Sõitja trackimine

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Sõitja trackimine

Postitus Postitas Indreq » 25. 09. 2016. 22:11

Hobide paljusus võib vahel kaasa tuua kasulike vidinate ülekandmise ühelt alalt teisele. Nimelt sel aastal on off-roadi võistlustel katsetatud uut äppi Navicup mis võimaldab reaalajas jälgida metsas müttavate masinate kulgemist, pidada arvestust võetud kontrollpunktide üle ja mis moodustab automaatselt ka paremusjärjestuse.

Ma kasutasin seda äppi ainult trackerina TRMil ja Haanja100'l. Mõlemal juhul siis oli mul taskus telefon käivitatud äpiga (vajab andmesidet ja aktiveeritud GPSi) ja raja kõrval kaasa elajad said siis nutiseadme brauserist navicup.com lehel oleval kaardil jälgida minu kulgemist. Peale kaasaelajatele asja huvitavamaks tegemise oleks sellest peaaegu ka kasu olnud - TRMil oli mul tehnilisi probleeme ja sõber autoga nägi juba enne mu telefonikõnet ära et ma olin peatunud ning valmistus juba kohale navigeeruma. Lõpuks jõudis laibakas enne appi aga hea oli teada et ma oleks ka oma autost abi saanud ilma et ma oleks pidanud talle maamärkide järgi üritama oma asukohta selgitada. Teist korda siis eile Haanja100'l kus mu kaaslane autoga kaasa hängis ja sai kogu aeg jälgida et kus ma olen ning et mis punkti on paras minna ilma et oleks hirm hiljaks jääda või peaks liiga kaua ootama.

Asi on praegu alles arenduses ning seetõttu kohati konarlik. Aga minu arust kasulik asi, just pikematel sõitudel. Võimalik (ok, tõenäoline) et selliseid äppe on veel, kui keegi mõnda on kasutanud siis jagage kogemusi :)

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Sõitja trackimine

Postitus Postitas veloson » 25. 09. 2016. 22:13

Kuumaksu+SMS+andmeside eest saab https://www.strava.com/premium/live/beacon -

Väiksema trükimärgiga avaldan kõrvalliinis, et turvatud üritusel ja väljaspool vahefinišite jms arvestust sõites mingid autod ja ekipaažid sõitjaid jälitavad, saadavad ja turvavad. Mingil põhjusel maksame ju näiteks TRM korraldusele €30-80, et muuhulgas ka toosama laibakas olemas oleks. Aga igaühel omad hobid.
Viimati muutis veloson, 25. 09. 2016. 22:19, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Sõitja trackimine

Postitus Postitas siim_s » 25. 09. 2016. 22:17

Endomondo. Uuematel Garminitel ka see võimalus kui telefon samal ajal kaasas ja ühendatud.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Sõitja trackimine

Postitus Postitas veloson » 25. 09. 2016. 22:23

Endomondost sai liikumist kunagi otse näoraamatusse edasi jagada ja saata liikujale lühisõnumeid/ergutusi. Kuidas Endomondo Live Tracking tänapäeval välja näeb? Huviline saab nii telefoniäpist kui veebilehitsejast jälge näha, kui on Endomondo liige ja kas jälgitava sõbralistis (või jälgitava liikumised avalikud)? Või ainult veebilehitsejast?

Jäin Strava Beaconi osas sama selgituse võlgu ja piirdusin veebiviitega. Beaconit kasutades pead sõidu alguses kellegi välja valima, kellele SMSi teel viide läheb, viite taga on avalikust veebist ligipääsetav kaart koos liikumisjäljega. Kui saatja on seisma jäänud või aku tühjaks saanud vms, siis lisatakse ka info, millal viimati kaardil olevas punktis liikumist oli.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Sõitja trackimine

Postitus Postitas erikr » 25. 09. 2016. 22:40

Rajalt tullakse omal jõul ja nõul ära. Või jäädakse rebaste ja sipelgate piduroaks. Ükski äpp ei tee asja paremaks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Sõitja trackimine

Postitus Postitas arnea » 25. 09. 2016. 23:14

Aitasin firma talvelaagris väikest öist orienteerumisvõistlust korraldada. Et toas istujatel huvitavam oleks, sai otsitud mingit träkkimisvõimalust. Selline äpp nagu Glympse oli väga abiks. Hästi lihtne kasutada nii telefonis kui arvutis, mingit registreerumise jura pole, jne. Pikal võistlusel peab ainult vaatama, et telefoni aku tühjaks ei saaks.

jjanno
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Re: Sõitja trackimine

Postitus Postitas jjanno » 26. 09. 2016. 08:51

Isenokitsejatele:
https://www.traccar.org/

Kogu info enda kodus, mitte kuskil pilves ;) (mitte, et google nagunii ei teaks, kus ma olen)

jJanno

tonny
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 26. 08. 2013. 15:39

Re: Sõitja trackimine

Postitus Postitas tonny » 26. 09. 2016. 12:34

siim_s kirjutas:Uuematel Garminitel ka see võimalus kui telefon samal ajal kaasas ja ühendatud.
Ma oma fenix3 ja iphone 5s kombinatsiooniga seda tööle saanud ei ole, näitab alguspunkti ära ja edasi ütleb, et signal lost. Samas kell näitab asukohta ilusti ja telefon on levis.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Sõitja trackimine

Postitus Postitas tarmo » 26. 09. 2016. 19:11

Itaalias on üsna levinud sellise trackeri nagu Never Alone kasutamine. Tegemist on äpiga, mis saadab kontaktisikule sms-i kui träkitav mingil põhjusel kokkulepitud aja jooksul pole liikunud. Kasutatakse matkadel ja pikematel sõitudel. http://neveralone.site/en/

clx
Rattur
Postitusi: 409
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Sõitja trackimine

Postitus Postitas clx » 26. 09. 2016. 20:09

Väga ilusti toimib Life360 nimeline äpp. Ise kasutan niisama igapäevaseks algkooliealiste laste trackimiseks (pidevalt taustal uuendab asukohainfot) kui just hetk tagasi sai ka metsast tühja kummiga trennipoiss üles leitud ja koju toodud. Lisaks võimalik seada alerte, kui laps nt. kooli jõuab või koolist lahkub jne, näha akude laetust, päevast liikumisteekonda jne. Ei kuluta mäkimisväärselt akut isegi kui kogu aeg taustal tiksub. Ehk siis universaalne tracker, mitte ainult spordiks.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 657
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Sõitja trackimine

Postitus Postitas j6ukur » 26. 09. 2016. 21:54

Androidil olen kasutanud Real Time Gps Trackerit.
+ Ülimalt akusäästlik - valid ise, mis intervalliga gps-i ja andmesidet kasutab. Oma kunagise 700mAh akuga telefoniga olen ka 14h välja pigistanud.
+ Võimalus kaardile kml "aluskaarti raja, punktide jms infoga lisada". Olen lisanud nii võistlusraja kui ka saateauto kaardi.
+ Võimalus samal kaardil rohkem kui üht telefoni jälitada. Ka saateautol on ülimalt mugav enda asukohta samal kaardil vaadata.

- Töötab ainult androidil
- Vajab regamist

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”