Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
tarxa
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 23. 05. 2006. 12:27

Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas tarxa » 15. 08. 2007. 15:30

Lugesin just uudist, et Narva mnt sõitis mingi idioodist veoautojuht saateauto järel treeninud tüdrukutele selga. Kõige hullem jäi õnneks olemata. Need krdi veoautojuhid (eriti need, kes veavad mingit killustikku jms soga) on ikka eriti värdid ja ülbikud. Ei arvesta nad ikka meiesugustega absoluutselt mitte.

Minu üleskutse on otseselt see, et kui mõne autojuhist jobu kusagil bensujaamas või poes juures kätte saad, siis ANDKE NEIL OTSE LUUKI. Jama ainult, et kui oled juba mingi 70-80 km vändanud, siis oled ka ise juba veidi läbi jne. Aga tuupi on nendele vaja anda küll.

Olen rahumeelne, kuid idiootsust jms ei kannata. Sry, kui see postitus on ebasünnis vms. Andkem siis see mulle andeks. Emotsioonid lihtsalt keevad üle.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas Mati » 15. 08. 2007. 16:20

tarxa kirjutas:...Minu üleskutse on otseselt see, et kui mõne autojuhist jobu kusagil bensujaamas või poes juures kätte saad, siis ANDKE NEIL OTSE LUUKI...
Anna nüüd mulle andeks, aga sinu üleskutse on sama idootne kui selle veokijuhi tegu :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Postitus Postitas meelisxxx » 15. 08. 2007. 17:24

Ma väga loodan, et keegi nii madalale ei lasku kui see konkreetne sohver või üleskutse esitaja. Olen täiesti kindel, et autojuhtide seas on protsentuaalselt sama palju ajupoolikuid kui ratturite seas. Kui paljud meist on proovinud üldse sõita nii suure masinaga? Autojuhtide puuduse tõttu lastakse rooli kahjuks muidugi ka suht ebapädevat kontinkenti ...
NB! Ise sõidan nii ratta kui ka autoga ja proovin olla mõlema pukis vastastiku viisakas.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 15. 08. 2007. 18:00

Vägivald sünnitab uut vägivalda ja vihkamine uut vihkamist. Kusagil peab see ahel katkema.
Miks peaks meie kõik siin seda nõiaringi jätkama omapoolsete mõtlematustega?
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

tarxa
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 23. 05. 2006. 12:27

Postitus Postitas tarxa » 15. 08. 2007. 19:04

Vabandust. Pingutasin ennem tõepoolest üle. Aga noh, tulin just ise ennem maanteelt ja minust vuras lähedalt mööda mingi vana Opel, millel aknad lahti ja vennad muidugi auru all ning keskmine näpp kõrges kaares aknast välja.
Polnud mul teha midagi, väntasin edasi ja tänasin õnne, et seekord nii läks. Kodus tegin arvuti lahti ja nägin kohe seda uudist. Siis oligi emotsioon lõkkel.
Vägivalda ei poolda minagi ja võibolla reageerisin ka ennem üle. Samas probleem, kui selline on meil TÄIESTI OLEMAS. Midagi oleks vaja nagu muuta. Nt. Belgias, Prantsusmaal ja Hollandis sõidad ja kõik respekteerivad Sind. Siin on nii, et...
Teate isegi.

Ok, paneme täiega edasi ja võtame asja mõistusega. Samas võin olla idioot, kuid teatud olukorras tuleb uskmatuid siiski õpetada.

the legend
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 15. 04. 2007. 17:49

Postitus Postitas the legend » 15. 08. 2007. 22:07

Tõest tõiesti kirjeldamatu, kuidas ta saab neid mitte näha ja lihtsalt sisse sõita. Need olid just minu trennikaaslased, kuid jätsin tänase trenni vahele kuna oli vaja teatud asju ajada, oleks sel hetkel küll sellele rekkavennale pasunasse kütnud kogu rauast. Igastahes kõige vanem tüdruk on kõige hullemas seisus ning viibib hethel haiglas koomas, koljuga mingi jama, ning teine on/käis opil, põlve juurest oli lahtine luumurd. Lihtsalt õudne! :cry: :evil:

