Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Infidel » 05. 08. 2015. 08:25

Hetkel kasutan Polar RCX5, mis on tegelikult väga hea kell ja teeb mu jaoks praktiliselt kõik vajaliku ära. Sooviks aga mugavamat lahendust ja veel rohkem erinevaid võimalusi. Harrastan erinevaid alasid ja meeldib ka matkamist ja muud träkkida. Praeguse Polari juures ei meeldi väga Polari tarkvaraline pool ja syncimine, kus ma pean selleks eraldi pulga arvutisse panema. Eelistaks mobiilsemat lahendust ja ühenduvust telefoniga. Samuti kasutan Endomondot. Polari faile pean praegu eraldi konverteerima, et sinna panna. Praegu on suhteliselt tüütu nende failidega ja syncimisega mässata. www.polarpersonaltrainer.com on ajale jalgu jäänud ja mulle ei meeldi väga Polari suhtumine, kuidas uute toodete arenedes vanemad mudelid unustatakse. Väidetavalt peaks küll tulevikus saama võimalikuks RCX5 websynci ühildumine Polar Flowga, aga kes teab. Polarpersonaltrainer kuvab mulle pulsitsoone veebis valesti. Tahaks kirjutada enda tsoonid sinna, mis spordiarsti juures määratud, aga see pole võimalik. Seega statistika tsoonides veedetud aegade kohta on vale. Kas Garmin lubab kellas ja veebis kasutada custom tsoone?
Eelpool mainitu tõttu olen vaadanud Garmin Fenix 3, mis peaks tegema kõike seda, millega RCX5 hakkama ei saa. Ühenduvus käib mugavalt ja automaatselt läbi bluetoothi telefoni, sealt Garmin Connecti ja ka AUTOMAATSELT Endomondosse. GPS on sisseehitatud, syncimiseks pole mingit pulka vaja. Seega kaoks vähemalt kaks lisavidinat kasutuselt. Häid omadusi tundub sel kellal veel palju olevat. Raja saab kellale laadida, et siis selle järgi võõraid kohti näiteks rattaga avastada (või maratoniradu uurida). SmartWatchi omadused ja activity monitori võimalused on muidugi toredad. Treeningprofiile saab ka "vist" ise teha, nagu Polar RCX5ga. Kuna träkin kõikvõimalike alasid, siis ei piisa ainult jooksmisest või rattasõidust. Olemas peaks olema: kõndimine, jooksmine, MNT, MTB, vajadusel isegi kolmas ratas, suusatamine, jõusaal, ujumine, matkamine. Erinevate sensorite ühendamiseks kasutab kell ANT+ standardit, mis peaks võimaldama muude tootjate kiirus- ja kadentsisensoreid kui ainult Garmin. Polari puhul saab kasutada ainult Polari enda omi ja need on võrdlemisi kallid.

Väga konkreetset küsimust mul polegi. Pigem huvitaks siinsete kasutajate kogemus Garmin Fenix 3-ga. Kas eelpool kirjutatu vastab tõele? Mis häid omadusi Fenix 3l veel on, mis on mainimist väärt? Mis selle kella miinused on?

Aitäh!

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 679
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas dh » 05. 08. 2015. 08:44

Olen küll Fenix 2 kasutaja kuid mõned punktid käivad ka Fenix 3 kohta niipalju kui olen uurinud:
1) Syncimine on problemaatiline - Garmin Connect serverid on pidevalt maas või ma ei tea mis probleem on kuid ühel juhul kolmest syncimine ebaõnnestub. See on olnud nii juba pea aasta aega. Garmin Connect veebi pool on samuti liiga tihti koomas. Siiski on Garmini veebipool sisukam ja võimalusterohkem kui polarpersonaltrainer.com.
2) Fenixil 2 puuduvad rattaprofiilid nagu need on RCX5-l. Fenix 3-l saab siiski mitu erinevat kiiruse/kadentsi andurit paaritada ja hiljem leiab rattaga sõitmist alustades automaatselt üles. Tasub siiski Fenix 3 manuaal enne ostmist läbilugeda ja selle toimimine ning potensiaalsed miinused endale selgeks teha.
3) Pulsitsoone (kokku 5) saab Fenix 2-l eraldi määrata (HR sensori seadistuste kaudu) - arvatavasti saab seda ka Fenix 3-l teha.
4) Garmini veebis näitab kaardilt tracki veidi ebatäpselt - tegelikult salvestab kell täpsemini ja kui näiteks Stravasse .gpx importida siis seal on track tunduvalt detailsemalt näha.

