polar

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
N
Testisõitja
Postitusi: 518
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

polar

Postitus Postitas N » 19. 02. 2003. 10:03

Polar SW 4.0 - viimane tarkvara uuendus polar precision softile võimaldab ka S510 meestel antud tarkvara kasutada üle sonic linki. Nii et kasutage juhust ja hüvasti PC-coach!

:wink:

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

S710i

Postitus Postitas Oliver » 28. 06. 2003. 14:54

Mul on S710i ja kaks probleemi:
1. proovisin täna HR piiridest väljumise helisignaali, kuid ei piiksugi. Tegin manuaali järgi: valisin exercise1, aktiviseerisin HR limiidi, panin kella käima (kontrollisin veel "heart touch" funktsiooniga kehtivat HR limiiti), "signal/up" nupuga aktiviseerisin piiridest väljumise helisignaali (tuli vastav ikoon), kuid ei piuksugi!!! Samas löögisagedus vilgub, ja nool näitab vastavalt üles või alla (sõltuvalt kust ma limiiti ületan). Mis ma valesti tegin või tegemata jätsin?

2. olen teinud aegajalt fitness testi, siiani on mu intensiivsus olnud HIGH, mis tähendab u 3 tundi treeninguaega nädalas. Kuna viimase 5-e kuu jooksul on mu keskmine nädalane treeninguaeg üle 6-e tunni, siis peaks intensiivsus olema TOP. Kõik on muidu ok, aga erinevate intensiivsuse parameetritega saan ma testi tulemuses 10 punktise erinevuse (vastavalt 56 ja 66). Mai kuus tehtud koormustest andis hapnikutarbimiseks 65 ml*min/kg. Kas keegi oskab kommenteerida?

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Re: S710i

Postitus Postitas priidik » 28. 06. 2003. 15:16

Oliver kirjutas: Kuna viimase 5-e kuu jooksul on mu keskmine nädalane treeninguaeg üle 6-e tunni, siis peaks intensiivsus olema TOP. Mai kuus tehtud koormustest andis hapnikutarbimiseks 65 ml*min/kg. Kas keegi oskab kommenteerida?
65 ml/min/kg väha hea näitaja kui ainult 6h nädalas teed.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: S710i

Postitus Postitas Oliver » 28. 06. 2003. 16:22

Aga miks ikkagi polari OwnIndex on erinevate inteniivsustasemetega nii erinev? Kuidas enda progressi mõõta, kui treeningkoormus tõuseb? St. jääb mulje, et erinevate intensiivsustasemeteta saadud OwnIndex-id ei ole võrreldavad. :(

Lootsin, et keegi siit on selle kohta polarist infi küsinud!?

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 28. 06. 2003. 20:38

Olen mina ka imestanud nende erinevate intensiivsustasemete üle, et miks see asi nii erinev tuleb aga kommenteerida ei oska. Ehk peaks tõesti küsima?

Aga see heli värk, sellega on selline lugu, et kui sa nüüd oma polari manuali lahti võtad (s720i/s720i ingliskeelne manual, kui poest tõlke ka said, siis peaks seal olevad numbrid ka tegelikult suht kattuma) ja keerad leheküljele 49 ja loed hüüumärgi taga oleva teksti esimest lauset "Note that you can not use the alarm when Bycicle (justnimelt selline sõna on manualis) functions are on", siis see peaks sinu küsimusele vastama. Seda muidugi juhul kui sul rattafunktsioonid peale olid keeratud :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 28. 06. 2003. 21:27

Täpsema tulemuse saamiseks soovitan külastada spordiarsti. Polari või mis iganes muu pulsoka kui multifunktsionaalse ja polüpersonaalse riistapuu puhul on liigne loota täpset personaalset tulemust.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Re: S710i

Postitus Postitas huko » 29. 06. 2003. 22:50

Oliver kirjutas: ...olen teinud aegajalt fitness testi, siiani on mu intensiivsus olnud HIGH, mis tähendab u 3 tundi treeninguaega nädalas. Kuna viimase 5-e kuu jooksul on mu keskmine nädalane treeninguaeg üle 6-e tunni, siis peaks intensiivsus olema TOP. Kõik on muidu ok, aga erinevate intensiivsuse parameetritega saan ma testi tulemuses 10 punktise erinevuse (vastavalt 56 ja 66). Mai kuus tehtud koormustest andis hapnikutarbimiseks 65 ml*min/kg. Kas keegi oskab kommenteerida?
Kommenteerida ei oska, sest ei tea neid logaritme mille alusel Polar arvutab. :?
Ise olen olukorra lahendanud nii, et teen testi alati sama intensiivsusetasemega. Vahel treenid rohkem, vahel vähem :roll: , võtad sealt siis miski keskmise ja testid selle järgi. Pole mõted tõesti erinevate tasemete vahet pendeldada, sest tulemused pole omavahel võrreldavad.
Signature sucks! Pilt