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 16. 08. 2007. 06:53

the legend kirjutas:Tõest tõiesti kirjeldamatu, kuidas ta saab neid mitte näha ja lihtsalt sisse sõita. Need olid just minu trennikaaslased, kuid jätsin tänase trenni vahele kuna oli vaja teatud asju ajada, oleks sel hetkel küll sellele rekkavennale pasunasse kütnud kogu rauast. Igastahes kõige vanem tüdruk on kõige hullemas seisus ning viibib hethel haiglas koomas, koljuga mingi jama, ning teine on/käis opil, põlve juurest oli lahtine luumurd. Lihtsalt õudne! :cry: :evil:

mis on selle tüdruku nimi kes koomas? :shock: ja telekas näitas et gerda ratas oli seal ikka kõige rohkem pilbasteks...autojuht võiks saada eluaegse, eriti veel arvestades seda ta ei tea kuidas see juhtus, mis sest et kaine

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 16. 08. 2007. 07:37

kristjan07 kirjutas: ...autojuht võiks saada eluaegse, eriti veel arvestades seda ta ei tea kuidas see juhtus, mis sest et kaine
Tundub, et sa isegi ei kaalu, et tegu võis olla õnnetusega? Mina isiklikult nii halvasti kaasinimestest ei arva, et esimese põhjusena ettekavatsetud mõrv pähe kargaks. Elame - näeme.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 16. 08. 2007. 08:12

jube, mis toimub....
ja ajalehtede kommentaarid ka veel sellised, et ratturid süüdi. tõesti noh, mis eestlastel viga on?

tarxa
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 23. 05. 2006. 12:27

Postitus Postitas tarxa » 16. 08. 2007. 08:52

Kui te vähegi mnt trenni teete, siis teate väga hästi, et paljud autojuhid on ikkagi värdid, ülbed ja kõik.
Need, kes metsas mtb-ga rügavad ei saa sellest muidugi aru.

Kuid seda ma luban, et kui mina kellegi sellise kätte saan, siis LUUKI ANNAN anyway. Saan või ise pärast kolki...

Loodan, et tüdrukud paranevad. Krt, peaks olema ehk kaks saateautot - üks ees ja teine taga. Samas on veokijuhid jms värdid. Toetan siin kõiki neid, kes on pigem minuga sama meelt. Samas ei soovi ma kellegile halba.
Kindlasti oli see õnnetus, kuid see ei ole SAA OLLA VABANDUS!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 16. 08. 2007. 09:09

tarxa kirjutas:Kuid seda ma luban, et kui mina kellegi sellise kätte saan, siis LUUKI ANNAN anyway. Saan või ise pärast kolki...

/.../

Samas ei soovi ma kellegile halba.
Väike skisofreeniapoisike arenemas? isiksuse kahenemine? Või soovid sa kellelegi kikusse sõitmisega talle head? Teeme nii, et sa rahuned nüüd maha veidi, hinga 10 korda rahulikult sisse-välja ja mõtle oma sügelevatele sõrmenukkidele. Kas sa tõesti tahad langeda sama madalale või veel madalamale kui need "ajukääbikust autojuhid"? Just sinusuguseid kättemaksjaid oleks meie liiklusesse vähem vaja.
If everything's under control, you're going too slow!

rv30
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 30. 09. 2006. 17:38

Postitus Postitas rv30 » 16. 08. 2007. 09:13

Lugedes selle õnnetuse üksikasjadest on mul jäänud mulje, et tegemist ei olnud mitte õnnetusega vaid sihiliku ettevõtmisega seega tahtliku kuriteoga.

Ants_M
Rattur
Postitusi: 75
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Postitus Postitas Ants_M » 16. 08. 2007. 09:14

rv30 kirjutas:Lugedes selle õnnetuse üksikasjadest on mul jäänud mulje, et tegemist ei olnud mitte õnnetusega vaid sihiliku ettevõtmisega seega tahtliku kuriteoga.
Mille eest tuleks autojuhile määrata min 5 a. rootsi kardinaid.
Ants.
E mail:Antsmug@gmail.com
Mob 5149890

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 16. 08. 2007. 09:31

Kui päris teema algusse tagasi tulla siis soovitan laevareise ette võtta - seal on alati palju rekkamehi peal ja neid saab kergelt kätte sest põgeneda pole kuhugi - ja siis kohe luuki! Ära tunned nad puukottade ja nahkvesti järgi. Samal põhjusel on hõlbus luuki anda ka Saare- ja Hiiumaa praami peal või miks mitte juba praamijärjekorras. Ja kui päris rekkamehe peale hammas ei hakka siis tuleb passida autokoolide juures kus üle B-kategooria lube pakutakse (pole vist vaja öelda et õpilastele luuki!).

