Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas soul » 15. 10. 2014. 22:15

Olin just V800 ostmas, kui avastasin, et Garminil on uus 920XT välja tulemas, mis on kergem, poole pikema aku kestvusega ja päris võimekas.
Siit siis küsimus, mida nende kahe mudeli vahel valides, peaks silmas pidama, ehk kumb valida?
Kas V800 kasutajad on valikuga rahul?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Mati » 15. 10. 2014. 22:25

V800 kasutaja 3 kuud ja rahul. Softi pool vajab suts veel järele aitamist, kuid see käib nii kiiresti, et ei pane tähelegi kui juba midagi juures jälle.
Garmini uus on nii värske, et seda pole võib-olla Eestis veel kellelgi. Üks asi on minu jaoks siiski selge - välimuse osas Garmin on puhas spordikell, Polar aga aksessuaar.
Minu jaoks on Garmin FR 920XT peamisteks puudusteks ujudes pulsi salvestuse puudumine ning samuti BT Smart vidinate (HRM, kiirus, kadents jne sensorid) toe puudumine.

Kui huvitab võrdlus ja soovitus, siis mina usaldan sellist tüüpi nagu DCRainmaker - http://www.dcrainmaker.com/
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas serxx » 15. 10. 2014. 22:44

Ma mõtlen vaikselt Garmin Fenix2 peale.
Funktsionaalsuselt on peaaegu 1:1 920XT-ga.
Hinna poolest odavam. Mõõtmetelt veidi suurem. Ümmargune vs kandiline ekraan. Ja ekraan pole värviline.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 678
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas dh » 15. 10. 2014. 23:00

Mul on umbes kuu aega olnud Garmin Fenix2 kasutuses - kasutan kella nii ujumisel (seni ainult basseinis ujunud), jooksmisel kui rattasõidul.
Seni on kaks puudust tuvastanud:
1) Puudub kahe rattaprofiili kasutamise võimalus (kahe erineva kiiruse anduri ühendamiseks - MTB ja MNT). Ei ole üldiselt väga suur probleem - kadentsi/kiiruseandur (mida mul veel ei ole) läheb ainult MNT külge ja MTB puhul kärab GPS kaudu saadud distants piisavalt hästi.
2) Ujumise ajal jalgade trenni tehes ei arvesta ringe (mis on ka enamvähem loogiline kuna käed püsivad sisuliselt paigal) ja seega ka trennis läbitud distants ei ole täpne. Ujumisel Fenix2 ei loe ka pulssi minuteada - kuid see ei ole probleem - pulsivöö mul ujumise ajal peal nagunii ei püsi.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas serxx » 16. 10. 2014. 12:13

Ujumise pulssi ei näita peaaegu ükski asi.
2.4GHz signaal läbi vee ei liigu (ANT+, BT ja enamus teisi digi-protokolle käib 2.4GHz peal). Töötab ainult siis, kui kell panna pulsivööle väga lähedale.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Mati » 16. 10. 2014. 12:39

serxx kirjutas:Ujumise pulssi ei näita peaaegu ükski asi.
2.4GHz signaal läbi vee ei liigu (ANT+, BT ja enamus teisi digi-protokolle käib 2.4GHz peal). Töötab ainult siis, kui kell panna pulsivööle väga lähedale.
Uuri asja - In water, H7 (ehk siis Polari pulsiandur) sends heart rate via GymLink frequency (5 kHz) to V800. The sensor's other frequency, Bluetooth® Smart is used for sports done on land when H7 is paired with your V800.

Probleeme ujumisel signaaliga võib esineda sellest hoolimata, alates persooni kehakoostisest vee kloorisisalduseni välja. Polar on peamised põhjused toonud välja - http://www.polar.com/en/support/can_i_s ... om_my_swim
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas tarmo » 16. 10. 2014. 13:00

Kuidas V800 ja Feniks2 gps-i tundlikkusega lood on? Ma kasutan ise jooksmisel Forerunner 220 ja sellega on nii, et kui keerad näiteks kuskilt kergliiklusteelt metsa vahele, sinku peale või võsa vahele, kus puud on kahel pool, siis hakkab praktiliselt kohe valet liikumise kiirust näitama. Vahel tundub, et ka näiteks ühel pool jooksurada lähedal asuvad puud piiravad gpsi signaali kättesaadavust. Tüüpiline näide - jooksed näiteks Harku kergliiklusteel, mis on üsna avatud igasse suunda, kiirusega 5.30 min/km, keerad seal mõnele kitsamale metsateele, kus on puud kahel pool ja mõne hetke pärast on kiirus 6.30 kuigi jooksed sama kiiresti. Huvitav kas kallimad kellad on parema tundlikkuseg? Selline asi häirib väga tegelikult.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 678
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas dh » 16. 10. 2014. 13:09

tarmo kirjutas:Kuidas V800 ja Feniks2 gps-i tundlikkusega lood on? Ma kasutan ise jooksmisel Forerunner 220 ja sellega on nii, et kui keerad näiteks kuskilt kergliiklusteelt metsa vahele, sinku peale või võsa vahele, kus puud on kahel pool, siis hakkab praktiliselt kohe valet liikumise kiirust näitama. Vahel tundub, et ka näiteks ühel pool jooksurada lähedal asuvad puud piiravad gpsi signaali kättesaadavust. Tüüpiline näide - jooksed näiteks Harku kergliiklusteel, mis on üsna avatud igasse suunda, kiirusega 5.30 min/km, keerad seal mõnele kitsamale metsateele, kus on puud kahel pool ja mõne hetke pärast on kiirus 6.30 kuigi jooksed sama kiiresti. Huvitav kas kallimad kellad on parema tundlikkuseg? Selline asi häirib väga tegelikult.
Ma ei ole jooksutrenni kiiruse järgi veel Fenix 2-ga teinud, kuid GPS on tal palju parem kui näiteks eraldiseisev Polar RCX5 GPS - leiab signaali praktiliselt kohe treeningut alustades ning ei ole veel kordagi kaotanud signaali metsavahel joostes/rattaga sõites.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Rivo » 16. 10. 2014. 13:39

