Spordikell

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
heikki
Rattur
Postitusi: 220
Liitunud: 04. 08. 2009. 20:52

Spordikell

Postitus Postitas heikki » 07. 05. 2018. 18:57

Tere, olen uue kella otsingul oskab keegibl soovitada midagi mis on hea. Hind võiks jääda max 600€ juurde umbe

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Spordikell

Postitus Postitas erikr » 07. 05. 2018. 19:35

Milleks kella vaja?
Millised omadused olema peavad?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

heikki
Rattur
Postitusi: 220
Liitunud: 04. 08. 2009. 20:52

Re: Spordikell

Postitus Postitas heikki » 08. 05. 2018. 10:12

Põhiline on jalgratta sõit eks vahepeal on ka jooksmist.
Uuematel enamustel vist mingid väiksed nutikella omadused ka olemas juba.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Spordikell

Postitus Postitas UrmasL » 08. 05. 2018. 10:55

Üldiselt on maitse asi, aga mõned mõtted:

- 600€ eest saab iga tootja tippmudeli. Garmin Fenix 5, Suunto Spartan või Polar V800. Neil on KÕIK nutikella omadused olemas.
- Kui põhiline on rattasõit, siis hinda kui suurt ekraani sa tahaks ja mis väljasid rattaprofiil näitab. Graminil vist 4 välja ühe lehe kohta.
- Navigeermine kaardiga. Garmin Fenix 5X toetab, iseasi kui väärtuslik see väiksel ekraanil on.
- Alati ei pea tippmudel olema! Minu jaoks on Fenix 5 liiga suur ja raske. Oleneb muidugi, kas kannad igapäevaselt käe peal.
- Kas sul on mõne tootja muu seade juba olemas? Igal tootjal on oma "ekosüsteem" andmete sünkimiseks ja visualiseerimiseks (mobiilsed äpid, veebi connectorid jms). Jällegi maitse asi, milline rohkem meeldib. Mitu sama tootja seadet samas ekosüsteemis on palju mugavam.

Mina kasutan kahte seadet. Ratastel Edge 1030. Eelkõige suure ekraani ja navigeerimise tõttu. Kui navigeermist vaja pole, siis piisab täiesti vabalt minu Forerunner 735XT. See on olemuselt triatloni kell ja sisladab profiile paljude erinevate spordialada kohta (sünkimisel veebi on automaatselt õige spordiala määratud). Jooksmiseks mõeldud foreunneritel (230/235) on erladi profiilid jooksule ja rattale (ka indoor), kuid kõik muud spordialad on "other" ja siis pead näiteks Garmin Connectis/Endomondos käsitis spordiala õigeks panema.

Kui ma täna ostama hakkaks, siis mulle isiklikult sümpatiseerib Forerunner 935

Ja muidugi parim sõltumatu ülevaade ükskõik mis vidinale :) :
https://www.dcrainmaker.com/product-reviews

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Spordikell

Postitus Postitas Mati » 08. 05. 2018. 11:02

Polar V800 - tip-top.
Ekraanil 4 rida infot, pilt klaar, Strava segmendid, eelsalvestatud tracki järgi sõitmine (suunajuhis), ujumisfunktsioon, moblaäpid, smart notifications (moblalt), jne. Miljon asja ja toimiv soft. Lisaks veel Polari uus H1 optiline pulsimõõtur, mille võid panna nt õlavarre külge üldse - see toimib, ka ujudes, personaalselt testitud.

Kätte saab hetkel oluliselt odavamalt kui 600€.
UrmasL kirjutas:Ja muidugi parim sõltumatu ülevaade ükskõik mis vidinale :) :
https://www.dcrainmaker.com/product-reviews
(y)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Spordikell

Postitus Postitas KaupoR » 08. 05. 2018. 11:10

nt garmin Forerunner 235 ja ülejäänud raha eest mine reisile :idea:
If everything's under control, you're going too slow!

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: Spordikell

Postitus Postitas fronius » 08. 05. 2018. 11:17

235 on hea valik jh, näed öö und jne asju ka

Erx27
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 30. 09. 2009. 11:07

Re: Spordikell

Postitus Postitas Erx27 » 08. 05. 2018. 11:38

Minu go to kell oli fenix 3, enne seda Garmin 405 CX ja veel enne seda Polar Xt. Fännan F3e kõvasti kuigi minu hinnangul altimeeter on tal kehvake ja HR strap just jooksmise alguses näitab aiateibaid. Uueks plaanisin osta Fenix 5. Aga ei suutnud kuidagi põhjendada hinda kahjuks.

