenud seda foorumit juba pikemat aega kuid nüüd ,siis isu toast välja minna ja ennast vormi ajada.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas erikr » 13. 05. 2008. 20:05

nii see ei lähe. 8 aastat aeroobset ei anna mingit ülevaadet su võimekusest ja võimetest.
hangi endale ratturi treeningpiibel ja uuri seda mõttega. keegi võõras ei suuda sulle
sind tundmata midagi pädevat kokku panna.
treeningul pole olulised mitte kiirus ja kilomeetrid vaid pulsisagedus ja treeningu aeg. aga see peaks seda foorumit mõttega jälginule juba ammu selge olema.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

GT-Freak
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 12. 05. 2008. 20:51

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas GT-Freak » 13. 05. 2008. 20:07

Jah, seda mõistan ,et tähtsad treeningaeg ja pulsisagedus. No näiteks enda füüsilisest võimekusest võin tuua järgmise et jooksen 12km maastiku peal ( ümber viljandi järve jooks) 51min. Olemas ka pulsomeeter kuid äkki oskate öelda kust võiks saada sellise nii öelda kalkulaatori millega välja arvutada kuhu pulss peaks jääma?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas dr Holden » 13. 05. 2008. 20:10

GT-Freak kirjutas:Aidake koostada treeningplaani. Sõitnud olen 30km see aasta. Muidu olen üpris sportlik ja tegelenud aeroobse trenniga 8 aastat ja vanust mul 16. Et oleks väga tore kui keegi koostaks siis kuskil tabeli treeningu kohta nt Microsoft excelis tabeli formaadis. Seal võiks siis ära märgitud olla sõidupikkus ja võiks olla ka nii öelda keskmine kiirus millest lähtuda. Sõidan maantee peal MTB-ga.

Kõik pakkumised oleks head ja iga nipp nõks ka tore. Olen lugenud seda foorumit juba pikemat aega kuid nüüd ,siis isu toast välja minna ja ennast vormi ajada.
Vormi ajada? Kuid mille jaoks sa tahad ennast vormi ajada - kas rannahooajaks, mõneks võistluseks või lihtsalt üldisemas plaanis.

Lõppkokkuvõttes ütlevad vanad kalad sulle niikuinii, et kasuta Friel'i rattapiiblit või sirvi foorumit. Treening ja muu sinna juurdekäiv on nii individuaalne, et siit sa vaevalt abi leiad.

Edit: ja nii see läkski, minu postituse koostamise ajal juba ennustatu täitus.... :D
Viimati muutis dr Holden, 13. 05. 2008. 20:11, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas Antti » 13. 05. 2008. 20:10

Võid proovida ka abi otsida VOmax'ist http://vomax.ee/
Või noh, sõltub kui tõsiselt sa asja ette tahad võtta. Hinnakirja oskad ise leida ja lugeda.
Lähed teed ära näiteks koormustesti ja selle põhjal on ka tulevasel treeneril mingi ülevaade sinu võimekusest.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

GT-Freak
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 12. 05. 2008. 20:51

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas GT-Freak » 13. 05. 2008. 20:12

Koormusteste tehtud küll kuid tulemused pole enda käes väaid treeneri käes. Kõik räägivad mingist ratta piiblist kuid äkki keegi räägiks pisut täpsemalt? Vormi tahaks ajada elioni võistlusteks.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas Mati » 13. 05. 2008. 20:17

GT-Freak kirjutas:Koormusteste tehtud küll kuid tulemused pole enda käes väaid treeneri käes. Kõik räägivad mingist ratta piiblist kuid äkki keegi räägiks pisut täpsemalt? Vormi tahaks ajada elioni võistlusteks.
Treeneri käes?? No küsi temalt siis nõu :roll: . Selle aasta Elioniks sa ennast eriti vormi (mis see igenes olema peaks) ei aja. Pikka aega spordiga tegelenule ei peaks sellist asja eriti seletamagi. Ja lõpuks otsi nüüd siit samast foorumist või netist natu selle "Maastikuratta treeningpiibli" kohta, onju. Saa aru, et mingit excelit sulle keegi EI TEE.
Viimati muutis Mati, 13. 05. 2008. 20:18, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas erikr » 13. 05. 2008. 20:17

mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

GT-Freak
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 12. 05. 2008. 20:51

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas GT-Freak » 13. 05. 2008. 20:18

Tänud kõigile kes viitsisid natuke aega raisata.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas Villem T » 13. 05. 2008. 21:13

http://www.polarpersonaltrainer.com teeb sulle treeningplaane palju kulub.

krossA4
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 16. 08. 2006. 20:12

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas krossA4 » 13. 05. 2008. 21:44

Soe soovitus, loe see "Maastikuratturi Treeningupiibel" läbi (minagi algul arvasin, et mis see ikka on aga vaat kui läbi lugesin siis oli kohe selline tunne, et just mina olen hulga targemaks saanud selle koha pealt)ja saad põhiteadmised enam-vähem kõikidest asjadest, soovitan seda mitte sellepärast, et teised nii räägivad vaid see raamat on mul ise läbi loetud. (y)
Loe siit lühikest kokkuvõtet, millest see raamat räägib - http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?17934
Mis siis, et sa loed ta ükskord läbi ega sul ju sellega kõik näpunäited ja asjad meelde ei jää ju alati on hea jälle enne võistlust midagi nö. üle korrata ja pika aja peale jäävad juba pähe nagu-
holden kirjutas:Lõppkokkuvõttes ütlevad vanad kalad sulle niikuinii, et kasuta Friel'i rattapiiblit
Ärgem nüüd seda arvake, et ma ennast vanaks kalaks pean! :lol:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas Mati » 14. 05. 2008. 22:22

velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas Raix » 16. 05. 2008. 19:12

Ei tahtnud päris uut teemat tegema hakata, seega küsin siin.
Nimelt on mul olemas treeningplaan alates hooaja ettevalmistusperioodist, kuid töö ning kooli tõttu muutus selle järgimine üsna kiiresti kahjuks üsna võimatuks ning seega jäi ettevalmistus päris nõrgaks. Eile sõites tundsin, et ei ole mingit minekut- ei vastupidavust ega ka kiirust või jõudu. Seega tekkis mul küsimus, et mida/kuidas edasi trenni teha? Endal tekkis selline idee, et ehk peale homset Rõuget alustada enamvähem ettevalmistustsükliga, ent lühemalt teha kõiki perioode- st uuesti jõusaali minna, mahtu tegema jne. Et võtaks mõned järgmised võistlused (TRR 133 ja Tallinna EEC) üsna rahulikult ning üritaks hooaja teiseks pooleks paremasse vormi jõuda. Mida arvate? Eelmisel hooajal oli Elva mul põmst elu esimene võistlus ning TRM-iks sain enda kohta üsna heasse vormi.

kb007
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 09. 03. 2007. 13:52

Re: Aidake koostada treeningplaani

Postitus Postitas kb007 » 16. 05. 2008. 20:06

Nii peabki tegema. Kui põhja pole all, siis tuleb see alla teha, sest selle peale ju ehitataksegi kõik muu (kiirus). Aga loomulikult ära siis ka üle pinguta selle põhja ladumisega. See tähendab, et ära kasvata mahtusid nädalatega mitmekordseks. Olen proovinud, ei tasu ära :)

Vasta

Mine “Treening”