Telefon GPS pulsikellana

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
tilydon
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:11

Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas tilydon » 06. 10. 2011. 08:49

kas keegi kasutab telefoni GPSi eest ning pulsivööd, mis on ühendatud telefoniga. St andmed jooksevad telefoni. Sony Ericssoniga täpsemalt.
Kas süsteem toimib ja on seda väärt. Lisaks ei ole päris täpselt saanud aru, millised vööd sobivad. Saab ju lisada ka väntamissagedse, võimsuse jne lisad.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas siim_s » 06. 10. 2011. 09:05

Kui on androidiga telefon, siis peaks toimima bluetooth pulsivöö. Samas müüakse ka ANT+ vidinaid, mille ühendad telefoniga ja siis saab kasutada ka ANT+ protkollil pulsivööd, kadentsiandurit jms lisavarustust.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Pulsikella vajalikkus???

Postitus Postitas Mati » 06. 10. 2011. 09:28

tilydon kirjutas:kas keegi kasutab telefoni GPSi...
Jah. HTC Wildfire ajab GPS asenduse ära ideaalselt. Hiljem uploadid tracki nt Google Maps'i. Viimase katsetuse tulemusena vedas täislaetuna jutti ca 10h. Pulsivöö teemat pole proovinud, kuid eeltavasti kestvus väheneb märgatvalt sinihamba tõttu.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Pulsikella vajalikkus???

Postitus Postitas Infidel » 06. 10. 2011. 09:49

Endal sony ericcson hazel ja kasutan GPS-i programmiga Endomondo. Hea statistikat pidada ja trennidel silma peal hoida :P
Edit: aa ja pulsikella kasutan ka. Arvan, et mugavam on ikkagi pulsikell kui see telefon ja vöö. Alati ei viitsi seda telefoni kaasa vedada ja arvan, et kella on nagu mugavam vaadata ja kasutada treeningu ajal kui telefoni.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Pulsikella vajalikkus???

Postitus Postitas serxx » 06. 10. 2011. 10:02

Ma olen vahelduva eduga kasutanud SE Xperia Neo telefoni koos Garmini ANT+ pulsivööga.

Kui sul on SE androidiga telefon, siis kõige lihtsam ongi ilmselt võtta Garmini ANT+ lisavidinad. Teiste telefonide puhul pole muud varianti kui bluetooth (või siis telefoni külge mingi spets adapter ANT+ jaoks).

Telefon + sensor süsteemil on mõned eelised ja mõned puudused.
Eeliste alla võib lugeda selle, et kui telefon juba olemas, saad suht lihtsalt ja odavalt omale pulsi ja/või kiiruse(mis tuleb ka gps kaudu)-kadentsi näidu.

Puudusi on minu arvates rohkem:

Alustuseks, kui sa tahad trenni ajal näitu näha, pead telefoni kuidagi kinnitama rattale. Kui sa oled õnnelik iPhone omanik, siis saad suht kallilt osta omale spets rattahoidja. Saab ka osta sellist rattahoidjat, millele on ANT+ sisse ehitatud. Mina ehitasin omale hoidja ise.

Teiseks, telefoni GPS ei toimi hästi, kui telefon on taskus. Tuleb selline paras karvane joon ja läbisõit kipub olema suurem, kui tegelikult. Kui tahad täpset näitu, peaks telefon pigem siiski olema lenksul hoidjas.

Kolmandaks, telefoni akud ei kesta. Vähemalt ei kesta nad kindlasti mitte nii kaua kui spets kompuutrid. Kui su telefoni aku kestab muidu normaalselt, siis GPS vähendab seda. Samuti vähendab väga oluliselt ka pidevalt sees olev ekraan. Kui ekraan pole sees, ei näe sa midagi. Alternatiiv on kasutada tarkvara, mis annab klappidesse audiosignaali pulsitsoonide kohta, siis ei pea ekraan pidevalt sees olema ja aku kestab oluliselt kauem. Samas mina absoluutselt ei poolda klapid peas sõitmist. Mitte kunagi! Minu arvates võiks klapid peas sõitmine lausa keelatud olla. Mulle tundub ohtlik sõita klapid peas, sellega pärsib oluliselt tähelepanu. Kui vaid üks klapp on kõrvas, on see samuti halb, sellega kaob suurem osa helide suunatajust.

Neljandaks, vähemalt minu telefonil, pulsivööl ja tarkvaral on halb komme vahel ühendus pulsivööga ära kaodata. Ise see ei taastu. Tarkvaraks on My Tracks. Võibolla peaks katsetama Endomondoga, ehk on seal asi parem.

Viiendaks, mulle tundub, et ANT+ protokolliga sensorite ühendamine käib lihtsalt nii, et tõmmatakse külge sensorid, mis hetkel levialas. Vähemalt ei ole ma suutnud tuvastada võimalust siduda ära konkreetsete sensoritega. Siit tekib probleem rahvarohketes kohtades, näiteks mõne suure võistluse stardis. Vabalt võib juhtuda, et kui hakkad alles stardikoridoris oma varustust käivitama, tõmmatakse külge hoopis naabervõistleja andurid (eeldusel, et ta pole neid juba oma seadmega ühendanud).

