fix ratas pukile + kaks erimõõdus sõitjat

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
brain
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 02. 08. 2020. 14:13

fix ratas pukile + kaks erimõõdus sõitjat

Postitus Postitas brain » 20. 02. 2022. 12:59

Hei

Otsin targemate abi, kuidas olukorda lahendada :)
Teist talvehooaega väntan maanteeratast puki otsas. Nädalas umbes 5-6 tundi trenni, hetkel peamiselt Zwifti kasutades.
Eelmine talv oli Elite Cubo pukk, nüüd sai sügisel see jäetud naisele kasutada ja endale ostsin Elite Suito-T, direct drive. Naisel tuleb ca 2 tundi nädalas trenni.

Nüüd koht selline, et tuleb kolida ja uues kohas on trenniruumidega kitsas - kahte ratast puki küljes kõrvuti hoidma ei mahu ja siit siis mõte, et aga teeks ühe mida mõlemad kasutavad. Uurisin ka valmislahendusi aga hinnasilt küljes on vähemalt 2,2k€ ja see tundub natuke palju. Seda enam, et vaid mõned kuud kasutatud ca 500€'ne Suito on olemas.
Asja teeb lisaks veel keeruliseks see, et minul pikkust on 190cm, naisel 160cm - üsna erineva suurusega raamid.

Olemas on naisel on Merida hübriid, minul maanteeratas ja lisaks on mul seismas üks vanem maastikuratas suure raamiga. Pärast maanteeratta usku ära pööramist, on mu maastur viimaste aastate jooksul sõitnud vist ehk 5km. Muidu suht korralik asi 3x9 käigud, xt vahetid, hüdro kettad jne.

Nüüd variandid mis ma välja oskan mõelda:
- lammutada naise Merida ära, ehitada mingi põnev konstrui lenksu asemele, et saaks minu jaoks lenksu kauguse ja kõrguse paika;
- lammutada ära enda maastur ja ehitada teistpidi mingi konstrui lenksuks, et proua saaks ka kasutada
- müüa mõlemad ja hankida mingi odav suure raamiga maanteeratas - siis on geomeetria maanteratta järgi paigas - ja jälle ehitada prouale mingi lenksulahendus

Minu plaan on endiselt vähemalt sama intensiivsusega treeninguid jätkata. Äkki isegi kusagil mõnest võistlusest kunagi osa võtta.

Mida ma üldse ei tea ja peale vaadates välja ei oska mõelda on see, et kui palju on reaalselt maasturi, hübriidi ja maanteeratta raami erinevused, kui paigast ära see sõiduasend mul läheb, kui mingi selline vahetus teha?
Või mõtlen ma kogu asja täiega üle ja vahet pole?

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: fix ratas pukile + kaks erimõõdus sõitjat

Postitus Postitas arnea » 20. 02. 2022. 19:52

Otsi "butterfly handlebar" - sellega saad kaks üsna erinevat kaugust lenksule. Hea oleks enne aru saada mis asendeid vaja on - kui kaugel üksteisest. Sadulate osas - kaks sadulaposti, kõrgus teibiga märgitud, sadul õiges asendis. Kui mõlemad samu pedaale kasutate siis võiks ehk saada.

brain
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 02. 08. 2020. 14:13

Re: fix ratas pukile + kaks erimõõdus sõitjat

Postitus Postitas brain » 20. 02. 2022. 21:20

Stem'i ja lenksu kõrguse pärast väga palju ei muretsegi.
Kui ei saa muud, siis saab nt sellise asja kasvõi ise valmis teha:
Pilt

või midagi sellist:
Pilt

Rohkem see, et kui raami suurus ei ole õige, siis kas see väljendub ka sadula kauguses ja nurgas vmt.
Ilmselt ma mõtlen selle asja endale keerulisemaks, kui see on...

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: fix ratas pukile + kaks erimõõdus sõitjat

Postitus Postitas Kirsa » 20. 02. 2022. 22:40

Me kasutame kah naisega vaheldumisi sama pukki - kumbki oma maanteerattaga.
Iga kord enne trenni vahetab ratta ringi.
Muidu poleks mingi probleem, aga üks ratas on kiirkinnitusega ja teine võlliga.
Et siis vahetan iga kord ka adapterid ringi - tacx neo 2t pukiga oli selline komplekt kaasas: https://r2-bike.com/TACX-Axle-adapter-k ... acx-Neo-2T

2 min ajakulu - ei ole väga suur vaev ja äkki kunagi saab ühte ratast uuendades vaevast lahti.
Õnneks käiguosa on sama - 11speed shimano.
Kui ma ühe 130mm kiirkinniti adapteri asemele 135mm qr installin, siis saab laps oma odava 1x11 mtb süsteemiga ka sõita - väga hästi sobib 11-25 maantee kassetiga kokku.

Üks ja sama ratas mõlemale ei ole minu arust väga hea idee - juba sadulad on naistel/meestel erinevad.

brain
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 02. 08. 2020. 14:13

Re: fix ratas pukile + kaks erimõõdus sõitjat

Postitus Postitas brain » 21. 02. 2022. 13:55

Meil on praegu kaks eraldi pukki, kummaski oma ratas. See kõige mugavam :)
Aga on juba teada, et ruumiga läheb kitsaks ja rataste arvu tuleb vähendada. See vahetuse variant siis enam ei toimiks.
Sisuliselt jääb järele minu maanteekas (mis tahaks hetkel juba hooldust ja korralikku fittingut jne) ja miski lahendus, mis on alati pukis.
Ilmselgelt tuleb variant kaks sadulat koos postiga ja nende vahetus ja lisaks tuleb mõelda mingi lenksu lahendus.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”