Pulsikella näidu usaldusväärsus

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
vend vänt
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 23. 09. 2012. 19:18

Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas vend vänt » 05. 04. 2016. 20:33

Tekkis huvi pulsikellade näitude võrdluseks. Ja mis selgus? Minu 5 aastat vana Sigma PC9 näitas 10-20 matsu rohkem niinimetatud tühikäigul kui suht uued Polari M400 ja Polar FT4. Polaritel näit praktiliselt sama. M400 H7 vöö suudab anda signaali kõigile kolmele kellale. Olengi koguaeg elanud teadmisega, et mul ongi veidi kõrgem pulss kui teistel. Nüüd siis selline tõde. Arvan, et näit oli uuest peast alates kõrgem tegelikusest. Huvitav kas keegi kuskil ka realselt selliseid andmeid võrdleb ja kas või vajadusel paika seab? Saan aru, et kell vana ja pigem odav, aga töötab laitmatult, ei olnud nagu veel plaanis uut ka osta. On keegi veel sellise asjaga kokku puutunud?

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas Nominative » 05. 04. 2016. 20:51

Ei ole sellise asjaga kokku puutunud. Minu vana Suunto t3c ja uus Ambit2 näitavad samamoodi. Vahel, kui pulsivöö on kuiv ja ei loe hästi pulssi, siis on näidanud umbluud aga sellest saab üle rihma korralikult märjaks tegemisega. Noh, Sigma usaldusväärsusest ei tea eriti midagi, kuid millegipärast usaldust ka ei tekita ;)
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

tonny
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 26. 08. 2013. 15:39

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas tonny » 05. 04. 2016. 23:40

Võta kell, mis näitab sekundeid ja loe, palju tühikäigul päriselt pulss on, saad teada, milline kell teibaid näitab.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas veloson » 06. 04. 2016. 09:53

Minu kogemuses BTLE andur (slave seade) mitmele isandale korraga andmeid ei edasta (nt üks BTLE pulsivöö korraga Androidile ja pulsikellale). vend vänt, kas testisid "tühikäiku" eri aegadel või võtsid need kolm nimetatud seadet tõesti kolmekesi korraga isandatrooni ja said samast H7st pulsinäidu kätte?

EDIT: Otsingi põhjal - H7 manuaalis on kirjas, et sisaldab nii BTLE kui Polar T31/GymLink signaaliväljundeid. Kui see PC9 kuulab kodeerimata Polar T31 signaali, siis on järgmine lõik ikkagi teemakohane.

10-15l/min vigu (võrreldes pulsikella näiduga või arterilt mõõtes) olen näinud kodeerimata signaali kuulavate jõusaalide kardioseadmete ekraanidel, aga seal peaks taga olema Polari analoogsignaal ja teine ooper. Ise kodeerimata kella vist kunagi ei tarvitanud, aga juttude põhjal oli kodeerimata pulsikellade ajastul selliste anomaaliate esinemine täitsa tavaline. Ent veelkord, see kõrvalepõige BTLE signaaliedastusse puutuda ei tohiks.

tonny vastas tegelikult vist juba ära ja teema võib kokku võtta ka nii - Sigma tootetutvustuse järgi on seade "EKG-täpne" - seega võib konkreetse isendi vabalt edasimüüjale tagastada. "Kalibreerima" nad seda vaevalt hakkavad.

vend vänt
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 23. 09. 2012. 19:18

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas vend vänt » 06. 04. 2016. 18:34

Kui panen polari vöö (H1 või H7) ja vastava kella siis lisades sinna kõrvale sigma kella tunneb ka tema vöö ära (tunneb ära ka jõusaalis kõikvõimalikud pulsiseadmed). Sigmal on siis näit oluliselt suurem kui polari kellal. Sammas sigmaga teistest eemal olles oma vööga reaalselt sõrmega pulssi lugedes ei tundunud näit (niipalju) suurem olema. Seetähendab, et ta hakkab valetama teiste kellade juuresolekul?