Ehk siis kokkuvõttes, kui oled tehnikahuviline, läheb see kõik asja ette. Nokitsemist ja avastamist on.
Samas on ANT+ androidide peal hetkel veel alles väga uus nähtus. Alles selle aasta alguses tuli SE telefonidele ANT+ tugi. Seega võib julgelt väita, et asi läheb kindlasti veel palju paremaks. Siiski jääb üheks nõrgaks küljeks aku, kui sa just ei kasuta mõnda suht kallist telefoni. Samas kas sa tahad €600 maksvat telefoni mudasel MTB võistlusel lenksu peale kruvida?

Hetkel pean ise plaani osta Garmini Edge 500 või 800. Saaks parema akukestvuse ja oluliselt parema tarkvara.
Samas on ka mõte osta mingi kõige odavam SE android kasutatuna (näiteks X8 või X10 mini) ja sellest teha statsionaarne rattakompuuter.

ANT+ protokolliga asjad mis töötavad:
Garmini pulsivöö: http://www.garmin.ee/lisavarustus/treen ... ulsimootja
Või pehme pulsivöö: http://www.garmin.ee/lisavarustus/treen ... me-rihmaga
Garmini kiiruse-kadentsi andur: http://www.garmin.ee/lisavarustus/treen ... dur-gsc-10

Ma ise sain pulsivöö eBayst, mingi poolaka käest, täiesti uuena ja €10 odavamalt.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Pulsikella vajalikkus???

Postitus Postitas Mati » 06. 10. 2011. 10:14

serxx kirjutas:Teiseks, telefoni GPS ei toimi hästi, kui telefon on taskus. Tuleb selline paras karvane joon ja läbisõit kipub olema suurem, kui tegelikult. Kui tahad täpset näitu, peaks telefon pigem siiski olema lenksul hoidjas.
Ei kinnita. Kannan oma eelmises postis mainitud telefoni alati kas rattasärgi (taga)taskus või nt jooksmisel jaki taskus. Kõik joonistatavad jutid on normaalsed. Kui, siis tekib pigem probleeme maastikust ja hoonetest tulenevalt.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 06. 10. 2011. 10:51

Võibolla on siis see minu telefoni või tarkvara eripära.
Kannan telefoni samuti enamasti tagataskus, minigrip kilekotis.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas erikr » 06. 10. 2011. 11:04

jah, eks GPS chip ja telefoni tarkvara on siin mängus.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 06. 10. 2011. 11:33

Kui telefon + gps eesmärgiks on ainult teekonna salvestamine ja telefoni gps annab "karvast" signaali, nagu minu telefon, on variant osta GPS logger - teeb ühte asja ja hästi.
Holuxi tooteid on eestis mitemeid ja polegi niiväga kallid.
Holux M-241
Holux M-1200E
Holux M-1000C

Mul on M-241 logger. Töötab täitsa hästi. Toiteks läheb üks AA patarei/aku. Teised variandid on vist sisese akuga.
Kui keegi tahab proovida, võin seda katsetamiseks anda. Hetkel see mul kasutust ei leia, seisab niisama.

Samas eelistan kasutada telefoni. Vähem asju kaasas vedada.
Selleks ma "telefonist rattakompuuter" teemat üldse torkima hakkasingi, et ei taha mustmiljon asja kaasas vedada. Tänapäevased telefonid on mõnusalt universaalsed. Teevad kõike - mitte küll väga hästi, kuid enamasti piisavalt hästi ja pole vaja eraldi mitut seadet kaasa võtta. Telefon, gps, rattakompuuter, internet, fotokas, raadio ja kindlasti veel miskit - kõik korraga kaasas.

Kolmanda variandina olen kasutanud vanemat mitte nutikat telefoni + bluetooth gps seadet. Ka niimoodi saab suht hästi oma teekonna salvestatud. BT gps seadme võid rattaraami külge kinni tõmmata ja siis on savi, kuhu sa telefoni pistad. Teoorias peaks ka androidile saama BT gpsi selgeks õpetada ja sisemist mitte kasutada - seda pole veel proovinud. Võibolla kestab niimoodi telefoni aku isegi kauem ja GPS täpsem.

tripp
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas tripp » 06. 10. 2011. 11:47

Kui ainult rattaga sõidad, siis ehk käib telefon kah.

Aga näiteks joostes või orienteerudes või misiganes sise-saali-sporti tehes ei sobi telefon mitte.
Jooksen - lühike püks, t-särk, tihti ainult id-kaart ja/või uksevõti kaasas - no ei ole seda telefoni panna kuhugi.
Samuti ei vea teda orienteerudes mutta ega sisehalli ronimis-seinale...
Nii et - telefon ei ole universaalne lahendus.