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 08. 2007. 09:40

tarxa kirjutas:Kui te vähegi mnt trenni teete, siis teate väga hästi, et paljud autojuhid on ikkagi värdid, ülbed ja kõik.
Need, kes metsas mtb-ga rügavad ei saa sellest muidugi aru.

Kuid seda ma luban, et kui mina kellegi sellise kätte saan, siis LUUKI ANNAN anyway. Saan või ise pärast kolki...

Loodan, et tüdrukud paranevad. Krt, peaks olema ehk kaks saateautot - üks ees ja teine taga. Samas on veokijuhid jms värdid. Toetan siin kõiki neid, kes on pigem minuga sama meelt. Samas ei soovi ma kellegile halba.
Kindlasti oli see õnnetus, kuid see ei ole SAA OLLA VABANDUS!
sinu sõnavõtt siin juba valab õli tulle. loeb ka mõni rekkamees (küll need lingid liiguvad) ja ta häälestub veel rohkem ratturite vastu. sõidad luuki - rekkamees ja tema sõpsid hakkavad ka mind ja teisi pedereerima sest mingi labiilse närvisüsteemiga noor pedereeris nende tsunfti liiget. kannatavad aga kõik ratturid ühe närvihaige pärast.
varsti on sõda lahti rekkameeste ja ratturite vahel. laibad on teadagi kelle poolel.
mõtle palun hästi järgi, mida siin räägid ja mida oma elus ette võtad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Postitus Postitas rai66 » 16. 08. 2007. 12:50

Olen Erikr-ga täiesti nõus. Samas olen isiklikult täheldanud Haabneeme teel mitmeid kordi ka väga viisakaid rekkamehi, kes on minust möödunud lausa kahe-kolme meetri kauguselt. Rohkem on muidugi neid kes lähedalt lähevad.
Parem teadvustagem seda probleemi oma tuttavate seltskondades ja ehk liigub info ka edasi.

tarxa
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 23. 05. 2006. 12:27

Postitus Postitas tarxa » 16. 08. 2007. 13:40

Jah, eks see üleelmine postitus võtab selle teema hetkel kõige paremini tegelikult kokku. Olen nõus, et pingutan üle. Tähtis on see, et kõik me saaksime rahulikult trenni teha ja võistelda. Ning et me kõik jõuaksime (sõltumata liiklusvahendist) probleemideta punktist A punkti B.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 16. 08. 2007. 16:21

Nii et ei mingit luuki?

tarxa
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 23. 05. 2006. 12:27

Postitus Postitas tarxa » 16. 08. 2007. 17:26

Jah.Pigem mitte. Tähtis on, et kõik saavad oma töö ja//või treeningu kadudeta tehtud. Tehkem ennast siis maanteel (riietusega) hästi nähtavaks ja sõitkem korralikult. Kellel on võimalus, see kasutagu nö kõrvalmaanteid. Samas on juhus pime (kasvõi L.Ausi juhtum)... Liikluskultuur (jalgratturite suhtes maanteel peab muutuma).

Tõsi on ka see, et palju ratturid peavad ka ise oma suhtumist muutma. Uljaspead, kes liiguvad Sulle vastassuunas vastu, käed leksult lahti, kõrvaklapid peas jne - on ka ise nö ebapädevad juhtumid. Kiiver on muidugi lisavarustus, mida ei jõuta enam osta:) Pigem on kiiver paljude noorte jaoks nö mõttetu lisavidin jne. Ma olen sellel suvel pannud kaks käna, kuid mõlemad õnneks omal süül ja väikestel kiirustel (korra rattaga ja korra rullidel). Poleks mul kiivrit olnud, oleks ikka paras jama olnud.

Vot nii siis.