Tannu
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 06. 01. 2009. 01:41

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Tannu » 05. 08. 2015. 12:52

Siia juurde võib kaaluda ka Suunto Ambit 3'e. Ise olen kasutanud mudelit Sport umbes aasta ja väga rahul.

-Loeb ujumisel basseiniotsi. Pulssi pidavat ka vee all lugema aga pulsivöö kipub mul alla vajuma ja pole sellega viitsinud jännata.
-GPS'i saab ise radu peale kanda või kasutada Back to start funktsiooni kui ära eksid.
-Saab luua 10 erinevat spordiprofiili ja lisaks kaks multisordi profiili kus ühe treeningu jooksul saab kasutada mitut erinevat andurit.
-Syncib läbi bluetoothi ja annab sportimise ajal teada kui keegi helistab või sõnumi saadab.
-Saab määrata pulsitsoone.
-Ühildub otse Strava ja Sportlyzeriga. Endomondoga kahjuks mitte.
-Lõpmata nimekiri muid funktsioone ja vigureid.

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas arnea » 05. 08. 2015. 14:04

Mina olen kasutanud Ambit 3 Peaki. Ja aktiivselt lugenud foorumitest juurde selle kasutajate muljeid, millega käib kaasas kõvasti võrdlust Fenix 3-ga. Minu meelest võiks natukene kannatada selle klassi kella ostuga hetkel.

Suuntol on hea riistvara, GPS, aku kestvus. Kellas olev soft on enamvähem. iPhones olev soft on enamvähem. Androidi rakendus on lõputu sõimu allikas. Movescount on enamvähem. Ennast häirib ennekõike kaks asja: ebakonsistentsused igal pool. On hakatud midagi tegema, mingi osa on hästi ära tehtud ja siis kaks sammu edasi on lihtsalt loogiline ja vajalik funktsioon puudu. Ja tundub, et ei tulegi seda. See on läbiv teema kogu softis. Veel hullem on Suunto suhtlemine online kanalites ja meilidele vastamine. Täiesti must auk. Reaalne riistvara garantii Matkaspordi kaudu toimib samas väga hästi. Suunto ostis ära Sports Trackeri - loodetavasti inkorporeerivad nad selle arendusmeeskonna ja millalgi hakkab sealt pädevat softi ja normaalset kliendisuhtlust tulema. Ja kogu ökosüsteem elab Internetiühenduse olemasolu ja Movescounti toimimise peal. Mobiili kaudu kella konfimine ja sünkimine üle Bluetoothi on tüütult aeglane. Vanematele mudelitele ei tule softiuuendusi. (Ambit2-le küll tehti üks bugfix release hiljuti).

Tuli suht tumedates toonides jutt, aga seda positiivset võid Suunto veebist tasakaalustamiseks ise peale lugeda :) Praegu, kui kõik piirangud ja kiuksud enamvähem selged on, oskan neist ennast ümber sättida ja siis on kell väga hea.

Fenix 3 on paberi peal Ambit3-st parem. Praktikas tundub, et vähemalt osadel eksemplaridel on GPS-ga probleeme. Garmini pluss on kõrvalt vaadates normaalne online kohalolu, kindlasti see, et kõik asjad on kellast endast aetavad. Garmin Connecti pole pruukinud, ei oska Movescountiga võrrelda.