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 01. 07. 2003. 11:24

Kõik räägivad muudkui palju on pulss trennis või võistlusel. A kuidas on puhkeseisundis, või see ei näitagi midagi? Vanasti jälgisime küll, sest "polareid" põld. Mul on näiteks 43 - 50.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 01. 07. 2003. 12:20

Pulss trennis ja võistlustel väga tähtis. Ma ei kujuta ilma pulsokata trenni ettegi. Nüüd on kaasaeg ja kaasaja pakutavad võimalused tuleb ära kasutada. Tõsi, mul on kõige lihtsam pulsokas misnäitab ainult pulssi ja on ka stopper. Rohkem nagu ei tahagi. Mõnikord hommikul panen ka rihma peale, näitab 40-42 tavaliselt, kui on hea vorm.

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 01. 07. 2003. 13:23

Road kirjutas:Kõik räägivad muudkui palju on pulss trennis või võistlusel. A kuidas on puhkeseisundis, või see ei näitagi midagi? Vanasti jälgisime küll, sest "polareid" põld. Mul on näiteks 43 - 50.
puhkeseisundi pulssi jälgitakse ka. Näitab väsimuse ja treenituse taset. Mida madalam puhkepulss, seda paremas vormis oled..

Kõrgem pulss näitab kesisemat vormi või väsimust.. kui sul muidu on puhkepulss umbes 50 ringis, siis enda täielikult tühjaks sõitmisele järgneval hommikul peaks see kõrgem olema (näiteks 55-60 ringis) Kõrgem pulss võib viidata ka haigusele või ületreeningule..
Kui pulss normaalsest kõrgem tavalisest, siis võib arvata, et sa pole veel täielikult taastunud eelmisest pingutusest.

puhkeseisundi pulssi mõõdetakse täielikus puhkeseisundis: hommikul esimene asi kui ärkad.. voodis lamades.. viska pilk sekundikellale ja mõõda minuti jooksul randmelt pulssi.. tuleb üritada enne pulsi mõõtmist mitte eriti liigutada ennast.. tuleb üritada ka alati samadel tingimustel mõõta.. pulss võib ka sellest oleneda, kuidas magasid, mida unes nägid vms..

siinjuures tuleb kindlasti ka jälle ära mainida, et pulsinäitajad pole erinevate inimeste vahel võrreldavad. kui tahad enda puhkeseisundi pulssi teada saada, jälgi seda mingi aja jooksul.. ja vaata, mida su pulss pärast võistlusi või intensiivseid treeninguid teeb.. saad mingi ettekujutuse.. edaspidi saad selle järgi trenni teha.. kui puhkepulss normaliseerunud pole, siis või arvata, et järgmiseks intensiivseks trenniks on veel vara..

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 01. 07. 2003. 13:38

Lauri T kirjutas:...hommikul esimene asi kui ärkad.. voodis lamades.. viska pilk sekundikellale ja mõõda minuti jooksul randmelt pulssi..
lihtsam ja sama adekvaatne on mõõta 10 sekki ja siis korrutada kuuega. hommikul võib pikk lugemine uimase peaga sassi minna :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 01. 07. 2003. 13:56

mul läheb päris tihti sassi... pool minutit loed, siis uinud hetkeks ja siis ei mäleta midagi :) ega muud, kui otsast peale :twisted:

see kuuega korrutamine on natuke jama, sest kui sa 10 seki jooksul loed pulssi, siis kui täpselt 10 sek täis saab, siis sa ju ei loe poolt südamelööki.. ümardad.. ja kui juhtud ümardama näiteks kolmveerand lööki, siis kuuega korrutades teed vea ka kuuekordseks (paned umbes 5 löögiga mööda, mis on suht suur viga minumeelest).. mida väiksema arvuga korrutad, seda parem.. mina lugesin alguses 15 sek ja korrutasin neljaga.. nüüd loen täisminuti.. saab kõige täpsema.. minuti ikka on aega lamada enne üles tõusmist :) kuigi jahh.. minutiga see sassi minemine suurem mure.. ma mõnikord loen 3 korda.. kui poolenisti veel magad, siis läheb päris tihti sassi :)