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas hall kass » 28. 12. 2007. 17:48

Veel sellest matsust rääkides - me ei tea, mida see autojuht tegi või mis tema peas toimus.
Ta võis vabalt lihtsalt sõidu ajal mobiiliga rääkida ja end korraks unustada - aga võib ju ka olla, et naine ei andnud talle öösel end kätte, see tegi tuska ja paraku paljud mehed on nii nõrgad, et lasevad emotsioonidel end kontrollida, mistõttu siis ka mõrvu toime pannakse (sõitis, nägi jalgrattureid ja tabas ära, et saab "kogemata" end välja elada)...

Ma võibolla tean, mida te tunnete - aastaid tagasi pääsesin ise rattaga napilt rekka eest ära, kui too mulle selja tagant peale lendas, parempoolsed rattad üle valge äärejoone praktiliselt teepeenral - poleks ma mingi kuuenda meele hoiatuse ajel teelt murule pööranud, ma ilmselt ei kirjutaks siin... Samalaadne asi juhtus ka läinud suvel, siis üritas mind samal viisil alla ajada mingi Datsuni-kökats :D

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas Raix » 29. 12. 2007. 16:29

Kui juba vana teema üles kaevatud on, siis omalt poolt laseks mõnedki kriitikanooled rekkameeste asemel hoopis bussijuhtide suunas lendu. Nimelt pole mul olnud rekkadega veel senimaani ühtki ohtlikku olukorda, küll aga on nii mõnigi neist ette tulnud just kaugliinide ühistranspordiga. Kõige hullemad tunduvad olevat just Sebe bussijuhid. Võibolla on ka kohati süüdi neile pealesurutud sõidugraafikud , mida ehk ohutult ning eeskirjade järgi sõites täita pole võimalik, võibolla väikesed palgad või tont-teab-mis veel, aga see selleks. Mul isiklikult ajab närvi ikka mustaks küll, kui maanteel kenasti teeservas sõites bussijuht minust nii lähedalt möödub, et tuulekeeris vägisi ähvardab mind koos veloga bussi tagarataste alla tirida- seda ka siis, kui hetkel pole mitte ainsatki sõiduvahendit vastu tulemas. Ning kolleeg rääkis, kuidas tal ükskord buss oli lausa õlga riivanud möödudes, kuigi ta samuti sõidab rattaga viisakalt ning autojuhte segamata. Õnneks lõppes kõik vigastustega siiski.

Aga vägivallale võiks siiski öelda ei, mitte hei. Sõidame ise viisakalt ning teistega arvestades ja jääme lootma, et olukord siiski paraneb liikluses!

ranel
mitterattur
Postitusi: 2
Liitunud: 25. 05. 2008. 18:15

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas ranel » 25. 05. 2008. 18:32

Räägiks siis natuke ka ajukääbikutest jalgratturitest.

Esiteks linna ei ole mõtet ennast pressida autode vahelt esimest, AUTOJUHT EI KUULE TEID, KUI LIGINETE ja pärast pole imestada, kui keegi on külje pealt auto müksu saanud.

Teiseks, kui sõidate, siis näidake kõik ikka käega suunda.

Kolmandaks, kui auto tahab mööda, siis laske mööda, mitte ärge tõmmelge ees. Te olete autodest aeglasemad ja ainus kannataja vastu autot olete te ise.

Neljas, kui on kõrval jalgrattatee, siis ärge ronige autotee peale. Autojuhid ei sõida ju jalgrattateel. Teie sõitke seal, kus teie sõitma peate.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas marion » 25. 05. 2008. 18:41

ranel kirjutas:Neljas, kui on kõrval jalgrattatee, siis ärge ronige autotee peale. Autojuhid ei sõida ju jalgrattateel. Teie sõitke seal, kus teie sõitma peate.
rattateedega on meil sellised lood, et linnaisad kalduvad arvama, et kui kõnniteele rattapilt joonistada, siis ongi tegu rattateega, seetõttu on paljud neist tegelikult selleks otstarbeks kasutatamatud

ranel
mitterattur
Postitusi: 2
Liitunud: 25. 05. 2008. 18:15

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas ranel » 25. 05. 2008. 18:48

marion kirjutas:
ranel kirjutas:Neljas, kui on kõrval jalgrattatee, siis ärge ronige autotee peale. Autojuhid ei sõida ju jalgrattateel. Teie sõitke seal, kus teie sõitma peate.
rattateedega on meil sellised lood, et linnaisad kalduvad arvama, et kui kõnniteele rattapilt joonistada, siis ongi tegu rattateega, seetõttu on paljud neist tegelikult selleks otstarbeks kasutatamatud
No sõida siis aeglasemalt. Autojuhid ei saa ju linnavahel 100-ga sõita olgugi et mootor lubaks enamat.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas rai66 » 25. 05. 2008. 18:48