Suunto osas ma loodan, et nad suudavad selle Sports Trackeri tiimi kuidagi hästi ära kasutada pädeva softi tegemiseks. Võibolla kukub midagi ka olemasolevate kellade kasutajatele sellest. Aga kindlasti peaks Ambiti järglane palju parema softi toe saama.

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Infidel » 07. 08. 2015. 13:33

Olen põgusalt vaadanud ka Suunto valikuid, kuid Garmin meeldib rohkem ja tundub parem ka olevat. Guugeldades tundub, et syncimise probleemi esineb rohkem Fenix 2l.
Arnea, miks ma kella ostuga kannatama peaksin? On midagi veel vingemat tulemas vms?

usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas usss » 07. 08. 2015. 14:03

Viimasel ajal on Garmin Connecti sync ja Connect üldisemalt probleemivabalt toiminud. Varem oli jah sellega pidev probleem. Vahepeal näiteks ei töötanud vist mingi pool aastat (!!!) otsingu funktsioon, mis nüüd lõpuks ikka tööle on saadud. Ise kasutan Forerunner 920XT, mis sisult väga sarnane Fenix3-ga. Syncib üle WiFi ja Androidiga ühendus ka üsna korralik. GPS läheb väga kiirelt käima ja täpsusega pole ka olulisi probleeme esinenud. Varasemalt kasutasin Ambit2 ja sellega seonduv Movescount on ikka väga väheste treeninganalüüsi võimalustega.
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas arnea » 09. 08. 2015. 21:07

See ootamise soovitus oli olemasolevate kellade probleemide kõrvaldamisega seotud. Ägedaid omadusi on hulgi, teostus jätab siin-seal soovida. Fenixi puhul on loodetud, et firmware uuendamisega asi paremaks läheb, aga lõpuni pole vist läinud. Suunto puhu on probleem pigem ökosüsteemis ja selles kuipalju nad vanu kellasid viitsivad hiljem toetada. Ambit 3 on juba aasta väljas, järglast sel aastal veel ei lubata. Sügisel tuleb neile Traverse - see on rohkem matka- ja vähem spordikell. Välja näeb nagu Ambiti sihverplaat Core kere küljes.

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Infidel » 10. 08. 2015. 08:38

Tänan igasuguse tagasiside eest. Eks peab veel uurima ja mõtlema, mida võtta. Fenix 3 puhul häirib natuke garmini foorumis palju arutlust leidnud GPS täpsus, mis tundub paljudel puudulik olema.

Aki
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 23. 05. 2004. 23:10

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Aki » 10. 08. 2015. 09:13

Tere!
Põhjaliku kokkuvõtte ja võrdluse teiste mudelitega leiad DCrainmaker'i kodulehelt

http://www.dcrainmaker.com/2015/03/garm ... eview.html

Heiki

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Infidel » 10. 08. 2015. 10:20

Aki kirjutas:Tere!
Põhjaliku kokkuvõtte ja võrdluse teiste mudelitega leiad DCrainmaker'i kodulehelt

http://www.dcrainmaker.com/2015/03/garm ... eview.html

Heiki
Tänan!

Olen lugenud mitmeid reviewsid, kaasaarvatud DCrainmakeri oma ja need kõik kiidavad kella ja selle omadusi. Reviewdest ei tule kuskilt välja probleemid, mis võivad selguda alles kella pikemaajalisel kasutamisel. Seepärast küsingi siin arvamusi.

mlt
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 05. 04. 2014. 22:16

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas mlt » 10. 08. 2015. 12:17

Kasutajate muresid ja rõõme näeb lugeda dcrainmakeri vastavate ülevaadete kommentaaridest, garmini foorumist - https://forums.garmin.com/forumdisplay.php?492-fenix-3 (gps accuracy - 298 replies). Ja vastava otsinguga (fenix*) ka watchuseek Suunto foorumist - http://forums.watchuseek.com/search.php ... xactname=1

