Hawaii kevadlaager volüüm VII

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta

Kasutaja avatar
arjasepp
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 19. 03. 2004. 15:37

Re: Hawaii kevadlaager volüüm VII

Postitus Postitas arjasepp » 12. 02. 2008. 08:56

http://www.hawaii.ee/index.php?id=6153& ... &year=2008

Huvitav kas riskiks ka käe maanterattale anda? Olen siiani kyll ainult MTBd sõitnud, aga äkki kannatab murduda? Kas keegi on sama probleemiga maadelnud? On siin üldse maadelda millegagi?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Hawaii kevadlaager volüüm VII

Postitus Postitas erikr » 12. 02. 2008. 10:12

anna minna (y)
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

marty
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 02. 2007. 10:51

Re: Hawaii kevadlaager volüüm VII

Postitus Postitas marty » 14. 02. 2008. 21:02

ära jama!
rada on hea, kui pool läbitakse ratta kõrval - ka laskumised

marty
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 02. 2007. 10:51

Re: Hawaii kevadlaager volüüm VII

Postitus Postitas marty » 14. 02. 2008. 21:10

OK, tegelikult on asjaga nii, et näiteks soome parim MTB mees Eero Jäppinen treenib ainult maastikurattaga ja maastikul. Samas paljud MTB mehed ja naised teevad (hooajaalguse) mahutreeningud maanteerattaga. Kiirem ja ühtlasem treening. Sujuv pööritamine. Maastikul on tempo üldiselt aeglasem ja maastik hüplikum ja seega kulub aega enam ja pulss (koormus) ebaühtlasem. Iseasi, kas jäksad 15 päeva maanteemeestega tempot pidada ja kas laagrist jääb hea maik suhu - eriti kui maastikuratast pole veel (ma ju ei tea, kas on). Ise plaanin 2 nädalast laagrit lõunas maastikurattaga, ilmselt saab ka maanteed küntud, kuid see aasta veel ei plaani mahutreeninguid maanteerattaga.
Parimatega, Mart
rada on hea, kui pool läbitakse ratta kõrval - ka laskumised

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Hawaii kevadlaager volüüm VII

Postitus Postitas KaupoR » 14. 02. 2008. 21:42

marty kirjutas:Iseasi, kas jäksad 15 päeva maanteemeestega tempot pidada ja kas laagrist jääb hea maik suhu - eriti kui maastikuratast pole veel (ma ju ei tea, kas on).
Vabanda, aga kas sa oled käinud, et tead, või paned huupi? Oma eelmise aasta kogemuse pealt julgen küll öelda, et kui oled vähegi treenitud, siis ei ole seal pundis püsimine väga suur probleem. Vajadusel saad alati varem tagasi keerata või omas tempos edasi jätkata - keegi ei vaata selle peale viltu (pigem isegi positiivselt, sest see näitab pigem su tugevust ja tarkust, kui sõidad vastavalt oma võimetele, mitte ei punnita hambad ristis teistega koos)!!! Vähemalt mullu oli seltskond väga suur ja kindlasti leidsid kõik omale sobiva treeninggrupi. Ma ei tea kui suur seltskond sel aastal läheb, samuti pole ma kursis ka Toscana rajaolude kohta.

Ja joonealune kokkuvõte - minu puhul oli sellest laagrist väga palju kasu. Oleks olnud veel rohkem kasu, kui ma oleks laagrist tagasi tulles õigel ajal puhkepausid teinud. Peaasi, et laagris ennast täpiks ei sõida ja seejärel on hooajal kriips peal ka, tuleb sõita kainelt (nii otses kui kaudses mõttes) ja kaalutletult!
If everything's under control, you're going too slow!

Albert
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 19. 12. 2003. 17:13

Re: Hawaii kevadlaager volüüm VII

Postitus Postitas Albert » 15. 02. 2008. 23:59

marty kirjutas:OK, tegelikult on asjaga nii, et näiteks soome parim MTB mees Eero Jäppinen treenib ainult maastikurattaga ja maastikul. ...
Ei käi küll otseselt siia kevadlaagri teemasse, kuid Jäppinen ise väidab oma treeningute kohta järgnevat: "Ajan pääosin pitkiä maastolenkkejä ja helpolla pohjalla, jonkin vewrran myös asfalttia. Harjottelen pelkästään fiilispohjalta, sillä mielestäni harjoittelu kestävyyslajeihin ei ole eikä saa olla mitään korkeampaa tiedettä. En osa kertoa oikeastaan mitään lukuarvoa suorituskyvystani. en nimittäin ole ikinää käynyt missään kuntoteisteissä. En halua otta tätä liian vakavasti. Oman näkemykseni mukaan ... ei ole mitään hyötyä jos harjoittelu menee liian tietelliseksi ... " /Fillari nr 5 2007/
Lühidalt maakeelde panduna väidab Soome parim metsarattur, et teeb trenni vaid siis kui tunne ütleb, pole käinud oma sooritusvõimet kontrollimas ega arva, et vastupidavusspordi tegemises võiks olla midagi teaduslikku.
Eesti maastikuratturitega võrreldes on mees kõva, MM-l ei pääsenud pildile, kas ta oma trenni kohta ka õigust rääkis, seda ei tea.
Mõte, mille Jäppise väidetest üles korjata võisk on vist see, et trenni peab tegema nii, et endal sellest rõõmu on ja siit ka soovitus teemaalgatajale - kui lõunasse laagrisse mineku mõte meeldib, anna tuld!

Vasta

Mine “Treening”