Neljas, kui on kõrval jalgrattatee, siis ärge ronige autotee peale. Autojuhid ei sõida ju jalgrattateel. Teie sõitke seal, kus teie sõitma peate.
Esiteks, linnas ongi jalgrattateed märgistatud sõiduteele.
Teiseks, äärelinnas on need eraldi, kuid seal liiklevad veel rulluisutajad,koertega jalutajad, emad lastega jne.
Kolmandaks, jalgrattatee ristumisel sõiduteega on enne jalgrattateed sõiduteele enamikel juhtudel märk anna teed. Ja mitte üks autojuht ei jää enne seda pidama, vaid ikka nii, et terve auto on juba rattateel.
Neljandaks, kui ma tulen kiirusega 30-40 on kõige ohutum sõita sõiduteel. Ja ega üle 50-ne linnas sõita ei tohigi.
Sinu esimesest punktist ma aru ei saanud. Suunda ma näitan ja sõidu ajal kaine juht ei vingerda, v.a.,kui teel on augud.
Ja nagu sa mainisid, võib ka aeglasemalt sõita. See käib ka sinu kohta. Tundub, et sa oled rahuldamata ja just load saanud.
Viiendaks. Olgem sõbralikumad üksteise vastu!!!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas AndreK » 25. 05. 2008. 23:08

ranel kirjutas:Räägiks siis natuke ka ajukääbikutest jalgratturitest.

Esiteks linna ei ole mõtet ennast pressida autode vahelt esimest, AUTOJUHT EI KUULE TEID, KUI LIGINETE ja pärast pole imestada, kui keegi on külje pealt auto müksu saanud.

Teiseks, kui sõidate, siis näidake kõik ikka käega suunda.

Kolmandaks, kui auto tahab mööda, siis laske mööda, mitte ärge tõmmelge ees. Te olete autodest aeglasemad ja ainus kannataja vastu autot olete te ise.

Neljas, kui on kõrval jalgrattatee, siis ärge ronige autotee peale. Autojuhid ei sõida ju jalgrattateel. Teie sõitke seal, kus teie sõitma peate.
1. Hea mõte. Sina ära pressi linnast valja. Täpselt sama hea mõte.

2. Suunda näitab teistest lugupidav liikleja alati. Millegipärast ei saa ma 100% kindel olla, et sina nende hulka kuulud.

3. Auto ei taha mööda, mööda tahab see kes autos rooli keerab. Ratturil on samasugune õigus teel sõitta nagu ka sinul. Kui ees on aegalsem liikleja, veendu, et möödasõit on ohutu ja soorita manööver. Rattur ei pea kraavi sõitma, et sul lahedam liigelda oleks.

4. Kõigepealt tee endale selgeks, mis asi on rattatee. Lapsevankrite/koeri jalutavate inimeste/rulluisotajate vahel ei ole kahjuks võimalik OHUTULT sõitta. Ma ei taha mõnda põnni alla ajada ega kellegi koera vigaseks sõitta.

Suuremosa siin foorumis olevatest ratturitest on ka igapäevases elus autojuhid. Ma küll kedagi ei tea, kellel ratturitega liigeldes probleeme oleks.
Soovitus: kärbi oma ego või osta väiksem auto või veel parem, osta ratas, siis näed olukordi ka teise mätta otsast. Ära selliste lollide ultimatiivsete käskudega siin palun rohkem sõna võta.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas dr Holden » 26. 05. 2008. 20:13

ranel kirjutas:Räägiks siis natuke ka ajukääbikutest jalgratturitest.
Esiteks linna ei ole mõtet ennast pressida autode vahelt esimest, AUTOJUHT EI KUULE TEID, KUI LIGINETE ja pärast pole imestada, kui keegi on külje pealt auto müksu saanud.
Tõlgi palun kogu see lause eesti keelde - millist esimest ma peaks linna ennast autode vahelt pressima ja mis auto müksu ma siis saan, kui ma seda ei tee???