Erx27
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 30. 09. 2009. 11:07

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Erx27 » 10. 08. 2015. 12:43

Mul on Fenix 3 ja hetkel olen väga rahul. Samas enne oli mul Garmin 405cx ja kunagi olin ka sellega rahul- seega võib olla ei ole väga nõudlik kasutaja. GPSi ebatäpsusi ei ole täheldanud ning ka Connect on viimasel ajal töötanud hästi. Automaatselt wifiga mul kahjuks treeninguid üles ei lae (kuigi naise 920xt seda teeb), aga nupuvajutusega töötab.

Üks anomaalia on, et tihtipeale on treeningu alguses pulsinäit ebaloomulikult kõrge HRM-run vööga. See läheb alla umbes 10 minuti jooksul alles kuigi teen vöö elektroodid märjaks kenasti. Vana vööga seda ei täheldanud. Kell on kogukas ja paljud funktsioonid eeldavad kella pidevat kandmist (aktiivsusmonitor, unemonitor ja what not).

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Infidel » 12. 08. 2015. 07:28

Erx27 kirjutas:Mul on Fenix 3 ja hetkel olen väga rahul. Samas enne oli mul Garmin 405cx ja kunagi olin ka sellega rahul- seega võib olla ei ole väga nõudlik kasutaja. GPSi ebatäpsusi ei ole täheldanud ning ka Connect on viimasel ajal töötanud hästi. Automaatselt wifiga mul kahjuks treeninguid üles ei lae (kuigi naise 920xt seda teeb), aga nupuvajutusega töötab.

Üks anomaalia on, et tihtipeale on treeningu alguses pulsinäit ebaloomulikult kõrge HRM-run vööga. See läheb alla umbes 10 minuti jooksul alles kuigi teen vöö elektroodid märjaks kenasti. Vana vööga seda ei täheldanud. Kell on kogukas ja paljud funktsioonid eeldavad kella pidevat kandmist (aktiivsusmonitor, unemonitor ja what not).
Lugesin ka Garmini foorumist GPSi ebatäpsuste kohta ja kohati tundub pseudoprobleemina. Oodatakse spordikellalt täpsust, mida aatomkellata GPS nagu ei võimaldagi. Samas osadel tundub track tõepoolest halb olema.

Erx27
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 30. 09. 2009. 11:07

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Erx27 » 13. 08. 2015. 10:20

Not so happy camper anymore...

Tracki lähemalt vaadates tundub see tõesti kandiline ja täna tuli uuendus 4.3 mis muuseas kustutas kellast kõik jalgrattaäpid. Hard resetiga saab vast tagasi, aga praegu tegu rohkem nagu jooksukellaga.

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Infidel » 17. 08. 2015. 10:35

Fenix 3 ostetud, lähitulevikus võin tagasisidet anda.

BrunoM
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 28. 10. 2015. 21:37

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas BrunoM » 28. 10. 2015. 22:11

Infidel kirjutas:
Erx27 kirjutas:Mul on Fenix 3 ja hetkel olen väga rahul. Samas enne oli mul Garmin 405cx ja kunagi olin ka sellega rahul- seega võib olla ei ole väga nõudlik kasutaja. GPSi ebatäpsusi ei ole täheldanud ning ka Connect on viimasel ajal töötanud hästi. Automaatselt wifiga mul kahjuks treeninguid üles ei lae (kuigi naise 920xt seda teeb), aga nupuvajutusega töötab.