Seega soetasin Xiaomi Stratose (või Pace 2 ). Maksis umbes 150 eur veebipoes. Ainult paar päeva kasutanud, aga mõned kogemused olemas

Plussid
a) kergem kui F3
b)randmelt loeb pulssi hämmastavalt hästi
c) app on parem kui Garminil (see on muidugi üsna madal latt kust üle hüpata) - näiteks Garminist oli ikka väga keeruline saada aimu mitu tundi nädalas trenni kokku tuli :)
d) Puutetundlik ekraan toimib täitsa hästi kellana (vanast ajast 405 kasutanuna oli see puutetundlikkus ikka väga halb asi).
e)mussi saab kellast lasta (ei tea kas kasutan seda, aga võimalus on)
f) hämmastavalt täpne altimeeter (see on esialgne hinnang ja F3- sakkis see ikka korralikult).
g) nutikellana parem kui F3 (kuigi kumbki ei ole nutikell tegelikult)

Miinused

a) rattavidinaid ei ole ja ei saa ka panna (pedaleerimised ja powerid, aga neid ma ise ei kasutanud ka enne).
b) Pulsivöö ANT+ puudub, aga randmelt loeb viisakalt (loe paremini kui Garmini HR jooksu ajal) ja bluetooth vöö on teel.
c) puudub eriti hard-core info jooksu kohta (vasak-parem balanss jms.), samas sammupikkused ja cadence loeb ära.

Ehk siis all in all minu jaoks, kes ma tahan lihtsalt liikumist salvesstada tundub samm edasi F3-st.

Ujumist ei ole veel proovinud.

AhtiH
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: Spordikell

Postitus Postitas AhtiH » 08. 05. 2018. 11:54

Isa kasutasin pikalt Garmin Forerunner 230 kella nii jooksuks kui ka rattasõiduks.

Nüüd kell jooksuks alles aga rattal Edge 520. Kaks eraldi asja on ikka parem kui üks universaalne.

230 vs 235 vahe on randmelt pulsi lugemise võimaluses (230-l puudub) aga kella rattale pannes oli niikuinii vaja pulsivööd. Isiklikult ei meeldi ka kui kell tihkelt ümber käe.

600 eur on ikka päris suur raha mille eest saaks kaks spetsiaalset asja.

peetersch
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 29. 07. 2005. 13:41

Re: Spordikell

Postitus Postitas peetersch » 08. 05. 2018. 15:51

Kunagi sai ka kasutatud eraldi spidot rattal, pulsikella ja siis veel telefonis mingit trackimise appi. Siis ühel hetkel soovisin just kõik-ühes seadet. Kasutan Polar V800 nüüd pea 3 aastat. MNT rattal on Wahoo andur, mis saadab kellale tagaratta pöörlemise ja väntamise sagedused. Saab koostada igast erinevaid profiile erinevatele spordialadele: suusatamised, jooksmised, rattasõidud, uisutamised, käimised jne. Pole liiga suur niisama käekellana kandmiseks. Nutifunktsionaalsus on piisav oma teavitustega. Aku peab minu jaoks piisavalt kaua. Ekraanile mahub minu jaoks piisavalt palju infot korraga: 4 erinevat näitajat. Nagu juba öeldud, siis hilisemaks andmetöötluseks ja presenteerimiseks sünkub läbi oma Flow äpi ka teiste populaarsete treeningu platvormidega: Endomondo, Strava jne.
Mõnele nõudlikumale treenijale on ilmselt ekraan liiga väike ja andmeid liiga vähe korraga silma ees. Mulle on seda piisavalt. Lisaks võimalik miinus ANT+ puudumine ja seetõttu ühilduvusprobleemid osade võimsusanduritega. Teiste tootjate BLE seadmetega pole seni endal probleeme olnud.

heikki
Rattur
Postitusi: 220
Liitunud: 04. 08. 2009. 20:52

Re: Spordikell

Postitus Postitas heikki » 08. 05. 2018. 16:18

Ahjaaa unustasin mainida kasutan hetkel Polar V800 mõtlesin äkki sellest asjalikumat kella on olemas :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Spordikell

Postitus Postitas Mati » 08. 05. 2018. 16:35

heikki kirjutas:Ahjaaa unustasin mainida kasutan hetkel Polar V800 mõtlesin äkki sellest asjalikumat kella on olemas :)
Ei ole, kui just maailmameistriga tegu pole :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

heikki
Rattur
Postitusi: 220
Liitunud: 04. 08. 2009. 20:52

Re: Spordikell

Postitus Postitas heikki » 08. 05. 2018. 17:41

Aaa ei ole :D :D pigem pühapäev sportlane

AhtiH
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: Spordikell

Postitus Postitas AhtiH » 08. 05. 2018. 17:57

Et siis pigem tehnikahull.