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas arnea » 06. 04. 2016. 19:16

Aga tee need katsed järjest ja muust elektroonikast eemal - algul ühe kellaga ja siis teise kellaga ja katsu kahe katse vahepeal mitte liiga palju rabeleda. Näidud võiks suht samasse auku olla.

Aga pigem arvan ma, et selle Sigma raadioosa on tuksis ja ta korjab mingit müra signaalile lisaks üles.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas indrek56 » 11. 04. 2016. 14:55

arnea kirjutas:Aga tee need katsed järjest ja muust elektroonikast eemal - algul ühe kellaga ja siis teise kellaga ja katsu kahe katse vahepeal mitte liiga palju rabeleda. Näidud võiks suht samasse auku olla.
Aga pigem arvan ma, et selle Sigma raadioosa on tuksis ja ta korjab mingit müra signaalile lisaks üles.
Pulsi lugemine peaks suhteliselt lihtne olema, sest ei koguta infot signaalide (pulsilöökide) kohta, vaid registreeritakse lihtsalt nende olemasolu. Päris keeruline peaks olema teha seadet, mis sellega süstemaatiliselt puusse paneb :) Nõustun, et pigem lugejal midagi kapitaalselt pekkis. Minul näiteks polari kell viskab Tartu Tiksoja raudteeülesõidul alati 230 peale :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12099
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas Mati » 11. 04. 2016. 15:39

vend vänt kirjutas:Kui panen polari vöö (H1 või H7) ja vastava kella siis lisades sinna kõrvale sigma kella tunneb ka tema vöö ära (tunneb ära ka jõusaalis kõikvõimalikud pulsiseadmed). Sigmal on siis näit oluliselt suurem kui polari kellal. Sammas sigmaga teistest eemal olles oma vööga reaalselt sõrmega pulssi lugedes ei tundunud näit (niipalju) suurem olema. Seetähendab, et ta hakkab valetama teiste kellade juuresolekul?
Seda sulle ongi siin üritatud seletada, et nt H7 vöö edastab signaali kahel sagedusel - BTLE ja 5kHz (mis on kodeeritud). BTLE signaal läheb vaid ühele vastuvõtjale ja Sigma koos kõigi jõusaaliekraanidega saab 5kHz signaali ja peksabki ilmselt olenemata kodeeritud signaalist segast, kuna võtab häireid sisse.

PS! Signaal kipub minema hulluks ka siis kui patakas hakkab koolema!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

vend vänt
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 23. 09. 2012. 19:18

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas vend vänt » 11. 04. 2016. 20:33

Patareid on vahetatud mitu korda (ka vööl). Minu sigmal kaob signaal ära suurema elektriliini lähedal. Näiteks Tartu maanteel Vaidas kõrgepinge liini alt läbi sõites.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas Rivo » 11. 04. 2016. 20:40

vend vänt kirjutas:Patareid on vahetatud mitu korda (ka vööl). Minu sigmal kaob signaal ära suurema elektriliini lähedal. Näiteks Tartu maanteel Vaidas kõrgepinge liini alt läbi sõites.
Kas Sa siis sõidadki kogu trenni ainult seal kõrgepinge liini all? Ilmselt mitte. Ja kui viskabki trennis korra-paar "villast" sisse, ega siis trenn selle pärast kehvemaks muutu.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

JannoR
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas JannoR » 12. 04. 2016. 09:13

arnea kirjutas:Aga pigem arvan ma, et selle Sigma raadioosa on tuksis ja ta korjab mingit müra signaalile lisaks üles.
Mul oli ka kunagi ammu kodeerimata Sigma, ning see suutis isegi mobiiltelefonist pulsinäidu välja lugeda (pulsivöö oli peale trenni laua peal, ning mobiiltelefon oli veidi eemal). Seega jah, otsi viga pigem mõnest lisasignaalist, mis Sigma näidule pulsilööke lisaks annab.

