Esituli

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Äärenurk
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 18. 01. 2011. 20:56

Esituli

Postitus Postitas Äärenurk » 09. 07. 2013. 11:09

Soov on osta rattale esituli, mis oleks autojuhtidele nähtav, aga eelkõige suudaks valgustada pimedaid metsateid, nii et seal nägemisulatuse tõttu väga venima ei peaks. Olen Eesti rattapoodides veidi ringi vaadanud, aga enamasti pakutakse seda, mis ainult autojuhtidele nähtavaks teeks. Samuti ei ole infot valguse kohta, kirjas on vaid vatid. Kas oskate omadest kogemustest soovitada mingit mudelit, mis hästi teenib, valgustab korralikult ja mille aku või patareid ka vastu peaksid? Mitmest luumenist alates võiks lampe vaadata? 100-150? Ja kas kohalikest poodidest üldse saab, või peaks välismaalt tellima?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Esituli

Postitus Postitas Mati » 09. 07. 2013. 11:15

Eestist on täiesti vabalt võimalik leida sobib tuli, mis ka valgustab! Uuri siit samast foorumist otsinguga, kindlasti leiad vastavaid teemasid (a la nightride jne)
Sobivate toodete osas alusta nt siit - http://www.hobisport.ee/Lisatarvikud/Tu ... ducts.html
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Tikker
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 04. 2013. 22:24

Re: Esituli

Postitus Postitas Tikker » 09. 07. 2013. 11:31

Soetasin sügisel sellise isendi - http://www.hobisport.ee/Lisatarvikud/Tu ... J-872.html
Valgust jagub:) võibolla ka natuke palju - liialt teravd varjud tekkivad kui rada on kitsas. Valgusvihk ühtlane ja piisavalt pikk.
Kergliiklusteel oli võimsus keskmise astme peal või ka alla selle. Täiega põledes hakkasid autod tuledega vilgutama.
Lisaks kasutasin vilkuvad LEDe - vastutulevate kaasliiklejate tähelepanu äratamiseks. Vastasel korral oli ehmatus suur - staatiliselt põlev tuli tundub kauge ja aeglaselt liikuv objekt.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Esituli

Postitus Postitas marguss7 » 09. 07. 2013. 12:19

Kui tahad korralikke rattatulesid oma silmaga näha, siis praktiliselt aastaringselt igal neljapäeval kell 20:00 Norde Centrumi eest startiva ühissõidu korraldajatel on need reaalselt rataste küljes olemas, usun, et nad ei ole kadedad demonstreerimise koha pealt ;)

Grim Reaper
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 02. 12. 2012. 21:11

Re: Esituli

Postitus Postitas Grim Reaper » 09. 07. 2013. 12:38

Soetasin ka hiljuti sama lambi nagu neljapäeva korraldajatel küljes. 30eur eest on ikka lampi küll ja neljapäeval saab ka reaalset ostu järgi proovida. Pimedas toas pole vist enam laelampi vaja :lol:

Äärenurk
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 18. 01. 2011. 20:56

Re: Esituli

Postitus Postitas Äärenurk » 09. 07. 2013. 13:00

Millise täpsemalt? 30€ oleks üsna sobiv number.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Esituli

Postitus Postitas mart » 09. 07. 2013. 14:31

Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Grim Reaper
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 02. 12. 2012. 21:11

Re: Esituli

Postitus Postitas Grim Reaper » 09. 07. 2013. 14:37

See vast ongi. Või midagi sellest seeriast. Välja näeb igastahes samasugune ja nõrka valgust ei näita. Valgus:100% / 50% / strobo.

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Esituli

Postitus Postitas v2lek » 05. 01. 2014. 20:17

Kuna mujal tuli ka tuleteema üles ja mul oli parasjagu igav ka, siis tegin võrdlevaid pilte sellest popist hiinakast, mida müüakse "1800 Lumen CREE XML XM-L T6 LED" või sarnase nime all. Lm hulk erineb sõltuvalt müüjast... Aga oma olemuselt tunduvad samad asjad olema. Kuigi hiina kauba puhul pead ei anna, võimalik et mõne valguviljakus on väiksem, mõne oma suurem, vaatamata näiliselt samadele andmetele ja väliselt samasugusele tootele..

Ehk pole kõige ülevaatlikum, kuid ehk keegi leiab kasuliku olema - minu enda jaoks lahendab ära mure, mis enamasti on kui vaadata erinevaid tuleteemasi. Nimelt, ei ole kuidagi võrreldavad andmed. Pilti tehes võin keerata ava säri ja tundlikust nii nagu süda soovib ja vastavalt sellele isegi seasilmast teha jube ereda tule...

