jama garmini pulsivööga

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
rometp
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 05. 2011. 16:12

jama garmini pulsivööga

Postitus Postitas rometp » 28. 07. 2011. 14:17

Jama on selline, et kui ma sõidan rattaga särgiväel (nii, et mul pole jakki peal) hakkab pulsikell segast panema näitab pulsiks 250 jne
vaatasin, et särk lötendab veits vastu andurit ja proovisin särki hoida vastu andurit siis hakkas puls jõudsalt allapoole liikuma ja normaliseerub ajapikku (u 1-2 min pärast) tavaliselt sõidu lõpus näitab kell juba päris õiget pulssi, kuid läheb kohati hulluks ikka. Imelik on see et kui panen jaki peale siis sellist jama ei ole. Kas ongi normaalne et nii on?
Arvasin et andur ei saa hästi kehaga kontakti ja siis pesin anduririba mitu korda ja uhasin nii rindkeha kui anduririba veega enne kui hakkasin sõitma minema. Aga anduririba ma teen alati veega kokku enne sõitmist.
kas on võimalik et patarei on anduril läbi ,patarei otsingud käivad (st maa kohas pole cr2032 patakat lihtne leida), lähipäevil vahetan ka pataka ära. See patakas mis on praegu, on 5 kuud vana.
sellisel pulsikellaga sõitmisel pole ju mõtet minuarust ja otsiks ikka muud lahendust kui see et hoian kätt anduri koha peal
olgu öeldud et kell on garmin forerunner 405 ja andur on see tavaline mitte pehme rihmaga
ehk on kellelgi selline jama olnud ja oskab lahendust pakkuda või öelda mida ma valesti teinud olen, ehk on mingid nipid mida ma ei tea või viimane variant et pulsivöö on läbi, kuigi on töödanud ainult 5 kuud.
Romet

Kasutaja avatar
stw
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 20. 07. 2011. 18:57

Re: jama garmini pulsivööga

Postitus Postitas stw » 28. 07. 2011. 15:01

Tegin netis kiire uurimustöö selle mudeli probleemide kohta. Ja leidsin ka infot selle kohta, et selline probleem selle mudeliga eksisteerib. Vea vältimiseks soovitatakse andur kõvasti keha külge kinnitada. Kui viga ei kao tuleks kasutada vett, sülge või elektroodi geeli. Veel tasub proovida elektroodide puhastamist, sest higi jäägid võivad signaali segada.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: jama garmini pulsivööga

Postitus Postitas Rivo » 28. 07. 2011. 15:11

rometp kirjutas:...vaatasin, et särk lötendab veits vastu andurit ja proovisin särki hoida vastu andurit siis hakkas puls jõudsalt allapoole liikuma ja normaliseerub ajapikku (u 1-2 min pärast
Lotendavas särgis probleem peitubki ! Tekib staatiline elekter. Mõni riie tekitab seda rohkem, mõni vähem. Mul pulsokaid igasuguseid olnud ja kasutades rattasärke (õige suurusega st. ilusi ümber) siis pole mingeid anomaaliaid.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
stw
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 20. 07. 2011. 18:57

Re: jama garmini pulsivööga

Postitus Postitas stw » 28. 07. 2011. 15:29

Rivo kirjutas:Lotendavas särgis probleem peitubki ! Tekib staatiline elekter. Mõni riie tekitab seda rohkem, mõni vähem. Mul pulsokaid igasuguseid olnud ja kasutades rattasärke (õige suurusega st. ilusi ümber) siis pole mingeid anomaaliaid.
Mõnel mehel ikka nutti on (y)

rometp
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 05. 2011. 16:12

Re: jama garmini pulsivööga

Postitus Postitas rometp » 28. 07. 2011. 19:02

loomulikult soetaks poest endale sellise sobiva särgi kui neid oleks, probla selles et olen suht kõhna ja ma ei saa ju midagi teha et paljud tootjad ei õmble minu parameetrite järgi särke kui on ümbert paras siis särk ulatab poole selja peale vaid.
otsin ikkagi lahndust ka teisi nippe kasutades aga kui muud üle ei jää siis tõesti peaks omale paraja särgi laskma õmmelda

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: jama garmini pulsivööga

Postitus Postitas Rivo » 28. 07. 2011. 20:47

rometp kirjutas:otsin ikkagi lahndust ka teisi nippe kasutades aga kui muud üle ei jää siis tõesti peaks omale paraja särgi laskma õmmelda
Kahtlen selles, et sobivat särki raske leida ? nt. Nalini, Giordana jt. itaallased - neil on selliste mõõtudega särke, kus rinna ümbermõõt sama, mis kiivril 8) Võid ju lasta ka teha, aga...ega rattariiete tegemine pole tavaline rist-piste, millega iga rätsep hakkama saab ! Lisaks veel materjal, mis peab (võiks olla) olema hingav ja kiiresti kuivav, et higistades ei tekiks sellist "seljas on märg kalts" tunnet. Usu, see on päris ebameeldiv.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

rometp
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 05. 2011. 16:12

Re: jama garmini pulsivööga

Postitus Postitas rometp » 28. 07. 2011. 21:24

ok olen nõus sellega et sellised särgid on kindlasti olemas aga pole näinud lihtsalt ja pole piisavalt otsinud ka järelikult aga tänud viidete eest. :P
pulsoka proble lahenes tõesti sellega kui tõmbasin vöö kõvasti pingule ja panin seekord tatiga kokku tehes vöö peale ning sõitsin teisest materjalist särgiga.
Tänan nõuannete eest
Romet