Mul kasutuses Forerunner 405 ja Polar F6.

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas Rennes » 06. 10. 2011. 12:22

Telefonidele tehakse ju poppe ümber käsivarre kotte ja hoidjaid ... nendega halb joosta? Ise pole proovinud aga kaalun just ühe sellise ostmist oma HTC'le.
Rennes

tripp
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas tripp » 06. 10. 2011. 12:27

Rennes kirjutas:Telefonidele tehakse ju poppe ümber käsivarre kotte ja hoidjaid ... nendega halb joosta? Ise pole proovinud aga kaalun just ühe sellise ostmist oma HTC'le.
Sõltub, kus...
Pargis sörkida - ilmselt OK
Sisehallis - no ei tahaks
Orienteerudes - üldse ei tahaks. Iga vidin, mis võib kuuseoksa taha kinni jääda või ülepea kraavi kukkudes ära tulla, on kurjast.

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas Rennes » 06. 10. 2011. 12:29

Ok, siis küll muidugi ... samas sisehallis GPS'ina ... icic..
Rennes

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 06. 10. 2011. 12:30

Keskmine nutitelefon kaalub ka üle 100g. Kiiresti liigutades võib olla ebamugav. Ise pole proovinud - täpselt ei tea.

tripp
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas tripp » 06. 10. 2011. 12:35

Rennes kirjutas:Ok, siis küll muidugi ... samas sisehallis GPS'ina ... icic..
Teema pealkirjas on "pulsikell".

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas Rennes » 06. 10. 2011. 12:40

Noh tegelikult on GPS pulsikellana .. aga olgu OT juba ...
Rennes

tilydon
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:11

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas tilydon » 06. 10. 2011. 13:17

Pean silmas siis mobiili kasutamist pulsikellana ja ka GPSi eest, kõik 1 tükis. Kõik info jookseb telefoni südamest sateliitideni :lol:

http://www.kell.ee/3/garmin-fr60-hrm/88 ... e//brand//
Sellel kellal on ANT+ peal, seega peab saama selle kella pulsivööga kasutada ka Sony Ericssoni kui spordikella, mis näitab pulssi hetkel, AVG kui ka MAX.
Kas salvestab ja näitab infot korraga kellal kui ka telefonis?
Millised on kogemused.
Randmekotid on mugavad joostes, kuid rattaga tahab harjumist saada natukene.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 06. 10. 2011. 14:50

tilydon kirjutas:Kas salvestab ja näitab infot korraga kellal kui ka telefonis?
Ei!
Side on ainult ühe seadmega korraga.

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas pruleone » 06. 10. 2011. 15:02

Kasutan Nokia telefoni, täpsemalt E52 ja sinihambaga polari pulsivööd. Programmina kasutan SportsTrackerit.
Selleks, et telefoni mugav kaasas kanda oleks kasutan sellist kotti: http://www.kermet.ee/kotid-nokia/3/read ... lue/Black/
Telefon on ümber käe ja pole seganud ühtegi sporti teha - ujumist pole küll proovinud :)

Kui peaks rohkem metsavahel seiklemist olema, siis soovitan panna telefoni särgi varruka alla.

Rattaga sõites sai tihti aga telefon pandud sama hoidjaga rattaraami külge. Samas TRM-il või Elionitel ei julgenud selliselt peale minna. Trennis telefon lahti tuleb, pole nii hull.
Vaatasin, et sama koht müüb ka spetsiall rattaraamile mõeldud kotti: http://www.kermet.ee/kotid-nokia/1/read ... 2%20Black/. See tundub juba kindlam asi olema.

Ahjaa polari sinihambaga vöö miinus on suhteliselt väike töö raadius aga õnneks on SportsTracker nüüd uue vöö pakkumisse toonud, mis töötab akude peal ja tööraadius suurem. Polari oma töötab patarei peal ja patarei säästmiseks on võimsust vähemaks keeratud.

Telefoni akuga pole praeguseks probleeme tekkinud. Nokial on alati võimalik aktiveerida energiasäästu režiim, mis hoiab kõvasti energiat kokku ja võimaldab kauem võistelda / treenida.

Halb on see, et muid andureid, peale pulsivöö pole SportsTracker teinud, aga äkki kunagi teevad :).


Seda ka, et kasutan telefoni ja pulsivööd ning sama hoidjat ka saali trennides. Pallimänge, kus kontakt võimalik ei mängi sedasi aga muudel juhtudel saab kenasti hakkama. Käel olev asi ei häiri. GPS-i saab välja lülitada ja pärast võimalik näha pulsi liikumist ajas.

Kasutaja avatar
pusa
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 06. 06. 2011. 23:13

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas pusa » 08. 10. 2011. 12:53

Pulsikellana kasutanud ei ole, aga Androidi peal jookseb selline tore rakendus nagu Endomondo, mis võimaldab trenni aega, rada jms salvestada. Telefon peab lihtsalt GPS-i omama. Pärast saad internetti üles laadida, näitab Google Mapsis marsruudi, aja, profiili jms. Minusugusele rahvasportlasele kärab küll.
Kui pole kukkunud, pole piisavalt kiiresti sõitnud!!!

veloclubber
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 03. 12. 2011. 17:01

Re: Pulsikella vajalikkus???