Seega, võtame aluseks tänasel keskmiselt sombuse ilma valguse ja teeme sellest ühe referentspildi ja jätame õhtuseks ajaks säri/iso/ava täpselt samaks.

Pilt

Umbes selline. Tegelikult oli õues veidi hämaram, aga las jääda.

Samal ajal toas ilma tehisvalguseta.
Pilt

Lamp õues valgel ajal - nagu näha ka päeval suudab eduliselt eristuda..

Pilt

Tõe huvides, seda lampi suunates pildil oleva puu võrale oli seal silmaga näha valgustugevuse erinevus. Mitte palju, kui lamp puule ja ära suunata, siis sai aru, et puu valgustatus nõksa muutus. Pilti ei hakanud üritama püüdma, liiga väike erinevus.

Nüüd pildid öösel, samade seadetega:

toas, ca 4m kaugusel asuv taim.
Pilt

rõdul,
Pilt

2 korruse rõdult otse maha suunatuna - siin tundub lamp jube lahja pildi pealt.
Pilt

Näide lambi valgusvihust, et ere hotspot keskel, ääred laialt vähem valgustatud:

Pilt

Ja 1 pilt täisautomaatsete seadetega, mitte sama mis eelmine, suunatuna rõdult alla, eemale, andmaks aimu et tegelikult tuleb sealt valgust välja küll ja kontrastiks eelmisele pildile. Hotspot umbes samal joonel eelnevatelt piltidelt paistnud puuga, kauguse mõttes.

Pilt

ja täisautomaadiga suunatuna kaugel oleva puu peale, mitte enam referantspildi seadetega.
Pilt

Nende piltide pealt saab kindlasti igaüks ise omad järeldused teha - lisaks ainult paar enda mõtet.
Esiteks, suvalisel pildil internetis, suvalise seadega puudub igasugune mõte, ilma võrdlusmomendita - täiesti eduliselt õnnestuks teha pilti kahest erinevast lambist, mille valgusviljakus erineb 2x, pildil justkui sama eredaks...

Tundub nagu oleks valgust vähevõitu, kui vaadata pilti mis tehtud referents seadega teiselt korruselt otse maha murule. Reaalsuses tegelikult ei ole, muru on 'hotspotis' peaaegu sama valge kui päeval, lai valgusvihk hästi välja ei paista pildilt. Silmaga vaadates on lugu parem.
Olin kaua aega arvamusel, et mulle meeldiks ühtlasem valgus rohkem, et hotspoti asemel keskel oleks äärtes hoopis veidi valgem. Reaalsuses aga töötab see hotspot väga hästi, kui see keerata lenksul ratta ette valgustama nii et puutub veel maad, mitte ei näita õhku. Näitab piisavalt kaugele ette, samas ääreala ratta ees on ka piisavalt valgustatud.

Tuleviku huvides, kui keegi tahab täiendada, siis antud puhul referents pildi väärtused 1/60 sec f4.0 iso800 - kui teil on käepärast fotokas millel manuaalreshiim olemas ja viitsimust ka, siis võiks aja jooksul tekkida päris hea ülevaade erinevatest tuledest...
Pildid tehtud kõik tule täisvõimsusel, aku kuskil poole peal - kuid aku laetus ei tohiks mõjutada, kuni pole alla kriitilise piiri kukkunud.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Esituli

Postitus Postitas arnea » 05. 01. 2014. 20:23

Kui sa võrrelda tahad, siis kasuta MTBR standardsätteid:

"camera settings: full manual, ISO-100, Exposure-6 seconds, Aperture-F4.0, Focus-Manual, White Balance-Daylight"

Siin teemas on nende sätetega palju pilte tehtud:

http://forums.mtbr.com/lights-diy-do-yo ... 85574.html

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Esituli

Postitus Postitas v2lek » 05. 01. 2014. 21:24

Hi,

Saab ka nii, st otseselt vahet pole mis seaded on - kuni nad on alati samad, kuid kahjuks ei ole need seaded väga ütlevad päevavalguse suhtes.
Ennustan, et tulede arenedes on need seaded "liiga kanged", põletab varsti lihtsalt pildilt välja...