Üks anomaalia on, et tihtipeale on treeningu alguses pulsinäit ebaloomulikult kõrge HRM-run vööga. See läheb alla umbes 10 minuti jooksul alles kuigi teen vöö elektroodid märjaks kenasti. Vana vööga seda ei täheldanud. Kell on kogukas ja paljud funktsioonid eeldavad kella pidevat kandmist (aktiivsusmonitor, unemonitor ja what not).
Lugesin ka Garmini foorumist GPSi ebatäpsuste kohta ja kohati tundub pseudoprobleemina. Oodatakse spordikellalt täpsust, mida aatomkellata GPS nagu ei võimaldagi. Samas osadel tundub track tõepoolest halb olema.
Sama siin, kasutuses fenix2, olen täheldanud, et ka mul viimane kuu HRM-run vööga joostes esimesed 10 min. pulsinäit ebanormaalselt kõrge, pärast mida justkui loksub kõik paika. Viskab pulsi esimese paari minutiga 47 pealt 170 peale. Ca. 10 min. möödudes sama tempo juures langeb tagasi 130-140 peale, mis ka enestunde järgi tundub reaalne olema. Vahetasin pulsivöö patarei, see muutust ei toonud. Kas said oma probleemile lahenduse, mis aitas?

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Infidel » 29. 10. 2015. 10:11

Mina olen kellaga igatahes väga rahul. Teist sellise võimekusega kella hetkel vist ei eksisteerigi. Probleeme on olnud natuke smart notificationitega, vahel ei edasta neid telefonist kella. Garmini tarkvara on aga pidevas arenduses ja kui selline probleem tekkis, tuli vist päev või 2 hiljem juba uuendus, mis vea likvideeris. Üldse mulle meeldib, kuidas see platvorm areneb kogu aeg. Hiljuti muutus Garmin Connect moblaäpp ka palju ilusamaks.

Erx27
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 30. 09. 2009. 11:07

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Erx27 » 29. 10. 2015. 10:38

Nüüd natuke kauem kasutanud seda kella ja üks funktsioon mis selgelt ei tööta on baromeetriline kõrgusmõõtja. Kui see kellelegi oluline on, peab ikka tõsiselt foorumites enne surfama, et aru saada kas töötab piisavalt hästi tema jaoks.

Õigemini kõrgusmõõtja näiliselt töötab, aga tegelikkuses on viga väga suur. Põhimõtteliselt on F3-l kolm kalibreerimissüsteemi
a) käsitsi kõrguse sisestamine
b) ühekordne GPSi alusel kalibreerimine
c) pidev GPSi alusel kalibreerimine

Kõigi nende puhul kandub kõrgusnäit üsna lühikese ajavahemiku jooksul tegelikkusest kõrvale. Et teha asju keerulisemaks, siis ka näidatav baromeetri näit ei tundu F3-l olevat lihtsalt antud hetke õhurõhk, vaid see konverteeritakse kuidagi merepinna hinnanguliseks õhurõhuks. Ehk siis paras pudru ja kapsad millest läbinärimine ei ole lihtne töö.

Aga üldiselt on kell ikkagi ok (PS! jooksmisel kõrge pulsinäit treeningu alguses on jätkuvalt probleemiks, peab vist arsti juurde pöörduma sellega :).

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas veloson » 29. 10. 2015. 10:55

Võib-olla mõni näidisgraaf kõrgusmõõtja/baromeetri tööst korduval ringil või alas, kus tegelikud näidud välja oskad tuua?

Erx27
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 30. 09. 2009. 11:07

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Erx27 » 29. 10. 2015. 13:54

veloson kirjutas:Võib-olla mõni näidisgraaf kõrgusmõõtja/baromeetri tööst korduval ringil või alas, kus tegelikud näidud välja oskad tuua?
Kahjuks ei oska, sest ei ole täpselt aru saanud kas andmed trackil on GPSi põhised või baromeetri põhised.

Minu enda probleem hakkas hargnema sellest, et käisin kohas kus sai merepinnalt suhteliselt kõrgele ronida. GPSi sees ei olnud ja huvitas just jooksev kõrgus.
Merepinnal panin käsitsi kõrguse nulliks. Sealt otse mäkke (ilma GPSita), kuskil 1000 m märgi juures näitas kell 1200m. Mere ääres tagasi näitas kell 250m kõrguseks. Sarnane case ka teistel päevadel.

