Kumba osta Tacx või Elite

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas Nominative » 27. 09. 2017. 20:56

Alustuseks, otsi foorumist üles teema nimega "Zwift". Seal on rattapukkidest omajagu juttu.
Peale Zwifti teema lugemist mõtle sellele, kas sa tahad "mittetarka" rattapukki, kus sa seadistad raskusastmeid ise nagu spinningurattal või tahad sa rattapukki, mis seadistab raskused digitaalselt otse arvutist lugedes sealjuures su võimsusnumbreid. Sealt edasi mõtle, kas sul on rattasõiduga mingid suuremad ambitsioonid või tahad sa lihtsalt toas vändata.

Põhjus, miks ma siin kohe mingit mõistujuttu paugutan on see, et panna sind mõtlema laiemalt ja kaugemale. "Tark" rattapukk lisab trennile väga palju juurde ning, kui kasutada veel Zwifti, siis see on omaette pull asi.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas miilits » 27. 09. 2017. 21:03

Kevadel proovisin Tacx Neo pukki zwiftiga, jube huvitav oli. See kergelt mänguline effekt annab palju juurde. Pukk muutis raskust ja munakividel kergelt vibreerib, suht reaalne tunne trenni tehes. Programmi poolsed treeningud olid ka viimase peal. Samas tava pukk ja telekat vaadata ei olnud mitte midagi põnevat, üksluine.
"It never gets any easier, you just go faster"

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas PKT » 27. 09. 2017. 21:18

Jah, Zwiftiga koos on asjal jumet. Ise otssin eelmisel aastal ka pukki jaotsustasin, et see peaks ikka võimsust ise muutma vastavalt teele. Samas ei tahtnud väga suurt summat välja käia ja ostsin Qubo Digital Smart B+. Kuskilt leidsin hea pakkumise mingi 270EU-ga ja sõitsin terve talve. Zwifti jooksutas mul telefon edukalt mille ühendasin omakorda telekaga. Kõik sõidud sai sõidetud, ainult võistelda sellega ei saa, sest suurematel pööretel ei näita õigeid vatte ning on suuri raskusi et isegi pundis püsida. Aga võrreldes hinna ja kvaliteedi suhet, on kõik paigas ja trennid saavad tehtud.

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas Genry » 05. 10. 2017. 16:52

Mul mõlemad olnud, nii Tack kui Elite, viimane on liiga ujuv, Tack püsis kindlamini maas, ei tundunud kiiretel intervallidel ebastabiilne. TAcki toetuspind laiem kui tacki suht kitsas raam just külgmise kalde mõttes. Ma aga vahetasin Tacki ära Elite vastu, kuna Elite võimaldas jooksu suurust reguleerida. Kui kasutada ainult üht ratast, siis pole vahet, ma aga panin ka lapse 24 tollisel paar korda pukile talve jooksul kuid muus osas sain justkui kehvema paketi.
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

suzi
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 13. 10. 2010. 20:38

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas suzi » 05. 10. 2017. 19:52


Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas erikr » 05. 10. 2017. 20:59

suzi kirjutas:Kellelgi kogemusi? Elite Direto
http://www.elite-it.com/en/products/us/ ... ive/direto
Tundub selle aasta ilmutis olevat. Kui varakevadel direct-drive seadet otsisin, polnud seda tootja kodulehelgi näha.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

värv
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas värv » 05. 10. 2017. 21:41

Paar-kolm trenni olen teinud Diretoga. Pole millegi üle nuriseda. Väga stabiilne ja võrreldes wheel-on pukiga on tunnetus ikka palju parem. Aga noh, päeva lõpuks oled sa ikkagi toas ja vahid seina.

pg002a
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 21. 05. 2012. 08:35

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas pg002a » 12. 10. 2017. 20:50

Olen ise värske Elite Drivo kasutaja.
See on mul teine Elite pukk, esinene oli Qubo Digital.
Mulle on oluline,et pukk oleks vaikne ja samas ka tark, et lisada treeningutel vürtsi sõites virtuaalseid radu ning muidugi täpse võimsusanduriga. Drivo rahuldab peaaegu mu vajadusi.
Vaikus on majas kuni 30km/h, see selline tavatrenn maanteel.
Kui aga kiirus läheb üle 50km siis teeb ikkagi arvestavat lärmi. Zwiftis või mõnda muud virtuaalset rada sõites reageerib kiirelt tõusu/laskumisele, lisades või vähendades koormust kuid kahjuks ei suuda simuleerida laskumisi, lisades kiirust juurde, mida oskab agaTacx Neo. Järgmisena tahaks kindlasti Tacx proovida.
Tegu on ikkagi väga korraliku pukiga, mida kokkuvõttes võiks soovitada küll.

suzi
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 13. 10. 2010. 20:38

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas suzi » 14. 11. 2017. 14:09

Kuidas pukid rattaraamile mõjuvad? On ta seal ju jäigalt kinni ning pole selliste koormuste jaoks mõeldud. Kellelgi kogemusi?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas KaupoR » 14. 11. 2017. 14:18

suzi kirjutas:Kellelgi kogemusi?
Kogemusi on globaalselt miljonites kilomeetrites ehk kõigil, kel on rattapukk ja kes on seda kasutanud. Kui inglise keelt mõistad, siis loe nt seda
If everything's under control, you're going too slow!

suzi
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 13. 10. 2010. 20:38

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas suzi » 14. 11. 2017. 14:53

KaupoR kirjutas:
suzi kirjutas:Kellelgi kogemusi?
Kogemusi on globaalselt miljonites kilomeetrites ehk kõigil, kel on rattapukk ja kes on seda kasutanud. Kui inglise keelt mõistad, siis loe nt seda
Tnx, sinna oleksin võinud ka ise välja jõuda :D Muidugi vastused on laialivalguvad.

Sobrasin enda ratta tootja (Cube) lehel ning leidsin sellise vastuse:
Yes

However, all full suspension and carbon frames are excluded. Carbon frames can be seriously damaged by permanently fixing the bike on the bicycle trainer.

:D

Tuleb vist üks alu raam kusagilt muretseda :D

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Kumba osta Tacx või Elite

Postitus Postitas siim_s » 14. 11. 2017. 15:07

On olemas selline trainer nagu Kurt Rock & Roll, mis võimaldab loomulikku liikumist ja ei tohiks raamile ebatavalist pinget panna.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”