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 01. 07. 2003. 14:24

kas mul on siis midagi viga-syda ntx haige.Puhkehetkel on mul pulss 60-70lk/min :?: :?: :?: :? :? :? :?
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 01. 07. 2003. 14:29

veloman32 kirjutas:kas mul on siis midagi viga-syda ntx haige.Puhkehetkel on mul pulss 60-70lk/min :?: :?: :?: :? :? :? :?
puhkeseisund mitte puhkehetk. teed hommikul silmad lahti, ei püherda voodis ja hakkad kohe pulssi lugema.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 01. 07. 2003. 14:35

justtäpselt.. mõned vaatavad enne võistlust stardikoridoris oma pulssi ja arvavadki, et nende "resting heart rate" on kuskil 100 lähedal..

puhkeseisundi pulssi ikka mõõdetakse jah hommikul enne kui üldse liigutama hakkad.. isegi see, kui voodist püsti tõused, tõstab pulssi märgatavalt.. seepärast pole otstarbekas pulsomeetrite omanikel hakata hommikul pulsoka vööd peale ajama hakata.. selle rapsimise peale (ükskõik kui rahulikult seda ka ei teeks) läheb pulss kohe üles..

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 01. 07. 2003. 14:55

No rapsimine rapsimiseks. Hommikul viskad luugid lahti, võtad voodi kõrvalt laua pealt vöö, viskad ümber ja siis ootad nii minuti-paar ja on sul HR jälle kenasti all.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 01. 07. 2003. 15:08

ma pole ka puhkeasendit alla 60ne saanud :? Ja max oli Kõrves 210 :shock: :?: :!: Kas tegemist siis erandi või rikkis isendiga? 8)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 01. 07. 2003. 15:23

dumper kirjutas:No rapsimine rapsimiseks. Hommikul viskad luugid lahti, võtad voodi kõrvalt laua pealt vöö, viskad ümber ja siis ootad nii minuti-paar ja on sul HR jälle kenasti all.
no kui naine (või mees) ei pahanda, siis võid ju ööläbi vöö peal magada, hommikul hea naksti vaadata :lol: . Omal muidu alla 50 pole kukkund. Tuttaval staazikal roadikal pidi ikka alla 40 olema. Vot see on treenitus.

Kõrge pulss. No mäletame vist kõik kuda S O'Grady TDF'il pulsiga hädas oli, viskas teisel kappadi üle 200 grupis sõites. Mis viga oli, ei tea? Seega juhtub ka tippudel ja mitte kõige pingelisemas situatsioonis.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 01. 07. 2003. 15:26

Mati kirjutas:no kui naine (või mees) ei pahanda, siis võid ju ööläbi vöö peal magada, hommikul hea naksti vaadata :lol: .
... ja mix mitte ka öösel kui oled parasjasti ax :wink: :D :!: :idea: ioonis
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 01. 07. 2003. 15:36

veloman32 kirjutas:
Mati kirjutas:no kui naine (või mees) ei pahanda, siis võid ju ööläbi vöö peal magada, hommikul hea naksti vaadata :lol: .
... ja mix mitte ka öösel kui oled parasjasti ax :wink: :D :!: :idea: ioonis
jah öösel kella kolmeaeg näiteks .....kui ikka tuleb tahtmine peale siis pole vaja vööd otsida ega midagi vaid paned stopperi käima ning pärast on hea statistikat teha jne. :D

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 890
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 01. 07. 2003. 15:42

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 16:00, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 01. 07. 2003. 15:51

Ermo kirjutas:See ikka rohkem personaalne eripära, kui ainult treenitus :) ...
Jep, treenitud isikute personaalne eripära :D .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Individuaalne

Postitus Postitas Hanno » 01. 07. 2003. 17:23

Kui sul on puhates pulss 60, siis sa oled suure tõenäosusega noor, trekisprinter või lihtsalt üle treeninud. Treenitud kehal peaks seal 40 lähedal olema jah, oleneb organismist, kas siis mõni löök üle või alla 40ne.

Ma juhtusin rääkima kunagi ühe hollandlasega, vanust 36, tippsõitja. Ta kukkus ja sai peapõrutuse, kuid midagi hullu ei olnud. Viidi haiglasse, mees rahunes maha ja pulss hakkas langema: 50, 45, 38, 32, kui 28 peale langes, siis arstid juba hakkasid tegutsema hooga, arvasid, et mees sureb nende käte vahele ära.