Postitus Postitas veloclubber » 03. 12. 2011. 17:21

serxx kirjutas: Mina ehitasin omale hoidja ise.
palun, kas täpsustaksid millest ja kuidas telefoni-hoidiku valmistasid?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 03. 12. 2011. 18:21

See pole just teab mis elegantne ega kaalult kerge lahendus, kuid hoiab telefoni kindlalt kinni.
Tehtud sai põhiliselt käpärastest vahenditest

Kasutatud detailid:
* 20x20x2 alumiinium L-profiil (saab enamikest ehituspoodidest)
* popneedid 8tk (saab enamikest ehituspoodidest)
* liimitav aknatihend (saab enamikest ehituspoodidest)
* miski suur seib süvendiga (vedeles kodus - selle võib asendada ka millegi muu käepärasega)
* hästi lühike 8mm polt (kui mujalt ei saa, siis balti polt aitab)
* kummiga toruklamber 3/4" (saab enamikest ehituspoodidest)

Kasutatud tööriistad:
* rauasaag (sobib ka rellakas)
* puurpink (sobib ka tavaline- või akutrell)
* metallipuur mis mõõdult sobib neetidele

Tegelikult oli mul veel plaan teha mingi süsteem, mis telefoni kinni hoiaks seal sees ja selleks on isegi mingid jupid valmis tehtud, aga läksin lihtsama vastupanu teed ja kasutan tavalist kummi selleks.
Kusjuures telefon jääb sinna tihendite vahele isegi ilma kummita suht hästi. Aga ebatasasel teel on siiski oht telefonist ilma jääda, kui mingit kinnitust ei ole.

Pildid (pildil klõpsides saab suureks):
Pilt Pilt

Pilt Pilt

Pilt

värv
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas värv » 03. 12. 2011. 19:28

serxx kirjutas:
tilydon kirjutas:Kas salvestab ja näitab infot korraga kellal kui ka telefonis?
Ei!
Side on ainult ühe seadmega korraga.
ANT+ seadmetel sellist piirangut küll ei ole. Saab näiteks sama vöö korraga mitme kella/telefoniga paaritada. Endal pole küll kunagi olnud vajadust seda teha, aga http://www.dcrainmaker.com/ on seda oma ülevaadetes korduvalt teinud.

Martino
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 14. 06. 2010. 20:04

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas Martino » 21. 12. 2011. 16:12

Soetasin hiljaaegu SonyEricssoni Xperia active nimelise telefoni. Iseenesest on tegemist pisikese ekraaniga (480x320 punkti) vidinaga, mille eriomaduseks on vee- ja tolmukindlus ning mida sarnasest Motorola Defyst (mis mul samuti olemas on) eristab see, et ekraan säilitab puutetundlikkuse ka märjana või märja sõrmega puudutatult. Komplektis ka väga korralik käsivarrekott, mille tootja nime ma kusagilt arvustusest ka avastasin, aga paraku ei leia ma seda enam praegu üles.

Plaanin lähiajal soetada ka Garmini pulsirihma ning veebruaris-märtsis ka Xperia active rattahoidiku (http://www.youtube.com/watch?v=9sFxJYQpHDY). Testitulemustest annan teada siis kui tulemusi on :). Iseenesest tundub riistvara olevat täitsa kobe ning kasutatavus sõltub pigem tarkvarast kui raua võimekusest. Ma usun kõvasti avatud ja standardsetesse protokollidesse ning ennustan, et ANT+ muutub lähiaastail de facto standardiks.

- M -

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas anryo » 27. 12. 2011. 11:18

Mismoodi see Ant+ telefoniga siis suhtleb? BT kaudu? Äkki sa räägid sellest natuke lähemalt....?
Sõidan siis kui tahan...

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 27. 12. 2011. 13:20

anryo kirjutas:Mismoodi see Ant+ telefoniga siis suhtleb? BT kaudu? Äkki sa räägid sellest natuke lähemalt....?
ANT+ on raadioside protokoll nagu paljud teisedki. ANT+ kasutab 2.4GHz vabalevi sagedust nagu ka WiFi ja BT. ANT+ on siiski täiesti omaette asi ja selleks on vaja eraldi riistvaralist tuge.
SE telefonidel on see tugi olemas. Teisel minu admetel hetkel veel mitte. HTC telefonidel vist pidi riistvaraline tugi olema, kuid puudub tarkvaraline tugi (see info on foorumitest leitud ja ei pretendeeri sellega absoluutsele tõele).

