K:geenitest

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

K:geenitest

Postitus Postitas miilits » 21. 12. 2014. 19:31

Küsimus lühike, on keegi teinud, tellinud ja kokkupuutunud seal saadava info kasulikkusega ? http://www.sportsgene.ee/sportlike-voim ... iline-test
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: K:geenitest

Postitus Postitas miilits » 18. 01. 2015. 20:29

miilits kirjutas:Küsimus lühike, on keegi teinud, tellinud ja kokkupuutunud seal saadava info kasulikkusega ? http://www.sportsgene.ee/sportlike-voim ... iline-test
Uus aasta koos uute lubadustega käes, kas keegi ei ole siis kokkupuutunud ega oska kommenteerida?
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: K:geenitest

Postitus Postitas urmo » 18. 01. 2015. 22:02

Ei ole kokku puutunud konkreetse testiga, küll aga on minu kõrgharidus puudutanud ka geneetika valdkonda ja ütleks niipalju, et isegi kui selle testi spordivariant mõõdab oma lubatud 6 geenialleeli täpselt ära, on tulemuseks (mõõdukalt) huvitav lisainfo oma organismi kohta. Mingeid reaalseid muudatusi trennikavas või toitumises ma selle põhjal tegema ei hakkaks.
Geenid ja nendega seonduv on muidugi teaduses ja meditsiinis olnud pikemat aega kuum teema ja sarnaseid teste on teisigi, aga selliseid "võimekus 8-palli skaalal" stiilis seoseid ei ole praeguste teadmiste põhjal võimalik välja tuua.
Ma ei kahtle selles, et see test on võimeline oma lubatud näitajaid mõõtma, probleem on selles, et saadud tulemused ei muuda tõsiasja, et trenni tuleb ikkagi teha :D
Zero the Hero

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: K:geenitest

Postitus Postitas rai66 » 19. 01. 2015. 09:45

urmo kirjutas:... trenni tuleb ikkagi teha :D
:lol: (y)

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: K:geenitest

Postitus Postitas miilits » 19. 01. 2015. 11:57

rai66 kirjutas:
urmo kirjutas:... trenni tuleb ikkagi teha :D
:lol: (y)
(y) kindlasti seda tuleb teha ja seda saab ka hetkel tehtud :) aga kuskilt ajakirjast lugedes jäi kripeldama küsimus, et kas oleks mõtet kulutada või mitte :)
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: K:geenitest

Postitus Postitas veloson » 19. 01. 2015. 13:57

Lähem info on neil ju endal avalikult kirjeldatud http://www.sportsgene.ee/blog. Laiemat kriitikat leiad, kui guugeldad vastavat geeni koos huvi pakkuva märksõnaga (nt "AGE gene and performance"). Üks konkurendi teenuse vahendaja on kunagi näidise üles laadinud http://www.sinuisikliktreener.ee/public/Sade_Marmel.pdf

Kas on mõtet kulutada või mitte? Kas oled valmis nendele detailidele aega kulutama ja spetsiifilisi kohandusi treeningvahendite valikul ellu viima (ja proovima-pakkuma, et kas tekkis oodatud muudatus; või näiteks katse mõttes ala vahetama)?

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: K:geenitest

Postitus Postitas Henno » 19. 01. 2015. 14:12

mõni aeg tagasi oli teleris üks huvitav saade, kus tehti sedasama geenitesti nn. "pimetesti" vormis tuntud sportlastele, so. testi tegijad ei teadnud, kellele testi tehakse ja pidid tulemusi kommenteerima

kui ma nüüd ei eksi, siis testitav oli Triin Haljand (EM medaliomanik ujumises) ja test ütles, et ujumine on talle ebasobiv spordiala :D
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: K:geenitest

Postitus Postitas mikulaine » 19. 01. 2015. 14:57

Henno kirjutas:mõni aeg tagasi oli teleris üks huvitav saade, kus tehti sedasama geenitesti nn. "pimetesti" vormis tuntud sportlastele, so. testi tegijad ei teadnud, kellele testi tehakse ja pidid tulemusi kommenteerima

kui ma nüüd ei eksi, siis testitav oli Triin Haljand (EM medaliomanik ujumises) ja test ütles, et ujumine on talle ebasobiv spordiala :D
Räigelt riivab silma.