Aga, mõeldud tehtud, 6s f4.0 iso 100

Pilt

kaameraga zuumitult.
Pilt

ja toas :D
Pilt
Viimati muutis v2lek, 05. 01. 2014. 21:43, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Esituli

Postitus Postitas mart » 05. 01. 2014. 21:42

v2lek kirjutas:Kuna mujal tuli ka tuleteema üles ja mul oli parasjagu igav ka, siis tegin võrdlevaid pilte sellest popist hiinakast, mida müüakse "1800 Lumen CREE XML XM-L T6 LED" või sarnase nime all. Lm hulk erineb sõltuvalt müüjast... Aga oma olemuselt tunduvad samad asjad olema.
Igavusest ja laiskusest tulenevalt küsin, mitu led-i sul lambis on ja milline on akupakett. Pilte nendest ära tee, mulle piisab vaid numbritest.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Esituli

Postitus Postitas v2lek » 05. 01. 2014. 21:45

mart kirjutas: Igavusest ja laiskusest tulenevalt küsin, mitu led-i sul lambis on ja milline on akupakett. Pilte nendest ära tee, mulle piisab vaid numbritest.
1 led, akupaki mahutavust ei oska enam öelda - ei mäleta enam, koosneb neljast elemendist. Peal kirjas pole ja laiali lammutama ka ei asu. ja tõenäoliselt pole elementidel endil ka kirjas.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Esituli

Postitus Postitas serxx » 05. 01. 2014. 22:00

Neil on sees ~2Ah 18650 pulgad, konfiguratsioonis 2P2S, mis annab 8.4V ja umbes 4Ah

Kui eesmärk on ka liikluses osaleda, siis mina neid lampe liikluses ei kasutaks. Pimestavad päris tugevalt.
Liiklusesse võiks vaadata saksa StVZO vastavusega lampe, mis toimivad nagu autotuled, näidates valgust sinna kuhu vaja ja lõigates selle ilusti ära niimoodi, et ei pimesta. Neid aga hiinast ei saa, peab vaatama euroopa netipoode.

Mul omal on Busch & Müller Lumotec Luxos B, koos rummudünamoga ja praegusel pimedal ajal on see äärmiselt hea kombo. Tuled on 24/7 olemas. Pole vaja patareisid ega akusid laadida. Valgust on piisavalt. Tee valgustatakse mõnusalt laialt ära. Ilma valgustuseta teedel väga ok. Mul on ~3-4 km valgustamata teid, kui suuna linna võtan ja nendel teedel on väga ok. Linnas, koos tänavavalgustuse ja vastiku pimeda ja märja ilmaga tundub küll, et tahaks rohkem valgust, aga siis vist pole ükski tuli piisavalt hea.
Mis muidugi nii ilus pole, on hind. Tuli maksab vist ~70 euro kandis ja dünamo ~50 euro kandis + rummust tuleb ka jooks laduda mis tähendab pöid+kodarad+töö.

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Esituli

Postitus Postitas v2lek » 05. 01. 2014. 22:11

serxx kirjutas: Kui eesmärk on ka liikluses osaleda, siis mina neid lampe liikluses ei kasutaks. Pimestavad päris tugevalt.
Igati nõus.
Kui siis ainult poole võimsusega ja väga mahakeeratult. See on sellele tulele peamine etteheide, et autojuhtide jaoks on liiga ebamugav. Ja vilkuv funktsioon.... võiks olemata olla, strobo lajatab väga vastikult tiheda intervalliga ja täisvõimsusel, langetõbised ilmselt hakkaks vahtu suust välja ajama ja autojuhid tuleks raudkangiga...

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Esituli

Postitus Postitas Kirsa » 05. 01. 2014. 22:13

mart kirjutas:
v2lek kirjutas:Kuna mujal tuli ka tuleteema üles ja mul oli parasjagu igav ka, siis tegin võrdlevaid pilte sellest popist hiinakast, mida müüakse "1800 Lumen CREE XML XM-L T6 LED" või sarnase nime all. Lm hulk erineb sõltuvalt müüjast... Aga oma olemuselt tunduvad samad asjad olema.
Igavusest ja laiskusest tulenevalt küsin, mitu led-i sul lambis on ja milline on akupakett. Pilte nendest ära tee, mulle piisab vaid numbritest.
Ma ostsin selle lambi dx.com. Hinnakirjas oli 1000lm, karbi peal 1200lm. Aku oli 4400mah kirjadega.

Muidu olen lambiga täiesti rahul, aga keskmine ere laik on liiga hele. Silm on ju dünaamiline ja tänu sellele eredale laigule pole laiem valguselaik nagu midagi väärt - ilma selle keskmise ereda täpita oleks lamp palju parem. Plaanin netist teise klaasi ette tellida.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Esituli

Postitus Postitas serxx » 05. 01. 2014. 22:16

Samas metsas jälle väga omal kohal tuli.