Kuid tal oligi 25-26 puhkeseisundi pulss, Arstidele ei saanud öelda, kuna nad toppisid mingeid hapnikumaske ja värke näo ette, paar head süsti sai ka, viskas ilusti pulsi 50ne peale tagasi :lol:

Näide sellest, et tippsõitja ei olegi nii kerge olla, haiglas võib probleeme tekkida... Hoidke siis trennis tagasi, sõbrad... :wink:

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 01. 07. 2003. 23:44

Mul ka hommikul 60 - noor treenimata tüüp :)

Aga üks anomaalia ei anna mulle rahu, käin vist südametohtrite juurest läbi. Nimelt lugu selline:

2x olen trenni tehes suht lõpus teinud spurdi - mitte spurdi pärast, vaid lihtsalt kodu paistab, lükkad gaasipedaali nats põranda poole. Ja siis käib südamest justkui mingi jõnks läbi ja pulsokat vaatad, siis on pulss üle 200. Ühel korral 217, teisel 211. On see minu anomaalia või pulsoka oma...
Olen proovinud nii, et lülitan pulsoka salvestusrezhiimist välja ja tagasi sisse (sellest ajast on mul kellas fail, kus mingi 30 seki jooksul avg=max=207).
Oi, mis ma luiskan, seda on tegelt 3x juhtunud. esimene kord mõtlesin, et äkki mingi niisama jama, peale teist 217 laksu helistasin perearstile, kes arvas, et pulsokas petab (s710i) ja kes ütles, et sellise pulsiga peaks mul oioi kui paha olema. *sobrab veits failides*
Leidsin faili, mida otsisin - 26 minti sõitsin selle imeliku pulsiga, keskmine 207 (kes siin Lance pulsist TDFil midagi seletas? :D). Ei ütleks, et mul eriliselt halb oleks olnud, peris hea minek oli.
Ahjaa, perearst soovitas randmelt pulssi mõõta, kui jälle selline asi juhtub, no 3x ajal mõõtsin aga katsu sa midagi sellist randmelt lugeda - üle 3 löögi sekundis. Proovisin seda ka, et tõstsin anduri rinnalt lahti ja panin mõne aja pärast tagasi - ikka oli 200 all. Peale seda lõin käega ja läksin tanklasse jäätist ostma - tagasi tulin oli normis.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 01. 07. 2003. 23:48

aidake mind :? :? :roll: Istun hetkel arvuti taga ja pulss näitab kudagi kõrget näitu -79-88lk/min :!: :!: Mis peaxin tegema :?: :shock: :?
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 02. 07. 2003. 00:02

No arvuti taga sa siiski midagi teed ju. Mõni teeb tööd ja on stressis - pulss võib vabalt yle 100 olla.
Endal arvuti taga keskmiselt 75-90, olen siuke aktiivne vehkija kah, lösutades on jah 60 isegi.
Hommikul värskelt ärgates on 47-55, max pulss on 195, max võistluste pulss on 173.
Pikemat asfaldiotsa tehes on pulss 120 kandis, samas riidesse pannes on 130 alati :).
Max pulsi olen ikka rattaseljas spurtides saanud, niisama vehkides pole üle 175 suutnud saavutada.

Ühesõnaga individuaalne värk, aga enda lõikes võib ja peab muidugi jälgima. Veebruaris treenimatuna olid minu numbrid ntx järgmised:
puhkeolekus 75, max pulss 187, 25 km/h asfaldil sõites 155 :(.
Viimati muutis Kirsa, 02. 07. 2003. 00:27, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 02. 07. 2003. 00:03

veloman32 kirjutas:aidake mind :? :? :roll: Istun hetkel arvuti taga ja pulss näitab kudagi kõrget näitu -79-88lk/min :!: :!: Mis peaxin tegema :?: :shock: :?
magama minema :D

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 02. 07. 2003. 07:23

veloman32 kirjutas:aidake mind :? :? :roll: Istun hetkel arvuti taga ja pulss näitab kudagi kõrget näitu -79-88lk/min :!: :!: Mis peaxin tegema :?: :shock: :?
Miks sa arvad, et see kõrge näit on? minu meelest täitsa normaalne..

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Noore inimese pulss

Postitus Postitas Hanno » 02. 07. 2003. 08:25

Pole mõtet muretseda, tegemist ei ole millegi imelikuga. Ka mul oli noorest peast pulss väga kõrge, 14 aastaselt Muza juures läks lõpus 224ni. Mul oli nii, et kui suutsin kõva pulsiga sõita, siis oli vorm hea ka. Olen sõitnud ka trekigrupisõitu 50min, keksmine pulss 196, siis olin muidugi 19 juba. Olivson rääkis, et neil NLiidu MV keegi võitis ja keskmine tuli 204. Nii, et polnudki mingi guinessi rekord.