ANT+ kohta saab pikalt lugeda siit:
http://www.thisisant.com/

See leht võtab ANT+ kokku järgnevalt:
ANT is a 2.4GHz practical wireless networking protocol and embedded system solution specifically designed for wireless sensor networks (WSN) that require:

ultra low power - runs on a coin cell for years of operation;
highly resource optimized - fits into a compact sized memory;
network flexibility and scalability - self-adaptive and able to do practical mesh,
easy to use with low system cost - operates independently with a single chip
Kui võtta asi väga lihtsalt kokku, siis ANT+ jaoks on vaja:
1. Seadet (telefon, rattakomuuter, treeningseade), milles on sees ANT+ raadioside tugi
2. Sensorit, milles on sees ANT+ raadioside tugi (HRM, kiiruse andur, kadentsi andur jne).
3. Tarkvara, mis oskab ANT+ riistvara kasutada ja sensoritest infot koguda (Anrdoid platvormil näiteks: Endomondo, MyTracks)
Kui kõik kolm eeldust on täidetud, on elu lill.

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas anryo » 28. 12. 2011. 11:25

serxx kirjutas: ANT+ on siiski täiesti omaette asi ja selleks on vaja eraldi riistvaralist tuge.
SE telefonidel on see tugi olemas.
Väga hea - see infokild oligi mul puudu!
Sõidan siis kui tahan...

Martino
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 14. 06. 2010. 20:04

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas Martino » 28. 12. 2011. 21:33

serxx kirjutas:ANT+ on raadioside protokoll nagu paljud teisedki. ANT+ kasutab 2.4GHz vabalevi sagedust nagu ka WiFi ja BT. ANT+ on siiski täiesti omaette asi ja selleks on vaja eraldi riistvaralist tuge.
SE telefonidel on see tugi olemas. Teisel minu admetel hetkel veel mitte. HTC telefonidel vist pidi riistvaraline tugi olema, kuid puudub tarkvaraline tugi (see info on foorumitest leitud ja ei pretendeeri sellega absoluutsele tõele).
SonyEricsson ei tooda ise nutitelefonide kiibistikke ning kasutab minu teada Qualcommi chipsetti, seega peab ANT+ tugi olema vastava kiibistiku omadus. Seega puht-teoreetiliselt võiks kõikidel selle kiibistiku kasutajatel olla riistvaraline tugi olemas, iseasi, kas see tarkvaraliselt 'avatud´on. SonyEricsson avas selle vist kõikides enese Android-telefonides ning Xperia active paistab silma vaid õue-eluviisile sobiva vormistuse poolest.

- M -

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas siim_s » 05. 03. 2012. 14:56

iPhone kasutajatele on saadaval uus rakendus nimega Trainingbook. Lätlaste ettevõtmine, arendasid eestlased. Link: http://itunes.apple.com/lv/app/training ... ?ls=1&mt=8

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 06. 03. 2012. 18:09

Avastasin bike-discount poest just paar huvitavat vidinat.
Nimelt tunduvad Ciclosport CM 8.x/9.x seeria kompuutrid olevat ANT+ sensoritega.
Miks see huvitav on? Nimelt saab Ciclospordi andureid suhteliselt odavalt ja sellega saab oma Sony Ericssoni Androidiga telefonile vajalikud andurid külge.

Kadentsi andur €19,90
http://www.bike-discount.de/shop/k1053/ ... 8-3am.html

Kiiruse andur €19,95
http://www.bike-discount.de/shop/k1053/ ... m-8-x.html

Pulsivöö (tundub olevat Garmini vöö koopia 1:1) €28,95
http://www.bike-discount.de/shop/a7451/ ... 8-3am.html

Kavatsen omale kadentsi ja kiiruse anduri homme sealt ära tellida. Garmini pulsivöö on juba niigi olemas. Umbes nädala pärast võin muljetada, kas ja kuidas töötavad.

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas priit908 » 06. 03. 2012. 22:56

Ise olen poolteist hooaega iPhone kasutanud ja kokkuvõtvalt peab tõdema, et pole parimate lahenduste killast. Peamisteks miinusteks on nigel akukestvus ning Apple poolsed tehnilised piirangud sideprotokollidele (BT-d ei saa kasutada lisaseadmete ühendamiseks v.a. handsfree ja ANT+ tugi puudub). Soetasin eelpool mainitud veekindla ümbrise mis kinnitub stemmile või juhtrauale ning kui vaadata asja puht informatiivsest küljest on paganama mugav, kuid mudarallidel lekkis (eriti Tallinna Rattamaratonil).

Olen alates SE Active väljatulekust kaalunud selle ostmist ning samuti lisaks erinevad ANT+ andurid ja juhtaua hoidja. IMO on nutitelefoni vastavaks otsatarbeks mõtet kasutada vaid juhul kui kogu treeningut puudutav info sinna jookseb (Pulss, GPS k.a. kõrgus ja kadents) ja seda hiljem pilves statistiliselt talletada ning võrrelda saab. Kombinatsioon eraldiseisev pulsikell, GPSiga nutikas ning igaks petteks korrektse kiiruse jälgimiseks paigaldatud spidomeeter kisub paraku pornograafia valdkonda.