Ma ise olen mõelnud proovida ära taolise tule:
http://dx.com/p/ultrafire-cree-xm-l-u2- ... 650-170146

Erinevus on selles, et luubiga lambid näitavad ühtlase valge rõnga, mitte nagu reflektoriga lambid, kus on ere täpp keskel ja lisaks ümberringi ka igale poole natuke.
Sellist lampi on võibolla võimalik ka niimoodi reguleerida, et see väga ei pimesta.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Esituli

Postitus Postitas mart » 05. 01. 2014. 22:18

v2lek kirjutas:
mart kirjutas: Igavusest ja laiskusest tulenevalt küsin, mitu led-i sul lambis on ja milline on akupakett. Pilte nendest ära tee, mulle piisab vaid numbritest.
1 led, akupaki mahutavust ei oska enam öelda - ei mäleta enam, koosneb neljast elemendist. Peal kirjas pole ja laiali lammutama ka ei asu. ja tõenäoliselt pole elementidel endil ka kirjas.
Standartne 4ne akupakett koosneb elementidest, mille mõõdud on enamvähem sellised:
26660 elementidega (ühe elemendi max mahtuvus ca 5000mAh)
Pilt

18650 elementidega (ühe elemendi max mahtuvus ca 2100mAh)
Pilt

Niiet võta akupakk kotist välja ja võta mõõdud.

Ja vastutulijate pimestamist väldib ning laiemat valgusvihku tekitab ribistatud tuleklaas. Millest on siin foorumis piisavalt räägitud.
Viimati muutis mart, 05. 01. 2014. 22:25, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Esituli

Postitus Postitas Kirsa » 05. 01. 2014. 22:19

serxx kirjutas:Samas metsas jälle väga omal kohal tuli.

Ma ise olen mõelnud proovida ära taolise tule:
http://dx.com/p/ultrafire-cree-xm-l-u2- ... 650-170146

Erinevus on selles, et luubiga lambid näitavad ühtlase valge rõnga, mitte nagu reflektoriga lambid, kus on ere täpp keskel ja lisaks ümberringi ka igale poole natuke.
Sellist lampi on võibolla võimalik ka niimoodi reguleerida, et see väga ei pimesta.
Jah. Mul on ka väga positiivne kogemus 300lm luubiga lambiga, ilus ühtlane valge rõngas. Ainult 300lm on lihtsalt liiga nõrk.

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Esituli

Postitus Postitas v2lek » 05. 01. 2014. 22:25

Kusjuures, oli endal sama arvamus, et keskelt liiga ere.

Ja sai seetõttu juurde hangitud 1 zoomitav ühtlase valgusega analoog. Kehvem on. Teeks pilti aga suutsin ta läbi põletada (oma lollus, zuumi parendades -- käis liiga raskelt -- pidi pm kahe käega keerama, sai led veidi klaasiga pihta ja 5 minutit hiljem ta surnud oligi) :)

Etteheide siis on selline et kui ülalpool vaadata maja kõrval tehtud lainurgaga pilti, siis sel ühtlase valgusjaotusega tulel hakkab sarnaselt valgus kähku ära kukkuma nagu sel tulel äärtes. Aga ühtlase puhul igaltpoolt. Ei ole keksel kaugele ulatavat täppi. Ehket kui see täpp piisavalt kaugele ette keerata, siis on tegelikult minuarust parem. Näeb mis kaugel on ja nina ees on kah enamvähem valge. Ühtlase valguse puhul eriti kaugele ette ei näe. Ja valgusvihk laias asendis tundus kitsam kah. Aga eks ta ole maitseasi :)

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Esituli

Postitus Postitas v2lek » 05. 01. 2014. 22:32

mart kirjutas: 18650 elementidega (ühe elemendi max mahtuvus ca 2100mAh)
See. küll paar mm laiem, kuid pigem see kui teine.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Esituli

Postitus Postitas mart » 05. 01. 2014. 22:39

serxx kirjutas: Linnas, koos tänavavalgustuse ja vastiku pimeda ja märja ilmaga tundub küll, et tahaks rohkem valgust, aga siis vist pole ükski tuli piisavalt hea.
Pilkases pimeduses ja märjal asfaldil ei piisa ka 800 lm-st ohutuks sõiduks. Kontrollitud Tabasalu lähistel, kus täna, 5ndal jaanuaril, teed ületavast mutist (loom, mitte vanainimene) üle sõitsin.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Esituli