GPS täpsuse osas on Garminil paremad võimalused, kuna lisaks GPS (USA) kasutab ka GLONASS (Venemaa) satelliitide sidet. Vähemalt nutikate täpsus tõusis ja signaali ära kadumine (kasvõi korraks) on üliharv nähtus. Täielikult on kadunud "rajalt kõrvale põiked".
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas martaas » 16. 10. 2014. 14:28

Kasutan ka V800 juba 2 kuud ja sellist mugavust spordikellade maalimas ei ole veel kohanud. isegi uploading on ilma juhtmeta otse ipadi. Eriti ärge on veel veebis näiteks rattaraja läbivaatus, kasutades GoogelMap fotosid, näiteks Ambrosemäel oli sinu max alt, siis kuvad kohe ka koha foto sulle.

Ühesõnaga väga stiilne, mugav ja paljude võimalustega kell. Soovitan.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas kapuuts » 16. 10. 2014. 16:39

Aga miks mitte Suunto Ambit 3 Sport? Peaks olema neist odavaim ja salvestab veeall pulssi + muu ninn nänn. Soovitan uurida nende kõikide kellade kohta http://www.dcrainmaker.com/ lehelt. Päris korralikud review-d.
Siin ka näiteks Ambit 3, 920XT ja Polari omavaheline võrdlus http://www.dcrainmaker.com/product-comp ... 46#results

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Mati » 16. 10. 2014. 17:52

tarmo kirjutas:Kuidas V800 ja Feniks2 gps-i tundlikkusega lood on? Ma kasutan ise jooksmisel Forerunner 220 ja sellega on nii, et kui keerad näiteks kuskilt kergliiklusteelt metsa vahele, sinku peale või võsa vahele, kus puud on kahel pool, siis hakkab praktiliselt kohe valet liikumise kiirust näitama. Vahel tundub, et ka näiteks ühel pool jooksurada lähedal asuvad puud piiravad gpsi signaali kättesaadavust. Tüüpiline näide - jooksed näiteks Harku kergliiklusteel, mis on üsna avatud igasse suunda, kiirusega 5.30 min/km, keerad seal mõnele kitsamale metsateele, kus on puud kahel pool ja mõne hetke pärast on kiirus 6.30 kuigi jooksed sama kiiresti. Huvitav kas kallimad kellad on parema tundlikkuseg? Selline asi häirib väga tegelikult.
Mul ei olnud probleemi ka varasema Polari GPS'iga - G5, kuigi tundub, et V800 joonistab veel parema joone. Minu jaoks on asi piisavalt täpne.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas arnea » 17. 10. 2014. 12:32

Ma juhtusin kuulma, et mitmed spordikellade tegijad on SiRF chipseti pealt osaliselt Mediateki peale kolinud. Ja see viimane pidavat olema kehvema täpsusega. Fenix peaks ka Mediateki kiibiga olema, Forerunnerid SiRF-ga. Kas see väidetav ebatäpsus Fenixi puhul välja ka paistab?

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas soul » 18. 10. 2014. 14:11

Mati kirjutas:Minu jaoks on Garmin FR 920XT peamisteks puudusteks ujudes pulsi salvestuse puudumine ning samuti BT Smart vidinate (HRM, kiirus, kadents jne sensorid) toe puudumine.
Tänud.
Ujudes pulsi mitte salvestamine jäi 920XT täitsa kahe silma vahele. Pidasin sellise hinnaklassi triatloni tipp kella puhul selle funktsiooni olemasolu elementaarseks. Nüüd siis otsustamine lihtsam, pealegi on vööandur H7 juba olemas.

Kuidas V800 gps avavees krooli ujudes käitub?
arnea kirjutas:Ma juhtusin kuulma, et mitmed spordikellade tegijad on SiRF chipseti pealt osaliselt Mediateki peale kolinud. Ja see viimane pidavat olema kehvema täpsusega. Fenix peaks ka Mediateki kiibiga olema, Forerunnerid SiRF-ga. Kas see väidetav ebatäpsus Fenixi puhul välja ka paistab?
Millist chipi V 800 kasutab?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Mati » 18. 10. 2014. 17:31

soul kirjutas:Kuidas V800 gps avavees krooli ujudes käitub?
Randmel - sinka-vonka.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas soul » 23. 10. 2014. 07:42

V800 võrreldes on Polaril nüüd ka üle poole odavam nuditud versioon M400.
http://www.polar.com/en/products/compar ... uct2=67561
http://www.dcrainmaker.com/2014/09/acti ... eview.html

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas serxx » 23. 10. 2014. 10:29

M400 praeguses kontekstis ei kvalifitseeru. Täiesti teine loom. Ei ole multisport, ei toeta sensoreid peale pulsivöö.
Lihtne kell, millel on GPS ja pulsivöö, põhiliselt jooksmiseks.