PS: Siin on üks universaalne vee- ja tolmukindel nutitelefoni hoidja - http://store.endomondo.com/endomondo-ph ... ducttabs-1

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 21. 03. 2012. 14:19

Nüüd võin kinnitada, et nimetatud vidinad on ANT+ ja toimivad Sony Ericssoni telefoni + Endomondoga. Mytracks võtab kadentsi anduri külge, aga kiiruse oma mitte, tal polegi sellist võimalust, et kiiruse andurit ühendada, ju siis on ette nähtud kiirust mõõta ainult gps abil.

CM8.2 kompuutriga, mis koos kiiruse anduriga maksab vaid 35 eurot (kandentsi andur ja pulsivöö tuleb eraldi osta), saab näidud omale ette ekraanile ja samal ajal võib telefon tagataskus kõike logida - seda kõike vaid ühe andurikomplektiga.
CM8.2 võttis ka Garmini ANT+ pulsivöö ilusti omaks.

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas maksipoiss » 27. 05. 2012. 15:50

Rennes kirjutas:Telefonidele tehakse ju poppe ümber käsivarre kotte ja hoidjaid ... nendega halb joosta? Ise pole proovinud aga kaalun just ühe sellise ostmist oma HTC'le.
Mina panin oma Xpera active´i selle randmekotiga stemmi külge, püsis väga hästi

Martino
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 14. 06. 2010. 20:04

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas Martino » 17. 06. 2012. 15:48

serxx kirjutas:Nüüd võin kinnitada, et nimetatud vidinad on ANT+ ja toimivad Sony Ericssoni telefoni + Endomondoga.
Xperia Active uuendus Android 4.0-le pani vaikimisi seisma ANT+ teenuse. See tuleb uuesti käivitada.

Tihver
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 25. 06. 2012. 20:14

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas Tihver » 25. 06. 2012. 20:57

Kasutan ise rattakompuutri asemel Androidiga telefoni Samsung Galaxy S2

Telefon on kinnitatud lenksu külge koos vee ja põrutuskindla kestaga:
Pilt

Pulsivööna kasutan Zephyr HxM Bluetooth`i:
Pilt

Programmina kasutan Endomondot. Telefonil on pandud "screen always on" ja heledus maksimumi.
Täis aku peab vastu oletatavalt ca 3-4h, täpselt ei tea kuna ei treeni nii pikalt.
Paar korda on juhtunud, et pulsivöö ei taha kuival nahal hästi lugeda, aga selle vastu aitab enne peale panekut niisutamine.
Muus osas on kogu kompott väga töökindel ja mingeid tõrkeid kasutamisel pole olnud. Endomondo võimaldab ekraanile korraga kuvada neli näitu, lisaks loeb "audio coach" sõltuvalt treening reziimist ette igal kilomeetril: kulunud aja, kilomeetri aja ja kui teekonna pikkus on sisestatud, siis ka oletatava lõppaja.

Suurim pluss on see, et kogu info on automaatselt netis kätte saadav, saab teha märkmeid, võrrelda andmeid, sisestades fitnessi alt oma kaalu jälgida perioodiliselt kaalu muutust jne jne.

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas kalle_100% » 07. 07. 2012. 21:48

Stockholmi spordipoes oli Polari BT vöö
399 krooni. Hakkas Xperia Neoga kohe suhtlema (Sports Tracker) ja töötab ilusti. Endomondo probleem on see, et väljamaal pole sisselogimiseks FB kontot pakkuda.
Ratas ribadeks

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 07. 07. 2012. 23:59

kalle_100% kirjutas:Endomondo probleem on see, et väljamaal pole sisselogimiseks FB kontot pakkuda.
Seda on ju ainult esimesel korral vaja. Edasi töötab ka täitsa ilma netita. Võid vahel kuskil wifi punktis korra wifi käima panna, et ta trennid ka veebilehele üles laeks.
Võimalik, et kuskil on linnuke "jäta mind igaveseks meelde", ehk on see peale panemata?

gomanu99
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 09. 08. 2008. 14:32

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas gomanu99 » 23. 07. 2012. 18:36

kalle_100% kirjutas:Stockholmi spordipoes oli Polari BT vöö
399 krooni. Hakkas Xperia Neoga kohe suhtlema (Sports Tracker) ja töötab ilusti. Endomondo probleem on see, et väljamaal pole sisselogimiseks FB kontot pakkuda.
Kas sa oskad öelda selle poe nime?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 15. 09. 2012. 21:25

serxx kirjutas:Pulsivöö (tundub olevat Garmini vöö koopia 1:1) €28,95
http://www.bike-discount.de/shop/a7451/ ... 8-3am.html
Nüüd kui nii Garmin kui Ciclosport olemas, võib kinnitada, et ongi 1:1 Garmini koopia. Lihtsalt tükk maad soodsam. Kellel vaja Garminile asenduseks uut vööd, siis võib vabalt Ciclospordi ka osta.
Loomulikult töötavad mõlemad ideaalselt ka Sony (Ericsson) androidikatega.