Sobiv asi olemas aga tahaks kõige vingemat, mis selle raha eest saab? Kuigi vajadus puudub.

heikki
Rattur
Postitusi: 220
Liitunud: 04. 08. 2009. 20:52

Re: Spordikell

Postitus Postitas heikki » 08. 05. 2018. 18:51

Jah täpselt nii :D aga juba vist sain oma vastuse polar v800 piisavalt hea et pole mõtet vahetada :D

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Spordikell

Postitus Postitas Rivo » 09. 05. 2018. 07:46

ca. 1,5a. tagasi olin kah, kella otsingul, aga raha ei raatsinud nii palju kulutada ja valituks osutus Polar M600
Aga, kui oleks praegu Sinu mainitud nutsakaga poes, siis ostaks Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro kella - siin ei tohiks küll enam millestki puudu olla.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

raikzz
Rattur
Postitusi: 617
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Spordikell

Postitus Postitas raikzz » 09. 05. 2018. 07:55

M600 on küll kõige jubedam kell millega kokku olen puutunud :D Ja seda kinnitab ka 2 sõpra kes samuti paar kuud omasid seda. Akut lae iga 2 päeva tagant ja randme pealt pulsimõõtmine sobib ainult jalutamisel ja discgolfi mängimisel :D Rattaga sõites näitab küll aiateibaid.
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Spordikell

Postitus Postitas KaupoR » 09. 05. 2018. 08:00

Kas teile ei tundu, et teema läks peale seda trolliks kätte kui selgus, et küsijal on tippkell randmel olemas?
Fumktsionaalsuses on vaid nüansid, kas tipumudel Garminilt, Suuntolt või Polarilt (a'la titaanist rihm ja safiirklaas), lisaks erinevad äpid/veebirakendused. Kui keegi paneks mind relva ähvardusel valima 600€ piirhinnaga kella, siis ilmselt oleks minu sõelal Fenix 5 Saphir või Rivo viidatud Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro. Aga kui mul oleks juba Polar V800, siis ma püüaks selle relvamehe ära rääkida, et ma ei peaks ikka uut kella tingimata ostma ja võibolla jagaks selle 600€ temaga sõbralikult kahe peale ära.
raikzz kirjutas:M600 on küll kõige jubedam kell millega kokku olen puutunud :D
Just, ilus võiks ka asi olla :)
If everything's under control, you're going too slow!

Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

Re: Spordikell

Postitus Postitas Dront2 » 20. 01. 2019. 18:17

Ah ma ei hakka uut teemat tegema. Plaanis ka esimene spordikell osta ja esimene nutitelefon ka (nuputelefonil andis kõrvaklapi pesa järgi).Kas treeningjälgimise programmide kasutamiseks on vaja telefonile võtta internetileping? GPS vist iseenesest internetti ei vaja, aga ilma netita vist ei saa andmeid salvestada oma sportstrackeri kontole või kuidas sellega t'äpsemalt on?
Kella ostaks muidu sellise https://www.hinnavaatlus.ee/1253031/xia ... d-3-black/
Ja sellise telefoni http://pcsto.ee/product.php?id_product=969499

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Spordikell

Postitus Postitas KaupoR » 20. 01. 2019. 23:05

Wifiga saad ju ka sünkida veebi?
If everything's under control, you're going too slow!

dud66
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 25. 05. 2017. 10:42

Re: Spordikell

Postitus Postitas dud66 » 20. 01. 2019. 23:06

Xiaomi Mi Band 3 ei kvalifitseeru spordikellaks vaid on pigem aktiivsusmonitor - kuna sellel puudub ka GPS tugi, siis peaks telefon ka kaasas olema

Mis sul kella täpsem kasutus oleks?

Kui kodus on Wifi olemas, siis väga vahet pole, et kas on mobiilne Internet või mitte - kuigi mugavam on kindlasti

Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

Re: Spordikell

Postitus Postitas Dront2 » 21. 01. 2019. 16:49

Mõtlesingi,et rattasõidul on telefon ka kaasas sportstrackeriga ja siis see xiaomi mõõdab pulssi veel lisaks. Aga kas mu kontole lähevad selle kella pulsimõõtmise andmed üles ?
Lisaks tahaks ööpäevaringselt pulssi mõõta selle kellaga. Muidu mul on kaabliga internet ja lauaarvuti kodus,küllap on wifi ka.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Spordikell

Postitus Postitas KaupoR » 21. 01. 2019. 18:21

Tavalahendus minu meelest seda ei toeta, et osa andmeid ühest seadmest ja osa teisest. Võibolla on mingeid gpx faili ühendamise äppe
If everything's under control, you're going too slow!

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Spordikell

Postitus Postitas mtm » 21. 01. 2019. 23:08

Xiaomi Mi Band'i äppi Mi Fit saab sünkroniseerida vaid WeChat'i ja Google Fit'iga. Kuis ja mida süngitakse ei tea, eks googelda. Aga tihti mingit nõksud nende odavate asjadega on. Näiteks Mi Fit'i ei saa sünkida Xiaomi kellade äpi Amazfi Watch'iga ning Amazfit Watch'i saab sünkida vaid Stravaga aga ainult kui trennil on GPS signaal.
Käepealt pulsi mõõtmine on suht ebatäpne, täpsema tulemuse annaks Bluetooth pulsivöö mis lisab Sports Tracker'i trennile pulsi. Aga seda ei ole mõistlik ööpäevaringseks pulsi mõõtmiseks kasutada. Telefon võiks küll veekindel olla muidu pead selle trennis alati kilekotti pakkima. Ka kuiva ilmaga kuna higi on hullmegi kui vesi.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”