Turbo trainer MTB'le

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
eeroj
Rattur
Postitusi: 120
Liitunud: 27. 10. 2015. 12:25

Turbo trainer MTB'le

Postitus Postitas eeroj » 11. 11. 2017. 23:57

Millist turbo trainer'i keegi kasutab MTB rattal ja mis ülekande juures see pakub piisavat koormust?

Ma ise ostsin Cycle Ops Fluid 2 trainer'i ja esmakordsel kasutamisel tundus, et seade on praak. Tuleb aga välja, et minu 36 hambalise ovaaliga on ülekanne lihtsalt liiga aeglane. Mõtlesin, et uurin, mida teised kasutavad ja soovitavad. Omast tarkusest oleks mul kõige lihtsam hankida ette 40+ hambaga ketiratas...
fastEST - parimad singlid ja sportlikud eesmärgid

Kasutaja avatar
eeroj
Rattur
Postitusi: 120
Liitunud: 27. 10. 2015. 12:25

Re: Turbo trainer MTB'le

Postitus Postitas eeroj » 17. 11. 2017. 08:56

Tundub, et olen ise üksi (väga vähestest) nii naiivne, et üritasin oma metsaratta talveks turbo trainer'ga ühendada. Omast kogemusest ma sellist varianti kellelegi ei soovita. MTB ülekanded on nii aeglased, et normaalset koormust trainer'ga ei saavuta. Võibolla magnetiga pukid pakuvad rohkem takistust, aga õliga e. fluid põhimõttel seadmed ilmselt mitte. Ilmselt mitte ka rullikud. Samas pukkide tootjad reklaamivad, et nende seadmetega saab ka MTB ratastega kasutada. Pms. saabki, aga mis tingimustel ja mis koormusega, seda nad targu ju ei maini.
Mina saan enda 36T hammakaga kõige kiiremal käigul umbes ühe pöördega täiskiiruse https://photos.app.goo.gl/topm2PP4QFPQrit22 Olgu, tegelikult tal erilist hooratast pole ja koormus tuleb pigem pikemast sõidust (nagu puki müüja seda väidab)

Eks põhimõtteliselt ju on võimalus, et panete ette suure (kui vastu raami ei hakka käima) hammasratta ja loodate et 11 speed kett (kui on 1x11 ülekanne) sellele kinni ei jää. Lisaks ei saa kasutada ka aeglaseid käike, sest tänu suurele hammasrattale jääb kett liiga lühikeseks.

Tahtsin lihtsat võimalust talvel kodus lihtsalt trenni teha, aga tuleb välja, et tegelikult oleks vaja veel maanteeratas juurde osta.
fastEST - parimad singlid ja sportlikud eesmärgid

indro
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 07. 03. 2013. 09:40

Re: Turbo trainer MTB'le

Postitus Postitas indro » 17. 11. 2017. 09:25

Kui eelarve võimaldab, siis soovitan direct-drive pukki kaaluda. Kasutasin Tacx NEO`d eelmine talv FS rattaga ja peale selle, et tagumine piduriketas tekitas puki plastik kattele väikese jälje muid probleeme polnud. Zwiftis võisteldes jäi natukene ülekandest (36-10) puudu aga seda ainult flatil ja kui kiirused läksid 45+ km/h.

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: Turbo trainer MTB'le

Postitus Postitas juuser78 » 18. 11. 2017. 10:28

Wahoo kickr ja 34-11 ülekandega jäi veel minul kõvasti varu ka. Kui trainer difficulty põhja keerata peaks ka kõige tugevama jala ära kannatama.

rtonts
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 12. 09. 2016. 10:10

Re: Turbo trainer MTB'le

Postitus Postitas rtonts » 23. 11. 2017. 09:56

Endale sai soetatud Elite Qubo ja kasutan ka MTB rattaga, kuna maantee ratast ei ole. Ülekandest jääb puudu võib-olla ainult 45+ kiiruste puhul aga sama teema on ka õues sõites.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”