On lihtsalt tüüpe, kes suudavad ja on võimelised vähe teise pulsiga sõitma, samas ei jõua nad jälle 6 tundi uhada. Erinevad inimesed ja loodud erinevateks aladeks. Mõni kortsus ja kiilakas tippsõitja ei saagi oma pulssi üle 169, no ei tõuse lihtsalt, nii ökonoomne on keha. Mulle seda luksust pole antud ülevalt poolt.

terv,
Hanno

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 02. 07. 2003. 09:06

dumper kirjutas:...noor treenimata tüüp :) 2x olen trenni tehes suht lõpus teinud spurdi - mitte spurdi pärast, vaid lihtsalt kodu paistab, lükkad gaasipedaali nats põranda poole. Ja siis käib südamest justkui mingi jõnks läbi ja pulsokat vaatad, siis on pulss üle 200. Ühel korral 217, teisel 211. On see minu anomaalia või pulsoka oma...Oi, mis ma luiskan, seda on tegelt 3x juhtunud. esimene kord mõtlesin, et äkki mingi niisama jama, peale teist 217 laksu helistasin perearstile, kes arvas, et pulsokas petab (s710i) ja kes ütles, et sellise pulsiga peaks mul oioi kui paha olema. ... Proovisin seda ka, et tõstsin anduri rinnalt lahti ja panin mõne aja pärast tagasi - ikka oli 200 all. Peale seda lõin käega ja läksin tanklasse jäätist ostma - tagasi tulin oli normis.
Sul mitu tegurit korraga kõrget pulssi soodutamas - noorus, treenimatus, spurt. Tegijamad vennad sõidavad ennast spurtides pildituks (sõnaotseses mõttes silme eest mustaks) ja seega on kõrge pulss norm. Noorus soodustab kah kõrgemat pulssi ja treenimatus veel kolmanda tegurina. Samas on soovitatav sellisel juhul vähem rapsida ning tegeleda rohkem (nii paar aastat) pigem mahutreeninguga. Südametöö ei ole suvalisel ajal vastavalt vajadusele tellitav, vaid komplekselt teatud piirini treenitav.

See, et sul peale jäätise ostmist pulss normis oli näitab vast ka seda, et sa juba ise oma muretsemisega tõstad või hoiad pulssi üleval. Mõtle vähem pulsi peale ja äkki kukub sul ilma meditsiinilise abitagi normi :D .

Perearsti jutud on teinekord paras fufloo ja ega ma sellepärast nendega pahanda, pole nad ju kõik ntx kardioloogid. On minugi perearst saatnud koormustesti, kus kuuldes minu sporditegevuse tasemest saatekirja üle muiati. Ja praegu peaks ntx minema perearsti muretsemisest ajaendatuna vereproovi andma, kuna see aasta juba kaks raksu hgb 172 olnud (et miks nii kõrge :?: , muidu 140-160). Aga mis mul selle vastu kui tasuta tervist kontrollida saab :D .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 02. 07. 2003. 09:18

Individuaalsuse juttu ma usun, samas täpsustame veits seda noorust - 23 aastat on juba selja taga.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 02. 07. 2003. 09:30

dumper kirjutas:Individuaalsuse juttu ma usun, samas täpsustame veits seda noorust - 23 aastat on juba selja taga.
olen mõned aastad vanem aga liigitaks ennast veel siiski noorte alla :wink:
23 aastaselt jõuab veel nii mõndagi suuremat ette võtta(mõtlen tuleviku tarbeks treenida) kuid mida hiljemaks seda alustamist jätad seda raskemad on tulemused tulema.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Re: Noore inimese pulss

Postitus Postitas priidik » 02. 07. 2003. 10:14

Hanno kirjutas: Ka mul oli noorest peast pulss väga kõrge, 14 aastaselt Muza juures läks lõpus 224ni. Mul oli nii, et kui suutsin kõva pulsiga sõita, siis oli vorm hea ka. Olen sõitnud ka trekigrupisõitu 50min, keksmine pulss 196, siis olin muidugi 19 juba. Olivson rääkis, et neil NLiidu MV keegi võitis ja keskmine tuli 204. Nii, et polnudki mingi guinessi rekord.
Jah, ega siin midagi imelikku pole. Noortel ongi kõrged pulsi väärtused. Täpsustuseks lisan et treenitust näitab ühelt poolt madal hommikune pulss ja see kui lähedal maksimimile suudad tööd teha. Mõni suudav veel väga lähedal oma max pulsile nt. tund aega intensiivset tööd teha. Aga üldiselt on nii et kui lihased on puhanud ja värsked siis suudad ka kõrge pulsiga sõita. Nt. endal nii et kui "jalad kannavad" siis sõidan isegi kuni 185 pulsiga aga kui jalad ei kanna siis ei saa üle 175-gi aetud (max 198, Anl 182 l/min).