Postitus Postitas Indreq » 07. 01. 2014. 12:29

serxx kirjutas:Neil on sees ~2Ah 18650 pulgad, konfiguratsioonis 2P2S, mis annab 8.4V ja umbes 4Ah
See ei pruugi alati nii olla. Mul on isiklik kogemus kus ostsin dx.xom'ist 2 pealtnäha sarnast lampi, mõlemad 2xT6 led'idega, mõlemal akupakid 4x18650 pulkadega, mõlemad samasuguste juhtmete/pistikutega, aga lähemalt uurides selgus et neil on pakis pulgad erinevalt ühendatud, ühel 2x2 ja teisel kõik 4 paralleelis. Selle tulemusena pinge erinev - vastavalt 8,4 ja 4,2 v. Vastavalt ootas ka lamp erinevat sisendpinget. Ma pole loomkatseid teinud, aga kui 4,2 v ootavale lambile 8,4 taha vajutada, siis 100% reziimis vist midagi head oodata ei ole...

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Esituli

Postitus Postitas Rom » 01. 02. 2014. 11:52

Viljandi Velomotost jäi selline valgusesilm näppu, hind tundus mõistlik ja võtsin ära.

http://www.force.cz/svitilna-predni-for ... r/d-80602/

Väga mõnus väike, tikutopsisuurune. Saab hõlpsalt tasku pista. See max 200 lm on ikka jube vali valgus mu silmadele.
Niipalju kui vaja on läinud kasutan keskmist või vähimat võimsust ehk siis 100 või 50lm. -5c külmakraadiga on vastu pidanud
1,5h ja teisel päeval samades oludes vahepeal laadimata veel 2h. Siis küll enam võimsamat valgust ei lubanud kasutada kuid
nõrgim oleks kestnud veel pikalt. Laadimisaeg lühike ehk max 2h.
Mulle meeldib, just selle kompaktsus. Kiivri kinnitus ka kaasas. Polegi ennem kiivri valgusega sõitnud, pean proovima.

Kasutaja avatar
allan222
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 03. 07. 2013. 16:26

Re: Esituli

Postitus Postitas allan222 » 29. 08. 2014. 13:26

Kas keegi on kokku puutunud sellise http://www.chainreactioncycles.com/ee/e ... -prod74154 tulega? Soov oleks end ratta seljas nähtavamaks muuta.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Esituli

Postitus Postitas veloson » 29. 08. 2014. 13:48

Seal samas viite all leiad ostjate kommentaare, 6/7 ostjast esitavad viiteid toote ebaküpsusele, aga kiidavad üldkontseptsiooni.

marek_k
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 07. 06. 2016. 13:09

Re: Esituli

Postitus Postitas marek_k » 30. 01. 2019. 17:12

Kuna pimedad ajad on väljas ja asi on suht lootuseks läinud, siis kas on väga palju küsida, et pistke oma vilkuvad tuled sügavale kehaõõnsustesse? Varsti tekib tunne, et hakkan iga kord mõnda strobo ratturit nähes samamoodi kaugtuledega vilgutama. Kui nii väga tahate, et silmeees virvendab, siis minge vannituppa, pange tuli kustu, laske seda strobo peeglisse ja vaatake mis tunne autojuhtidel on.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Esituli

Postitus Postitas Mati » 30. 01. 2019. 17:39

marek_k kirjutas:
30. 01. 2019. 17:12
Kuna pimedad ajad on väljas ja asi on suht lootuseks läinud, siis kas on väga palju küsida, et pistke oma vilkuvad tuled sügavale kehaõõnsustesse? Varsti tekib tunne, et hakkan iga kord mõnda strobo ratturit nähes samamoodi kaugtuledega vilgutama. Kui nii väga tahate, et silmeees virvendab, siis minge vannituppa, pange tuli kustu, laske seda strobo peeglisse ja vaatake mis tunne autojuhtidel on.
Autojuht märkas ratturit! Eesmärk täidetud!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

marek_k
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 07. 06. 2016. 13:09

Re: Esituli

Postitus Postitas marek_k » 30. 01. 2019. 17:47

Mati kirjutas:
30. 01. 2019. 17:39
marek_k kirjutas:
30. 01. 2019. 17:12
Kuna pimedad ajad on väljas ja asi on suht lootuseks läinud, siis kas on väga palju küsida, et pistke oma vilkuvad tuled sügavale kehaõõnsustesse? Varsti tekib tunne, et hakkan iga kord mõnda strobo ratturit nähes samamoodi kaugtuledega vilgutama. Kui nii väga tahate, et silmeees virvendab, siis minge vannituppa, pange tuli kustu, laske seda strobo peeglisse ja vaatake mis tunne autojuhtidel on.
Autojuht märkas ratturit! Eesmärk täidetud!
Jah, kahjuks märkan ka jalakäiana teid kui te pimedas vastu vilgute

AhtiH
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: Esituli

Postitus Postitas AhtiH » 30. 01. 2019. 19:04

Pimedas vilkuv esituli ei ole kindlasti põhjendatud ja segab nii autosid, jalakäijaid kui ka teisi rattureid.

