Joogisüsteem. Camelback?

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Tarts11
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 07. 08. 2011. 18:40

Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas Tarts11 » 24. 04. 2016. 12:00

Jagage palun kogemusi joogisüsteemide plussidest, miinustest!
Kuna uuel FS-l on ainult 1 joogipudeli koht millest mulle kahe JP vahel ei piisa siis olen vaadanud Camelback kotte. Kuid ei kujuta ette palaval suvel seljakotiga ringi uhada kui ilma selletagi palav on.
Soovitage omade kogemuste põhjal :)

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 683
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas dh » 24. 04. 2016. 12:21

Ma suvistel võistlustel ei ole seljakotiga* sõitnud, küll aga trenni tehes - ei ole probleemiks olnud.

* - Osprey Raptor 14, mis on päris seljakott mitte ainult veekott.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas miilits » 24. 04. 2016. 12:31

Ise ostsin proshopist shimano unzeni, algul tundus imelik aga peale paari sõitu ei märganud enam midagi. Harjub ära ja ikka väga mugav, jood seal kus tahad ja janu on, ei ole vaja sirget oodata, et pudelit võtta. Kotte erinevaid, ning võiksid täpsemalt uudistada, vedeliku lisamine erinev, joogipaagi kätte saamine erinev ja neil seljas istumine ka eri lõigetega. Vb oleks hea, et kui saad enne proovida selga
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas erikr » 24. 04. 2016. 13:10

Camelback Rogue juba umbes 10 aastat.
Higistan hirmsasti ja ilma kotita oleks sooja ilmaga parem.
Aga kui ühe pudeliga sõites jook otsa lõppeb, on veel hullem :-)
Umbes 1,5-2h sõidu vean 900 ml pudeliga välja kui liiga palav pole.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Tarts11
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 07. 08. 2011. 18:40

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas Tarts11 » 24. 04. 2016. 15:41

erikr kirjutas:Camelback Rogue juba umbes 10 aastat.
Higistan hirmsasti ja ilma kotita oleks sooja ilmaga parem.
Aga kui ühe pudeliga sõites jook otsa lõppeb, on veel hullem :-)
Umbes 1,5-2h sõidu vean 900 ml pudeliga välja kui liiga palav pole.
See Camelback Rogue tundub olevat ok arvestades suurust. Kas siis kui kott seljas, pääseb ka särgitaskusse ligi, nt geelipakke võtta/panna?

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas raikzz » 24. 04. 2016. 15:51

Kott seljas siis tavaliselt ei mahu ikka seljapealt geele võtma
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas miilits » 24. 04. 2016. 16:27

raikzz kirjutas:Kott seljas siis tavaliselt ei mahu ikka seljapealt geele võtma
Vaidlen. Terve eelmise hooaja sain ilusti hakkama, reguleeri ikka õigele kõrgusele. Ainus kord oli siis, kui panin tuuleka peale ja unustasin särgi tasku geelid, siis oli väheke jebimist, et tuuleka alla saada, aga muud midagi. Ruumi jääb korralikult.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas erikr » 24. 04. 2016. 16:27

Tarts11 kirjutas: See Camelback Rogue tundub olevat ok arvestades suurust. Kas siis kui kott seljas, pääseb ka särgitaskusse ligi, nt geelipakke võtta/panna?
Seni pole midagi kätte saamata jäänud.
Vahet pole kas kotiga või ilma, taskutele on mul alati vaba juurdepääs.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas metslane » 24. 04. 2016. 21:24

Pudelist juues on selge pilt varudest ja oskad seda distantsiga arvestades doseerida.Kotiga on aga selline loll lugu et äkki käib lurr ja oled kuival.Talvel külmub voolikus vedelik ka ära ja jälle kuival.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas miilits » 24. 04. 2016. 21:32

metslane kirjutas:Pudelist juues on selge pilt varudest ja oskad seda distantsiga arvestades doseerida.Kotiga on aga selline loll lugu et äkki käib lurr ja oled kuival.Talvel külmub voolikus vedelik ka ära ja jälle kuival.
Kotis seisab vesi talvel jupp aega joodavamana, kui nt 900ml pudelis. Tõsi, talvel on vähe treeningut, mis ajaliselt nii pikaks läheks, et vist kõik vedeliku so 2L ära tarbiks, aga never know. Omal pole seni vooliku külmumisega kordagi probleemi olnud. Ja see, palju kotis järgi, see tunnetus tuleb kasutusega, ma saan alati kuidagi aru, kui poole peal olen näiteks.
"It never gets any easier, you just go faster"

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas arnea » 24. 04. 2016. 22:53

Voolik puhu peale joomist tühjaks, siis ei jäätu ära.