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 02. 07. 2003. 22:09

veloman32 kirjutas:aidake mind :? :? :roll: Istun hetkel arvuti taga ja pulss näitab kudagi kõrget näitu -79-88lk/min :!: :!: Mis peaxin tegema :?: :shock: :?
Arvutimängu peaks kinni panema :)
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 02. 07. 2003. 22:17

Mati kirjutas:
dumper kirjutas:...noor treenimata tüüp :) 2x olen trenni tehes suht lõpus teinud spurdi - mitte spurdi pärast, vaid lihtsalt kodu paistab, lükkad gaasipedaali nats põranda poole. Ja siis käib südamest justkui mingi jõnks läbi ja pulsokat vaatad, siis on pulss üle 200. Ühel korral 217, teisel 211. On see minu anomaalia või pulsoka oma...Oi, mis ma luiskan, seda on tegelt 3x juhtunud. esimene kord mõtlesin, et äkki mingi niisama jama, peale teist 217 laksu helistasin perearstile, kes arvas, et pulsokas petab (s710i) ja kes ütles, et sellise pulsiga peaks mul oioi kui paha olema. ... Proovisin seda ka, et tõstsin anduri rinnalt lahti ja panin mõne aja pärast tagasi - ikka oli 200 all. Peale seda lõin käega ja läksin tanklasse jäätist ostma - tagasi tulin oli normis.
Sul mitu tegurit korraga kõrget pulssi soodutamas - noorus, treenimatus, spurt. Tegijamad vennad sõidavad ennast spurtides pildituks (sõnaotseses mõttes silme eest mustaks) ja seega on kõrge pulss norm. Noorus soodustab kah kõrgemat pulssi ja treenimatus veel kolmanda tegurina. Samas on soovitatav sellisel juhul vähem rapsida ning tegeleda rohkem (nii paar aastat) pigem mahutreeninguga. Südametöö ei ole suvalisel ajal vastavalt vajadusele tellitav, vaid komplekselt teatud piirini treenitav.

See, et sul peale jäätise ostmist pulss normis oli näitab vast ka seda, et sa juba ise oma muretsemisega tõstad või hoiad pulssi üleval. Mõtle vähem pulsi peale ja äkki kukub sul ilma meditsiinilise abitagi normi :D .

Perearsti jutud on teinekord paras fufloo ja ega ma sellepärast nendega pahanda, pole nad ju kõik ntx kardioloogid. On minugi perearst saatnud koormustesti, kus kuuldes minu sporditegevuse tasemest saatekirja üle muiati. Ja praegu peaks ntx minema perearsti muretsemisest ajaendatuna vereproovi andma, kuna see aasta juba kaks raksu hgb 172 olnud (et miks nii kõrge :?: , muidu 140-160). Aga mis mul selle vastu kui tasuta tervist kontrollida saab :D .
Võta aeg maha - harjuta mõned kuud rahuliku pulsiga, jäta spurdid tegemata. Võistlustel tegele rohkem looduse vaatamisega. Peale paari kuud (võib-olla isegi peale poolt aastat) võta intensiivsem trennitegemine uuesti ette. Kõige raskem on enese emotsioone taltsutada - kui sellega hakkama saad, siis oled juba pooleldi võitja.
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 02. 07. 2003. 22:37

maakas kirjutas:
veloman32 kirjutas:aidake mind :? :? :roll: Istun hetkel arvuti taga ja pulss näitab kudagi kõrget näitu -79-88lk/min :!: :!: Mis peaxin tegema :?: :shock: :?
Arvutimängu peaks kinni panema :)
ma ei mängi arvutimänge-täiseti mõtetu tegevus :wink:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 23. 08. 2003. 12:02

Oman sellist kella nagu Polar XTRAINER Plus(kui keegi ei peaks teadma, siis see on võrreldav ntx S710/S720-ga, lihtsalt mõned funktsioonid on vähem, sest eelmine mudel)........probleem selles, et tuuliste ilmadega vastu tuult sõites, eriti kui seljas vaid rattasärk, lööb pulsi maximumini(st nii palju peaaegu kui kell näitab).....probleemi saan hetkeks lahendada nii, kui asetan käe südame juurde rihma ette.......siis pulss normaliseerub....tean, et see pole tingitud südamest........vaid midagi muud peab segama.......arvan, et tuul ntx.......rihm on küll korralikult ümber ja ka kontaktid märjaks tehtud enne rihma ümber panemist.......vahest viskab selle maximum pulsi 10 sekiks vahest 10 minutiks......see aga pole normaalne, sest pärast ma ei saa ju mingit õiget informatsiooni kellast.........äkki on kellelgi sama jama olnud???