Valges on vilkuv tuli väga omal kohal.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Esituli

Postitus Postitas rai66 » 30. 01. 2019. 20:13

Ma saan aru, et vilguvad lisaks need pisikesed tuled, aga vilkuvate strobodega ei saa sõitagi normaalselt. Paljudel näitavad tuled ka liiga kõrgele. Ise kleepisin veel plastikust üle ääre ulatuva katte oma võimsale lambile peale, et vastutulevat ratturit ei pimestaks.

AhtiH
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: Esituli

Postitus Postitas AhtiH » 30. 01. 2019. 20:44

Oleneb tulest ka. Kui valgusvihk on ümar siis tänaval sõitmiseks ei kõlba niikuinii aga samas metsas hea.
Tänaval liikumiseks peaks olema ikka sirge ülajoonega vihk (nagu autodel), et ei pimestaks vastutulijaid. Ümara puhul muidugi aitab ka eelpool mainitud katte lisamine.

marek_k
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 07. 06. 2016. 13:09

Re: Esituli

Postitus Postitas marek_k » 31. 01. 2019. 09:52

Vilkuvat võib tõesti keset suvepäeva kasutada. Mull ajal olgu on/off.
Siinsetel kasutajatel vb on mingi korraliku nime lamp ees mis on õigesti suunatud, aga olgem ausad, keskmine mamil kasutab siiski mingit ebay jama. Näitena võin tuua juhuse eelmisest aastast kus mingi perekond sõitis pidevalt mööda ehitajate teed, kõigil mingid vilkuvad prožektorid eest ja kui vastu juhtusid kõndima neile, siis järgmised pool kilomeetrit veel silmeeest virvendas.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Esituli

Postitus Postitas MK777 » 31. 01. 2019. 10:06

Kogu perekond oli lycras?

PS. Ise kasutan samuti põlevat/vilkuvat režiimi. Just parema nähtavuse pärast. Kuna tulel on korralik hajutus siis vilkumine ei tohiks häirida silmi.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

väntur
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 11. 07. 2011. 11:13

Re: Esituli

Postitus Postitas väntur » 31. 01. 2019. 12:55

MK777 kirjutas:
31. 01. 2019. 10:06
Kogu perekond oli lycras?

PS. Ise kasutan samuti põlevat/vilkuvat režiimi. Just parema nähtavuse pärast. Kuna tulel on korralik hajutus siis vilkumine ei tohiks häirida silmi.
Kui see hajutus mati klaasiga vms. siis ilmselt selle tule ainus funktsioon ongi enda teistele nähtavaks tegemine ja endale vajadusel pimedas tee valgustamiseks on kasutusel teine tuli? Kui nii, siis võib seda vilkumist tõesti teisi liiklejaid mitte häirivaks pidada.

Aga üldiselt jah, sõiduvalgustuseks kasutatava tulega pimedas vilgutamine on kõigile vastutulijaile saadanast. Samamoodi saadanast nagu mahalõikamata valgusvihuga metsasõidutulega kaasliiklejate vahel ja vastu paarutamine.

marek_k
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 07. 06. 2016. 13:09

Re: Esituli

Postitus Postitas marek_k » 01. 02. 2019. 11:23

MK777 kirjutas:
31. 01. 2019. 10:06
Kogu perekond oli lycras?

PS. Ise kasutan samuti põlevat/vilkuvat režiimi. Just parema nähtavuse pärast. Kuna tulel on korralik hajutus siis vilkumine ei tohiks häirida silmi.
Ma ei tea, ma ei näind ette ja pidin pea kõrvale keerama, et vähegi nägemist säilitada.
Üldiselt pakkusin juba testimise variandi välja. Kui arvad, et sul on hästi hajutatud, siis mine pimedasse ruumi ja lase peeglisse seda vilkuvat. Kui ise suudad peeglit vaadata rohkem kui 10s, siis on tõesti sobiv.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Esituli

Postitus Postitas Mati » 01. 02. 2019. 13:46

marek_k kirjutas:
01. 02. 2019. 11:23
Kui arvad, et sul on hästi hajutatud, siis mine pimedasse ruumi ja lase peeglisse seda vilkuvat. Kui ise suudad peeglit vaadata rohkem kui 10s, siis on tõesti sobiv.
Pime (piiratud) ruum ja peegel kohe kindlasti ei jäljenda olukorda looduses :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Esituli