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas ivoSKP » 27. 10. 2014. 17:32

tooks antud teema natuke teise nurga alt ette:
hetkel siis soov lõpuks korrallikum GPS omadusega kell eeskätt rattal kasutamiseks soetada ja sõelale jäänud

Polar V800:
+ super välimus, hea ekraani teravus, multispordi omadused (jooks, suusk minu puhul)
+ südamelöökide arvestusel tippomadused (R-R jne)
- akut ei saa vahetada kui see otsa saab (?), rattale pisut väike ekraan loetavuse mõttes
? kas temperatuuri alla -10 näitab, kusagilt arvustustest ei leidnud praegu
Garmin 510:
+ puutekraan, ilmselt parim rattal käsitseda
+ hea teravus, ekraanile mahutab kõige rohkem näite
- suurevõitu
? kas akut saab vahetada, kas madalaid temp. näitab
Garmin 500:
+ hea suurus, kaal
+ teh, andmete järgi peaks suutma kuvada/töötada -15 Celsiusega
+ võimalik aku vahetus
- ekraani teravus pole parimate tasemel, mudel oma 5 a vana juba

Kas keegi oskaks miskit head pointi siia lisada või "?" taguseid asju vastata?
Hetkel olen ise saanud näppida ja natuke kasutada nendest vaid Polarit ja tema puhul vist ongi edevus parim müügimees kuna minu hinnangul näeb välja nii nagu ei ükski teine kell. Aku eriti üle 10 h koos GPS ja vööga mul töötada ei tahtnud eriti, see ekstreemne test muidugi oli ka äsja 0°C ümber temperatuuridega, ehk suvel annaks selle lubatud 13 h kätte. Sama test õhtuses kasutuses pideva ekraanivalgusega oli 2,2 h.

Igasugused telefoniga ühendused ja live omadused mulle eriti olulised pole, kui kasvõi kaabliga andmed saaks üles, on juba hää küll.
(kuna kasutab endiselt klahvidega telefoni millel OS on Symbian....)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas KaupoR » 27. 10. 2014. 17:36

ivoSKP kirjutas:Garmin 510:
.....
Garmin 500:
...
Mis need siia teemasse puutuvad?
If everything's under control, you're going too slow!

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas ivoSKP » 27. 10. 2014. 17:44

vbl peaks tegema jah uue teema, ise arvasin et kuna siin eelnevalt on ka juba mitmeid teisi kellu mainitud, siis ju Polar V800 osas on teema kattuv ja ega ma päris täpselt seda piiri ka tõmmata ei oska et mis sobib teemasse ja mis mitte

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas kapuuts » 27. 10. 2014. 21:28

ivoSKP kirjutas:vbl peaks tegema jah uue teema, ise arvasin et kuna siin eelnevalt on ka juba mitmeid teisi kellu mainitud, siis ju Polar V800 osas on teema kattuv ja ega ma päris täpselt seda piiri ka tõmmata ei oska et mis sobib teemasse ja mis mitte
Garmin 500 seeria - rattakompuutrid - ei ole pulsikellad, ei käi käe peale

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas ivoSKP » 27. 10. 2014. 22:20

tegelt muidugi saab Garmineid käerihmale kinnitada, pildid ka ja puha: http://www.dcrainmaker.com/2009/12/garm ... eview.html

Ehkki paljude jaoks ilmselt üritan võrrelda mittevõrreldavaid asju nagu käekella ja rattakella, leian et põhiomadused on ju siiski võrreldavad, nagu ekraan, aku omadused, gps täpsus, veebilahendus jne.
Ei saa ka välistada, et lõpuks selgub et õigeim oleks ikkagi 2 aparaati muretseda.

Igaljuhul, nüüd olles siin mitmeid haakuvaid teemasid läbi lugenud, saan aru et ikka üsna rabas olen enda jaoks optimaalse valiku tegemisel, kuni siiani oli asi väga lihtne (distants, kiirus, kõrgus, kestus jne) ent kui tuleb mängu GPS ning veebikuva ja treeningu analüüs läheb valiku tegemine ikka kordi keerulisemaks.
Vist peaks kusagilt hankima veel mõne testikella (parandus: reisiarvesti) et rohkem võrdlusandmeid saada.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Mati » 27. 10. 2014. 22:24

Ivo, tee nüüd palun uus teema ja vaheta seal V800 välja V650 vastu, saad võrrelda õunu õuntega :idea:

Siin teemas palume jääda pealkirjas esitatud mudelite juurde :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas ivoSKP » 27. 10. 2014. 22:36

OK, tänan ja jätkan vahepeal ennastarendava kodutöö vormis, sorri kui lühise tekitasin....
Loodud sektsiooni võib muidugi eemaldada kes saab.