Teiseks, kui sõidate, siis näidake kõik ikka käega suunda.
Et kui otse sõidan, siis vehin kätt sõidusuunas edasi-tagasi vä??? Pööramise puhul näitan alati käega suunda!!!

Kolmandaks, kui auto tahab mööda, siis laske mööda, mitte ärge tõmmelge ees. Te olete autodest aeglasemad ja ainus kannataja vastu autot olete te ise.
Asula sees on mul õigus rattaga sõita terve sõidurea laiuses, olgu ta siis esimene või kolmas rida - aga tavaliselt ma seda õigust ei kasuta ja sõidan esimese rea paremas servas!!!

Neljas, kui on kõrval jalgrattatee, siis ärge ronige autotee peale. Autojuhid ei sõida ju jalgrattateel. Teie sõitke seal, kus teie sõitma peate.
Kui seal kõrval oleks rattatee ja selle kõrval veel jalakäijate tee, nagu on näiteks Taanis, siis ma sõidaks sellel rattateel. Kuna meil sellist ainult ratturitele mõeldud teed ei ole, sõidan sõiduteel ja olen seal autoga võrdne liikleja!!!

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas m6mm » 26. 05. 2008. 20:50

ranel kirjutas:Räägiks siis natuke ka ajukääbikutest jalgratturitest.
Sellise sissejuhatuse peale ei saa keegi järgnevat tõsiselt võtta - sul on tugev eelarvamus, tegele sellega.
Algse teema juurde tagasi tulles, jalgratturi kohtlemine võõrkehana liikluses, olen tähele pannud, et Tallinnas pole enam harvad juhud, kus ühte ristmikku ületab koos minuga veel paar ratturit. Varsti on igas peres keegi, kes sõidab rattaga ja siis jäävad ära ka need avaldused teemal "autotee peal siiberdamine" ja "sõit rattateel". Ratas on normaalne liiklusvahend, harjuge ära. Debiilikuid on, loomulikult on. Eriti tervitaks neid Pirita rattateel linna vuravaid mopediste. Aga viga pole rattas, autos, veoaautos ega lennukis vaid selle juhis. Mida teha? Lollid ahju?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas Villem T » 27. 05. 2008. 08:31

Kui Liis Lassi tsiteerida, siis asi pole autode rooliratastes ega jalgratastes vaid nendes sitaratastes kes juhi kohal istuvad.

Debiilikuid on igal pool, mõned sõidavad autoga, nüüd kui rattureid on üha enam, jagub debiilikuid ka jalgratturite hulka rohkem. Mingeid üldistusi teha on kohatu, nagu sageli. "Net naroda bez uroda" ütlevad venelased.

Kui ainult rattaga sõitmine kohe automaatselt IQ kinganumbrist ülespoole kergitaks..

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas AndreK » 27. 05. 2008. 08:51

Villem T kirjutas:Kui ainult rattaga sõitmine kohe automaatselt IQ kinganumbrist ülespoole kergitaks..
Seda pole keegi väitnud. Aga eelkõnelenud autosõber oma väljaütlemistes just väga suurekingaline ei tundu olevat.

eskohaas
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 25. 05. 2007. 11:49

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas eskohaas » 27. 05. 2008. 09:34

m6mm kirjutas:Eriti tervitaks neid Pirita rattateel linna vuravaid mopediste.
Pole küll ise üks mainitutest, kuid liikluseeskiri annab neile selleks õiguse ja ühtlasi paneb ka kohustuse:

1. peatükk
ÜLDSÄTTED
§2. Käesolevas määruses kasutatavate terminite sisu seletatakse järgmiselt:
(13) Jalgrattatee all mõistetakse vastavalt «Liiklusseaduse» § 4 lõikele 5 jalgratta ja mopeediga liiklemiseks ettenähtud teeosa või sama otstarbega omaette teed, mis on tähistatud vastavate liiklusmärkide või teekattemärgistega.