Pilt läheb klõpsides ka suuremaks.
Pilt

Kasutaja avatar
Okra
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 19. 04. 2012. 09:01

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas Okra » 25. 09. 2012. 13:29

Niisiis kõik töötab rattal läbi ANT+ süsteemi (kiirus, hr, kandents, kompuuter). Ometi on mobiiltelefoniks SAMSUNG, millel siis teatavasti ei ole kaasa ANT lugemist erinevalt SE telefonidest. Küsimus siis kas on juba mingi usb lahendus leitud ka samsungile. Netis tuhnides leidsin et iphonedele on täitsa olemas mingi dock (http://www.markit.eu/ee/et/010-11786-00/v2p2681604). Kas on võimalus äkki kuidagi läbi usb ühendada mõni samsungile tehtud ANT+ saatja? Või tahab keegi äkki rikkaks saada ja selle ise luua, sest ilmselgelt klientuuri oleks kõvasti (~30% müüdavatest nutitelefonidest on samsungi omad). Arutlus ja alternatiivid teretulnud :)

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 25. 09. 2012. 14:10

iPhone küljes on mustmiljoni otsaga pistik. Sinna on võimalik ühendada igasugu asju, otsad kõik olemas.
Samsungitel ja teistel on enamasti vaid micro usb, mis töötab vaid ühte pidi, telefoni saab ühendada arvutiga, mitte vastupidi.
Ja selle koha peal lõppeb igasugune võimalus lisasedmete tekitamiseks ära.

Bluetooth ja WiFi on variandid, millega asju külge ühendada.

Kasutaja avatar
Okra
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 19. 04. 2012. 09:01

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas Okra » 25. 09. 2012. 15:37

Siiski uuematel androididel võimalus ka lihtsalt usb stick sisse lülitada. http://developer.android.com/guide/topi ... /host.html

Et kas reaalselt vahetükiga (mircousb - usb) + näiteks garmin ANT+ usb stick on võimalik samsungil see funktsioon tööle saada?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas serxx » 25. 09. 2012. 17:34

Sellisel juhul TEOORIAS on võimalik.

Kiire kontroll ütleb, et põhimõtteliselt on see võimalik.
See eeldab, et kernelil on vastav usb tugi olemas
Lisaks eeldab see kernelilt vastava USB pulga mooduli olemasolu
Võimalik, et vaja läheb ka ka root õiguseid
Ja siis tuleb loota, et kogu see komplekt on ka nõus koos töötama nii, et suvaline ANT+ toega programm sellega läbi saab

Kõige suurem probleem tekib ilmselt sellega, et ANT+ pulga moodulit kernelis 99% tõenäosusega pole. Üleliigse raua tuge üldjuhul sisse ei kompileerita.
Rootitud telefoni peal kolmanda partei kerneli/ROM-ga võib isegi lootust olla.

Ise ma katsetada ei saa, mul ainult SE telefonid majapidamises ja kõigil ANT+ tugi juba sees.

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas priit908 » 09. 10. 2012. 14:22

Otsustasin selle teema tõsisemalt käsile võtta ning tulemus on alljärgnev. Hea alternatiiv neile, kes otsivad korraliku asendust high-end rattakompuutritele.

Sony Ericsson Xperia Active - veekindel ANT+ toega nutitelefon. Surnult sünidnud (st. ei osutunud populaarseks), kuid üks väheseid mudeleid millele on disainitud telefonipõhiseid rattahoidikuid (http://www.sportypal.com/Store/Details/25 ja http://www.upmove.eu/de/shop/bikehalter ... 6l259.html) . Telefoniga on komplektis muide kaasas ka kott mis kinnitub ümber käevarre. Saksa eBays maksab uus komplekt 150-160€ (http://www.ebay.de/itm/Sony-Ericsson-XP ... 336wt_1371)

Sony Smartwatch - kuvab nt. Endomondo poolt määratud infot ja töötab ka tavalise käekellana (http://www.youtube.com/watch?v=d7C-XuSEBPA). Hind ca. 85-90€. Bluetooth imeb aku muidugi vilinal tilgatuks.

ANT+ travikud - pulsivöö (http://www.bike-discount.de/shop/k1049/ ... l?mfid=368) ja kadentsiandur (http://www.bike-discount.de/shop/k1053/ ... 8-3am.html).

Ilma kellata on SETi hind ca. 230€

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas Läänlane » 01. 01. 2013. 23:20

Kas sa seda varjanti puki peal oled proovinud, nii et kiiruse info tuleb ka garmini andurist.

Mul niikaua töötab kõik kenasti kuni pausi pole vajutanud, peale pausilt naasmist hakkab distants algusest peale ja sellega seoses on kohe sassis ka kõik muud andmed.

Kas GPS`ga kiirust mõõtes paned Garmini kiiruseanduri valesse asendisse, et see ei segaks või suudab Endomondo nii ka töötada, et kiiruse info tuleb nii GPS kui Garmini pealt?