Postitus Postitas KaupoR » 01. 02. 2019. 14:01

Jäljendab või mitte - lõikamata vihuga prožektorid on pain in the butt nii jalakäijatele/jooksjatele, teistele ratturitele kui ka autojuhtidele.
If everything's under control, you're going too slow!

marek_k
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 07. 06. 2016. 13:09

Re: Esituli

Postitus Postitas marek_k » 01. 02. 2019. 15:12

Mati kirjutas:
01. 02. 2019. 13:46
marek_k kirjutas:
01. 02. 2019. 11:23
Kui arvad, et sul on hästi hajutatud, siis mine pimedasse ruumi ja lase peeglisse seda vilkuvat. Kui ise suudad peeglit vaadata rohkem kui 10s, siis on tõesti sobiv.
Pime (piiratud) ruum ja peegel kohe kindlasti ei jäljenda olukorda looduses :!:
No aga siis polegi midagi muud teha ju kui samamoodi kaugtuledega vastu vilgutada. Ma tahan autoga ka ratturile nähtav olla ometi.

Saa nagu kogu jutu eesmärgist aru. Nähtav peab olema, aga samas peab arvestama ka teistega. Nähtav oled sa ka põleva tulega või korralikult alla suunatult.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Esituli

Postitus Postitas Mati » 01. 02. 2019. 17:20

marek_k kirjutas:Saa nagu kogu jutu eesmärgist aru. Nähtav peab olema, aga samas peab arvestama ka teistega. Nähtav oled sa ka põleva tulega või korralikult alla suunatult.
Saan aru hästi, pole kunagi olnud probleemi vastu tuleva valgustatud ratturiga, stroboga või ilma... :roll:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Esituli

Postitus Postitas MK777 » 01. 02. 2019. 17:27

Olen samuti kohanud võimsamaid vilkuvaid tulesid kuid millegi pärast pole tekkinud soovi neid pikemalt jõllitada. Tahaks väga ärrituda kuid siiani pole see õnnestunud. Soovitusi?
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Esituli

Postitus Postitas mtm » 01. 02. 2019. 19:57

MK777 kirjutas:
01. 02. 2019. 17:27
Olen samuti kohanud võimsamaid vilkuvaid tulesid kuid millegi pärast pole tekkinud soovi neid pikemalt jõllitada. Tahaks väga ärrituda kuid siiani pole see õnnestunud. Soovitusi?
Valguse tajumine on igal inimesel erinev nagu ka helide, lõhnade jms tajumine. Ürgne refleks on vaadata ümbritsevast heledama valguse poole, seetõttu on valgusest mööda vaatamine keeruline. Seetõttu heledat ja vilkuvat valgust ebameeldivana tajuvatel on keeruline seda mitte tähele panna. Samuti on pea võimatu ebameeldiv valgus meeldivaks mõelda.
Tore kui pole valgusele tundlik. Soovitus on üritada arvesse võtta, et on ka sinust erinevaid inimesi.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Esituli

Postitus Postitas Prommar » 04. 02. 2019. 11:10

Mulle ka ei meeldi väga eredate tuledega vilgutamine ja üldse hiina prožektoritega tänaval liiklemine, aga kui rääkida ürgsest refleksist valgust vaadata, siis sellest ülesaamisega tuleb tegeleda. Autokoolis ju õpetati, et pimedas tuleb vaadata paremale maha, mitte vastutuleva auto tulesid.
Laias laastus ütleks siiski, et kehva valgustusega ja tumedas riides rattureid näeb oluliselt rohkem, kui liiga eredaid.

väntur
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 11. 07. 2011. 11:13

Re: Esituli

Postitus Postitas väntur » 04. 02. 2019. 11:32

Prommar kirjutas:
04. 02. 2019. 11:10
Mulle ka ei meeldi väga eredate tuledega vilgutamine ja üldse hiina prožektoritega tänaval liiklemine, aga kui rääkida ürgsest refleksist valgust vaadata, siis sellest ülesaamisega tuleb tegeleda. Autokoolis ju õpetati, et pimedas tuleb vaadata paremale maha, mitte vastutuleva auto tulesid.
Laias laastus ütleks siiski, et kehva valgustusega ja tumedas riides rattureid näeb oluliselt rohkem, kui liiga eredaid.
Autokooli õpetus on antud eeldusel, et vastutulev auto on juba kaugtuled lülitanud lähituledele. Auto lähituled on kusjuures maha lõigatud valgusvihuga tuled. Mida autokoolis ei õpetata, kuidas käituda nende matsidega, kes sõidavad vastu kaugtuledega. Mida te ise teeksite selliste tüüpidega, olles autoroolis?
Nüüd kergliiklusteedel ja tänavatel vilkuva ja/või lõikamata valgusvihuga liikuvad rattrud või siis ka valgustuseta (või ka politseil trahvi saamise vältimiseks linnuksest andva seasilmvalgusega) ratturid on samasugused matsid, kui kaugtuledega vastutulevad autojuhid. Kas ei peaks ikkagi põhjuse välja juurimisega tegelema ? Või siis tõesti, tegeleme tagajärjega, liiklejana (rattal, jalgsi, autoga) silmad häbelikult alandlikult maha lüüa sest vastu tuleb AINULT MINA ja see muu maailm suhtumisega rattur?