25. peatükk
LISANÕUDED JALGRATTURILE JA MOPEEDIJUHILE
§234. Jalgratta ja mopeediga peab sõitma jalgrattateel, selle puudumisel sõidutee äärmisel parempoolsel rajal, välja arvatud käesoleva määruse § 97 kohase manöövri ajal. Jalgrattaga võib sõita ka teepeenral, kui see on selleks kõlblik, ohustamata jalakäijat.
§236. Jalgrattur ja mopeedijuht ei tohi:
1) sõita kõnniteel; piirang ei kehti alla 10-aastase jalgratturi kohta;

4. KOHUSTUSMÄRGID
431. Jalgrattatee. Liikuda tohib ainult jalgratta või mopeediga.
Kui märgiga tähistatud tee või teeosa kulgeb sõidutee või teepeenra kõrval, tohivad jalgrattur ja mopeedijuht kasutada ainult seda teed või teeosa.

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=927101

Kasutaja avatar
Enso
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 09. 05. 2008. 21:35

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas Enso » 27. 05. 2008. 09:49

Tahan lihtsalt lisada oma arvamuse.
Viimasel ajal teen trenni Tallinn-Tartu mnt-l Kose ja Anna vahelistel lõikudel.
Trenni teen reeglina õhtusel tipptunnil.

Liiklus on sel ajal ikka üsna tihe, aga 99,9% autojuhte suhtub minusse (ratturisse) lausa silmatorkava respektiga.
Ka suured rekkad võtavad alati keskjoone lähedale, kuigi vastu tuleb samasuguseid rekkasid.

Tahtsin lihtsalt öelda, et enamus autojuhte tunduvad olevat maanteel ratturite suhtes tähelepanelikud.

Õnnetusi muidugi juhtub, selle eest pole keegi kaitstud, aga otseselt kõikidele pasunasse sõita pole ka vaja...

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas rai66 » 27. 05. 2008. 09:53

Mopeedi mõiste-töömaht ei ületa 50 cm(kuubis) ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h. Olen vestelnud mopeedimüüjatega ja enamus mopeede tehakse peale müüki koheselt nende poolt ringi.Kiiruseks tuleb 60 ja natuke üle.Parematel isegi rohkem. Ja need ei mahu mopeedi alla, millega võib rattateel sõita.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas Villem T » 27. 05. 2008. 10:08

AndreK kirjutas:
Villem T kirjutas:Kui ainult rattaga sõitmine kohe automaatselt IQ kinganumbrist ülespoole kergitaks..
Seda pole keegi väitnud. Aga eelkõnelenud autosõber oma väljaütlemistes just väga suurekingaline ei tundu olevat.
Sellest on ka varem juttu olnud, aga mingi point tal isegi on selles jutus mis puudutab rattateid - see et seal oled kohustatud sõitma on seadusekirjutajate tegu ja rattateel pead teistega arvestama. Ohutult täiega kallamiseks on trekk või maantee (ok maanteel on ohutust vähem aga teod vähemalt seaduslikud). Võid sõita rattatee kõrval autoteel, aga autojuhid köbisevad samamoodi (või oluliselt vähem) kui vastupidises olukorras. Eks igaühel on oma kokteil seaduslikkusest ja mõistlikkusest.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas Mati » 27. 05. 2008. 10:18

Asi ei ole paraku nii must-valge.

Selle ilmekaks näiteks on ka "võimu" (olgu selleks linn, politsei vms) astutud erandlikud saamud. Näiteks eelmisel aastal Kakumäe ringi sõiduteele joonistatud rattakujutised koos noolega. Kui joonistajalt (Signaal või selle järeltulija) onult küsisin, et mis värk, siis vastus oligi et treenivate ratturite jaoks. Onu enda sõnad (tegelikult siis kellegi kõrgemal asuva) olid, et rattateel ei ole ju võimalik sportlastel trenni teha :!:

Loomulikult on alternatiiv uhada maanteel, aga on vaks vahet kas kõrval sõidab kast kiirusega 50-60 km/h või 90-110 km/h.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas Villem T » 27. 05. 2008. 11:15

Tegelikult on ikka mustvalge küll. Aeg-ajalt juhtub auto/maanterattur õnnetusi ka välismaal, aga muidu ju ei ole väga hull. Vaiksemaid teid ikka leiab. Midagi pole parata kui maailm ei ole sportlaste ümber ehitatud, samas sõita ikka lastakse. Alpisuusatajatel on palju hullem.
Mati kirjutas:Näiteks eelmisel aastal Kakumäe ringi sõiduteele joonistatud rattakujutised koos noolega.
Kas need nooled tähendavad märgina ka midagi või on nagu munitsipaalpolitsei rohelised vilkurid?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas Mati » 27. 05. 2008. 13:02