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas SEpp » 07. 01. 2015. 13:29

Olen kasutanud V800-t alates november 2014.
Tagasiside:
GPS-i osa on tõeliselt hea võrreldes varasemate mudelitega. Lähen välja, panen kella käele ning maksimaalselt 10-15 sek ja signaal käes. Ning mitte suvaline, vaid täpne.
Tarmo: alates novembri träkid Stravas on V800 omad. Võta mõni lahti ning uuri täpsust.
Kella olen peamiselt kasutanud jooksmiseks.
Pööran siinkohal tähelepanu asjadele, mis nii head pole:
Polari veebiliideses puudub võimalus trennile nime anda, kommenteerida saab, kuid see on ebapiisav.
Trennide kohta koondülevaate saamine on väga nõrk.
Ei saa sisestada lisainfot, näiteks hommikune pulss / kaal vms elutähtis number.
Olemasolevad spordiprofiilid omavad suurt hulka erinevaid ekraanitäisi infot, millega trenni ajal pole midagi peale hakata, enamik tuleb ära kustutada. Et jääks maksimaalselt 2-3 selget ekraanitäit infot mida jooksu ajal vahetada.
Kui panna 4 rida teksti, siis see on ekraanil üsnagi kribu. Ei kasuta, pigem teen suuremate numbritega mitu erinevat ekraanitäit.
Puutetundlik ekraan on VÄGA HEA asi jooksu ajal ekraane vahetada!
Pulsitsoonide kirjeldamine on iga spordiprofiili juures eraldi - ajuvaba. Ma tahaks korra defineerida ja siis iga profiili juures kasutada.
Samuti ei tea, kuidas see Flow veebiliides kasutab treeningu kuvamisel pulsitsoone, kas mingi enda loogika järgi või selle järgi kuidas need on vastaval spordiprofiilil loodud.

Aga kogu selle kiidu/muidu jutu lõpetuseks.

Ostsin juba oktoobri alguse ära Garmin XT920-e. Kuna tootmisega on probleeme siis kätte saan veebruari alguses.
Kuid mõned olulised asjad miks ma selle V800 jätan ja Garmini peale kolin!
Ekraani resolutsioon (mitte suurus) määra selle kui loetav on seal olev kiri ja kui palju infot seal saab kuvada:
V800: 128x128 pixels
XT920: 205 x 148 pixels (oluliselt suurem reso)

V800: 79g
XT920: 61g
Garmin on kergem 18 g. Kui keegi arvab et see on tühiasi, siis jooksmisel on küll mugavam kerget kella kanda.

XT920: sisse ehitatud WiFi. Laeb treeningu üles koduse vms eeldefineeritud WiFi-purgi vahendusel.

XT920: Analüüsib jooksmist kolmest aspektist:
* kui pikk oli kokkupuude maaga
* kui pikk on samm
* kui kaua püsid õhus
Samuti annab Sulle tagasisidet, et millist omadust peaksid püüdma parandada.

XT920: iga väljas joostud kilomeetriga õpib kell sind (sinu samme) tundma ning lõpuks on täpne kilomeetri arvestus ka hallis joostes (või kohas kus GPS ei levi).

Kokkuvõtteks:
V800 - puuteekraan on päris hea (kuid saan ka ilma hakkama)
V800 - loeb vee all pulssi (seda ma pole kasutanud ja ilmselt ka lähitulevikus ei hakka)
V800 - on ilus bling-bling

XT920 - parem kell jooksjale
XT920 - funktsionaalsuste poole pealt mõeldud-tehtud sportlasele
XT920 - näeb välja nagu 80-date Casio - ehk siis üldse mitte bling.
XT920 - mingi värk oli ujumise juures parem kui V800-l. aga ma ei kasuta seda.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Mati » 07. 01. 2015. 23:29

SEpp sa FlowApp'i oled kasutanud? Nüüd ka Android toega. Sellega saad ju ka kohe asja üle BT ära sünkida - vahet pole kas Wifi või BT.

V800 osas on kaalu saanud koguaeg kirja panna nii kella endasse kui ka programmi. Proges saab päevalahtrisse lisaks igasuguseid asju kirja panna.

Olles nüüd ka kasutanud V800 pea pool aastat (jooks, ratas, ujumine, triatlon jne) ma ekraani üle ei nurise mitte kuidagi. Kõik on terav, selge ja loetav, sh pimedas taustvalgusega. Kusjuures mulle meeldib V800 komme jätta meelde valgustuse vajadus, st kui ma korra olen pimedas nt ringiaja piiksu peale valgustust vajutanud, siis lülitab kell igal järgmise ringiaja näitamaisel ise valguse automaatselt sisse.
Ma pakun, et Garmin lihtsalt pidigi oma ekraani värvilisuse pärast parema resoga tegema, kuid IMHO on see värvilisus veits overkill teema.
SEpp kirjutas:XT920: Analüüsib jooksmist kolmest aspektist:
* kui pikk oli kokkupuude maaga
* kui pikk on samm
* kui kaua püsid õhus
Samuti annab Sulle tagasisidet, et millist omadust peaksid püüdma parandada.
Kas seda kõike teeb kell ilma mingi lisasensorita (a la footpod)? Polaril peaks sama analüütika olema võimalik stride sensoriga (pole 100% kursis kuna niivõrd detailselt teema ei huvita).