Mul ei olnud teist baromeetrit käepärast, et kontrollida kui palju õhurõhk muutus selle ajaga tegelikult (Garmini baromeetrist on raske välja lugeda midagi, sest eri kõrgustel näidatakse õhurõhku teisendatuna nulltasemele). Teoreetiliselt on võimalik, et õhurõhk muutus nii suures ulatuses aga foorumist lugedes tuli välja, et selle üle kurdetakse palju eriti võrreldes Suunto Ambitiga.

BrunoM
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 28. 10. 2015. 21:37

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas BrunoM » 29. 10. 2015. 16:12

Aga üldiselt on kell ikkagi ok (PS! jooksmisel kõrge pulsinäit treeningu alguses on jätkuvalt probleemiks, peab vist arsti juurde pöörduma sellega :).[/quote]


Nõus, üldiselt on kell OK.
Kui doktoril raviplaan pulsi alla toomiseks olemas, tutvuks sellega isegi :)
Kuid suhtlesin Garmini esindusega, soovitasid vööga kohale tulla, vaatavad üle ning vajadusel vahetavad välja. Elame näeme, kas aitab.

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Infidel » 30. 10. 2015. 08:15

Absoluutset kõrgus sõltub loomulikult kalibreerimisest, aga suhtelist näitab minu arvates väga täpselt. Ehk siis saan sõiduga kogutud kõrgusmeetrid teada ja praegu olen neid näite ka usaldanud. Maratonidel on ka näha, et stardis ja finišis on kõrgusnäit enamvähem sama, võib-olla kõigub mõni meeter (õhurõhk võib muutuda ka 3h piisavalt). Kõrguse näitu olenn testinud ka kõrgetes hoonetes ja vaatetornides kus on samuti klappinud.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas veloson » 30. 10. 2015. 10:23

Erx27 kirjutas:GPSi sees ei olnud ja huvitas just jooksev kõrgus.
Merepinnal panin käsitsi kõrguse nulliks. Sealt otse mäkke (ilma GPSita), kuskil 1000 m märgi juures näitas kell 1200m. Mere ääres tagasi näitas kell 250m kõrguseks. Sarnane case ka teistel päevadel.
200-250m viga on juba muidugi selline, et kaardi kõrgusjoonte jälgimine muutub võimatuks/eksitavaks. Ilmaolude muutumisest põhjustatud vead tuleb ainult baromeetrist sõltuvatele vidinatele tõesti andeks anda. Ja kui pikalt tõusid? Kui suured vead lühiajalisemate liikumiste puhul on? mäletan enda Suunto T6 kogemuste põhjal, et baromeetripõhine kõrgusnäit püsis laias laastus 0,5-1,5 päeva mõistlikkuse piires (+/-15m) - mitmepäevaseks retkeks kõrguse mõõtmiseks kõlblik ainult siis, kui arvestad pidevalt suhtelist kõrgustevahet või kui saad kaardi vms järgi uuesti kalibreerida (lühiajaline rõhumõõteviga mitmekordistub kasvõi ühes ruumis paigal seistes ajaga ja isegi kui rõhk on päeva lõpuks kõigi mikrokõikumiste järel enam-vähem algseisus tagasi, võib kõrgusnäit virtuaalselt mitu "korrust" kõrgemale või madalamale triivida). Kuni poolepäevaste liikumiste puhul üllatas T6 baromeeter vahel täpsusega (jäi meelde, et paar korda jäi näit kaardiga võrreldes 0-4m täpsusesse, korraliku absoluutse kalibratsiooniga ei oskaks rohkemat tahtagi). T6 ajast edasi pole olnud tarvet ilma GPSita ronida, Ambiti aku on GPSga küllalt kestnud ja täpsus meie põksude vahel uidates laias laastus 2-10m, mägedes põgusal hinnangul tüüpiline viga 10-30m.
Viimati muutis veloson, 30. 10. 2015. 11:43, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas erikr » 30. 10. 2015. 11:36