Villem T kirjutas:
Mati kirjutas:Näiteks eelmisel aastal Kakumäe ringi sõiduteele joonistatud rattakujutised koos noolega.
Kas need nooled tähendavad märgina ka midagi või on nagu munitsipaalpolitsei rohelised vilkurid?
Uuri kes ja mis kaalutlustel andis töökäsu. Saad siis edasi uurida vajadusel veel.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas KaupoR » 27. 05. 2008. 13:06

eskohaas kirjutas:4. KOHUSTUSMÄRGID
431. Jalgrattatee. Liikuda tohib ainult jalgratta või mopeediga.
Kui märgiga tähistatud tee või teeosa kulgeb sõidutee või teepeenra kõrval, tohivad jalgrattur ja mopeedijuht kasutada ainult seda teed või teeosa.
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=927101
Kas Pirita rattatee kulgeb teepeenra kõrval? See ei ole irooniline küsimus, tõsiselt mõtlen. Kust maalt lõppeb kõrval ja hakkab eemal?

Aga üldiselt hakkab teema ajukääbikutest veoautojuhtidest hirmus kaugele minema. Ma pakun, et ajukääbikute kontsentratsioon ei ole rekkajuhtide seas oluliselt kõrgem kui mopeedijuhtide, autojuhtide või isegi jalgratturite seas. Eile näiteks sõitsin hipodroomi poolt mööda kergliiklusteed Stroomi ranna poole (ma ei teagi kas ta on rattatee või lihtsalt asfaltkattega autodele suletud tee). Metsa vahelt lendas sinna teele kohalik alfaisane, kes ilma pikemalt olukorraga tutvumata hakkas nokka tõstma ja kaaslannale muljet avaldama. Noka tõstmine tal väga välja ei tulnud ja vänderdas seal teel nii, et ma poleks talle peaaegu tagant sisse pand. Ma ei tea, võibolla sõidab see isane töö ajal veoautoga :D
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas Villem T » 27. 05. 2008. 13:17

Mati kirjutas:
Villem T kirjutas:
Mati kirjutas:Näiteks eelmisel aastal Kakumäe ringi sõiduteele joonistatud rattakujutised koos noolega.
Kas need nooled tähendavad märgina ka midagi või on nagu munitsipaalpolitsei rohelised vilkurid?
Uuri kes ja mis kaalutlustel andis töökäsu. Saad siis edasi uurida vajadusel veel.
Ise küsin, liikluseeskiri vastab: §8. Liiklusmärgi ja lisa 3 kohase teemärgise nõude vastuolu korral tuleb juhinduda liiklusmärgi nõudest.
Mõttetud joonistused, tuleb välja.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas KaupoR » 27. 05. 2008. 13:23

Villem T kirjutas:Ise küsin, liikluseeskiri vastab: §8. Liiklusmärgi ja lisa 3 kohase teemärgise nõude vastuolu korral tuleb juhinduda liiklusmärgi nõudest.
Mõttetud joonistused, tuleb välja.
Aga kas on vastuolu? Liiklusmärk ütleb, et on rattatee ja joonistus ütleb, et on rattatee. Kas kuskil seaduses on öeldud, et ühe tee ääres ei või olla 2 rattateed: 1 nautlejatele ja teine treenijatele?
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
ragnar1994
Rattur
Postitusi: 29
Liitunud: 15. 02. 2008. 17:20

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas ragnar1994 » 27. 05. 2008. 21:52

kui sa isegi peak skellegile "luuki "kütma,mnida ma loodan ,et sa ei tee,siis saaksid sa vist ise seal kaigast või midagi.eriti halb siis kui see juht veel mingi macho,

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Ajukääbikutest (veo)autojuhid - sõitkem neile "luuki"!!!

Postitus Postitas AndreK » 27. 05. 2008. 22:13

ragnar1994 kirjutas:kui sa isegi peak skellegile "luuki "kütma,mnida ma loodan ,et sa ei tee,siis saaksid sa vist ise seal kaigast või midagi.eriti halb siis kui see juht veel mingi macho,
Jawohl!

Vasta

Mine “Treening”