Kokkuvõttes jah, Polar on olnud aeglane oma arendustöös, aga asuund tundub olema hea. Ja nagu näha ei suuda ka Garmin tarnida nö vabalt.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas tarmo » 08. 01. 2015. 11:07

Uus Garmin Fenix 3 on ilmselt see, mida endale võtaks. Vahe 920XT-ga ei ole väga suur, kuid mulle meeldib, et ta on metallist, aku peab veidi kauem ja paar pisiasja veel. Hind tuleb vist 50€ kallim kui 920XT, aga nagunii ostad selle omale aastateks ja suurt vahet pole tegelikult hinnal. V800 meeldib ka tegelikult väga, aga Polari nõrgim külg on hilisem infoga majandamine. Raud on alati tasemel ja kella enda soft ka, aga kõik muu, s.h. veebiliidesed on alati teistest 5 aastat maas.

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas SEpp » 08. 01. 2015. 12:11

Mati kirjutas:SEpp sa FlowApp'i oled kasutanud? Nüüd ka Android toega. Sellega saad ju ka kohe asja üle BT ära sünkida - vahet pole kas Wifi või BT.

V800 osas on kaalu saanud koguaeg kirja panna nii kella endasse kui ka programmi. Proges saab päevalahtrisse lisaks igasuguseid asju kirja panna.
SEpp kirjutas:XT920: Analüüsib jooksmist kolmest aspektist:
* kui pikk oli kokkupuude maaga
* kui pikk on samm
* kui kaua püsid õhus
Samuti annab Sulle tagasisidet, et millist omadust peaksid püüdma parandada.
Kas seda kõike teeb kell ilma mingi lisasensorita (a la footpod)? Polaril peaks sama analüütika olema võimalik stride sensoriga (pole 100% kursis kuna niivõrd detailselt teema ei huvita).

Kokkuvõttes jah, Polar on olnud aeglane oma arendustöös, aga asuund tundub olema hea. Ja nagu näha ei suuda ka Garmin tarnida nö vabalt.
Telefon on Nokia Lumia ning sinna peale Polari äppi pole. Aga kaalu koha leidsin jah - see on tõesti ainuke. Muu on ikka nii nagu kirjutasin - jooksule ei saa nime anda jpm.

XT920 ja jooksu analüüs: see töötab koostöös kell+pulsivöö. Ehk siis mina saan aru, et sensor on pulsivöö sees. Midagi muud eraldi vaja pole. V800 mõõdab ainult kadentsi ja kiirust ning seda vaid koos jalaanduriga. Ning peaks uurima, kas V800 suudab ka ise ennast automaatsel kalibreerida?

Garmini kell on tegelikult juba US-s mõnda aega mul olemas, kuid ootan hetkel millal sõber selle sealt ära toob. Seega minu tarnemure on natuke teises kohas.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Mati » 08. 01. 2015. 12:31

SEpp kirjutas:XT920 ja jooksu analüüs: see töötab koostöös kell+pulsivöö. Ehk siis mina saan aru, et sensor on pulsivöö sees. Midagi muud eraldi vaja pole...
Ok, ehk siis miski algoritm on tehtud, mis lähtub muuhulgas eelkõige nö "põrutuse" fikseerimisest?

Mugava uploadimise teema on siis pigem telefoni softis kui kellades endas. Polaril oli ka enne iOS tugi ja siis tuli Android, äkki tuleb ka Win tugi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

brunz
Rattur
Postitusi: 281
Liitunud: 12. 07. 2005. 06:56

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas brunz » 08. 01. 2015. 16:26

[quote="ivoSKP"]tegelt muidugi saab Garmineid käerihmale kinnitada, pildid ka ja puha: http://www.dcrainmaker.com/2009/12/garm ... eview.html

Ma olen väga tänulik, teemast kõrvalehüppamise pärast :D !
Nüüd saan ka endale selle "kit-i" ära tellida ja 510 käe peale panna. Muidu oli jube tüütu kaasas tassida...
Bruno / 56506745
"Hoia peal, loeb ainult max kiirus!"
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas SEpp » 05. 02. 2015. 13:37

Olles nüüd kasutanud mõlemat kella, V800-t päris mitu kuud, 920-t viimane nädal.
Kontseptuaalselt erinevad kellad.

920XT - see on selgelt sportlasele mõeldud kell.
V800 - on lihtsalt hea kell, ikkagi Polari lipulaev.

Milles seisneb kontseptuaalne (ehk põhimõtteline) erinevus?
920XT - KÕIK häälestused saab teha kella seest. ja kui ma ütlen kõik, siis nii ka mõtlen.
V800 - ainult üksikuid asju saab muuta kellast. Hea üldse, et äratust saab kella pealt panna :) Kõik muu tuleb teha veebi kaudu.

Veel erinevusi:
920XT 30min tracki eksportides on faili suuruseks 200kB
v800 täpselt sama 30min tracki eksportides on suuruseks 2MB
vorming loomulikult sama - TCX.
Näiteks V800 tekitab 8 tunni jooksul ca 15MB suuruse faili.

920XT on kergem kui V800 ja see on vägagi tuntav!
920XT resolutsioon on oluliselt parem.

920XT omab lisaks Bluetoothile ka WiFi ühendust ja see on oluliselt universaalsem ja parem. Suvaline WiFi purk/telefon sobib andmete üleslaadimiseks.
V800 - ainult Bluetooth. Seega üle õhu andmete laadimiseks on vaja spets-seadet (telefoni) ja rakendust.

920XT - kadentsiandur pulsivöö sees. See õpetab efektiivsemalt jooksma. Puudub V800-l täielikult.
920XT - ainult pulsivööd ja kella kasutades saad hallis joosta, kell on õppinud automaatselt sinu sammupikkuse ja kuvab kiirust/distantsi.