Vahest ilm muutub päris kiiresti. Pidage seda ka meeles, et õhurõhu muutus 1 mm/Hg on 12 meetrit. Ma moodsamates ühikutes ei orienteeru.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Erx27
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 30. 09. 2009. 11:07

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas Erx27 » 30. 10. 2015. 11:57

Jep, kõrgusmõõtjal on tegureid palju. Just saying, et kui altimeeter ja baromeeter olulised on siis tasub enne F3 ostmist Garmini foorumit kammida. Seal on seda kõrguse ebatäpsust kõvasti lahatud. Kahjuks mitte eriti positiivselt.
BrunoM kirjutas: Kui doktoril raviplaan pulsi alla toomiseks olemas, tutvuks sellega isegi :)
Kuid suhtlesin Garmini esindusega, soovitasid vööga kohale tulla, vaatavad üle ning vajadusel vahetavad välja. Elame näeme, kas aitab.
Võtsin naise 920 HRM run pulsivöö (täpselt sama) ja pairisin oma kellaga ära. Jooksu ajal sama jama. Kusjuures minu oma töötas naisel tõrgeteta. Seega vöös asi ei ole.

Ehk siis praegu on võimalused:
a) kell paneb villast - ei usu hästi
b) nahk lihtsalt ei juhi piisavalt hästi elektrit treeningu alguses (peab veelgi rohkem märgama) - tõenäolisem, sest eile olid miinuskraadid ja probleem püsis oluliselt kauem.

BrunoM
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 28. 10. 2015. 21:37

Re: Polar RCX5 -> Garmin Fenix 3

Postitus Postitas BrunoM » 30. 10. 2015. 17:06

Erx27 kirjutas:Jep, kõrgusmõõtjal on tegureid palju. Just saying, et kui altimeeter ja baromeeter olulised on siis tasub enne F3 ostmist Garmini foorumit kammida. Seal on seda kõrguse ebatäpsust kõvasti lahatud. Kahjuks mitte eriti positiivselt.
BrunoM kirjutas: Kui doktoril raviplaan pulsi alla toomiseks olemas, tutvuks sellega isegi :)
Kuid suhtlesin Garmini esindusega, soovitasid vööga kohale tulla, vaatavad üle ning vajadusel vahetavad välja. Elame näeme, kas aitab.
Võtsin naise 920 HRM run pulsivöö (täpselt sama) ja pairisin oma kellaga ära. Jooksu ajal sama jama. Kusjuures minu oma töötas naisel tõrgeteta. Seega vöös asi ei ole.

Ehk siis praegu on võimalused:
a) kell paneb villast - ei usu hästi
b) nahk lihtsalt ei juhi piisavalt hästi elektrit treeningu alguses (peab veelgi rohkem märgama) - tõenäolisem, sest eile olid miinuskraadid ja probleem püsis oluliselt kauem.

Otsisin oma vana Suunto T3'e välja, pühkisin tolmust, vahetasin patareid, paaritasin vöö kellaga jne ning seadsin sammud metsaringile. Eilse põhjal võib väita, et sama jama. Esimesed 10-15 pulss ebanormaalselt kõrge(pärast OK), käis kella järgi isegi korra 186 peal ära. Selline näit on minu jaoks suht kosmos, enesetunde järgi võis olla 135-140 juures. Ning kui 15min. möödudes seisma jäin, ca. 3-4 sek jooksul kukkus pulss 135 peale. võimalik, et siin jah temp. või soojapesu materjali karvane käsi mängus. Doktori juurde mineku varianti ei saa samuti veel maha kanda :)

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”