Olen käinud selle asjaga kolm korda juba postimajas paranduses(seal parandatakse ka polari kelli) ja mees alguses vaatas rihma ja uuris ja siis vahetas mingi kondeka ära, aga ikka jamab, kusjuures mitte iga trenn, vahest imestan, et ei läinudki lolliks, teinepäev viskab mingi tuulevaiksel lõigul metsa sees 226 ette.......rihm on ka täiesti ok võtab kaugemalt kui meetri pealt ilusti.........tundub nagu asi oleks mitte liiga nõrgas, vaid liiga tugevas kontaktis, et saab kuskilt mingi lisa löögi

Uut kella nagu ka ei tahaks osta, sest muidu töötab kõik hästi ja raha selleks küll hetkel poleks :cry:

aux
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 13. 08. 2003. 19:59

Postitus Postitas aux » 24. 08. 2003. 21:43

tann kirjutas:Oman sellist kella nagu Polar XTRAINER Plus(kui keegi ei peaks teadma, siis see on võrreldav ntx S710/S720-ga, lihtsalt mõned funktsioonid on vähem, sest eelmine mudel)........probleem selles, et tuuliste ilmadega vastu tuult sõites, eriti kui seljas vaid rattasärk, lööb pulsi maximumini(st nii palju peaaegu kui kell näitab).....probleemi saan hetkeks lahendada nii, kui asetan käe südame juurde rihma ette.......siis pulss normaliseerub....tean, et see pole tingitud südamest........vaid midagi muud peab segama.......arvan, et tuul ntx.......rihm on küll korralikult ümber ja ka kontaktid märjaks tehtud enne rihma ümber panemist.......vahest viskab selle maximum pulsi 10 sekiks vahest 10 minutiks......see aga pole normaalne, sest pärast ma ei saa ju mingit õiget informatsiooni kellast.........äkki on kellelgi sama jama olnud???

Olen käinud selle asjaga kolm korda juba postimajas paranduses(seal parandatakse ka polari kelli) ja mees alguses vaatas rihma ja uuris ja siis vahetas mingi kondeka ära, aga ikka jamab, kusjuures mitte iga trenn, vahest imestan, et ei läinudki lolliks, teinepäev viskab mingi tuulevaiksel lõigul metsa sees 226 ette.......rihm on ka täiesti ok võtab kaugemalt kui meetri pealt ilusti.........tundub nagu asi oleks mitte liiga nõrgas, vaid liiga tugevas kontaktis, et saab kuskilt mingi lisa löögi

Uut kella nagu ka ei tahaks osta, sest muidu töötab kõik hästi ja raha selleks küll hetkel poleks :cry:



Kas kannad treeningul kella käe peal või on see juhtraual? Kasutan sama põlvkonna Polarit ja mul tekkisid sarnased mured pärast seda kui hakkasin kella alusele kinnitama. Mingite tähelepanekute kohaset taob minu oma maksimumi tugeva vibratsiooni/rappumise korral. Hakkasin siis pärast seda kellal rihma tugevamini kinni tõmbama ja üldjuhul probleeme pole...

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 24. 08. 2003. 22:33

Mul kell ikka ratta peal jah.......siis nagu saab paremini kontakti ja parem jälgida ka.....kõvemini ei anna nagu eriti tõmmata kinni, sest rihm on viimase augu peal :? aga võibolla pean siis mingi pehmenduse kella ja selle hoidja vahele aretama.......tänud.....eks püüan siis seda varianti katsetada :)

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 24. 08. 2003. 22:36

Kuigi tegelikult arvan, et minul mingi teine probleem, sest asi sõltub nagu rohkem tuulest........ntx rakkes hullu raputamisega polnud mingit probleemi...........samas mööda tammsaare teed siledal asfaltil lööb pulsi põhja..........aga eks igast variandid vaja mul läbi katsetada, siis saab teada vähemalt milles jama seisneb :roll:

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 25. 08. 2003. 00:35

tann kirjutas:Kuigi tegelikult arvan, et minul mingi teine probleem, sest asi sõltub nagu rohkem tuulest........ntx rakkes hullu raputamisega polnud mingit probleemi...........samas mööda tammsaare teed siledal asfaltil lööb pulsi põhja..........aga eks igast variandid vaja mul läbi katsetada, siis saab teada vähemalt milles jama seisneb :roll:


Pilt Pilt

Vast piisaks ühest punktist lausete vahele. Niimoodi. Ja uus lause algab suure tähega, aga osad sidesõnad nõuavad ette koma! :wink:
Signature sucks! Pilt

ajuvaba
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 19. 05. 2003. 13:14

Postitus Postitas ajuvaba » 25. 08. 2003. 13:33

See tuleneb sellest et särk hakkab tuulekäes võbelema ja ajab nii tundliku asjanduse lolliks. Selle vastu aitab ainult liibekas särk või siis vastupidi, et väheke paksem, mis ei hakka tuule käes nii kergelt võbelema

ja paremat lahendust ei olegi

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 25. 08. 2003. 13:48

võimalik, et tegemist staatilisest elektrist tingitud häiretega. Kunst materjalist särgid toodavad seda väga hästi eriti, kui veel tuules lotendab. Kuigi kui särk veidi niiske peaks see probleem ära kaduma.

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 25. 08. 2003. 14:01

veiko kirjutas:võimalik, et tegemist staatilisest elektrist tingitud häiretega. Kunst materjalist särgid toodavad seda väga hästi eriti, kui veel tuules lotendab. Kuigi kui särk veidi niiske peaks see probleem ära kaduma.
Võimalik. Kui mul aga rohkem riideid peal, ntx mingi pikkade varrukatega särk peal(mitte windstopper), siis seda proleemi ei esine, vähemalt tavaliselt, aga mõnikord paariks sekundiks lööb ikka pulsi põhja. Samas eile rattarallil probleeme polnud, kuigi sõitsin ainult lühikese rattasärgi väel ja vahepeal oli vastu tuult andmist küll, aga vb et siis juba oli särk niiskem.....no ei tea, mingi jama igaljuhul on.

Tänud abi eest :)

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 26. 08. 2003. 23:38

veloman32 kirjutas:aidake mind :? :? :roll: Istun hetkel arvuti taga ja pulss näitab kudagi kõrget näitu -79-88lk/min :!: :!: Mis peaxin tegema :?: :shock: :?
mis lehekülgi sa veebist vaatad? :oops: :wink:

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 27. 08. 2003. 00:11

Minu ammust järjejuttu jätkates, siis viga on minus (muidugi jääb imeväike võimalus, et kõik minu läheduses viibivad pulsokad hakkavad aja möödudes näitama numbreid kõvasti üle 200 :D).
Täna sain Kirsa kellale max numbriteks 212, kui vihma eest põgenesin.

Peaks vist järgima Kirsa soovitust Ag2r'i kirjutada. Max pulss 226, hemoglobiini tase 178... - võtavad ehk tööle :D

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 27. 08. 2003. 00:24

Jack kirjutas:
veloman32 kirjutas:aidake mind :? :? :roll: Istun hetkel arvuti taga ja pulss näitab kudagi kõrget näitu -79-88lk/min :!: :!: Mis peaxin tegema :?: :shock: :?
mis lehekülgi sa veebist vaatad? :oops: :wink:
väga palju vaatan jalgrattaspordi ja suusasporditeemalisi lehekylgi. viimasel ajal ocin ka infi erinevate kõrgkoolide kohta.samuti osta.ee,soov.ee,velo.clubberss.ee ja esport.ee. mis siis :? :shock: :idea: :?: :!: :wink: :roll:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 10. 03. 2004. 12:11

Ükspäev oli veidi rohkem aega voodis lesida 8) ja ajaviiteks sai polari fitnesstesti tehtud. Kuna aktiivsutaseme määramine on manualis suht segaselt määratletud sai huvipärast kõik järgi proovitud. Tulemused olid järgmised:

low 34
medium 44
high 54
top 64

Siit võib vist juba üldistada, kuidas võrrelda erinevate tasemete tulemusi :?:
Spordin oma lõbuks!!!

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 10. 03. 2004. 13:16

Minu arust oli manualis endas või Polari kodukal mingi tabel või võrdlusvõimalus olemas... ei mäleta enam täpselt

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 10. 03. 2004. 16:10

Manualis on öeldud, et aktiivsustaseme pead sa määrama enda viimase 6 kuu tegevuste põhjal.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”