Garmini veeb (connect) on kordades parem Polari (flow) omast.

GPS-i täpsus on mõlemal sama.
V800 on väga hea seni, kuni pole veel paremat kasutanud :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Mati » 05. 02. 2015. 19:14

Ma pikalt ei hakka, aga paranda kui ma eksin, et sinu võrdlus on puhtalt jooksu pealt? Ehk siis see oluline klausel võiks juures olla absolutiseerides. Garmin on ilmselgelt äge pill, aga hetkel jääb eksitav mulje nagu V800 on lihtsalt ilus.
SEpp kirjutas:920XT - KÕIK häälestused saab teha kella seest. ja kui ma ütlen kõik, siis nii ka mõtlen.
V800 - ainult üksikuid asju saab muuta kellast. Hea üldse, et äratust saab kella pealt panna :) Kõik muu tuleb teha veebi kaudu.
Siinkohal küll uurin, et mida sul nt on vaja koguaeg seal settingutes sättida? Ma heal juhul korra kuus midagi vaatan/muudan. Ja V800 laseb päris palju asju otse kellas muuta ja sättida. Äratuse teema on ilmne utreering.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Oliver » 05. 02. 2015. 21:09

SEpp kirjutas:920XT - ainult pulsivööd ja kella kasutades saad hallis joosta, kell on õppinud automaatselt sinu sammupikkuse ja kuvab kiirust/distantsi.
See on tõesti hea omadus, mida olen FR620-ga testinud/kasutanud ca aasta. Toimib üllatavalt täpselt: 1.5km soojendusjooksu kajastubki 1.5km-na.

usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas usss » 05. 02. 2015. 23:26

Enamus SEpp poolt Garmini kasuks välja toodud punktidega olen nõus välja arvatud Connecti teema. Jah, see on väga ülevaatlik, suurepäraste raportitega vabalt valitud perioodide kohta jne AGA see ju crashib kogu aeg... Pidevalt on "internal error" või "currently not available" teated. Üks väga hea lisa oli varem märksõnade järgi otsing, mis nüüd järsku enam ei tööta ja Garmin Forumis ka selle kohta lahendust ei ole tulnud.
A muidu on kell jah super. Kasutanud veits üle kuu (ujumine ja jooks) ja ühtegi halba külge välja ei oska tuua. Miskipärast ei õnnestu mul kuidagi WiFi ühendust toimima saada aga see väga ei häiri ka.
Mati kirjutas:Siinkohal küll uurin, et mida sul nt on vaja koguaeg seal settingutes sättida? Ma heal juhul korra kuus midagi vaatan/muudan. Ja V800 laseb päris palju asju otse kellas muuta ja sättida
Esimeste kasutuselevõtu kuude jooksul on vaja suht tihti midagi muuta. Optimaalne display layout kujuneb ikka kasutamise käigus välja ja kui seda saab ainult arvutist teha, siis on see ikka väga tüütu. Garminil ei ole selleks vaja isegi treeningtsüklist väljuda vaid saab kõike igal ajal muuta.
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas tarmo » 06. 02. 2015. 09:47

Üks teema veel Garmin vs. Polar V800 kohta, mis käis läbi jooksjate kogemustele toetudes. Nimelt ei ole Garmin suuteline näitama hetke tempot min/km, vaid teeb seda mitmesekundilise viivitusega. Väidetavalt Polar näitab reaalajas. Ise ei ole Polarit katsetanud, kuid mu Garminis (220) on tõesti korralik viivitus sees. Kui ma õieti mäletan, siis kasutati 620 seeria kella.

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas SEpp » 06. 02. 2015. 15:31

tarmo kirjutas:Üks teema veel Garmin vs. Polar V800 kohta, mis käis läbi jooksjate kogemustele toetudes. Nimelt ei ole Garmin suuteline näitama hetke tempot min/km, vaid teeb seda mitmesekundilise viivitusega. Väidetavalt Polar näitab reaalajas. Ise ei ole Polarit katsetanud, kuid mu Garminis (220) on tõesti korralik viivitus sees. Kui ma õieti mäletan, siis kasutati 620 seeria kella.
Jaa, selles osas on küll nii, et Garmin keskmistab sinu jooksukiirust. Polar aga on kõikidele häiretele avatud.

Näiteks joostes ühtlaselt tempoga 4:30 nägin V800 peal numbreid 4:15 - 4:50. Ja tegemist oli avamaaga, mitte kõrghoonete vms. vahel.
920XT-ga keskmistatakse kiirus ära ning ma näen ekraanil (jah tõesti paarisekundise viivitusega) oma reaalset jooksukiirust.

NB! Nagu juba kirjutasin, siis GPS-i täpsus on selles mõttes sama, et teepikkused ja keskmised kilomeetriajad tulevad kelladel võrdsed.
Lihtsalt V800 puhul näen seal aeg-ajalt anomaalseid numbreid mida ma 920XT puhul pole kordagi näinud.