Puust ja punaseks kaasliiklejatega arvestava rattavalgustuse ABC muust arenenud rattamaailmast: http://www.light-test.info/en/faq-en/16 ... egulations

marek_k
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 07. 06. 2016. 13:09

Re: Esituli

Postitus Postitas marek_k » 04. 02. 2019. 15:46

Lugesin kogu teema uuesti läbi ja üleval oli päris hea point. Mis saab kui mõnele epileptikule vastu vilgute ja hoog peale tuleb. Ootate ilusti ära paar tundi tema kõrval kuni ta jälle adekvaatne on edasi liikuma? Kutsute ilmaasjata kiirabi? Lükkate jalaga eemale ja podisete omaette, et püsigu kodus, mina tahan nähtav olla ja ise vaatand valgusest eemale?

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Esituli

Postitus Postitas MK777 » 04. 02. 2019. 16:04

marek_k kirjutas:
04. 02. 2019. 15:46
Mis saab kui mõnele epileptikule vastu vilgute ja hoog peale tuleb.
Kuidas nad küll õhtuti ringi liiguvad kui linn on vilkuvaid valgusfoore täis?
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

väntur
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 11. 07. 2011. 11:13

Re: Esituli

Postitus Postitas väntur » 04. 02. 2019. 16:07

MK777 kirjutas:
04. 02. 2019. 16:04
marek_k kirjutas:
04. 02. 2019. 15:46
Mis saab kui mõnele epileptikule vastu vilgute ja hoog peale tuleb.
Kuidas nad küll õhtuti ringi liiguvad kui linn on vilkuvaid valgusfoore täis?
Ei ole mõtet võrrelda võrreldamatut, eks. Sedasi jätkates võiks ju mahalõikamata valgusvihuga tänavaksõidul kasutatava Hiina prosektori kaitseargumendiks samahästi sobida ka väide, et päike on luumenite poolest viimase malli võsalambist kordi ererdam ja näe kõik saavad päikese käes hakkama.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Esituli

Postitus Postitas Prommar » 04. 02. 2019. 16:46

Pean vist üle kordama, et minu kõrvale vaatamise kommentaari mõte ei olnud see, et prožektoriga vilgutamine on okei.
Mul on suht tugeva valgusega Saksa normile vastav esituli mille kogu valgus läheb maha, aga kottpimedas ei taha seda ka väga pikalt vahtida.

MartinMK
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 20. 10. 2011. 08:41

Re: Esituli

Postitus Postitas MartinMK » 04. 02. 2019. 20:25

Kui on tahtmine omada hästi valgustavat aga mitte pimestavat lampi siis soovitan vaadata seda:
https://www.outboundlighting.com/road-edition/

Ise sõidan pimedas pigem metsas ja oman Trail versiooni ja tõesti on nii hea asi nagu lubatakse.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Esituli

Postitus Postitas mtm » 04. 02. 2019. 20:40

MK777 kirjutas:
04. 02. 2019. 16:04
marek_k kirjutas:
04. 02. 2019. 15:46
Mis saab kui mõnele epileptikule vastu vilgute ja hoog peale tuleb.
Kuidas nad küll õhtuti ringi liiguvad kui linn on vilkuvaid valgusfoore täis?
Fotosensitiivseid epileptikud kellel valguse vilkumine epilepsiahoo esile kutsub on enamasti tundlikud sagedusel 16-26 Hz (=vilgatust sekundis) vilkuvale valgusele, väiksemale osale kutsub epilepsiahoo esile vilkumine sagedusega 3 kuni 60 Hz. Valgusfooride vilkumissagedus on alla epileptikule kriitilise sageduse, võiks olla umbes 1Hz kanti.
Loodame, et sina, su sugulased ega lapsed pea seda hirmsat haigust kogema ega selle üle nalja tegijatega kokku puutuma.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”