Ant+ on ikka väga suur pluss telefoni spordikellana kasutades kuna Bluetooth pulsivöö imes ikka akut korralikult.

tilydon
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:11

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas tilydon » 26. 02. 2013. 10:05

Tänud vastuste eest.
Nüüd isklik kogemus olemas ja ikkagi minu meelest telefon ei saa GPS vastuvõtjaga pulsikella vastu (Garmin). Oluliselt mugavam on kella kasutamine ja analüüsimine on palju detailsem Garmini keskkonnas. Lootsin koonerdada kella pealt, kuid jõuluvana nii ei arvanud ja suured tänud temale.
Kella eeliseid veel lisaks info laadimisele on jälgitavus ja ei pea tundma muret põrutuste, aku, niiskuse, külma ja märja pärast. Akude osas ka lihtsam, sest telefoniga sööb ikka usinalt kui on plaanis teha peale hommikujooksu ja päeva peale pikem treening siis peab jälgima telefoni akut ja arvutama palju protsente kuhu saad raisata:D. Telefon on selline pigem varuvariant, et mõõta kiirust ja distantsi kui kell koos vööga koju on jäänud. Selline on minu kogemus ja võrdlus nendele asjadele.

tripp
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas tripp » 26. 02. 2013. 12:56

Nii ja naa. Kell on tore, kui sa kasutad teda regulaarselt ja pidevalt. Siis sa hoiad teda laetuna ja pauguvalmis. Aga kui sa üle kahe nädala arvad, et paneks nüüd kella peale ja mõõdaks end, siis avastad, on aku on tühi... Ja kui pärast hommikust trenni unustad GPS "on", on õhtuks ikka hapu. (Ja vähemalt minu Garmin ei näita ekraanil kuidagi välja, et GPS käib.) Mu paar aastat vana 405 aku kooleb nii kiiresti, et selle täis hoidmine on paras peavalu.

Analüüsis ei peaks olema mingit vahet, mis allikast track tuli.

Trenni ajal jälgitavuse osas on aga kell tõesti ainuvõimalik.

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas v2lek » 26. 02. 2013. 19:14

Selle vastu aitab ainult mõistlik kell, mille aku ei tee halbu üllatusi... :)

Tõsi, polari eraldi gps moodulit on ehk jälle tülikas kaasa vedada aga akuelu on nii kellal kui gps moodulil tohutult hea. Kõike head korraga ei saa...

Ma olin siiralt üllatunud kui sitt aku on paljudel garmini mudelitel, osad ei pea õieti nelja tundigi... + isetühjenemine.

Aga teemasse ka nii palju, et olen mänginud nii ja naapidi ja lõin käega. Telefoniga träkkida on tore kyll aga polari soft on asisem ja telefoni võib rahulikult ära unustada. Või pakkida kuskile veekindlalt ja turvaliselt ära ning rahus teha mida iganes.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas siim_s » 26. 02. 2013. 19:24

tripp kirjutas:Ja kui pärast hommikust trenni unustad GPS "on", on õhtuks ikka hapu. (Ja vähemalt minu Garmin ei näita ekraanil kuidagi välja, et GPS käib.) Mu paar aastat vana 405 aku kooleb nii kiiresti, et selle täis hoidmine on paras peavalu.
Meh? GPS võib julgelt "on" jääda - see ei mõjuta asja kuidagi. Oluline on, kas kell jääb treeningrežiimi või kella režiimi. Esimesel juhul muidugi üritab kell ka GPS signaali püüda ja kuna toas on see keeruline, siis aku läheb kiirelt tühjaks. Teisel juhul aga GPSiga enam ei tegeleta ja aku peaaegu et ei tühjene. Lihtne ja loogiline.

Minu 405 ka paar-kolm aastat vana, aga 5-6 tundi veab välja küll ja enamasti on sellest küllalt. Tõsi, peab meeles pidama, et peale trenni igaks juhuks laadima panna, siis järgmisel korral hea võtta täis laetud kell.

tripp
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Telefon GPS pulsikellana

Postitus Postitas tripp » 26. 02. 2013. 21:13

siim_s kirjutas:Oluline on, kas kell jääb treeningrežiimi või kella režiimi.
Kui lihtsalt trenni ära lõpetad ja kella "kella" peale paned, siis tühjeneb mõnuga. Ja kell ise ei näita kuidagi, mis režiimis ta on... Ja märjana lõpetab bezel oma töö ja režiimi vahetusest võid vaid und näha... jne jne jne..

Teadlikul kasutamisel on 405 enam-vähem. Kandsin seda aastajagu kogu aeg käel, harjusin tema tamagotchi iseloomuga ära ja muude kiiksudega ka. Ei imestanud, kui ta laadima hakates end resettis, või lageda taeva all mitu minutit satelliite otsis... Igatahes täna ja eile ja üleeile oli ta mul trennis käe peal.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”