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas SEpp » 06. 02. 2015. 15:56

Kiiruse kuvamise kohta tegin kaks pilti. V800 ja 920XT.
Täpselt sama rada, kiirus jne.
http://leivo.ekstreem.ee/post/2015/02/0 ... amine.aspx

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas raikzz » 06. 02. 2015. 20:30

See Garmin on ju nii jube,et mujal kui trennis seda käepeale küll panna ei julgeks :lol:
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas usss » 06. 02. 2015. 22:29

See Garmin on ju nii jube,et mujal kui trennis seda käepeale küll panna ei julgeks :lol:
Maitse asi aga vabal ajal kannan ikka käekella, mitte treeningkompuutrit...
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas raikzz » 07. 02. 2015. 15:56

Need kellad on ju nö igapäevased jälgijad ka ja pead ju igapäev kandma seda,et infot saada ?
Näitavad palju päeva jooksul kaloreid oled kulutanud palju aktiivsust,samme jne. Niisama trenni jaoks sobib ju rcx5 ka ?
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas usss » 07. 02. 2015. 22:38

raikzz kirjutas:Need kellad on ju nö igapäevased jälgijad ka ja pead ju igapäev kandma seda,et infot saada ?
Näitavad palju päeva jooksul kaloreid oled kulutanud palju aktiivsust,samme jne. Niisama trenni jaoks sobib ju rcx5 ka ?
Endal igapäevast kalorijälgimist vaja ei ole ja sellepärast seda kompuutrit ka aktiivsusmonitorina ei kasuta. Kui oleks tarvidus, siis ega see mudel kõige väiksem ja ilusam valik ei oleks jah. RCX5 sobib niisama trenni jaoks väga hästi aga mitte triatloni jaoks milleks jällegi FR920 mõeldud on. Selles võtmes ei saa neid kahte kella võrrelda.
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas SEpp » 11. 02. 2015. 17:12

Huvitav nüanss 920XT osas:
Garmin on kella platvormi avanud, ehk arendajad saavad ise sinna luua uut lisaväärtust.
* Näiteks on hulgaliselt erinevaid kella displey kuvasid arendatud
* on arendatud hulgaliselt lisa-raporteid - näiteks kõrguse või pulsi graafiline kuvamine
Neid saab siis kasutada sportimise ajal lisainfona.

https://apps.garmin.com/en-US/devices/f ... 920xt/apps

Ja V800 omanikele paistab ka valgus.
Nii 920XT kui ka V800, mõlemad kellad sisaldavad kiirendusandurit. 920XT koraal kasutatakse seda omadust ka hallis jooksmiseks kadentsi/teepikkuse/kiiruse arvutamiseks.
Polaril on plaan käesolevaks suveks ka V800-l samasugune funktsionaalsus luua.
Internal/accelerometer detection of cadence/pace/speed for V800/M400 (treadmill focused) End of June 2015

Loodetavasti saab siis ka V800-l puhul kasutada seda omadust, et jooksete GPS-i abil aga saate lisaks träkile ka jooksukadentsi info. Praegu saab kadentsi info ainult siis kui kasutada jala-POD-i, kuid siis ei arvestata kiirust/distantsi jms GPS-i järgi. Ehk teisisõnu V800-l õues GPS-i abil joostes kadentsi infot ei ole.

Ratturitele, Garmini 920XT kellal saab quick-release KIT-i abil teha selliseks, et seda saab kinnitada EDGE seeria kompuutrite rattahoidjale ja/või randmele. See võimalus oli ka varasematel Garmini kelladel.

Kas keegi kirjutaks oponeerivalt V800 headest külgedest? Asjadest miks just V800 eelistada?
Näiteks: Othostatic test ja Fitness test. Neid asju Garminil pole.


Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas KaupoR » 12. 02. 2015. 09:36

SEpp kirjutas:Näiteks: Othostatic test ja Fitness test. Neid asju Garminil pole.
Ortostaatiline test on nii lihtne, et selleks ei pea küll kella sisse midagi ehitama või programmeerima. Lühidalt saab lugeda Sporterist, veidi põhjalikumalt TLU füsioloogia õpiobjektist.

Garminil hindab kasutaja VO2max'i (ma ei tea, kas Polar seda teeb), kuid minu kogemus FR620-ga on, et see näitaja tuleb pisut madalam kui laboris (laboris sõitsin veloergomeetril, mis võib ka erinevuse tingida). Garminil on ka funktsioon, mis ca 10 minutit peale treeningu algust ütleb, et kas sa oled eelmisest treeningust taastunud ("Good", "Fair" ..). Ei ole mina sellel veel kunagi näinud muud näitu kui GOOD ja nii palju kui olen veebist lugenud, on seal 99,9% juhtudest GOOD. Seega suht kasutu näitaja.
If everything's under control, you're going too slow!

haigo
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas haigo » 13. 02. 2015. 17:19

Kas selle H7 vööga saab ka korraga kasutada nii kella, kui telefoni? Pulsi näitamiseks.

August87
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 22. 08. 2007. 11:18

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas August87 » 02. 03. 2015. 18:09

Mul on V800.
V 800-l tunnen puudust nö virtuaalsest partnerist jooksu ajal. Vähemalt Garmin 310 oli olemas. See oli asendamatu abiline tempojooksude tegemisel.
V 800-l määrad pulsitsoonid veebis. Panin need paika peale koormustesti. Häda on selles, et trenni planeerides saadki kasutada ainult neid tsoone. Kui tahaks ühekordselt kasutada mingit muud tsoonide vahemikku (vahemiku määramisel annab kell nendest väljudes ju märku), siis tuleb kogu seadistus eelnevalt arvutis ära muuta.