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: jama garmini pulsivööga

Postitus Postitas Omiar » 29. 07. 2011. 15:22

Osta (Nalini, Castelli) nö performancde särk mis on "race fit" või "race cut". Need on korralikult keha ümber. Väga paljud särgid on mõeldud harrastajatele ja pühapäevasõitjatele ning need on enamasti "loose fit" ehk lotendavad rohkem.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: jama garmini pulsivööga

Postitus Postitas mart2 » 11. 08. 2011. 10:07

Kasutan Garmin405 neljandat aastat. Pole olnud probleeme pulsi lugemisega. Viimati töötas korralikult isegi Tristar111 ujumisel. Tõsi jah - vees solgutamise pärast tuli tagumisele küljele akukontaktide katteks ennem mägiaivari teibi tükk peale panna. :(

Ainuke minu arust ebameeldiv asi selle kella puhul on aku eluiga - GPS-i kasutamisel jookseb aku kiirelt tühjaks. Tehas lubab aega kuni 8 tundi, minu max saavutus oli ülemöödunud aasta H100 distantsil 7 ja pool tundi. (Minu kulgemise tempot arvestades jääb seda aega siiski napiks ... :oops:

Aga tegelikult tahtsin öelda seda, et kontrollin alati ennem kasutamist (pole oluline kas jooksen või sõidan rattaga) kummirihma pingutust, teen klemmid tatiseks ja kasutan rattasärgi all AGU võrksärki. - anomaaliaid pole esinenud. (OK-OK - kõrgepingeliinid siiski mõjutavad hetkeks)
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: jama garmini pulsivööga

Postitus Postitas Miki-Hiir » 11. 08. 2011. 10:29

Polari kasutusjuhendis on kohe kirjas, et pulsivöö kasta enne peale panekut märjaks. Kuivalt see alati normaalselt pulssi ei loe.
Abnormal Heart Rate Readings During Exercise

There can be several reasons for abnormal or irregular readings during exercise. Due to the same reasons, heart rate may stay at the same value for a long time or the heart rate stays at zero (0).

Heart rate view during exercise
If your training computer constantly displays too low heart rate readings, check if you have set the device to display heart rate in percentages of your maximum heart rate (HR%) instead of beats per minute (HR). Most Polar training computers include this option. Instructions can be found from the user manual.

Poor contact between the skin and the electrodes of the transmitter
For accurate heart rate measurement, the contact between skin and the electrodes should be as good as possible. Polar transmitters measure the ECG signal from the chest, where it is the strongest. The weak heart-generated signals need to be accurately measured before the calculation of the heart rate. It is therefore important to ensure that the contact between the skin and the electrodes is as good as possible. Here are some tips how to ensure good contact:
* Moisten the electrode areas of the transmitter. At the beginning of the exercise session your skin may be dry and the moisture will help ensure better contact. When you start to sweat the contact will improve because the salt in the sweat conducts the electrical signals very well. Saliva is a good conductor as well. However, if you have a WearLink strap, it is essential that you moisten the electrodes well under the tap water before the exercise.
* Tighten the elastic strap. If the transmitter is loose, the movement of the electrodes disturbs the detection of the ECG signal. If the standard strap does not fit satisfactorily, larger and smaller elastic straps are available as accessories.
* The type of the ECG signal slightly varies from person to person. The form of the ECG signal can depend on form of the chest, the anatomical location and position of the heart, position of the electrodes and the amount of body fat. If the ECG signal is weak, disturbances can more easily spoil the signal. Find the best contact by placing the transmitter left or right, or place it lower or higher. There have been cases where the transmitter detects the heart rate better when it is turned upside down so that the Polar logo is upside down and facing out, or even when attached on the persons back with the Polar logo upside down and facing out.
* Hairy chest may also weaken the contact. Try to find the best possible position for transmitter.
* In demanding cases, use conductive electrode lotion or gel to improve the contact of T31/T31C transmitter. After using lotion or gel, it is very important to wash the transmitter carefully. However, it is not recommended to use conductive electrode lotion or gel when using a WearLink transmitter since the lotion or gel can block the electrode area.

Wear and tear of the transmitter
To ensure good heart rate signal detection, keep the transmitter clean. Proper care of the transmitter after use ensures longer service life for the transmitter.
* Wash the transmitter after use and pay attention how you store it.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”