haigo
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: K:geenitest

Postitus Postitas haigo » 19. 01. 2015. 17:58

Henno kirjutas:mõni aeg tagasi oli teleris üks huvitav saade, kus tehti sedasama geenitesti nn. "pimetesti" vormis tuntud sportlastele, so. testi tegijad ei teadnud, kellele testi tehakse ja pidid tulemusi kommenteerima

kui ma nüüd ei eksi, siis testitav oli Triin Haljand (EM medaliomanik ujumises) ja test ütles, et ujumine on talle ebasobiv spordiala :D
Eksid.
http://uudised.err.ee/v/eesti/31f0c4d6- ... e358ee3a1f
(alates 10. minutist)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: K:geenitest

Postitus Postitas Mati » 19. 01. 2015. 18:31

haigo kirjutas:
Henno kirjutas:mõni aeg tagasi oli teleris üks huvitav saade, kus tehti sedasama geenitesti nn. "pimetesti" vormis tuntud sportlastele, so. testi tegijad ei teadnud, kellele testi tehakse ja pidid tulemusi kommenteerima
kui ma nüüd ei eksi, siis testitav oli Triin Haljand (EM medaliomanik ujumises) ja test ütles, et ujumine on talle ebasobiv spordiala :D
Eksid.
http://uudised.err.ee/v/eesti/31f0c4d6- ... e358ee3a1f
(alates 10. minutist)
Ehk siis konkreetsemalt oli tegu ikkagi Triin Aljandiga, kuid TEST ÜTLES, ET UJUMINE SOBIB!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: K:geenitest

Postitus Postitas Indreq » 19. 01. 2015. 23:39

Olen kah töö asjus selle firmaga tuttav aga omal pole küll tekkinud tahtmist seda testi teha. Misiganes see test mulle ütleks, ta ilmselt ei muudaks mu elus midagi. Ma sõidan ratast sellepärast et meeldib, mitte sellepärast et mul eeldusi on. Ja seda ma tean kah kuidas paremaid tulemusi teha - tuleks kaalus alla võtta ja rohkem/kvaliteetsemat trenni teha. Aga vot ei ole motti, teen niipalju kui tahan ja nii nagu tahan ja tulemused on just sihukesed nagu nad on ja ma olen rahul.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: K:geenitest

Postitus Postitas MarttiM » 19. 01. 2015. 23:59

Täiskasvanud harrastaja puhul piisab visuaalsest vaatlusest :roll:

Martin K
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 12. 05. 2009. 13:49

Re: K:geenitest

Postitus Postitas Martin K » 04. 04. 2015. 13:07

See test oleks vajalik suht noores eas, kui kodanik soovib tõsiselt spordiga tegeleda. Nii mõnigi talent on kaotsi läinud tegeledes vale alaga. Geene ei muuda ja kui su test näitab kindlalt jõu ja kiirusalasid siis kestvusalal tippu ei jõua. Rahvaspordis muidugi vahet pole, aga valus on vaadata 10km jooksjat lõpuajaga ca.2tundi kes ei saa aru, et tema koht on näit. jõusaalis.

hnzzz
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 20. 06. 2011. 20:08

Re: K:geenitest

Postitus Postitas hnzzz » 04. 04. 2015. 14:11

Martin K kirjutas:See test oleks vajalik suht noores eas, kui kodanik soovib tõsiselt spordiga tegeleda. Nii mõnigi talent on kaotsi läinud tegeledes vale alaga. Geene ei muuda ja kui su test näitab kindlalt jõu ja kiirusalasid siis kestvusalal tippu ei jõua. Rahvaspordis muidugi vahet pole, aga valus on vaadata 10km jooksjat lõpuajaga ca.2tundi kes ei saa aru, et tema koht on näit. jõusaalis.
Miks valus vaadata? tegu siiski ju rahvaspordiga. Samahästi võid väita, et valus on vaadata naisi (jooksjaid), kes lõpetavad 10km, 2tunniga, nemad ei saa aru, et nende koht peaks olema köögis? (Loll võrdlus, kuid siiski, jutt käib rahvaspordist, mitte pro tasemest.......)
Kiirelt ja suurelt.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”