Hea esituli

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
gliff
Rattur
Postitusi: 154
Liitunud: 13. 05. 2013. 16:50

Hea esituli

Postitus Postitas gliff » 08. 12. 2019. 13:09

Et tehnika areneb ulme kiirusel ja üha enam ja enam on toodete vahel valiku võimalusi, siis hea meelega viiks ennast kurssi rattatulede maailmas toimuvaga. Nimelt siis sooviks endale uut valgusallikat lenksule, kuna olemasoleva lambiga päris rahul pole. Juba kuskil 25 km/h tekib ebamugav tunne, kuna liiga vähe on ette näha ja kui reguleerida tule vihku kaugemale näitama, siis muutub see väga väikest ala valgustavaks ja ei tekita ka just erilist turvatunnet, samas jääb siis ratta vahetus läheduses olev ala suht pimedaks.
Et siis ootaks inffi, mis tulesi keegi kasutab ja kuidas nendega rahul ollakse.
Plaan on seda vahel ka metsas ehk kasutada, seega valgusvihk võiks olla ikka veidi laiem, kui paar kraadi.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Hea esituli

Postitus Postitas arnea » 08. 12. 2019. 15:47

Ma olen selle tule arenemist jälginud: https://www.outboundlighting.com/ aga ei oma. Tüüp kes selle taga on, on tegelenud autode esitulede projekteerimisega ja alustas valgusvihu projekteerimisest. Road variant valgustab hästi teed aga ei pimesta teisi liiklejaid.

MartinMK
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 20. 10. 2011. 08:41

Re: Hea esituli

Postitus Postitas MartinMK » 08. 12. 2019. 21:29

Mul on selle Trail versioon ja on kõike seda mida nad lubavad, varsti peaks ka selle uue kiivrilambi kätte saama.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Hea esituli

Postitus Postitas siim_s » 09. 12. 2019. 09:23

Rattalaadalt ostsin Ravemen PR1200, mida just tema valgusvihu pärast kiidetakse. Senised sõidud on küll olnud pigem commute tüüpi, aga tulega väga rahul. Varem sõitnud tüüpiliste aliexpressi hiinakate ja ühe Knogi korralikuma tulega. Ravemen neist kõigist parem. Üks asi, millest puudust tunnen, on kinnitus, mis viiks tule lenksu alla, nii et see etteulatuvat kompuutrit ei segaks.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Hea esituli

Postitus Postitas KaupoR » 09. 12. 2019. 09:56

Kes tuld vähegi liikluses kasutab siis palun võtke lõigatud vihuga lamp (nagu on Ravemen PR1200-l "commute" LED või Busch+Müller IXON). Nii autojuhi, jalakäija kui ka tervisejooksjana olen kogenud hüper-super-mega luumenitega jalgrattureid, kes pimestavad ära kõik, kes neile vastu tulevad. See on ebamugav teistele ja ohtlik meile kõigile
If everything's under control, you're going too slow!

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Hea esituli

Postitus Postitas mtm » 09. 12. 2019. 10:43

KaupoR kirjutas:
09. 12. 2019. 09:56
Kes tuld vähegi liikluses kasutab siis palun võtke lõigatud vihuga lamp (nagu on Ravemen PR1200-l "commute" LED või Busch+Müller IXON). Nii autojuhi, jalakäija kui ka tervisejooksjana olen kogenud hüper-super-mega luumenitega jalgrattureid, kes pimestavad ära kõik, kes neile vastu tulevad. See on ebamugav teistele ja ohtlik meile kõigile
KaupoR jutt õige! Ja lisaks ei tohiks tuli olla vilkuv epilepsia-automaat.
Ise kasutan Fenix BT30R mille lõigatud valgusvihk aga linnas sõites siiski lisa vari küljes. Valgusvihk piisavalt pikk ja lai, lisaks näidik kust näha mitu tundi ja minutit veel lamp kestab ning + ja- nupud millega heledust mõlemas suunas reguleerida. LInnas sõites kasutan väiksemat ja metsas suuremat heledust aga kuna metsas sellestki vähe siis on lisaks ka kiivrituli. Maanteel ei sõida nii pimedas, et esituld vaja oleks.
Tõeliselt head tuled leiad siit: https://www.lupine.de/eng . Ise pole raatsinud osta.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Hea esituli

Postitus Postitas Miki-Hiir » 09. 12. 2019. 13:33

Mul on kaks tuld - üks avalikel teedel liiklemiseks ja teine maastikule. Avalike teede jaoks on mingi Sigma Buster seasilm, teine on eraldi akupakiga mingi 3000lm hiinakas. Kokku super.
Saab metsas sõita kuni hiinakas ära surema hakkab (kuskil 2h peab vastu) ja siis teise tule valgel koju ära kulgeda.

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Hea esituli

Postitus Postitas martr » 09. 12. 2019. 14:28

Minu tulede komplekt koosneb Nextorchi lenksulambist https://hammerjack.eu/tooted/kodukaubad ... id/11-nb10 ja sama tootja pealambist https://hammerjack.eu/tooted/kodukaubad ... ystarblack
Suht OK hinnaga kombo.

jaser
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 14. 07. 2012. 19:14

Re: Hea esituli

Postitus Postitas jaser » 23. 12. 2019. 11:59

MartinMK kirjutas:
08. 12. 2019. 21:29
Mul on selle Trail versioon ja on kõike seda mida nad lubavad, varsti peaks ka selle uue kiivrilambi kätte saama.
Kuidas sulle meeldib kummist kinnitus rihm? Mul lahtlus, et ta venib välja ja pingutada ka ei saa. Edasi tagasi võtta ka ei ole muugav. Kui n'iteks jättad ratta kaupluse juures.
Polt kinnitusega ka halb et läheb lahti eriti metsa teedel. Mul just praegu selline.
https://www.lupine-shop.com/en/led-ligh ... 52/sl-af-4 selle lampi kinnitus tundub OK, aga hind 400 on liiga suur. Tahaks midagi kuni 150.

MartinMK
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 20. 10. 2011. 08:41

Re: Hea esituli

Postitus Postitas MartinMK » 23. 12. 2019. 18:57

jaser kirjutas:
23. 12. 2019. 11:59
MartinMK kirjutas:
08. 12. 2019. 21:29
Mul on selle Trail versioon ja on kõike seda mida nad lubavad, varsti peaks ka selle uue kiivrilambi kätte saama.
Kuidas sulle meeldib kummist kinnitus rihm? Mul lahtlus, et ta venib välja ja pingutada ka ei saa. Edasi tagasi võtta ka ei ole muugav. Kui n'iteks jättad ratta kaupluse juures.
Polt kinnitusega ka halb et läheb lahti eriti metsa teedel. Mul just praegu selline.
https://www.lupine-shop.com/en/led-ligh ... 52/sl-af-4 selle lampi kinnitus tundub OK, aga hind 400 on liiga suur. Tahaks midagi kuni 150.
Mu meelest on see väga ok, see kummist rihm, seal on mitmed augud mida kasutada. Lisaks tuleb kaasa gopro kinnitusele üleminek.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”