Kui higistamist pelgad, siis on veel selline omamoodi kott:

http://www.vitalmtb.com/product/guide/H ... views/2379

Teine tootja kes sarnaseid teeb on: http://www.wingnutgear.com/

Pidi hirmus mugav olema, proovinud pole. Selg jääb ka paljaks. Aga pisema, kitsa kotiga ei ole ka kuumal päeval erilist higistamiseprobleemi Salomon XA 10+3 on kotiks.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas miilits » 11. 05. 2016. 12:47

Proshopi poes kohapeal korralik valik süsteeme, peaks igale maitsele olema :) https://www.facebook.com/38074079870820 ... =3&theater
"It never gets any easier, you just go faster"

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas Kirsa » 11. 05. 2016. 14:43

Olen üle 10-e aasta sõitnud kotiga - nimelt sellisega: http://ultrarobventures.com/shop/produc ... -Blue.html
Palav küll ei ole, sest selja pealt näeb asi selline välja:
Pilt

Probleem on pigem kaalus, kui ise ka palju kaaluda, siis üks kott veel seljas lisaks natuke segab - eriti kevadel kui selg on ka nõrk.
Taskudele ligipääsemisega probleemi ei ole - 1.5l kott on nii väike, et istub sul põhimõtteliselt turja peal.
Suuremat kui 1.5l kotti ma võistlemiseks ei soovita - pigem pane siis 1 suur pudel raamile juba tagasi.

Camelbaki valikust ma võtaks ehk selle: http://www.cambriabike.com/Hydrobak-Cyc ... -50-oz.asp

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas Indreq » 12. 05. 2016. 21:47

Mul läheb Dakine kotiga kolmas hooaeg. Ilma kotita käin kuni paari-kolmetunnistel sõitudel, aga kuna menüüsse kuuluvad ka enamus Eestis pakutavaid pikemaid sõite ja kuna nende jaoks on vaja ka pikki trenne teha, siis kott saab üsna tihedat kasutust. Minu eelistus langes Dakine AMP 12L kotile, kuna lisaks 3L joogipaunale mahub sinna ka väikese töökoja jagu varuosi ja tööriistu, söögikraami pooleks päevaks ja 1-2 varuhilpu. Töökindlust näitab see et eelmise aasta Haanjas Kütiorgu laskusin selja peal (st koti peal) liugu lastes. Püsti tõustes tundsin vedelikku voolamas mööda selga ja arvasin et paun on lõhki. Tegelikkuses paun oli terve, lihtsalt ülevalt otsast kinnitus oli lahti läinud kui oma 90kga seal otsas ratsutasin. Punktis uus jook sisse, kott kinni ja probleemivabalt edasi.

toomaspere
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 26. 07. 2015. 14:00

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas toomaspere » 13. 05. 2016. 09:33

metslane kirjutas:Pudelist juues on selge pilt varudest ja oskad seda distantsiga arvestades doseerida.Kotiga on aga selline loll lugu et äkki käib lurr ja oled kuival.Talvel külmub voolikus vedelik ka ära ja jälle kuival.

Meil ka juba neljas hooaeg camelback kotid seljas ja igati rahul. Camelbackil see eelis, et saad täita ilusti peal olevast korgist(tean, et osadel tuleb koti sisu välja selleks võtta) ja vajadusel saab keegi selle täita ka nii, et sul on kott seljas.
Nagu juba Miilits ütles tunnetad ilusti palju sul vett alles on ja kuni see tunnetus ei ole veel tulnud siis viskad lisapudeli rattale. Mis see pudelis veekoguse nägemine sulle annab, et kui on juba vähe siis ei joo??

Talvel oleme pannud koti tuuleka alla ja toonud joogitoru käisest alla ning pole veel jäätumisega probleemi olnud ja ka vesi mõnusalt soe.
Treeningu raskeim tee on tugitoolist välisukseni...

bitter
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 18. 10. 2009. 08:45

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas bitter » 13. 05. 2016. 10:20

Camelbacki korgiavast käsi vist sisse ei mahu? Puhastamise ja kuivatamise mõttes on pealt avatavatel reservuaaridel eelis. Saab kasvõi pahupidi keerata:

Pilt

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas erikr » 13. 05. 2016. 11:52

bitter kirjutas:Camelbacki korgiavast käsi vist sisse ei mahu?
Mul mahub, kuigi napilt.
Tööriistu on ka võimalik kasutada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Tarts11
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 07. 08. 2011. 18:40

Re: Joogisüsteem. Camelback?

Postitus Postitas Tarts11 » 03. 07. 2016. 21:09

Et ostsin siis Proshopist Camelback Classicu ära. Olen teinud ka mõned maratonid ning siiani ikka väga rahul. Eriti hea oli eilsel Raplamaa maratonil kus vee vajadus tuli ikka siis kus rada raputas või muda põlvini ehk siis tavalise veepudeli kasutamine oleks olnud suht keeruline .... Seega julgen soovitada!

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”