Maastiku rattalt maantee omale

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Markusoo
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 23. 08. 2007. 21:46

Maastiku rattalt maantee omale

Postitus Postitas Markusoo » 23. 08. 2007. 21:53

Tere.
Ma küll vaatasin natukene foorumis ringi, aga ei näinud omale sobivat teemat ja otsustasin teha uue teema
Nimelt on plaan sügisest maantee rattaga sõitma hakata ja kuna olen muidu kogu aeg sõitnud maastiku rattaga ka vastaval maastikul, siis tekkis ka väike küsimus.Et kas maantee rattaga sõit on väga erinev? Ja kas üldse on mul mingeid eeliseid näiteks teistees?Maastiku rattaga sõit nõuab küll natuke rohkem jõudu ehk, aga kiirused on ju hoopis teised.Ja kas sõiduasend on väga erinev?
Aitäh.

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Postitus Postitas Mpower » 23. 08. 2007. 22:13

Ise sõitsin kah ainult MTB-ga mõned aastad, aga eelmisest sügisest on mul mõlemad rattad olemas.
Sõiduasend on maantekal ikka päris erinev. Minul väsis näiteks esimeste pikemate sõitudega kael ära, sest asend on ikka rohkem ettepoole kaldu ja pea hoidmine tõmbas kaela tagumised lihased valusaks. Päris mitu korda muutsin sadula kaugust ja kõrgust, enne kui mugavaima asendi leidsin ja selg ka ei väsi.
Õige asendi leidmisest oli kusagil teemas juba nagu juttu...
Mulle meeldib maantekaga sõitmise juures, et ma saan enam vähem koguaeg treenida nii, nagu mul hetkel vaja ja ma ei pea muretsema, et käikudest jääb puudu laskumistel.
Miinuseks on muidugi kehvad pidurid märjaga võrreldes MTB ketaspiduritega. Aga maantekega sõidad ju peamiselt maanteel ja mida sa seal ikka nii väga pidurdad...

Vasta

Mine “Treening”