Lühiajaliselt võivad segast peksta muidugi ka kvaliteetsemate brändide pulsokad, endal kogemus nii Polari kui Garminiga. Näiteks Garmini vööd, mis muidu on ideaalne toode (erinevalt Polarist korjab iga kell signaali üles), minul üle paari aasta ei kesta (hetkel kasutuses juba kolmas pulsivöö). Mingi hetk hakkas lihtsalt pulsinäitu petma (oluliselt madalamaks, või oluliselt kõrgemaks).

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas Omiar » 12. 04. 2016. 12:32

JannoR kirjutas: Lühiajaliselt võivad segast peksta muidugi ka kvaliteetsemate brändide pulsokad, endal kogemus nii Polari kui Garminiga. Näiteks Garmini vööd, mis muidu on ideaalne toode (erinevalt Polarist korjab iga kell signaali üles), minul üle paari aasta ei kesta (hetkel kasutuses juba kolmas pulsivöö). Mingi hetk hakkas lihtsalt pulsinäitu petma (oluliselt madalamaks, või oluliselt kõrgemaks).
Garmini anduriga sobib hästi ka Polari vöö.

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas martr » 12. 04. 2016. 15:30

Eile kasutasin korraga kahte pulsimõõtjat: Polar A360, mis mõõdab pulssi otse randmelt ja vööanduriga Suunto Quest.
Kokku oli trenni pikkus üle 3 h.
Polar näitas keskmine SLS 127 l/min, max SLS 181 l/min.
Suunto näitas keskmine SLS 111 l/min, max SLS 151 l/min.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas veloson » 12. 04. 2016. 16:43

martr, vähemalt eelmise aasta seisuga Polar A360 (nagu nii mõnigi teine LEDidega või kontaktidega randmeandur) veel adekvaatselt pulssi ei mõõtnud ja andis liikumise/sportimise ajal pigem umbkaudseid hinnanguid (lamades/istudes +/-OK, joostes halb ja rattaga sõites üllatuslikult eriti jama), niiet ilma pikemalt selgitamata Sigma PC9<>PolarH7<>M400/FT4 teemasse ei maksa tuua - siin pikem ülevaade

Aga vend vänt, kõrgepingeliinide alt teema juurde tagasi tulles - eeldades, et tühi patarei ja halvasti niisutatud pulsivöö kontakt on välistatud (samuti muud saatja vead), kas kordasid nn "tühikäigutesti" ükshaaval iga seadmega (alustuseks mitte nii, et nad on üksteisele lähedal ja andmeid kuulamas) samal ajal randmelt/kaelasoontelt pulssi kontrollides?

Sigma PC9 kohta ühtegi tehnilist dokumentatsiooni ei leidnud, aga kui kindlasti ei taha asja tootjaga ajada, siis Polar soovitaks järgmisena välistada terve plejaadi võimalikke segajaid: muud elektromagnetilised saatjad/kiirgajad, staatilised laengud, sünteetiline pesu jms - vt siit viitelt loendid '4. Electromagnetic disturbance' ja '7. Static electricity, technical sportswear and special conditions'

vend vänt
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 23. 09. 2012. 19:18

Re: Pulsikella näidu usaldusväärsus

Postitus Postitas vend vänt » 13. 04. 2016. 22:15

JannoR-il tõesti õigus, sigma kell näitab HTC moblale 95 pulsisagedust! Patarei OK. Kui mõnipäev rohkem aega satub olema võtan poisi ja naise kella ka ja teen uue katse õues lagedal platsil eemal kõikvõimalikest segajatest. Ärge nüüd arvake, et see mulle elutähtis probleem on aga kui see näit ikka täitsa vale on siis ikka jama. Mingil määral ma olen üritanud ikka etteantud piiridesse oma trenne sättida. Sammas mis iganes aga seda viis aastat vana kella tagasi viia oleks ikka imelik.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”