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas martaas » 02. 03. 2015. 18:53

Lugedes neid kommentaare, siis tekib juba hirm, ei julgegi jooksurajale minna, selliseid andmeid vaja teada jne. Kangert paneb ilma powermeetrita ja ei kasuta pulsivöödki, aga Eesti harrastaja ju treenib 10 korda kõvemini kui ässad. Aga mis mina üldse tean spordist.
Kellele lüüakse pulsikella?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Mati » 02. 03. 2015. 19:41

haigo kirjutas:Kas selle H7 vööga saab ka korraga kasutada nii kella, kui telefoni? Pulsi näitamiseks.
Saab. Avastasin selle ise juhuslikult. Omal kogemus Endomondo ja kellaga. Esmalt paned käima Endo ja siis kella (st mitte "start", vaid treeningu valik). Kellal näitab siis küll HRM osas "--" nagu ei loeks pulssi, aga tegelikult "peegeldab" telefon signaali kellale kui "start" vajutad. Saad aru, et signaal tuleb mujalt selle järgi, et pulsinäit on kellal nagu "hallikas", st kehvema rastriga. Loodan, et oli arusaadav seletus.
August87 kirjutas:V 800-l tunnen puudust nö virtuaalsest partnerist jooksu ajal. Vähemalt Garmin 310 oli olemas. See oli asendamatu abiline tempojooksude tegemisel...
V800 on kaks varianti tempokateks (pole kumbagi ise veekl kasutanud), mida mõlemat saab kellast sättida. Nt saab kellas "Timers" all sättida aja või distantsi põhiseid intervalle ja siis veel "Favorites" on valik "Race pace", kus saad panna omale eesmärk distantsi, eesmärk aja ning tuld.
KaupoR kirjutas:
SEpp kirjutas:Näiteks: Othostatic test ja Fitness test. Neid asju Garminil pole.
Garminil hindab kasutaja VO2max'i (ma ei tea, kas Polar seda teeb), kuid minu kogemus FR620-ga on, et see näitaja tuleb pisut madalam kui laboris (laboris sõitsin veloergomeetril, mis võib ka erinevuse tingida).
V800'l annab (estimated) VO2max hinnangu "Fitness Test". Ka minul on V800 näitaja tulnud madalam kui laboris.
KaupoR kirjutas:Garminil on ka funktsioon, mis ca 10 minutit peale treeningu algust ütleb, et kas sa oled eelmisest treeningust taastunud ("Good", "Fair" ..). Ei ole mina sellel veel kunagi näinud muud näitu kui GOOD ja nii palju kui olen veebist lugenud, on seal 99,9% juhtudest GOOD. Seega suht kasutu näitaja.
V800 on ka olemas sarnane taastumise hindaja "Status", kus neli kategooriat "Very strained", "Strained", "Balanced" ja "Undertrained". Minu puhul reageerib see küll suht adekvaatset pingutustele. Samas kohati küll tundub, et pakub pikemat aega kui ma reaalselt tunnetan (nt üleeilsest 6,5 tunnisest klassika suusatamisest peaksin välja tulema - st "balanced" tsooni jõudma - reedel kella 8:00'ks). Kell analüüsib igapäevast reziimi ja korrigeerib selle kohaselt ka taastumise aega.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas Mati » 02. 03. 2015. 19:43

martaas kirjutas:Lugedes neid kommentaare, siis tekib juba hirm, ei julgegi jooksurajale minna, selliseid andmeid vaja teada jne. Kangert paneb ilma powermeetrita ja ei kasuta pulsivöödki, aga Eesti harrastaja ju treenib 10 korda kõvemini kui ässad. Aga mis mina üldse tean spordist.
Kellele lüüakse pulsikella?
OT/ Vana (ja siin vale) teema. Isiklkult arvan, et teadlikule harrastajale on pulsokas kasulikum kui tippsportlasele, kelle tervist niikuinii pidevalt (ja oluliselt põhjalikumalt) jälgitakse. Pigem vaatan oma pulssi kellalt kui reanimobiilis EKG lindilt. /OT
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kas Polar V800 või Garmin Forerunner 920XT?

Postitus Postitas KaupoR » 02. 03. 2015. 19:47

Mati kirjutas:V800 on ka olemas sarnane taastumise hindaja "Status", kus neli kategooriat "Very strained", "Strained", "Balanced" ja "Undertrained". Minu puhul reageerib see küll suht adekvaatset pingutustele. Samas kohati küll tundub, et pakub pikemat aega kui ma reaalselt tunnetan (nt üleeilsest 6,5 tunnisest klassika suusatamisest peaksin välja tulema - st "balanced" tsooni jõudma - reedel kella 8:00'ks). Kell analüüsib igapäevast reziimi ja korrigeerib selle kohaselt ka taastumise aega.
See on vist natuke teine asi. Garminil vastab sellele Recovery Advisor, mis iga treeningu järel näitab, mitu h kulub taastumisele ja siis võid ka trenni vahel vaadata, mitu h veel jäänud on. Need taastumistunnid on veel jagatud kolme tsooni (roheline, kollane, punane). Näiteks kui Advisor ütleb, et on 3h jäänud aga skaala on rohelises, siis võid tuld anda. Kui on kollases, siis võid teha kerge taastava trenni ja kui punases, siis puhka jalga veel üks päev.
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”